PUNK FORUM » FAQ
» Statystyki
» Grupy
» Użytkownicy
» Szukaj
» Zaloguj
» Rejestracja

Poprzedni temat :: Następny temat
Wojny na stadionach.
Autor Wiadomość
Dev
pink queen


Dołączyła: 08 Paź 2006
Posty: 1470
Płeć:
Wysłany: Sob 30 Maj, 2009   Wojny na stadionach.

Dziś przypadkiem natrafiłam na całkiem ciekawy reportaż o kibolach. Koleś jeździ po różnych krajach i zagłębia sie w mroki kibicowskich umysłów. Oczywiście nie mogło zabraknąć "kibiców" z Polski:
http://www.youtube.com/wa...ykG9jgKgew&NR=1

wiadomo, w temacie przoduje Kraków, Warszawa i Gdańsk. A czy u Was również miasto jest podzielone? Jak w ogóle odnosicie się do tego typu "akcji", a może sami lubicie przypierdolić krzesełkiem przez łeb? :twisted:
zapraszam do dyskusji, jutro coś napiszę jak to wygląda w Rzeszowie.
_________________
Hey little sister what have you done?
Hey little sister who's the only one?
Hey little sister who's your superman?
Hey little sister who's the one you want?
Hey little sister shot gun!
 
Zwierz@k


Dołączył: 07 Lis 2003
Posty: 3938
Skąd: Szczecin...
Wysłany: Sob 30 Maj, 2009   

idiotyzm, idiotyzm i jeszcze raz idiotyzm.
Nigdy tego nie rozumiałem i nie zrozumiem - jaki związek ma piłka nożna i napierdalanie sie po ryjach? czy to że kibole jednej drużyny rozpierdolą łby kibolom drugiej, zmieni coś w wyniku meczu? nie wydaje mi się. Według mnie zabija to każdy sport - ludzie skupiają się na tym co dzieje się na trybunach (nie mówie, że oprawa jest czymś złym - bo to przecież doping, choć i w tym można przegiąć ofkorz), a nie na boisku.
podobnie nie czaje demolki miasta po meczu. Czy można się cieszyć z wygranej/mnie cieszyć z przegranej tak, żeby rozjebać sobie przystanek? A co to do chuja zmieni?
Tyle w temacie.
_________________
Want to fuck up, drop out, never trust a fucking hippie.
And for that matter don't trust anyone.
Quit school, don't work, livin' up your music to punk.
If I could do it so could anyone
 
 
Ryszard

Dołączył: 08 Mar 2008
Posty: 1598
Skąd: Wrocław
Płeć:
Wysłany: Nie 31 Maj, 2009   

U mnie jest miasto niezwykle jednolite i bardzo mi taki stan rzeczy odpowiada. Kraków czy Trójmiasto to jak dla mnie jakieś chujowe spaczenie (broń, brak zasad).

Jestem zdecydowanym przeciwnikiem chuliganki na stadionie, ale poza nim zupełnie mi ona nie przeszkadza. Oczywiście objazd 'werbalny' jak najbardziej mi leży, bo sprzyja atmosferze rywalizacji. Ba, cała ta otoczka, zgody, kosy, ustawki dodaje futbolowi zajebistego smaczku i pozwala na pewne międzyklubowe rozgrywki, których śledzenie jest niekiedy o wiele ciekawsze od samego meczu. Przecież w całym sporcie chodzi po prostu o emocje, a gdy rywalizacja na murawie ich nie dostarcza (a przypominam o polskich realiach) to darcie ryja na stadionie oraz poczucie, hm, jedności? z ludźmi w tych samych barwach i z tego samego miasta jest zajebistą alternatywą.

Powtórzę, że nie popieram bijatyk na trybunach: traci na tym klub i oberwać mogą postronni, ale takie starcia to w ostatnim czasie jednak rzadkość. Cała 'fizyczna' rozgrywka, napadanie, ustawki, ściganie etc rozgrywa się jednak przeważnie poza stadionem i najczęściej pomiędzy ludźmi którzy chcą się w to bawić. Jak się człowiek nie chce tłuc to uniknięcie wpierdolu, no nie oszukujmy się, jest kwestią choćby szczątkowej ilości oleju w dyńce.

Dużo bardziej mi odpowiada taki układ niż siedzenie na dupie jak na jakimś tenisie - sport to mają być emocje, trybuny to nie świątynia, a piłka nożna to nie szachy. I chuj.

