PUNK FORUM » FAQ
» Statystyki
» Grupy
» Użytkownicy
» Szukaj
» Zaloguj
» Rejestracja

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Stanzberg
Pon 15 Mar, 2010
Twój stosunek do Boga i wiary
Autor Wiadomość
barton

Dołączył: 26 Lis 2005
Posty: 8
Wysłany: Nie 27 Lis, 2005   

"wasz świat" to znaczy świat ludzi o iq wyższym od mojego, co zasugerował najter.
 
 
Natalia
Gość
Wysłany: Nie 27 Lis, 2005   

,, Szary, jestem szary.
Czy to dobrze? Czy to źle?
Dziś nie jestem w stanie określić się.''/ja/''


texty przeczytałam. znalazłam w nich coś, co samo w sobie jest krótkim i treściwym streszczeniem całości. bez obrazy, ale słabe i ubogie w środki wyrazu. w ,,extra'' nawet fajny pomysł był, ale niestety, strona retoryki częstochowskiej wiedzie prym..
 
Natalia
Gość
Wysłany: Nie 27 Lis, 2005   

barton napisał/a:
"wasz świat" to znaczy świat ludzi o iq wyższym od mojego, co zasugerował najter.


nie sądzę, by chodziło mu o całe forum.....
 
barton

Dołączył: 26 Lis 2005
Posty: 8
Wysłany: Nie 27 Lis, 2005   

No to tyle z mojej strony. Napisałem to co chciałem i już spadam. Dalszej interpretacji tego co umieściłem nie przewiduje. A jeśli ktoś będzie chciał koniecznie coś mi napisać to zostawiłem swoje namiary. Dzięki za recenzje!
POZDRAWIAM WSZYSTKICH
 
 
nc
Gość
Wysłany: Nie 27 Lis, 2005   

obraz sie, poironizuj, sensu mojej wypowiedzi nie zrozumiales w dalszym ciagu, za to ominales wszystkie pytania, jakie ci postawilem... :lol: jaki "nasz" swiat? czlowieku, palnij ty sie czyms w leb, bo nie jestem przedstawicielem zadnej grupy, tylko osoba piszaca w swoim imieniu! stwierdzilem po prostu, ze jestes glupi-w pelni to podtrzymuje. szkoda slow, z ludzmi twojego pokroju nie ma sensu zaczynac jakiejkolwiek dyskusji, bo z zalozenia jest jalowa-ty nie masz nic do powiedzenia ponadto co ci wcisneli. zenada!!! za 50 lat bedziesz swietnym wojakiem moherowych beretow... ;)
 
Agu$ka


Dołączył: 15 Wrz 2005
Posty: 39
Wysłany: Nie 27 Lis, 2005   

najter ty kazdego kto wierzy w Boga tak zjezdzasz? albo kazdego kto ma inne poglady niz ty? kto je mieso, jest przeciwko aborcji, albo chociazby slucha innej muzyki? bo takie zaczyna odnosic wrazenie czytajac twoje posty na forum.. :shock: i to nie jest zadna napinka i naskakiwanie na ciebie.. ja poprostu jestem ciekawa
_________________
...
 
 
Blekit
Spaghetti Master


Dołączył: 30 Sty 2004
Posty: 1468
Płeć:
Wysłany: Nie 27 Lis, 2005   

może czasem wiara to jedyne co człowiekowi zostaje
najter, nie tak ostro ;)
_________________
rock'n'roll fucked my soul
 
nc
Gość
Wysłany: Nie 27 Lis, 2005   

Agu$ka napisał/a:
najter ty kazdego kto wierzy w Boga tak zjezdzasz? albo kazdego kto ma inne poglady niz ty? kto je mieso, jest przeciwko aborcji, albo chociazby slucha innej muzyki? bo takie zaczyna odnosic wrazenie czytajac twoje posty na forum.. :shock:


tak jestem nietolerancyjny-zjezdzam kazdego, kto pierdoli od rzeczy, bedac dumnym ze swojej glupoty chyba tylko dlatego, ze ma do niej prawo, z ktorego korzysta... jesli juz cos robisz nie dorabiaj do tego dziecinnej kretynskiej ideologii, ktora jest jedynie przykrywka twojego wstydu-po prostu powiedz, ze to robisz bo masz taka potrzebe, a wzniosle wyjasnienia sobie daruj bo jedynie sie kompromitujesz /ostatnie zdanie to odpowiedz ogolna a nie na ten post/. a skoro ktos cos pisze i nie potrafi tego uzasadnic, tylko sie obraza, a swoj brak umiejetnosci obrony zaslania zarzutami o nietolerancji i narzucaniu /powiedz mi jak moge tobie lub komukolwiek innemu narzucic swoje poglady!?/, jak ja smiem go zjezdzac itd. to juz jego problem. malo mnie tez obchodzi jak to postrzegaja osoby w ten sposob dzialajace, bo ja swoje punkty odniesienia potrafie uargumentowac i nie musze w nie wierzyc zeby mialy sens. niech zyje niepoprawnosc! dziekuje.
 
