PUNK FORUM » FAQ
» Statystyki
» Grupy
» Użytkownicy
» Szukaj
» Zaloguj
» Rejestracja


Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: suchy693
Sob 11 Cze, 2011
Czy punk przeciwstawia się chrześcijaństwu?

Czy punk możę być chrześcijaninem?
Tak
100%
 100%  [ 13 ]
Nie
0%
 0%  [ 0 ]
Głosowań: 13
Wszystkich Głosów: 13

Autor Wiadomość
Arbuz


Dołączył: 13 Sie 2004
Posty: 212
Skąd: Wawa
Płeć:
Wysłany: Pon 23 Maj, 2011   

Hang him high?


Pozdrowionka dla miasta Ustron, kolejnego po Swiebodzinie posiadacza Jezusa na miare naszych mozliwosci.
 
michał ze wsi 2


Dołączył: 22 Paź 2009
Posty: 899
Skąd: Polska
Płeć:
Ostrzeżeń:
 5/3/6
Wysłany: Śro 25 Maj, 2011   

Arbuz napisał/a:
Mecenas napisał/a:
ja tam się nie znam ale podobno panrok ma łamac schematy, a jesli tak to zajebistym antyschematem jest widok brudasa w kościele


Chodzenie do kosciola jako lamanie schematow w kraju w ktorym robi to regularnie 60-70% ludzi, litosci.


No cóż,w tym wypadku Mecenas ma akurat trochę racji.W większym mieście to może i jest tolerowane ale zapraszam do kościoła na prowincji lub w ogóle jakiegoś wiejskiego kościółka.Poczujesz jak to jest kiedy patrzą na ciebie "wszyscy święci".Ja idę czasami do kościoła ale raczej by poobcować z ludzimi,żeby mi nie odjebało i nie zaczął czuć się lepszy od nich.Modły odprawiam wszędzie gdzie jestem,nie musi to być kościół{jako budynek}.Zresztą od tego trzeba by zacząć,że niektóre pojęcia mają szersze znaczenie.Kościół-dla jednych budynek,dla innych wspólnota ludzi.Trzeba zawsze pamiętać,że ksiądz także należy do kościoła,czyli wspólnoty ludzi,a nie kościół do niego{to dość prymitywne myślenie}.Nie czuję się jednak sędzią aby niesfornych klechów,którzy o tym zapominają karać.Ich zadaniem w moim rozumieniu jest mówić i przypominać o Bogu,natomiast odszukanie Go jest indywidualnym zadaniem każdego człowieka.
Arbuz napisał/a:
klekanie przed drewniana kukla = niepankrok.


Klękanie przed rzeźbami też mnie trochę wkurwia u nas są nawet zwyczaje całowania rzeźb,ja tego nie robię,zresztą zgodnie z nauką Pisma Św.Dlaczego nie reagują na to księża?Nie wiem,może nie wszyscy?Może myślą że tak trzeba czy wypada?Moja wiara opiera się na tym co jest napisane,dlatego na mszy głównie interesuje mnie czytanie PŚ{które lubię przejrzeć i w domu},a kazanie jest już dla mnie mniej ważne.
Klękanie przed drewnianą kukłą jest rzeczywiście słabe,pozostaje kwestia modlitwy do niewidzialnego.
To przykre i nie powinienem z tego żartować ale jako pank czuję się uprzywilejowany,dlatego powiem,że to i tak wielki postęp,że te rzeźby czy obrazy chociaż człowieka przedstawiają,a nie jak kiedyś modlono się do olbrzymiego kamienia,pioruna czy karalucha :lol:
_________________
Może być?
Może być?
 
janek_janusz

Dołączył: 04 Kwi 2010
Posty: 420
Płeć:
Ostrzeżeń:
 6/3/6
Wysłany: Wto 31 Maj, 2011   

Nie wiem skad ten gość mieszka i dlaczego sam okresla sie chrześcijaninem. Dzis prawdziwych chrzescijan juz nie ma. Przynajmniej w Europie. Chrzescijanie był to ruch przed utworzeniem istytucji kościoła. Teraz jest to wyłacznie tradycja chrzescijańska. Tradycja a żywe chrześcijaństwo to jednak coś innego. Jak można nazwać chrześcijaninem członka społecznosci, ktora wysla go lub jego brata z karabinem by zabijał innych. Litosci. Chrzescijanin musialby odstapić od zycia w tak zorganizowanej spolecznosci.