Ten 'reportaż' to jest jakieś pierdolenie oderwane od rzeczywistości. Wydemonizowane tak jak się tylko da, chociaż niech będzie, kilka punktów ma. (Ale ten Dany jest odważny :lol: )
_________________
nie umiemy się bawić w dyskotece
 
Dev
pink queen


Dołączyła: 08 Paź 2006
Posty: 1470
Płeć:
Wysłany: Nie 31 Maj, 2009   

Ryszard napisał/a:
Ale ten Dany jest odważny

:mrgreen:

Rzeszów jest podzielony. Są dwa kluby: ZKS Stal Rzeszów i CWKS Resovia Rzeszów. Kibole od zawsze toczą wojnę, poszczególne dzielnice opowidają się za jednym bądź drugim klubem. Ustawki są organizowane, to pewne. Oprócz tego niestety organizują akcje typu najazd na dzielnicę samochodami w 20, dojebanie kilku łepków - wpierdol - spierdalamy. Derby to widadomo, przez miasto ciągną dwa korowody - biało-czerwony i biało-niebieski. generalnie akcje są całkiem nieźle zorganizowane, prowadzona jest nawet baza, w której znajdują się dane i zdjęcia (coś na kształt redwatcha). Mimo to rzadko obrywają ludzie postronni, kibole wykańczają się między sobą, raczej w rzeszowie bez sprzętu. jeszcze żałośniejszy widok przedstawiają panie - kibolki, ale o tym aż szkoda pisać.

generalnie mam zdanie podobne do ryszarda :P

Resoviacy:

szkoda, że nie mam fotki stalowców, bo przed każdymi derbami ciągnie pod moim blokiem fala biało-niebieska, aż dziw mnie bierze, że na tej mojej wiosce tyle kibiców jest...
ja jestem od urodzenia ZKS :twisted:
_________________
Hey little sister what have you done?
Hey little sister who's the only one?
Hey little sister who's your superman?
Hey little sister who's the one you want?
Hey little sister shot gun!
 
Ryszard

Dołączył: 08 Mar 2008
Posty: 1598
Skąd: Wrocław
Płeć:
Wysłany: Nie 31 Maj, 2009   

Zapomniałem!
_________________
nie umiemy się bawić w dyskotece
 
bnr


Dołączył: 20 Mar 2005
Posty: 866
Płeć:
Wysłany: Nie 31 Maj, 2009   

Nie widziałem, że puszczali to po polsku na Discovery. Generalnie gdziekolwiek Danny nie pojechał, to mówił, że to najgorsze miejsce na ziemi itp. Ale ogólnie fajnie się oglądało i sezony o UK i te "International".

Był jeszcze jeden typ z takimi reportażami, ale nie pamiętam jak się nazywał. Generalnie koleś w Krakowie (chyba) czymś w łeb dostał w trakcie relacji.

Edit: jakby ktoś pamiętał jak nazywały się te reportaże z tym drugim typkiem, niech napisze. Chętnie jeszcze raz zobaczę :)
_________________
shame on a nigga who try to run game on a nigga
wu buck wild with the trigger!
shame on a nigga who try to run game on a nigga
 
Mecenas
Mecewąsik


Dołączył: 30 Sie 2006
Posty: 3699
Płeć:
Wysłany: Nie 31 Maj, 2009   

jak nie było jeszcze stadionów to sie napierdalała jedna wiocha na drugą, ze sportem to nic wspólnego nie ma ale nic nowego, i nie sądzę żeby jakieś zakazy stadionowe temu przeszkodziły
dostałem w palnik pare razy bo byłem na Poloniii albo za szalik korony
w Luton była sytuacja dla Polaka nie do skapowania
miasto jakies 40 km od Londynu na ulicy ludzie w koszulkach MU, Chelsea, Arsenal, Newcastle, Aston Villa i nikt na drugiego nie zwracał uwagi a myśmy siedzieli na krawężniku ze szczękami na kolanach, zresztą w pierwszym kiblu w jakim byłem w Inglandzie na lustrze znalazłem wlepki Jagielloni, a obok resztki zdartej Legii
_________________
Si Deus nobiscum, quis contra nos?
 
Dev
pink queen


Dołączyła: 08 Paź 2006
Posty: 1470
Płeć:
Wysłany: Nie 31 Maj, 2009   

bnr napisał/a:
Generalnie gdziekolwiek Danny nie pojechał, to mówił, że to najgorsze miejsce na ziemi itp

no też odniosłam takie wrażenie. i cały czas powtarzał jak to on się strasznie nie boi. akurat te derby Krakowa wypadły dość "blado", więc niech nie stula, że szybko ich nie zapomni :mrgreen:
_________________
Hey little sister what have you done?
Hey little sister who's the only one?
Hey little sister who's your superman?
Hey little sister who's the one you want?
Hey little sister shot gun!
 