Maciek


Dołączył: 02 Kwi 2005
Posty: 157
Skąd: dół z wapnem
Wysłany: Nie 27 Lis, 2005   

najter napisał/a:
[...]. niech zyje niepoprawnosc! pozdro dla kumatych!
_________________

C(A)PITALISM-SMASH THE WELFARE STATE
 
 
Harry Lepper

Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 56
Skąd: Pulawy
Wysłany: Nie 27 Lis, 2005   

najter napisał/a:
niech zyje niepoprawnosc!


Chlopie, zacznij Ty pic, bo jakis nawiedzony sie wydajesz, wojowniku niepoprawnosci i zaglado glupoty. Zamiast tu wypisywac jakies filozoficzno-intelektualne belkoty, moze najpierw zobacz ile glupoty i poprawnosci jest w Tobie, i czy aby na pewno sa one zbedne.
_________________
Make Money Online
AFTERFALL
 
nc
Gość
Wysłany: Nie 27 Lis, 2005   

zadalem pare prostych pytan, odpowiedzia na ktore byly jedynie zarzuty pod moim adresem... w zwiazku z powyzszym wole pozostac nawiedzony niz dopasowany.
 
barton

Dołączył: 26 Lis 2005
Posty: 8
Wysłany: Nie 27 Lis, 2005   

najter napisał/a:
a skoro ktos cos pisze i nie potrafi tego uzasadnic, tylko sie obraza

,


Nie obrażam się i nie zarzucam nikomu nietolerancji. Po prostu pokornie przyjąłem to co mi napisałeś. I masz racje- nie potrafię uzasadnić wielu rzeczy. Na tym chyba polega wiar?
 
 
barton

Dołączył: 26 Lis 2005
Posty: 8
Wysłany: Nie 27 Lis, 2005   

wiara
 
 
nc
Gość
Wysłany: Nie 27 Lis, 2005   

a jesli powiem ci, ze woda nie zamarza ponizej zera tez mi uwierzysz? niezaleznie od punktu odniesienia proponuje troche sceptycyzmu i myslenia za siebie, analizowania, prob zrozumienia, a nie jedynie przyswajania, bo w ten sposob czynisz sie jedynie kalekim ogranizmem idealnym do manipulacji. a wiara oparta na strachu mowi sama za siebie...
 
bnr


Dołączył: 20 Mar 2005
Posty: 866
Płeć:
Wysłany: Nie 27 Lis, 2005   

najter, przesadzasz troche...
barton moze nie miec zadnych argumentow, moze wlasciwie nie miec nic i powiedzial, ze tego nie potrzebuje, nie potrzebuje rowniez cie nawracac
nie wiem zupelnie o co sie czepiasz...
jak zaczne sobie wierzyc, ze moj stary jest mesjaszem, to bedzie moja sprawa i nie bede potrzebowal dawac zadnych argumentow na cos, co jest kwestia dotyczaca tylko i wylacznie mnie

jeszcze zrozumialbym to, gdyby barton sie ciebie czepial albo cos narzucal, kolo wyrazil swoje zdanie i od razu pojechano po nim...

Don't try to judge him, his theological ideas
His hopes may be false but his happiness is real
Don't try to judge him, he's just a man
_________________
shame on a nigga who try to run game on a nigga
wu buck wild with the trigger!
shame on a nigga who try to run game on a nigga
 
Agu$ka


Dołączył: 15 Wrz 2005
Posty: 39
Wysłany: Nie 27 Lis, 2005   

najter napisał/a:
tak jestem nietolerancyjny-zjezdzam kazdego, kto pierdoli od rzeczy, bedac dumnym ze swojej glupoty chyba tylko dlatego, ze ma do niej prawo, z ktorego korzysta... jesli juz cos robisz nie dorabiaj do tego dziecinnej kretynskiej ideologii, ktora jest jedynie przykrywka twojego wstydu-po prostu powiedz, ze to robisz bo masz taka potrzebe, a wzniosle wyjasnienia sobie daruj bo jedynie sie kompromitujesz /ostatnie zdanie to odpowiedz ogolna a nie na ten post/. a skoro ktos cos pisze i nie potrafi tego uzasadnic, tylko sie obraza, a swoj brak umiejetnosci obrony zaslania zarzutami o nietolerancji i narzucaniu /powiedz mi jak moge tobie lub komukolwiek innemu narzucic swoje poglady!?/, jak ja smiem go zjezdzac itd. to juz jego problem. malo mnie tez obchodzi jak to postrzegaja osoby w ten sposob dzialajace

