PUNK FORUM » FAQ
» Statystyki
» Grupy
» Użytkownicy
» Szukaj
» Zaloguj
» Rejestracja

Poprzedni temat :: Następny temat
OFICJALNA STrONA PARY WINO
Autor Wiadomość
Nikodem15

Dołączył: 07 Lis 2003
Posty: 336
Skąd: stąd
Płeć:
Wysłany: Wto 08 Cze, 2004   OFICJALNA STrONA PARY WINO

www.parawino.prv.pl - teraz tam jest nieoficjalna strona Pary Wino. Para czy zgadzasz się, by pełniła ona rolę oficjlnej Twojwj strony?

Przypominam Ci o przywróceniu www z prasówkami!!!
_________________

www.dr.hackenbush.vn.pl - oficjalna strona dotycząca zespołu Dr. Hackenbush, duetu Fred Standart & William Kox i innych przejawów działalności artystycznej Andrzeja "Zmory" Rdułtowskiego
 
Para Wino
Moderator

Dołączył: 21 Maj 2004
Posty: 411
Skąd: Wrocław
Płeć:
Wysłany: Wto 08 Cze, 2004   Re: (NIE)OFICJALNA STrONA

Nikodem15 napisał/a:
www.parawino.prv.pl - teraz tam jest nieoficjalna strona Pary Wino. Para czy zgadzasz się, by pełniła ona rolę oficjlnej Twojwj strony?

Oczywiście, że się zgadzam, bo jeżeli Wy tego nie zrobicie to przecież Wiesz, że ja o to nie zadbam. No i dzięki, ale Wiesz co? Zostaw ten temat, bo chcę aby inny wypowiadali się na temat tej strony, no i macie dużo materiałów o których istnieniu nawet ja nie mam pojęcia i przez ten temat mogą trafić do tej nieoficjalnej ale oficjalnej mojej strony.
 
korek

Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 28
Skąd: Dolnośląskie
Wysłany: Śro 09 Cze, 2004   

No pewnie ze bardzo ladna ta stronka i czekam na teksty no i moze jakieś starsze fotografie bo te już widziałem
_________________
"Anarchiści uwielbiają tłuste baby (bo) taki towar to posiada duże cyce" sł i muz para wino
 
Rocky

Dołączył: 16 Lis 2003
Posty: 23
Płeć:
Wysłany: Śro 09 Cze, 2004   

Stronke to generalnie ja robie hyhy, tak jak na głównej napisałem, juz niedługo koniec sesji, bedzie więcej czasu to tempo wzrośnie. Teksty będą napewno mam bardzo duzo ich od sąsiadki Pary hehe która mogła by tu cos napisać czasem. Zdjęcia to Para niech mi podesle jeszcze jakies to wrzuce, oprócz tego wywiady, recenzje itp. wszystko co masz ciekawego :)
 
Nikodem15

Dołączył: 07 Lis 2003
Posty: 336
Skąd: stąd
Płeć:
Wysłany: Śro 09 Cze, 2004   

Czekam na teksty i na aktualne foto Pary . Może niech w dziale Artykuły będzie link do tej strony z prasówkami, jak już ją Para przywróci, co?

A teraz coś ode mnie:


UZUPEŁNIONA BIOGRAFIA


PARA WINO - (Darek „Para” Paraszczuk) – jedna z najbarwniejszych i najbardziej oryginalnych postaci na polskiej scenie niezależnej, gitarzysta basowy, wokalista, kompozytor i autor tekstów. Współpracował z ponad 20 zespołami, z którymi wydał 21 albumów, nie licząc składanek. Jego płyty rozeszły się w łącznej ilości pięciuset tysięcy egzemplarzy (!). Zaliczył koncerty każdego „kalibru” od totalnie garażowych do największych krajowych imprez. Występował m. in. na Festiwalu Muzyków Rockowych w Jarocinie, na festiwalu w Opolu i podczas finałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jurka Owsiaka Jest autorem wspomnieniowej książki pt. „Punk twoja mać” (1998).

„Para” urodził się we Wrocławiu 3 września 1966 roku. Pierwszym utworem, który wykonał samodzielnie w 1980 roku, był... „Krokodyl Gienio” – obowiązkowa piosenka z programu nauczania języka rosyjskiego w podstawówce.