Chrzescijanin na ta chwile to ktos kogo mozna zobaczyc jeszcze trudniej niz obalonego komuniste w Polsce.
 
Aida

Dołączyła: 14 Kwi 2011
Posty: 467
Skąd: stąd
Płeć:
Wysłany: Wto 31 Maj, 2011   

janek_janusz napisał/a:
Nie wiem skad ten gość mieszka i dlaczego sam okresla sie chrześcijaninem. Dzis prawdziwych chrzescijan juz nie ma. Przynajmniej w Europie. Chrzescijanie był to ruch przed utworzeniem istytucji kościoła. Teraz jest to wyłacznie tradycja chrzescijańska. Tradycja a żywe chrześcijaństwo to jednak coś innego. Jak można nazwać chrześcijaninem członka społecznosci, ktora wysla go lub jego brata z karabinem by zabijał innych. Litosci. Chrzescijanin musialby odstapić od zycia w tak zorganizowanej spolecznosci.

Chrzescijanin na ta chwile to ktos kogo mozna zobaczyc jeszcze trudniej niz obalonego komuniste w Polsce.

Z tego wywnioskowałam, że tylko Jezus był chrześcijaninem :eeek:
_________________
" Punk jest w nas, w naszych sercach, w naszej duszy, w naszej muzyce. Robimy wiec to co chcemy, a nie to co robia inni"
 
janek_janusz

Dołączył: 04 Kwi 2010
Posty: 420
Płeć:
Ostrzeżeń:
 6/3/6
Wysłany: Śro 01 Cze, 2011   

Prawie dobrze wnioskujesz. Chrzescijanstwo przypada na lata w których zył Jezus oraz na lata zycia tych co pisali kolejne ewangelie i dzieje apostolskie. Podobno jest to okres w ktorym zdarzylo sie wszystko. Na obecna chwile chrzescijanin to osoba ktora umie odbyc duchowa podroz w tamte czasy.
 
k_u_dlaty


Dołączył: 06 Cze 2011
Posty: 590
Skąd: od bociana
Płeć:
Wysłany: Śro 08 Cze, 2011   

Rotten82 napisał/a:
Old Crewman napisał/a:
Mecenas napisał/a:
pank może wszystko


Dupa tam, jak jest chrześcijaninem to pewnych rzeczy nie może :grin:

ale przecież jeden z najważniejszych polskich zespołów pankowych śpiewał, że "bóg zawsze był z pankami"
'Jezus kiedyś zapytany,
Potwierdził, że on też nosił
glany,
Chociaż w glanach w
Palestynie
Zagorąco jest nawet w zimie.' ja tam jestem pankiem i chodze do kosciola a nawet od 5lat ministrantem. Moi animatorzy to akceptuja, 2 ksiezy niby bylo punkami. W kosciele nie znosze wiekszosci kleru a szczegolnie tych nadzianych biskupow, no i oczywiscie starsze panie zwane dewotkami :D
_________________
nie ma zagrożenia
 
 
Mecenas
Mecewąsik


Dołączył: 30 Sie 2006
Posty: 3699
Płeć:
Wysłany: Czw 09 Cze, 2011   

k_u_dlaty napisał/a:
W kosciele nie znosze wiekszosci kleru a szczegolnie tych nadzianych biskupow

ubogi kościół, powrót do korzeni yeah!!
_________________
Si Deus nobiscum, quis contra nos?
 
k_u_dlaty


Dołączył: 06 Cze 2011
Posty: 590
Skąd: od bociana
Płeć:
Wysłany: Czw 09 Cze, 2011   

przeciez wystarczy popatrzec jakie maja auta i brzuchy...
_________________
nie ma zagrożenia
 
 
bladaczka


Dołączyła: 07 Gru 2010
Posty: 633
Płeć:
Wysłany: Czw 09 Cze, 2011   

ja znam chudego księdza jeżdzącego skuterem :!: o nie, to jakiś przebieraniec, zostałam oszukana.spowiedź u niego jest nieważna ? :strach: :strach:
_________________
culture is not your friend
recze bere !
 