Ja mowilam ogolnie, nie tylko w odniesieniu do twojej wymiany pogladow z bartonem. Bo nawet jak ktos podaje argumenty to ty sie spinasz i mowisz ze nie ma sensu z takim dyskutowac. No to sory ale to raczej dowodzi braku odpowiedniej argumentacji.. i zamiast spokojnie porozmawiasz od razu uzywasz obrazliwych okreslen.
najter napisał/a:
bo ja swoje punkty odniesienia potrafie uargumentowac i nie musze w nie wierzyc zeby mialy sens.

czyli "lejesz wode"? bo jesli nie zawsze wierzysz w rzeczy ktore mowisz to na to wychodzi. Umiesz duzo gadac i bylbys dobry do wciskania ludziom kitu

i zgadzam sie z bleedem nie spinaj sie tak :?
_________________
...
 
 
nc
Gość
Wysłany: Nie 27 Lis, 2005   

ok, mam gorszy dzien i reakcje alergiczna na tego typu postawy. niech sobie kazdy wierzy w co chce, ja musze sie po prostu nauczyc robic swoje i nie zwracac na to uwagi. eot
 
Blekit
Spaghetti Master


Dołączył: 30 Sty 2004
Posty: 1468
Płeć:
Wysłany: Nie 27 Lis, 2005   

wiara potrafi być ślepa, ale na tym też czesto polega
nie wszystko jest przecież wytlumaczalne, a wiara jest kwestią duchowiści danego człowieka i jego serca
to, że czegoś nie widać, nie znaczy, że tego absolutnie nie ma
_________________
rock'n'roll fucked my soul
 
nc
Gość
Wysłany: Nie 27 Lis, 2005   

Agu$ka napisał/a:
Bo nawet jak ktos podaje argumenty to ty sie spinasz i mowisz ze nie ma sensu z takim dyskutowac.


zwroc jeszcze uwage na to jakie argumenty ktos podaje, bo z niektorymi nie da sie inaczej dyskutowac.

Cytat:
No to sory ale to raczej dowodzi braku odpowiedniej argumentacji..


jest jeszcze druga strona medalu "gadajac z idiota miej sie na bacznosci - ludzie moga nie dostrzec roznicy..." - moj blad jest taki, ze zamiast spasowac zbyt czesto schodze na ten smieszny poziom. obiecuje poprawe!

Cytat:
i zamiast spokojnie porozmawiasz od razu uzywasz obrazliwych okreslen.


w pewnych sytuacjach inaczej nie potrafie... kwestia "smaku".

Cytat:
czyli "lejesz wode"? bo jesli nie zawsze wierzysz w rzeczy ktore mowisz to na to wychodzi.


lalem wode na sprawdzianach z polskiego, kiedy nie wiedzialem co pisac, a chcialem 2= ;) jesli wiem co mowie, nie potrzebuje dodatkowo w to wierzyc. barton sam doskonale odpowiedzial na czym polega "wiara".

Cytat:
Umiesz duzo gadac i bylbys dobry do wciskania ludziom kitu


raz umiem, innym razem mam pustke w glowie i nie jestem w stani sie zgrabnie wyslowic... nie nadaje sie :evil: a szkoda, bo wole swoj "kit" od tego, ktory atakuje mnie z kazdej strony.

Cytat:
i zgadzam sie z bleedem nie spinaj sie tak :?


juz dobrze :kiss: nie bulserwuj sie tak ;)

richard: owszem, aczkolwiek powierzchownosc i naiwnosc na pewnym poziomie staje sie nieznosna i odrzucajaca, a szczescie przez oglupienie to nie szczescie tylko zludzenie szczescia... a kazdy wie ze zludzenia sa piekne dopoki trwaja, a nie moga trwac wiecznie... eot 2 :P
Ostatnio zmieniony przez nc Nie 27 Lis, 2005, w całości zmieniany 1 raz  
 
bnr


Dołączył: 20 Mar 2005
Posty: 866
Płeć:
Wysłany: Nie 27 Lis, 2005   

najter napisał/a:
stan sie tym kim jestes

I czytaj wiecej Nietzschego :kiss:
peace man :wink:
_________________
shame on a nigga who try to run game on a nigga
wu buck wild with the trigger!
shame on a nigga who try to run game on a nigga
 