W lecie 1981 r trafił doi punkowej kapeli Szok. W tym samym okresie zagrał 1 koncert z formacją Stres. Przez całe lata 80 stale udzielał się we wrocławskim undergroundzie. Współtworzył zespoły Patykiem Pisani (82), BTH/BBH (82), Teo Til (82-85), Excess (85), Sekta Blues Band (86), Zulu Land Natalu (87), Yanko (88-90), Poerox (90), Celejbreation (90) i The Krew (92). W tym okresie nie wydano prawie żadnych nagrań tych zespołów (oprócz Yanko). Archiwalne utwory „Pary” z lat 80 ukazały się dopiero w 1995 roku na trzyczęściowym, retrospektywnym albumie „Paraszczuk” oraz w nowych wersjach na kasecie „Punk orkiestry stanu wojennego” (94).

W 1992 r „Para” reaktywował kapelę Sedes wspólnie z wokalistą Janem K. „Młodym” Siepielą (jedyny członek oryginalnego składu), Wojtkiem Maciejewskim (gitara) i Darkiem „Rudym” Wieczorkiem (perkusja). Przez prawie 2 lata zagrał z tym zespołem ponad 100 koncertów. Wydali 4 albumy: „Wszyscy pokutujemy (92), „Live” – w rzeczywistości nagrany w studiu (93), „K... jego mać” (94) i dzielony z wałbrzyskim Defektem Muzgó koncertowy „Sedes Muzgó – live” (93). Z końcem 93 r „Para” rozstał się z Sedesem i od tej pory występuje solo pod szyldem Para Wino (ksywą „Wino” ochrzcili go śląscy punkowcy, powodu łatwo się domyślić... J). Swoistym rozrachunkiem byłego basisty z ekipą Młodego była kaseta o znamiennym tytule „Rozwód w Sedesie”, gdzie znalazły się, nagrane przez „Parę”, wersje demo utworów, które miały ostatecznie trafić na kolejny album Sedesu.

Solowym debiutem Pary Wino było legendarne wydawnictwo „Charakteropatie” z 94 roku, które okazało się prawdziwą sensacją i przez wielu jest uważane za najlepszą płytę w historii polskiego rocka. To z niego pochodzą takie klasyki jak „Kartka z Jarocina”, „Policja” czy „A-mol, C-dur”. Za pierwszym podejściem sprzedano 60 000 egzemplarzy tej kasety, ale przecież sprzedaje się ona do dziś, a zważywszy na szalejące w tamtych czasach piractwo, potęgę „Charakteropatii” można sobie tylko wyobrażać...

Drugą autorską płytę „Para” wydał w 95 roku. Nosiła ona tytuł „P.W.D.A.R.N.P.Z” i przyniosła mu tyle samo zwolenników, co zagorzałych przeciwników. Album rozszedł się w nakładziei 20 000 egzemplarzy.

W latach 93-95 Para Wino nagrywał wspólnie z takimi muzykami, jak Anja Orthodox (Closterkeler), Titus (Acid Drinkers), Peter (Vader), Siczka (KSU), Golden (Klaus Mitffoch), Kacper (Proletaryat) i Siwy (Defekt Muzgó). Wśród tych nagrań były zarówno własne utwory „Pary”, jak i piosenki wyżej wymienionych kapel, covery zagranicznych formacji, a nawet punkowe wersje... kolęd bożonarodzeniowych i przedwojennych polskich szlagierów. Szczegółowe informacje o tych wydawnictwach są w dziale DYSKOGRAFIA.

W 1997 roku „Para” wyjechał z Polski (mieszkał m. in. na Syccylii). Sporadycznie przyjeżdżał do kraju i dawał koncerty (m. in. w Gdańsku w 98 r).

Obecnie po długiej przerwie „Para” nagrywa nowe utwory i rusza w trasę koncertową. Niejako zapowiedzią jego powrotu na scenę są reedycje płyt „P.W.D.A.R.N.P.Z” i „Kolędy alternatywne”, które wydała pod koniec 2003 r niezależna firma fonograficzna Dywizja KOT. Nakładem tej samej wytwórni mają się ukazać także reedycje „Bandid Rockin” i legendarnych „Charakteropatii”. W najbliższych latach można się spodziewać 4 nowych płyt Pary Wino: „Pogo dla naiwnych”, „Sex, przemoc i narkotyki”, „The best korekta” i „Białe tosty i meble z dzwonkami”.