100% Hate


Dołączył: 01 Lis 2005
Posty: 412
Skąd: Gdańsk
Płeć:
Wysłany: Pon 01 Cze, 2009   

Ryszard napisał/a:
Kraków czy Trójmiasto to jak dla mnie jakieś chujowe spaczenie (broń, brak zasad).

Możesz napisać o co ci konkretnie chodzi z tym Trójmiastem?
 
Ryszard

Dołączył: 08 Mar 2008
Posty: 1598
Skąd: Wrocław
Płeć:
Wysłany: Pon 01 Cze, 2009   

Trochę nieskładnie napisałem i wyszło na to, że tam też się tną i tłuką na całego. Nie o to mi chodziło, to było odnośnie Krakowa.
W Trójmieście nie podoba mi się, że na stosunkowo niedużej powierzchni są dwie duże drużyny, których kibice się zwalczają i obie te ekipy są dosyć silne - po prostu jedno jest za blisko drugiego. Tym bardziej jakby traktować Trójmiasto jako jedno miasto to dla mnie też za dużo. Na polskie realia najbardziej odpowiadał by mi model jedno miasto-jedna drużyna.
Powtórzę jeszcze, żeby wyjaśnić -> "(broń, brak zasad)" odnosiło się do Krakowa a nie do Gdańska i Gdyni. Źle napisałem, ot pomyłka.
_________________
nie umiemy się bawić w dyskotece
 
rozwal
Operator Beczki Śmierci


Dołączył: 07 Lis 2003
Posty: 1545
Skąd: Kopenhaga
Płeć:
Wysłany: Pon 01 Cze, 2009   



nie niemozliwe !
_________________
I am sitting with a philosopher in the garden; he says again and again “I know that that's a tree”, pointing to a tree that is near us.
Someone else arrives and hears this, and I tell him: “This fellow isn't insane. We are only doing philosophy.”

L. Wittgenstein
 
100% Hate


Dołączył: 01 Lis 2005
Posty: 412
Skąd: Gdańsk
Płeć:
Wysłany: Pon 01 Cze, 2009   

Ryszard napisał/a:
Trochę nieskładnie napisałem i wyszło na to, że tam też się tną i tłuką na całego. Nie o to mi chodziło, to było odnośnie Krakowa.
W Trójmieście nie podoba mi się, że na stosunkowo niedużej powierzchni są dwie duże drużyny, których kibice się zwalczają i obie te ekipy są dosyć silne - po prostu jedno jest za blisko drugiego. Tym bardziej jakby traktować Trójmiasto jako jedno miasto to dla mnie też za dużo. Na polskie realia najbardziej odpowiadał by mi model jedno miasto-jedna drużyna.
Powtórzę jeszcze, żeby wyjaśnić -> "(broń, brak zasad)" odnosiło się do Krakowa a nie do Gdańska i Gdyni. Źle napisałem, ot pomyłka.

Co do Krakowa, to w pełni się zgadzam.

A jeśli chodzi o Trójmiasto, to pomimo że są tu 2 silne ekipy, to na codzień jest to zupełnie nieodczuwalne. Panuje pełna separacja, tzn. nie ma jakichś chorych klimatów, że wjeżdża jakaś ekipa na osiedle i katuje miejscowych za sympatie klubowe. Owszem, były i pewnie są sporadyczne akce typu "jedziemy na szaliki" czy polowanie na kibiców jadących na wyjazdy, ale jest to raczej margines i raczej nie ma szans, żeby w Gdańsku dostać w pizdę za sympatię do Lechii i analogicznie w Gdyni za Arkę.
 
Ryszard

Dołączył: 08 Mar 2008
Posty: 1598
Skąd: Wrocław
Płeć:
Wysłany: Pon 01 Cze, 2009   

Szczerze mówiąc myślałem, że jest trochę ostrzejsza sytuacja, ale oczywiście bez przegięcia. Z tego co piszesz wynika, że jest zupełnie normalnie. Tym gorzej na tym tle wypada Kraków. :)
_________________
nie umiemy się bawić w dyskotece
 
rozwal
Operator Beczki Śmierci


Dołączył: 07 Lis 2003
Posty: 1545
Skąd: Kopenhaga
Płeć:
Wysłany: Pon 01 Cze, 2009   

w szczecinie i okolicach jest spokoj, cale wojewozdztwo kibicuje pogoni i na tym sie konczy.
_________________
I am sitting with a philosopher in the garden; he says again and again “I know that that's a tree”, pointing to a tree that is near us.
Someone else arrives and hears this, and I tell him: “This fellow isn't insane. We are only doing philosophy.”

