PUNK FORUM » FAQ
» Statystyki
» Grupy
» Użytkownicy
» Szukaj
» Zaloguj
» Rejestracja


Poprzedni temat :: Następny temat
Kulinaria
Autor Wiadomość
magdalenik


Dołączyła: 14 Cze 2007
Posty: 1290
Płeć:
Wysłany: Czw 24 Lip, 2008   Kulinaria

tak,wiem,ze w necie cala masa przepisów.ale niektórych,mam wrażenie,autorzy nie testowali chyba w życiu sami,bo nawet dokładne zastosowanie sie do wskazowek nieraz chuja daje.przykładem są rozlatujące sie kotlety wege.

proponuje wiec dawac przepisy,ktore sami wyprobowaliscie.lub zaprezentujcie wlasna inwencje tworcza na jakies ciekawe danie.

z zaznaczeniem dla ułatwienia na początku np mięsne, wegetariańskie, wegańskie.

:)
Ostatnio zmieniony przez magdalenik Nie 23 Maj, 2010, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
gooy


Dołączył: 12 Sty 2004
Posty: 1389
Skąd: Freistaat Sachsen
Płeć:
Wysłany: Czw 24 Lip, 2008   

no dawaj to leczo 8)
_________________
Brains :!:
 
 
Aneta
kąśliwa żmija

Dołączyła: 02 Gru 2005
Posty: 2702
Skąd: Ohra
Płeć:
Wysłany: Czw 24 Lip, 2008   

wczoraj zrobilam pyszną sałatkę z brokułów i zupki chińskiej...
 
magdalenik


Dołączyła: 14 Cze 2007
Posty: 1290
Płeć:
Wysłany: Czw 24 Lip, 2008   

gooy napisał/a:
no dawaj to leczo

no leczo to chyba najprostsze danie na swiecie(moze poza jajecznica -choc znam ludzi,ktorzy i to potrafia spieprzyc 8) )i najbardziej elastyczne,bo mozna je zrobic z przeroznych skladnikow,wiec az glupio pisac :P ale dobra:specjalnie dla ciebie :wink:

wegetariańskie/wegańskie(bez smietany):
warzywa-jak dla mnie przede wszystkim cukinia,papryka,cebula.moga byc tez pieczarki-pokroic i podsmazyc na oleju,po chwili przykryc pokrywka(poddusic) :) .nastepnie dodac pomidory.(wersja dla heroiny:pomidory miksujesz w jakims pojemniku,gdy nie patrzy wlewasz na patelnie :wink: ).ponadto,aby danie bylo sycace i pelnowartosciowe nalezy dodac warzywa straczkowe.np-cieciorka,soja lub fasola(czerwona,biala).na koniec mix wody,przecieru pomidorowego(dobrego!),mąki,przypraw i ew.odrobiny smietany.bez dodatku "mixu"da rady,ale z nim fajny sosik wychodzi.

do tego ryz.najprosciej w woreczkach,ale ja nie polecam.(a jak juz to parboiled).duzo lepszy jest wloski,sypki.podsmaza sie wtedy surowy ryz z cebula(na oleju)i dopiero po kilku minutach dolewa wody.nabiera ciekawego smaku.

:P

----------------
devotka:ty to nazywasz falafle chyba.oto kotleciki z ciecierzycy,zwarte i gotowe, idealnie zbite :wink:


 
 
Frytka


Dołączyła: 27 Cze 2007
Posty: 47
Skąd: Big Brader
Płeć:
Wysłany: Czw 24 Lip, 2008   

eee tam dla mnie leczo bez mięsa to nie leczo :?
No ale co kto lubi :)
 
heroina
zawodowy dmuchacz


Dołączyła: 15 Kwi 2007
Posty: 2336
Skąd: miasto scyzoryków
Płeć:
Wysłany: Czw 24 Lip, 2008   

magdalenik napisał/a:

wersja dla heroiny:pomidory miksujesz w jakims pojemniku,gdy nie patrzy wlewasz na patelnie :wink:


o to to... jakby komukolwiek z was kiedys przyszło do głowy mi robić jedzenie to bezmięchowe i bezpomidorowe (albo pomidorowe jak nie patrzę) :wink:
_________________
Czytając moje posty, ćwicz mięśnie Kegla.
Kiedyś mi za to podziękujesz...
 