Autor: Nikodem15
_________________

www.dr.hackenbush.vn.pl - oficjalna strona dotycząca zespołu Dr. Hackenbush, duetu Fred Standart & William Kox i innych przejawów działalności artystycznej Andrzeja "Zmory" Rdułtowskiego
 
bigi


Dołączyła: 22 Lut 2004
Posty: 98
Płeć:
Wysłany: Czw 10 Cze, 2004   

czy Ty kurwa umiesz czytac ? to wejdz jeszcze raz na stronke i przeczytaj dokladnie !!!!!!!
_________________
bez liderow, bez wladz, bez klamstwa...
 
 
korek

Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 28
Skąd: Dolnośląskie
Wysłany: Czw 10 Cze, 2004   

Żaba napisał/a:
Buuuuuuuuuuuuuuuuuuu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ktoś wyrzucił mój temat "spis kapel które zagrają na Woodstock 2004". Dlaczego?! Protestuję!!! Poniżej jeszcze raz wysyłam listę tych kapel, bo Para Wino, którego uwielbiam, też się załapał. Gratuluję.

A skąd masz tę listę?
_________________
"Anarchiści uwielbiają tłuste baby (bo) taki towar to posiada duże cyce" sł i muz para wino
 
korek

Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 28
Skąd: Dolnośląskie
Wysłany: Czw 10 Cze, 2004   

bigi napisał/a:
czy Ty kurwa umiesz czytac ? to wejdz jeszcze raz na stronke i przeczytaj dokladnie !!!!!!!

Bigi o co tu chodzi? Bo nie łapie.
_________________
"Anarchiści uwielbiają tłuste baby (bo) taki towar to posiada duże cyce" sł i muz para wino
 
bigi


Dołączyła: 22 Lut 2004
Posty: 98
Płeć:
Wysłany: Czw 10 Cze, 2004   

na oficjalnej stronce woodstocku wymienione sa jako kapele do przegladu :) czyli te ktore sie zglosily, do konca czerwca maja zostac z nich wybrane te grajace, zreszta ten temat juz kiedys byl, musialbys pogrzebac, bo mysle ze jeszcze jest, a byl chyba w koncertach... :)
_________________
bez liderow, bez wladz, bez klamstwa...
 
 
Nancy_

Dołączyła: 10 Lut 2004
Posty: 35
Płeć:
Wysłany: Czw 10 Cze, 2004   

był taki temat na pewno
Żaba:a zresztą nie wprowadzaj ludzi w błąd, tak jak Bigi napisał to są dopiero propozycje, jeszcze nie wiadomo co zagra na łudstoku,
_________________
chociaż ciagle zmieniacie barwy,wszystko i tak jest szare i czarne,wszystko z betonu,wszystko ze stali,mdłe i bezduszne lecz sie nie wali...
 
Tomasso
WSA.org.pl


Dołączył: 07 Lis 2003
Posty: 129
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw 10 Cze, 2004   

Oficjalny spis macie tutaj - temat juz był wczesniej poruszany i szeroko komentowany dlatego został wyrzucony :!:

http://www.wosp.org.pl/pr...4/zgloszone.php
_________________
Tomasso
wsa.org.pl | alterkino.org | cia.bzzz.net | tomasso.pl
++ You can take our lives, but you will never take our Freedom ++
 
bigi


Dołączyła: 22 Lut 2004
Posty: 98
Płeć:
Wysłany: Czw 10 Cze, 2004   

jak juz mowilem kurwa przeczytaj !!!! to co wkleiles bylo spisem kapel zgloszonych !!!!!!!!!!!!!!!!
_________________
bez liderow, bez wladz, bez klamstwa...
 
 
Nikodem15

Dołączył: 07 Lis 2003
Posty: 336
Skąd: stąd
Płeć:
Wysłany: Czw 10 Cze, 2004   

Armia gra na pewno, bo Owsiak ich zaprosił.