BadMotherfucker


Dołączył: 25 Cze 2009
Posty: 2818
Skąd: się biorą dzieci?
Płeć:
Wysłany: Czw 09 Cze, 2011   

bladaczka napisał/a:
spowiedź u niego jest nieważna ? :strach: :strach:


Teraz to lepiej myśl jak tu się wytłumaczyć z faktu pójścia do kościoła, nie wspominając już o spowiedzi :bejzbol:
_________________
"Z każdym dniem mojego życia zwiększa się nieuchronnie liczba tych, którzy mogą mnie pocałować w dupę"
"Ktoś zapytał mnie: czym jest punk? Kopnąłem w śmietnik i powiedziałem: to jest punk. Wtedy on kopnął i spytał: to jest punk? Odpowiedziałem: nie, to jest trendy"
 
zachariasz


Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 1006
Skąd: Cybullandia/Lubelskie
Płeć:
Wysłany: Czw 09 Cze, 2011   

Moja stara jest przewodniczącą huru także miałem okazję pogadać z kilkoma...
I zdania, że wszystkie klery to złodzieje nie zmienię :punk:

Jak kogoś to kręci to niech pójdzie do zakonu. :old:
_________________
Piss and love!
 
 
bladaczka


Dołączyła: 07 Gru 2010
Posty: 633
Płeć:
Wysłany: Czw 09 Cze, 2011   

BadMotherfucker napisał/a:


Teraz to lepiej myśl jak tu się wytłumaczyć z faktu pójścia do kościoła, nie wspominając już o spowiedzi :bejzbol:
tak naprawdę w duszy jestem pankiem tylko muszę się spowiadać bo całą rodzina chodzi ,poza tym wstyd przed świętami jak cała miejscowość się gromadzi nie pójść... ale walczę z systemem,notorycznie przy spowiedzi kłamię. przecież wiem,że wszyscy księża to grube i bogate pedofile
_________________
culture is not your friend
recze bere !
 
sXe HC


Dołączył: 09 Lis 2010
Posty: 285
Skąd: Toruń
Płeć:
Wysłany: Czw 09 Cze, 2011   

zachariasz napisał/a:
Jak kogoś to kręci to niech pójdzie do zakonu. :old:

:> :> niech idzie tam znajdzie wielu "kolegóF" tylko niech uwaza jak mu mydlo spadnie...
_________________
--->http://www.lastfm.pl/user/SoMeii<---
 
Prompto


Dołączyła: 01 Maj 2011
Posty: 200
Płeć:
Wysłany: Czw 09 Cze, 2011   

ja nie chodzę już - odkąd podczas komunii mi sie w cycki ksiądz gapił - i podczas spowiedzi wypytywał o szczegóły 'nieczystości' - na huj mu to - chyba, ze się zadowalał w konfesjonale - :punk:
 
k_u_dlaty


Dołączył: 06 Cze 2011
Posty: 590
Skąd: od bociana
Płeć:
Wysłany: Czw 09 Cze, 2011   

Prompto napisał/a:
ja nie chodzę już - odkąd podczas komunii mi sie w cycki ksiądz gapił - i podczas spowiedzi wypytywał o szczegóły 'nieczystości' - na huj mu to - chyba, ze się zadowalał w konfesjonale - :punk:
jak jest na co to tez bym sie gapil :> :razz:
_________________
nie ma zagrożenia
 