Mecenas
Mecewąsik


Dołączył: 30 Sie 2006
Posty: 3699
Płeć:
Wysłany: Czw 24 Lip, 2008   

leczo dziś robiłem: boczek/pdgardle podsmażasz z cebulą, po chwili dodajesz kiełbasę/parówki/mielonkę, jak się ładnie zrumieni, wrzucasz część pokrojonej cukini, papryki, i bakłażana, jak warzywa zmiękną wrzucasz drugą porcję razem z pomidorami, doprawić do smaku, w moim przypadku pieprz, chili, gałka muszkatołowa, vegeta i sól
_________________
Si Deus nobiscum, quis contra nos?
 
xkrzysiekx


Dołączył: 07 Lip 2005
Posty: 2324
Skąd: Jarocin/Poznań
Płeć:
Wysłany: Czw 24 Lip, 2008   

heroina napisał/a:
magdalenik napisał/a:

wersja dla heroiny:pomidory miksujesz w jakims pojemniku,gdy nie patrzy wlewasz na patelnie :wink:


o to to... jakby komukolwiek z was kiedys przyszło do głowy mi robić jedzenie to bezmięchowe i bezpomidorowe (albo pomidorowe jak nie patrzę) :wink:

Anka! pamiętaj ze w Poznaniu czeka Cie seans "Ataku Morderczych Pomidorów"! :*
_________________
Kill your fucking idols
Just smash them on the wall
Don't buy their senseless records
Don't be their fuckin' toy
 
 
gooy


Dołączył: 12 Sty 2004
Posty: 1389
Skąd: Freistaat Sachsen
Płeć:
Wysłany: Czw 24 Lip, 2008   

predzej bym sie spodziewal Ataku Morderczych Pyr ;)
_________________
Brains :!:
 
 
xkrzysiekx


Dołączył: 07 Lip 2005
Posty: 2324
Skąd: Jarocin/Poznań
Płeć:
Wysłany: Czw 24 Lip, 2008   

to swoją drogą ;)
_________________
Kill your fucking idols
Just smash them on the wall
Don't buy their senseless records
Don't be their fuckin' toy
 
 
Zwierz@k


Dołączył: 07 Lis 2003
Posty: 3938
Skąd: Szczecin...
Wysłany: Czw 24 Lip, 2008   

szpinako zwierzako:
potrzebujemy:
paczkę mrożonego szpinaku ze śmietana
czosnek
2 piersi z kurczaka (wege - wjebcie se tu soje, tofu, czy co tam lubicie)
makaron penne
przyprway (ja biorę sol, pieprz, cebula w kostce, chilli, papryka w proszku, curry).

na jednej patelni rozpuszczamy masełko. wpierdalamy szpinak. jak już sie rozmrozi dodajmy 2-3 (wedle uznania, można i więcej) ząbki czosnku. wszystko neco przesmażyć. w tej samej chwili gotujemy makaronik aldente. najlepiej równocześnie smażymy na oddzielnej pateli pokrojoną w drobną kostke pierś kurczaka. doprawiamy ją przede wszystkim duuuuża ilością curry, oraz przyprawą do kurczaka, pieprzem i solą. Kiedy kurczaczek jest już przesmażony, a miejscami nawet "zwęglony (czyt. kurewsko mocno usmażony, chyba że ktoś lubi inacej/w ogóle nie lubi) wrzucamy go do szpinaku i przesmażamy chwilunie. po momencie dodajemy makaron, wszystko znów chwile przesmażamy, dodajemy ulubione przyprawki (ja w tym przypadku dodaje sporo chilli, i świeżo mielonego pieprzu, no ale jak kto lubi) i kurwa włala!
_________________
Want to fuck up, drop out, never trust a fucking hippie.
And for that matter don't trust anyone.
Quit school, don't work, livin' up your music to punk.
If I could do it so could anyone
 
 
KaeF

Dołączył: 31 Maj 2006
Posty: 14
Skąd: Dun Garbhan
Wysłany: Pon 01 Wrz, 2008   

rybne

Cały przepis znajduje sie na filmiku:
http://www.youtube.com/watch?v=tGmFrJfyvVg

Zycze smacznego:D
_________________
To, że nie mam awatara i cytatu jakiejś zasranej kapeli w stopce, to znaczy, że nie istnieję?
 
 
magdalenik


Dołączyła: 14 Cze 2007
Posty: 1290
Płeć:
Wysłany: Czw 05 Lut, 2009   

rosol weganski/ warzywna niezabielana/ zupa a'la magdalenik*

*nazwa do wyboru :wink:

wyszla mi przypadkiem zupa smaczna,aromatyczna i o kolorowym,estetycznym wygladzie.dziele sie przepisem :P jakas garstka uzytkownikow (albo chociaz jeden) moze bedzie zainteresowana.