L. Wittgenstein
 
Dev
pink queen


Dołączyła: 08 Paź 2006
Posty: 1470
Płeć:
Wysłany: Pon 01 Cze, 2009   

rozwal napisał/a:
nie niemozliwe !

ale, że co? :)

też myślałam, że w Trójmieście sytuacja jest bardziej zażarta, coś na skalę Krakowa. Może po prostu przeciętni mieszkańcy nie mają pojęcia co się dzieje po kątach.
Ja też nie miałam pojecia o ustawkach i wojnie w Rzeszowie, dopóki pewne znajomości nie otworzyły mi oczu.
_________________
Hey little sister what have you done?
Hey little sister who's the only one?
Hey little sister who's your superman?
Hey little sister who's the one you want?
Hey little sister shot gun!
 
rozwal
Operator Beczki Śmierci


Dołączył: 07 Lis 2003
Posty: 1545
Skąd: Kopenhaga
Płeć:
Wysłany: Pon 01 Cze, 2009   

ze tysiac ludzi maszeruje pod sztandarem aryjskiej hordy? :shock:
_________________
I am sitting with a philosopher in the garden; he says again and again “I know that that's a tree”, pointing to a tree that is near us.
Someone else arrives and hears this, and I tell him: “This fellow isn't insane. We are only doing philosophy.”

L. Wittgenstein
 
Astiv

Dołączył: 29 Lut 2008
Posty: 66
Skąd: Rybnik
Płeć:
Wysłany: Śro 03 Cze, 2009   

u nas na śląsku też jest ostro, a w Rybniku, w którym mieszkam jest o tyle kiepska sytuacja, że miasto umiejscowione jest w obrębie kilku mocnych klubów.
Ostatniej soboty byłem na jakiejś głupawej imprezie masowej(koncert w plenerze) w Żorach , a tam po meczu zjechało sporo kibiców Górnika (który spadł :cry: ) no i po zakończeniu koncertow HH kolo 80 chłopa zaczęło szarżować w strone pobliskiej kępy drzew w ktorej siedzieli kibice Ruchu(dobrze im tak!) ...
Istna rzeź... :D
 
Dev
pink queen


Dołączyła: 08 Paź 2006
Posty: 1470
Płeć:
Wysłany: Śro 03 Cze, 2009   

Cytat:
ze tysiac ludzi maszeruje pod sztandarem aryjskiej hordy?

szczerze, to nie wiem co w tym dziwnego :P

najśmieszniejsze jest to, ze opie ekipy wyzywają się zażarcie od żydów, co jest najgorszą obelgą. jeszcze do całkiem niedawna myślałam, że żydzi to resovia (uroki mieszkania na osiedlu stali), a tu sie okazuje, ze stal to nie mniejsi żydzi niż resovia :lol:
idiotyzm. generalnie miasto nie odczuwa tej "wojenki", ale niestety przed derbami dają o sobie znać chuligani, demolując i niszcząc co się da, no i wyspać się w tym czasie niepodobna :D

w całej Polsce sie od tych żydów kibole wyzywają, hehe. a np w Niemczech obraźliwe jest określenie "du polak!"
_________________
Hey little sister what have you done?
Hey little sister who's the only one?
Hey little sister who's your superman?
Hey little sister who's the one you want?
Hey little sister shot gun!
 
Ryszard

Dołączył: 08 Mar 2008
Posty: 1598
Skąd: Wrocław
Płeć:
Wysłany: Śro 03 Cze, 2009   

Tajne przygotowania kibiców Widzewa w przerwie zimowej, taśma zdobyta przez kibiców ŁKS:
http://www.youtube.com/watch?v=sjejxVitQMc
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
_________________
nie umiemy się bawić w dyskotece
 
100% Hate


Dołączył: 01 Lis 2005
Posty: 412
Skąd: Gdańsk
Płeć:
Wysłany: Śro 03 Cze, 2009   

Devotka napisał/a:
też myślałam, że w Trójmieście sytuacja jest bardziej zażarta, coś na skalę Krakowa. Może po prostu przeciętni mieszkańcy nie mają pojęcia co się dzieje po kątach.

Za to ty z odległości kilkuset kilometrów jesteś bardziej zorientowana od tych przeciętnych mieszkańców. :lol:

Zapewniam cię, że w tym temacie nie jestem "przeciętnym mieszkańcem", i tak jak pisałem nie ma większej szansy na to, żeby w Gdańsku dostać w pizdę za Lechię i w Gdyni za Arkę (poza organizowanymi akcjami raz na ruski rok o których pisałem wcześniej).