MS
Ajbi


Dołączył: 16 Gru 2003
Posty: 340
Skąd: Wroclaw
Płeć:
Wysłany: Pon 28 Lis, 2005   

Zaczeliscie wszyscy najezdzac na najtera, wg mnie zupelnie nieslusznie. Z pewnymi argumentami naprawde nie idzie dyskutowac. Wybaczcie, ale co mozna odpowiedziec na cos takiego:
http://www.punkserwis.org/wiersze/wiara_nadzieja_milosc.htm napisał/a:
Ja wierze,
W Ciebie moj Boze.
W twoja troske i opieke nade mna.
Przeciez to wyglada jak przepisane z ksiazeczki do nabozenstwa! :-o :shock: :roll:

barton napisał/a:
jak się okaże, ze Ty masz rację to ja nic nie tracę. A jeśli wszystko co negujesz, okaże się prawdziwe?
Widze, ze cytujesz Zaklad Pascala. Moze wiec zainteresuje Cie dyskusja na jego temat, np. http://strony.aster.pl/ci...ad_pascala.html
Do tego trzeba tez dodac, ze o ile boga nie ma (o czym np. ja jestem mocno przekonany), to "marna, skonczona doczesnosc" to wszystko, co mamy. Intuicja (rozsadek?) podpowiada mi, zeby nie stawiac wszystkiego na jedna szale.
Nie bez znaczenia jest tez ogolna postawa zyciowa. Jesli uznamy, ze lepiej jest umrzec wyprostowanym, niz zyc na kolanach, to wnioski narzucaja sie same. NO GODS, NO MASTERS :!:
_________________
Przecietny miesiac w pracy ma jedna zalete i 20 wad.
 
QkiZ


Dołączył: 14 Cze 2005
Posty: 1871
Skąd: WWa
Płeć:
Wysłany: Wto 29 Lis, 2005   

najter napisał/a:
tak jestem nietolerancyjny-zjezdzam kazdego, kto pierdoli od rzeczy, bedac dumnym ze swojej glupoty chyba tylko dlatego, ze ma do niej prawo, z ktorego korzysta... jesli juz cos robisz nie dorabiaj do tego dziecinnej kretynskiej ideologii, ktora jest jedynie przykrywka twojego wstydu-po prostu powiedz, ze to robisz bo masz taka potrzebe, a wzniosle wyjasnienia sobie daruj bo jedynie sie kompromitujesz /ostatnie zdanie to odpowiedz ogolna a nie na ten post/. a skoro ktos cos pisze i nie potrafi tego uzasadnic, tylko sie obraza, a swoj brak umiejetnosci obrony zaslania zarzutami o nietolerancji i narzucaniu /powiedz mi jak moge tobie lub komukolwiek innemu narzucic swoje poglady!?/, jak ja smiem go zjezdzac itd. to juz jego problem. malo mnie tez obchodzi jak to postrzegaja osoby w ten sposob dzialajace, bo ja swoje punkty odniesienia potrafie uargumentowac i nie musze w nie wierzyc zeby mialy sens. niech zyje niepoprawnosc! dziekuje.

dosadnie, ale szczerze. :mrgreen:
Harry Lepper napisał/a:
Zamiast tu wypisywac jakies filozoficzno-intelektualne belkoty

bełkoty to Wy piszecie, chyba wyraźniej już nie mógł napisać.
Richard Gecko napisał/a:
nie wszystko jest przecież wytlumaczalne

jakby było wytłumaczalne nie byłoby miejsca na interes dla kościoła.
_________________

 
Harry Lepper

Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 56
Skąd: Pulawy
Wysłany: Wto 29 Lis, 2005   

Cytat:
bełkoty to Wy piszecie, chyba wyraźniej już nie mógł napisać.



Tylkoze to jest typowy bogobojczy zbior sloganow, nie majacy prawie zadnego odniesienia do tego, co pisal barton. Wyraznie to sie najter odniosl, jak zreszta zazwyczaj, do tego co on ma w glowie na temat pogladow i postawy rozmowcy, a nie do rzeczywistosci, men

MS napisał/a:
Jesli uznamy, ze lepiej jest umrzec wyprostowanym, niz zyc na kolanach, to wnioski narzucaja sie same. NO GODS, NO MASTERS


A w jakim modlitewniku przeczytales, ze wiara == iscie przez zycie na kleczkach?
_________________
Make Money Online
AFTERFALL
 
nerka


Dołączył: 03 Kwi 2005
Posty: 536
Skąd: Nowa Aleksandrya
Wysłany: Wto 29 Lis, 2005   

Harry Lepper napisał/a:

A w jakim modlitewniku przeczytales, ze wiara == IŚCIE przez zycie na kleczkach?


ISTOTNIE sie mówi ;)
_________________
,,aktywizm musi isc w parze z aktywnoscia!, a przynajmniej z nia nie kolidowac."
 
 
Harry Lepper

Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 56
Skąd: Pulawy
Wysłany: Wto 29 Lis, 2005   

Cytat:
ISTOTNIE sie mówi


Moze sie i mowi, ale ja zem nie mowil, lecz pisal, a wiec poprawnie zem uzyl.
_________________
Make Money Online
AFTERFALL
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  





© 2002-2013 PunkSerwis | All human rights reserved
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,22 sekundy. Zapytań do SQL: 13