 
Kociolators86

Dołączył: 05 Cze 2011
Posty: 24
Płeć:
Wysłany: Pią 10 Cze, 2011   

k_u_dlaty napisał/a:
Prompto napisał/a:
ja nie chodzę już - odkąd podczas komunii mi sie w cycki ksiądz gapił - i podczas spowiedzi wypytywał o szczegóły 'nieczystości' - na huj mu to - chyba, ze się zadowalał w konfesjonale - :punk:
jak jest na co to tez bym sie gapil :> :razz:


Przez takich jak Ty, Prompto przestała chodzić do kościoła ;-)
_________________
nie jestem wojownikiem, juz o nic nie walcze
 
Prompto


Dołączyła: 01 Maj 2011
Posty: 200
Płeć:
Wysłany: Pią 10 Cze, 2011   

ale kudłaty nie jest księdzem - ale co wczoraj się wkurzyłam - jechał zaa mną radiowóz chyba 10km - cały czas na ogonie - nie wyprzedzali w dogodnych momentach jak zwykle - więc jechałam przepisowo - i w końcu zatrzymali mnie - no ok - a ten wychodzi - i ani się przedstawił ani odznaki nie pokazał - i pyta 'a co pani tak przepisowo jedzie - :zdziwienie: - dowód auta i prawko proszę' myslałam, ze padnę - ciekawe czy nie mieli co robić, czy tak długo mi się w lusterko patrzyli - :crazy:
 
Kociolators86

Dołączył: 05 Cze 2011
Posty: 24
Płeć:
Wysłany: Pią 10 Cze, 2011   

Kurde a może im chodziło tez o Twoje cycki ;)
_________________
nie jestem wojownikiem, juz o nic nie walcze
 
Prompto


Dołączyła: 01 Maj 2011
Posty: 200
Płeć:
Wysłany: Pią 10 Cze, 2011   

wam zawsze tylko o to chodzi - :roll:
 
Kociolators86

Dołączył: 05 Cze 2011
Posty: 24
Płeć:
Wysłany: Pią 10 Cze, 2011   

Nie wiem bo nie jestem ksiedzem ani z milicji :P
_________________
nie jestem wojownikiem, juz o nic nie walcze
 
Prompto


Dołączyła: 01 Maj 2011
Posty: 200
Płeć:
Wysłany: Pią 10 Cze, 2011   

to kurwa dobrze - bo jestem uprzedzona do tych 'profesji'
 
k_u_dlaty


Dołączył: 06 Cze 2011
Posty: 590
Skąd: od bociana
Płeć:
Wysłany: Pią 10 Cze, 2011   

nie no to musiałaś być nieźle obsrana i wkurwiona. :evil: a tak w ogóle czego wy dziewczyny dziwicie się że chłopaki patrzą wam na cycki. :shock: cieszy oczy, mile w dotyku... :mrgreen: :>
_________________
nie ma zagrożenia
 
 
Prompto


Dołączyła: 01 Maj 2011
Posty: 200
Płeć:
Wysłany: Pią 10 Cze, 2011   

nie o patrzenie chodzi - tylko o to dziwne zachowanie - jak wam dupa głowę zasłoni to głupoty wyprawiacie i wygadujecie - jak półgłówki
 
k_u_dlaty


Dołączył: 06 Cze 2011
Posty: 590
Skąd: od bociana
Płeć:
Wysłany: Pią 10 Cze, 2011   

Prompto napisał/a:
nie o patrzenie chodzi - tylko o to dziwne zachowanie - jak wam dupa głowę zasłoni to głupoty wyprawiacie i wygadujecie - jak półgłówki
oj tam. Jakbym się na 1dzień w kobitke zamienił to bym cały czas sie bawił... :old: :>
_________________
nie ma zagrożenia
 
 
Prompto


Dołączyła: 01 Maj 2011
Posty: 200
Płeć:
Wysłany: Sob 11 Cze, 2011   

a jako facet czemu się nie bawisz - skoro lubisz?
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  





© 2002-2013 PunkSerwis | All human rights reserved
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 15