Ryszard - ten filmik niszczy. Aczkolwiek zrobiła się z tego niezła afera, a jego autor został oskarżony o ksenofobię i antysemityzm.
 
Ryszard

Dołączył: 08 Mar 2008
Posty: 1598
Skąd: Wrocław
Płeć:
Wysłany: Śro 03 Cze, 2009   

Serio? Filmik jest mocny, tzn. gość miał naprawdę niezły pomysł, żeby wsadzić taki a nie inny podkład, tym bardziej, że taniec jest zupełnie do rytmu. Ale dziwne z tym antysemityzmem, przecież nic złego o Żydach tam nie ma.
_________________
nie umiemy się bawić w dyskotece
 
100% Hate


Dołączył: 01 Lis 2005
Posty: 412
Skąd: Gdańsk
Płeć:
Wysłany: Śro 03 Cze, 2009   

http://lodz.naszemiasto.pl/wydarzenia/998491.html
 
Dev
pink queen


Dołączyła: 08 Paź 2006
Posty: 1470
Płeć:
Wysłany: Czw 04 Cze, 2009   

filmik jest rewelacyjny! :mrgreen:

100% Hate napisał/a:
Za to ty z odległości kilkuset kilometrów jesteś bardziej zorientowana od tych przeciętnych mieszkańców

czy ja gdzieś napisałam, że wiem lepiej? tak sądziłam, ale przy niczym się nie upieram.
_________________
Hey little sister what have you done?
Hey little sister who's the only one?
Hey little sister who's your superman?
Hey little sister who's the one you want?
Hey little sister shot gun!
 
Astiv

Dołączył: 29 Lut 2008
Posty: 66
Skąd: Rybnik
Płeć:
Wysłany: Sob 06 Cze, 2009   

też sie uśmiałem... swoją drogą właśnie bardzo pasuje taniec do piosenki :P
 
szymon

Dołączył: 11 Sty 2005
Posty: 187
Skąd: Z domu
Płeć:
Wysłany: Nie 07 Cze, 2009   

Jestem z Radomia i lubię chodzić na mecze Radomiaka...

Miasto liczy około 230 tysięcy mieszkańców niby są dwa kluby piłkarskie Radomiak i Broń ale 95% jest za Radomiakiem a broniarze są tylko na dzielnicy gdzie mają stadion plus pojedyńcze sztuki na dwóch innych osiedlach-ustronie i borki.....ale nie powiem czasami są ''polowania'' na kibiców Broni-ale ogólnie ich sytuacja na mieście jest podobna do Polonii Warszawa-gdzie Legia ma miazdzącą przewagę nad rywalem zza miedzy.....

Devotka taka ciekawostka twoja Stal trzyma z Radomiakiem (układ od 5 lat) i choćby z tego powodu już Ciebie lubię:)

Co mogę więcej napisać tak jak Rychu powiedział coraz mniej jest zadym na stadionach-awantury teraz są z reguły w czasie przejazdu kibiców przyjezdnych z jednego miasta do drugiego-podczas jazdy autobusami w czasie postojów na stacjach,barach etc jednak najlepsze są podróże pociągami rejsowymi (bo specjale z reguły zatrzymują się jedynie przy stacji docelowej)-atrakcje murowane.....

I myślę sobie że Polska mimo organizacji finałów ME w 2012 nie poradzi sobie z chuliganką bo jeśli nawet dalej będą kiboli karać zakazami stadionowymi w wyższych ligach to atrakcje przejdą do niższych lig (5,A,B klasa)..w każdym większym mieście jest gruba kolesi,którzy się nudzą,są na bakier z prawem i kręci ich jak komuś dadzą wpierdol...

A ten Danny to niech przyjedzie na derby Przemyśla lub Rzeszowa i zobaczy na własne oczy polskie piekiełko....

I na koniec jako znawca tematu powiem wam że najgorzej jest na śląsku bo tam co osiedle to sympatycy innych drużyn-wiadomo najmocniejszy jest Ruch...gdzieś ze 2 lata temu dwie ekipy nie przepadające się za sobą (Górnik Zabrze i GKS Katowice przybiły układ by razem zwalczać chorzowiaków)-jest też Polonia Bytom,Piast Gliwice,Odra Wodzisław,GKS Tychy oraz nie uważający się za ślązaków Zagłebiacy z Sosnowca jak też Raków Częstochowa...do tego dochodzą mniejsze ekipy jak Szombierki Bytom,BKS Bielsko Biała,Podbeskidzie,CKS Czeladź,Ruch Radzionków,KS Myszków,Row Rybnik-gdzie nie ma weekendu by ludzie nie lali się po łbach....
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  





© 2002-2013 PunkSerwis | All human rights reserved
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 13