PUNK FORUM » FAQ
» Statystyki
» Grupy
» Użytkownicy
» Szukaj
» Zaloguj
» Rejestracja


Poprzedni temat :: Następny temat
The Ruts
Autor Wiadomość
Poza kontrolą

Dołączył: 10 Mar 2010
Posty: 54
Skąd: Ustrzyki Dolne
Płeć:
Wysłany: Czw 11 Mar, 2010   The Ruts

Pierwsza plyta z konca lat 70 tych pt " The Crack" to genialna odpowiedź dla wszystkich którzy posługuja sie sloganem"trzy akordy, darcie mordy". To jest muzyka na najwyższym poziomie, w Polsce gdyby ktos tak zagrał teraz to nie wiedzieliby do której szuflady go włożyc. A to jest własnie punk w najczystszej postaci. Gorąco polecam. Słucham jej od 30 lat i nigdy mi sie nie znudzi. czekam na opinie co sadzicie o tej kapeli.
 
Foxy 68


Dołączył: 24 Lut 2008
Posty: 2289
Płeć:
Wysłany: Czw 11 Mar, 2010   

Dla mnie the Ruts byli zespołem conajmniej wybitnym jeśli chodzi o pankroka tamtych lat. Tak jak napisałeś grac potrafili. Szkoda ze ta kapela to jedna płyta i jakieś składanki (w tym zawierające demówki - polecam!) + single. Chociaz z drugiej strony niewiadomo jakby grali na późniejszych jeśli by grali. Kapela napewno wpływowa sporo wykonawców sięga po ich utwory nie chodzi mi tu o sztandarowy babylons burning ale też o staring at the rude boys - który nawet jakiś czarnuszy hiphop squad coveruje, czy dope for guns. Podsumowując: KLASA.
_________________
PAMIĘTAJ CHUJU ABYŚ DZIEŃ ŚWIĘTY ŚWIĘCIŁ! :old:
 
ko0niu
jaszczurka beznoga


Dołączył: 12 Sie 2007
Posty: 2984
Skąd: Ostrowiec Św./ Krakau
Płeć:
Wysłany: Czw 11 Mar, 2010   

Zgoda z przedmówcami, świetnie ograni, technicznie genialni. "The Crack" jest płytą podczas której słuchania nikomu nie przyszłoby do głowy przewinąć jakikolwiek numer. Tej płyty słucha się jako całości po prostu. Sesje zarejestrowane u sławnego Johna Peela rzucają o glebę. Koncert "Live at deeply vale" pokazuje jak bardzo dobry warsztat mieli ci panowie, cuda które słyszymy na The Crack to nie jest tylko i wyłącznie zasługa realizatora dźwięku. Polecam słuchanie tego albumu na dobrej jakości słuchawkach, wrażenia niesamowite!!
 
 
Stanzberg
Dead Press


Dołączył: 12 Mar 2006
Posty: 5542
Płeć:
Wysłany: Czw 11 Mar, 2010   

Spoko zespoł, ale też jakoś tak trochę nie z mojej bajki.

Może być, raz na jakiś czas.
_________________
Projektowanie graficzne www.stanski.pl
 
Poza kontrolą

Dołączył: 10 Mar 2010
Posty: 54
Skąd: Ustrzyki Dolne
Płeć:
Wysłany: Czw 11 Mar, 2010   

Stanzberg napisał/a:
Spoko zespoł, ale też jakoś tak trochę nie z mojej bajki.

Może być, raz na jakiś czas.


He hE hE bez obrazy bo o gustach sie nie dyskutuje, ale czego ty słuchasz jeśli dla ciebie Wire i "Pink flag" nie jest punkowy a "The crack" Rutsów jest nie z twojej bajki? Przeciez to jest klasyka punk rocka w dodatku szczegolnie przez Rutsów zagrana na najwyzszym poziomie. Smiem twierdzic chociaz nie wiem, ze jednak wszedles w klimaty punk rocka znacznie pozniej niz pod koniec lat 70 tych.Jesli tak to nie mam wiecej pytan, bo nie zamierzam nikogo tutaj agitowac.
 
Stanzberg
Dead Press


Dołączył: 12 Mar 2006
Posty: 5542
Płeć:
Wysłany: Czw 11 Mar, 2010   

Tak, wszedłem w klimaty punk rocka znacznie później niż w latach 70. Dopiero w jakimś 1993 usłyszałem 1. zespół pankowy (nie pamiętam już jaki, stawiam na KSU), a w 1995 byłem na 1. koncercie (a był to Post Regiment, Guernica i Oi Polloi). :grin:
W każdym podgatunku i nurcie punk rocka znajduję coś dla siebie, i akurat w działce "lata 70." jest tych zespołów lubianych naprawdę bardzo dużo.
Co z tego, że Wire i Ruts to klasyka, skoro jakoś do mnie nie trafia. Choć w przypadku The Ruts to za dużo powiedziane, zespół jest w porządku, tylko nie miesci się w mojej pierwszej dwudziestce.
_________________
Projektowanie graficzne www.stanski.pl
 
Poza kontrolą

Dołączył: 10 Mar 2010
Posty: 54
Skąd: Ustrzyki Dolne
Płeć:
Wysłany: Czw 11 Mar, 2010   

No i powiedziałes całkiem sensownie. Ja sie tez nie upieram, ze cały punk z lat 70 tych był zajefajny i wszystko mi sie podobało. Chociaz cenie " Never mind...." Sex Pistols i nawet lubie czasem posłuchac na full, to jakos nigdy nie nalezeli do moich faworytów, bo jakos mam wrazenie , ze w ich przypadku to forma przerosła treść. No ogólnie duzo ciekawszych wtedy kapel grało.
 
Mecenas
Mecewąsik


Dołączył: 30 Sie 2006
Posty: 3699
Płeć:
Wysłany: Czw 11 Mar, 2010   

lubie i czesto wracam do tych nagrań
_________________
Si Deus nobiscum, quis contra nos?
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  





© 2002-2013 PunkSerwis | All human rights reserved
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,36 sekundy. Zapytań do SQL: 12