PUNK FORUM » FAQ
» Statystyki
» Grupy
» Użytkownicy
» Szukaj
» Zaloguj
» Rejestracja

Poprzedni temat :: Następny temat
DEUTER ojczyzna blizna NOWA PŁYTA
Autor Wiadomość
suchy693
Moderator


Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 4114
Skąd: GROCHOW CROSS
Płeć:
Wysłany: Pon 09 Maj, 2011   DEUTER ojczyzna blizna NOWA PŁYTA

Ukazała sie nowa Płyta „Ojczyzna blizna” zawiera kilkanaście utworów zespołu z różnych okresów jego działania.
Amatorskie rejestracje na sprzęcie wówczas dostępnym są kiepskiej jak na dzisiejsze standardy jakości ale posiadają walor archiwalny. To zapis twórczości zespołu i jego lidera który nie dawał się zaszufladkować, przez lata wymykając konwencjom.
Kelner nie trzyma się kurczowo jednej stylistyki na całe życie pozostając punkowcem, lecz poszukuje środków wyrażania swojej liryki. „Ojczyzna Blizna” składanka z lat 1981-1988 wyrywkowo i celowo ułożona bez chronologii.
Niektóre tytuły powtarzają się w różnych wersjach bo przez Deuter przewinęło się bardzo wielu muzyków którzy później współtworzyli inne znane formacje. To zapis ich obecności w zespole.


DEUTER
Pod koniec stycznia 2010 Pawel Kelner i Franz Dreadhunter po wielu latach przerwy nawiazali ponownie wspolprace czego efektem jest aktywacja zespolu DEUTER.

Deuter został utworzony na przelomie 1980/81 roku w Warszawie przez wokalistę Pawła "Kelnera" Rozwadowskiego (ex – Fornit)i perkusistę Kamila "Blitza" Stoora (ex – Kryzys), basistę Dariusza "Magika" Kotuszewskiego (ex - Atak), gitarzystę Piotra "Czombe" Dubiela (ex – TZN Xenna) . Zespół na początku swojej działalności związany był z warszawskim klubem "Remont", gdzie zagrał swoje pierwsze koncerty. W 1982 Deuter odbył trasę koncertową "Rock Galicja" po południowej części Polski (m.in Krosno, Rzeszów) wspólnie z zespołami: Dezerter i TZN Xenna. "Magika" i "Blitza" zastępowali wówczas: basista Tomasz "Żwirek" Żmijewski, perkusista "Bedzior" oraz "Gruszka" na congach, oraz Robert Brylewski. Muzycy Deutera swoje koncerty wzbogacali w tym czasie krótkimi projekcjami filmowymi zrobionymi na taśmie 8 mm. Wiosną zagrali krótką trasę z zespołem Republika, a latem wystąpili w filmie "Koncert" M. Tarkowskiego. W 1983 zespół zawiesił działalność - "Kelner" z Robertem Brylewskim (wówczas ex – Brygada Kryzys) utworzyli grupę Izrael.
Deuter powrócił w 1984 roku w składzie: "Kelner", "Czombe", Franz Dreadhunter (gitara basowa), "Gutek" (perkusja), Henryk Wasążnik (saksofon) występując m.in. w "Hybrydach". W 1985 "Kelner" z nowymi już muzykami m.in. wokalistką Beatą Pater, basistą Tomaszem "Kciukiem" Jaworskim, gitarzystą Piotrem Nalepą i perkusistą "Gutkiem" Zagalskim zaprezentował nowy repertuar punkrockowo–rapowo–funkowo–soulowy co udokumentował singel Średniowiecze. W 1987 muzycy Deutera w składzie: "Kelner", Pater, "Fala", Tadeusz Kaczorowski (gitara basowa), Piotr "Samohut" Subotkiewicz (intr. klawiszowe) oraz z gościnnym udziałem Brylewskiego i "Czombe" nagrali w rzeszowskim studiu RSC płytę 1987. Ostatni występ Deutera miał miejsce na festiwalu w Jarocinie w 1989 roku, w składzie Robert Sadowski (ex – Madame),Piotr "Fala" Falkowski, Tadeo Kaczorowski, Paweł Kelner.
W 1995 wyszła wspomnieniowa płyta Ojczyzna dumna 1981-1986 z utworami Deutera z lat 1981-1986. W tym samym roku "Kelner" przy pomocy zespołu Dezerter nagrał płytę z najsłynniejszymi utworami Deutera i udał się z nim w trasę koncertową.
W latach 2000-2003 reaktywowany Deuter zagrał kilka koncertów w składzie: "Kelner", "Magik" (tym razem na gitarze), basista Sławomir "Dżu Dżu" Wróblewski (ex – Izrael), perkusista Darek "Dynia" Dynowski (ex – TZN Xenna) oraz Konstanty Plewicki na instrumentach klawiszowych.