potrzebne
: ok 6 marchewek, ok 2 pietruszki, cwierc selera, por,cebula zwykla, cebula czerwona, papryka czerwona, kukurydza z puszki, oliwa z oliwek, korzen imbiru(nie z proszku!), przyprawy(pieprz, sol, lisc laurowy, ziele angielskie, magi...),makaron lubella "ciete nitki", woda :wink:

wiec tak
: marchewki,pietruszki, selera umyc. poza selerem-nie obierac! selera pokroic w malenkie kosteczki, marchewki i jedna pietruszke w cienkie talarki, druga pietruszke zostawic w calosci, zeby byla do wywaru, a pozniej wyjac z zupy. chyba ze ktos jest fanem tego warzywa,to tez pokrocic.
w garnku rozgrzac oliwe z oliwek(nalac tyle, aby dno bylo zakryte).wrzucic pokrojone warzywa.posolic troche(reszte soli,wegety itd dopiero pod koniec gotowania.).podsmazyc, nie przypalic.nastepnie wlac wode.dodac 2 liscie laurowe,5 ziarenek ziela angielskiego.
jesli macie kuchenke gazowa to na rusztowaniu(?)polozyc cebule zwykla, opalic ze wszystkich stron(wywar nabiera fajnego smaku). dadac do garnka.niewielki kawalek imbiru w korzeniu wrzucic takze. gotowac.
pokroic w krążki pora(nie za duzo), cebule czerwona w malutkie kosteczki, np 1-2 platy papryki czerwonej konserwowanej posmazyc na odrobinie oliwy. pod koniec gotowania dodac do garnka wyzej wymienione a takze okolo pol puszki odcedzonej kukurydzy.doprawic pieprzem, sola, magi.
smacznego.

jesli ominiecie ktorykolwiek z etapow lub skladnikow,efektu smakowego i wizualnego nie gwarantuje :P
 
 
Kreska 77

Dołączyła: 02 Lut 2009
Posty: 49
Skąd: Warszawa
Płeć:
Wysłany: Czw 05 Lut, 2009   

Jezu, miałam założyć taki temat dziś.już sie bałam że mi ktoś wywali to, ale widzę że jest. jaksądzicie, czy jak założę o kosmetyce temat to mi wywalą? bo już głowę mam skołowaną ;)
 
heroina
zawodowy dmuchacz


Dołączyła: 15 Kwi 2007
Posty: 2336
Skąd: miasto scyzoryków
Płeć:
Wysłany: Czw 05 Lut, 2009   

Mecenas napisał/a:
lgałka muszkatołowa

mam z nią złe wspomnienia... :?
_________________
Czytając moje posty, ćwicz mięśnie Kegla.
Kiedyś mi za to podziękujesz...
 
Zwierz@k


Dołączył: 07 Lis 2003
Posty: 3938
Skąd: Szczecin...
Wysłany: Czw 05 Lut, 2009   

Magda, mnie niestety jako zagorzałemu człowieku pt "anty-warzywo" Twa zupa widzi się jako rzygi :wink:
_________________
Want to fuck up, drop out, never trust a fucking hippie.
And for that matter don't trust anyone.
Quit school, don't work, livin' up your music to punk.
If I could do it so could anyone
 
 
magdalenik


Dołączyła: 14 Cze 2007
Posty: 1290
Płeć:
Wysłany: Czw 05 Lut, 2009   

testowal ja moj antywarzywny wspollokator i opinie wystawil pozytywna :P

(swoja droga wlasnie sie pytal czy by cie moze nie odwiedzic kiedys :P )
 
 
Zwierz@k


Dołączył: 07 Lis 2003
Posty: 3938
Skąd: Szczecin...
Wysłany: Pią 06 Lut, 2009   

alez oczywiwscie zapraszam :mrgreen: Tj, ciebie, a kim jest Twoj antywarzywny lokator? :wink:
_________________
Want to fuck up, drop out, never trust a fucking hippie.
And for that matter don't trust anyone.
Quit school, don't work, livin' up your music to punk.
If I could do it so could anyone
 
 
natalia 2
Gość
Wysłany: Pią 06 Lut, 2009   

wege/ sos pieczarkowy (ewentualnie grzybowy)

danie łatwe, szybkie i dobre, na co mam świadków.

POTRZEBNE - pieczarki 30 - 4o dkg,przyprawa do ziemniaków z Kamisa, sól, pieprz, papryka w proszku, jogurt naturalny kubeczek,kilka łyżek oleju, 3 łyżki mąki jakiejkolwiek (prócz kukurydzianej), koperek, woda. jeśli nie mamay pieczarek możemy użyć świeżych grzybów z lasu, lecz wcześniej muismy je namoczyć i ugotować.