Utwory;01. 40 lecie - 1984
02. Cały Świat – 1988
03. Dla mnie tutaj – 1982
04. Droga Wojownika – 1986
05. Dziecięce uczucia – 1986
06. Czy pamiętasz ten czas - 1988
07. Instrukcja – 1984
08. Jak długo – 1986
09. Jeden Świat – 1981
10. Martyr song – 1984
11. Nie ma ciszy w bloku – 1988
12. Młodym hipokrytom – 1984
13. Jak długo – 1988
14. Nigdy i w nic – 1981
15. Szara Masa – 1984
16. Totalna destrukcja/co za czas – 1986
17. Tylko piosenka – 1988
18. Uśmiechnięte twarze - 1982
_________________
EL SEXO AS PURE MERDE!!!!!!!!!!!!!!
 
Rotten82


Dołączył: 18 Sty 2010
Posty: 2135
Skąd: woj.Częstochowskie
Płeć:
Wysłany: Pon 09 Maj, 2011   

czy te utwory zostały nagrane na nowo, czy to stare "odświeżone" wersję?
_________________


http://barbiedolls.bandcamp.com/
http://www.facebook.com/BarbieDollsPunk
 
Stanzberg
Dead Press


Dołączył: 12 Mar 2006
Posty: 5542
Płeć:
Wysłany: Pon 09 Maj, 2011   

To zdaje się płytowa edycja materiału z kasety "Ojczyzna Dumna". Chyba najlepsze nagrania Deutera.
_________________
Projektowanie graficzne www.stanski.pl
 
Foxy 68


Dołączył: 24 Lut 2008
Posty: 2289
Płeć:
Wysłany: Pon 09 Maj, 2011   

Stanzberg napisał/a:
To zdaje się płytowa edycja materiału z kasety "Ojczyzna Dumna".

nie dokońca.
_________________
PAMIĘTAJ CHUJU ABYŚ DZIEŃ ŚWIĘTY ŚWIĘCIŁ! :old:
 
muttley

Dołączył: 23 Sty 2011
Posty: 96
Płeć:
Wysłany: Pon 09 Maj, 2011   

Cytat:
To zdaje się płytowa edycja materiału z kasety "Ojczyzna Dumna". Chyba najlepsze nagrania Deutera.
Najlepsze nagrania to tylko Dezerter Deuter :>
 
Rotten82


Dołączył: 18 Sty 2010
Posty: 2135
Skąd: woj.Częstochowskie
Płeć:
Wysłany: Pon 09 Maj, 2011   

muttley napisał/a:
Najlepsze nagrania to tylko Dezerter Deuter :>

nie lubię i to bardzo
_________________


http://barbiedolls.bandcamp.com/
http://www.facebook.com/BarbieDollsPunk
 
muttley

Dołączył: 23 Sty 2011
Posty: 96
Płeć:
Wysłany: Wto 10 Maj, 2011   

Nie jest to najlepsza płyta Dezertera ale jak dla mnie jest to 100 razy lepsze od ciągnącego sie jak flaki z olejem Deutera z "Ojczyzny dumnej" innych nagran Deutera nie słyszałem
 
ko0niu
jaszczurka beznoga


Dołączył: 12 Sie 2007
Posty: 2984
Skąd: Ostrowiec Św./ Krakau
Płeć:
Wysłany: Wto 10 Maj, 2011   

Ja najbardziej lubię kawałki koncertowe deutera, mam parę w całkiem niezłej jak na tamte czasy jakości a ta płyta to z tego co widzę zremasterowane stare numery, przecież są podane daty nagrań. dezerter - deuter to jednak średniawa płyta z fajnymi momentami typu "beton" czy ta wersja "nie ma ciszy w bloku". Chyba nabędę płytkę tak z ciekawości jak będzie jakiś hajs.
 
 
Rotten82


Dołączył: 18 Sty 2010
Posty: 2135
Skąd: woj.Częstochowskie
Płeć:
Wysłany: Wto 10 Maj, 2011   

muttley napisał/a:
Nie jest to najlepsza płyta Dezertera ale jak dla mnie jest to 100 razy lepsze od ciągnącego sie jak flaki z olejem Deutera z "Ojczyzny dumnej" innych nagran Deutera nie słyszałem

nie oceniałem tego jako płyty dezertera, tylko jako płytę ogólnie. gdybym oceniał przez pryzmat dezertera, moja opinia była by znacznie gorsza;p
_________________


http://barbiedolls.bandcamp.com/
http://www.facebook.com/BarbieDollsPunk
 
suchy693
Moderator


Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 4114
Skąd: GROCHOW CROSS
Płeć:
Wysłany: Wto 10 Maj, 2011   

Tez jestem ciekawy tej płytki ,chociaż tak bardzo nie szalałem za Deuterem ale może gwoli przypomnienia sobie co kiedyś prezentowali zakupię ją seeeeee :faja:
_________________
EL SEXO AS PURE MERDE!!!!!!!!!!!!!!
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  





© 2002-2013 PunkSerwis | All human rights reserved
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 12