PRZYRZĄDZANIE -
pieczarki myjemy, kroimy w plasterki nie za cienkie. na patelni rozgrzewamy olej, gdy już jest w miarę gorący sypiemy na tę patelnię przyprawę do ziemniaków, trochę papryki. to konieczne dla aromatu dania. uważamy, by nie przypalić przypraw. po 1 minucie na tę samą paelnię wrzucamy pieczarki i je smażymy. w miseczce robimy zagęszczacz: mąkę mieszamy z wodą. konsystencja ma być jak gęstej śmietany. i ma nie być grudek. do tego zagęszczacza dodajemy cały jogurt naturalny z kubeczka. najlepiej jakby nie był z żelatyną, trzba to sprawdzić na opakowaniu. mieszamy wszystko. gdy widzimy, że pieczarki są już podpieczone lekko, na patelnię wlewamy zagęszczacz z jogutem. potrawa szybko się zetnie, więc musimy szybko ją mieszać, by nie przywarła do patelni. na koniec dodajemy drobno posiekany koperek. sól i pieprz.
danie można podawać z ryżem, z ryżem po indyjsku, kus kus, kaszami, z makaronami różnego rodzaju. jest naprawdę pyszne. :)
 
hanssolo


Dołączył: 27 Sty 2009
Posty: 65
Wysłany: Pią 06 Lut, 2009   

Zwierz@k napisał/a:
alez oczywiwscie zapraszam Tj, ciebie, a kim jest Twoj antywarzywny lokator?


Zdaje się że to ja (Krzysiek), a zupa była faktycznie bardzo smaczna. Z zaproszenia chętnie skorzystam/skorzystamy
 
Zwierz@k


Dołączył: 07 Lis 2003
Posty: 3938
Skąd: Szczecin...
Wysłany: Pią 06 Lut, 2009   

aaaaa krzysio! :D Witaj podstępny wódkospijaczu :kiss:
_________________
Want to fuck up, drop out, never trust a fucking hippie.
And for that matter don't trust anyone.
Quit school, don't work, livin' up your music to punk.
If I could do it so could anyone
 
 
Kreska 77

Dołączyła: 02 Lut 2009
Posty: 49
Skąd: Warszawa
Płeć:
Wysłany: Pią 06 Lut, 2009   

co najwyżej na drinki mogę wam coś polecić, ale dziś i tak nie jestem w stanie.
 
xkrzysiekx


Dołączył: 07 Lip 2005
Posty: 2324
Skąd: Jarocin/Poznań
Płeć:
Wysłany: Pią 06 Lut, 2009   

Kreska 77 napisał/a:
Jezu, miałam założyć taki temat dziś.już sie bałam że mi ktoś wywali to, ale widzę że jest. jaksądzicie, czy jak założę o kosmetyce temat to mi wywalą? bo już głowę mam skołowaną ;)

jak bedzie to spoko temat o makijazu/kosmetyce a nie "doda zajebista - nie chcialyscie/chcieliscie tak kiedys wygladac?" to mysle ze ban na topci nei padnie (za szybko).
_________________
Kill your fucking idols
Just smash them on the wall
Don't buy their senseless records
Don't be their fuckin' toy
 
 
Kreska 77

Dołączyła: 02 Lut 2009
Posty: 49
Skąd: Warszawa
Płeć:
Wysłany: Pią 06 Lut, 2009   

chodzi mi o sprawy np. jaki krem dobry jest, jaka farba do właosów, jaki makijaż do kogo pasuje itp. moim zdaniem temat o włsoach w dziale pank jest za wąski. ja akurat mam problemy z suchą skórą i nie wiem jaki krem kupić, może ktoś by mi doradził z osob które nie sa nastawione na reklamowane firmy.
 
Zwierz@k


Dołączył: 07 Lis 2003
Posty: 3938
Skąd: Szczecin...
Wysłany: Pią 06 Lut, 2009   

Kreska 77 napisał/a:
ja akurat mam problemy z suchą skórą i nie wiem jaki krem kupić, może ktoś by mi doradził z osob które nie sa nastawione na reklamowane firmy.


ja pierdole, czy to jest kurwa forum bravo girl? :roll:
zreszta, zasadniczo koło chuja mnie to lata,, se zakładaj co chcesz, bany i kasowanie topiców leżą w rękach modów.
_________________
Want to fuck up, drop out, never trust a fucking hippie.
And for that matter don't trust anyone.
Quit school, don't work, livin' up your music to punk.
If I could do it so could anyone
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  





© 2002-2013 PunkSerwis | All human rights reserved
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 12