Jakoś nie wierzę, żeby to mogła być wiarygodna lista, a to z tego powodu, ze kapel jest tu za dużo i tyle ich nie może w żadne sposób zagrac przez 2 dni. Wybranych będzie około 30 zespołów, a nie tyle. Może to jest wynik jakiejś wstępnej selekcji.
_________________

www.dr.hackenbush.vn.pl - oficjalna strona dotycząca zespołu Dr. Hackenbush, duetu Fred Standart & William Kox i innych przejawów działalności artystycznej Andrzeja "Zmory" Rdułtowskiego
 
bigi


Dołączyła: 22 Lut 2004
Posty: 98
Płeć:
Wysłany: Czw 10 Cze, 2004   

moze i byc ze to wstepna selekcja, bo kapelek jest duuuzo za duzo :) no ale nie klocmy sie z nasza ropuszka :)
_________________
bez liderow, bez wladz, bez klamstwa...
 
 
bigi


Dołączyła: 22 Lut 2004
Posty: 98
Płeć:
Wysłany: Czw 10 Cze, 2004   

najbardziej podoba mi sie ten fragment o pocalunku :D

jesli jest jak mowisz to chyba sie tam wybiore, jak bede oczywiscie :)
_________________
bez liderow, bez wladz, bez klamstwa...
 
 
Nancy_

Dołączyła: 10 Lut 2004
Posty: 35
Płeć:
Wysłany: Czw 10 Cze, 2004   

i tak sądze, że troche tego za dużo...ale moze masz rację, jak tak to moze być ta lista, w gruncie rzeczy to całkiem nieźle, biorąc pod uwage to, że spodziewałam sie, że muzycznie to nie będzie kompletnie nic ciekawego
PS: może gdzieś przeżucić ten temat, bo trochę zaśmiecamy nie to co trzeba
_________________
chociaż ciagle zmieniacie barwy,wszystko i tak jest szare i czarne,wszystko z betonu,wszystko ze stali,mdłe i bezduszne lecz sie nie wali...
 
korek

Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 28
Skąd: Dolnośląskie
Wysłany: Czw 10 Cze, 2004   

Nancy_ napisał/a:
i tak sądze, że troche tego za dużo...ale moze masz rację, jak tak to moze być ta lista, w gruncie rzeczy to całkiem nieźle, biorąc pod uwage to, że spodziewałam sie, że muzycznie to nie będzie kompletnie nic ciekawego

Wykonalem sporo mejli i wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazuja, ze Żaba jest ok. i ma informacje z bnajwyzszych zródeł. Najprawdopodobnioej dla nam autentyczny przeciek i juz wiem ze pierwszy raz w zyciu pojadę na Woodstok. PARA WINO, KSU, FARBEN LEHRE, DEZERTER i WŁOCHATY... Ja pierdolęę!!!!!!!!!!!!!! + malo znani punkrockowcy. Żeby zagrali obok siebie w jednym bloku... O kurwa!!!!!!!!!!!! A mówiliscie ze to festiwal hipisów... Szko ze nie ma MOSKWY i PSÓW WOJNY. BLADE LOKI fuck! Mam ich w dupie, ale wiem ze są tacy ktorzy ich lubią wiec jestem za i szkoda. Tak kurwa duzo punka to u Owsiaka jeszcze nie bylo. Zostawcie ten temat tutaj. Nie przenoscie go bo to jednak kibicki Pary zasluga a poza tym nie ma jeszcze oficjalnego potwierdzenia organizatora. Tomasso nie wyrzucaj listy bo ona jest chyba autentyczna a poczatkowo sam ją uznalem za kit. O kurwa jak się cieszę!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
_________________
"Anarchiści uwielbiają tłuste baby (bo) taki towar to posiada duże cyce" sł i muz para wino
 
Nikodem15

Dołączył: 07 Lis 2003
Posty: 336
Skąd: stąd
Płeć:
Wysłany: Czw 10 Cze, 2004   

Niektóre kapel odpadly (patrz poniższa lista zgłoszonych), ale to nie ostateczny wynik. Trzymamy kciuki za Parę i KSU!

http://www.wosp.org.pl/pr...4/zgloszone.php
_________________

www.dr.hackenbush.vn.pl - oficjalna strona dotycząca zespołu Dr. Hackenbush, duetu Fred Standart & William Kox i innych przejawów działalności artystycznej Andrzeja "Zmory" Rdułtowskiego
 
geerwazy


Dołączył: 08 Lis 2003
Posty: 230
Skąd: Hell
Płeć:
Wysłany: Czw 10 Cze, 2004   

439 kapel zagra w dwa dni? na ilu scenach? 1?2?3? chyba po 30 minut
_________________
Turbonegro must be destroyed!
 
 
Para Wino
Moderator

Dołączył: 21 Maj 2004
Posty: 411
Skąd: Wrocław
Płeć:
Wysłany: Czw 10 Cze, 2004   

Halo, halo! Co Wy dzielicie skórę na niedźwiedziu? Dlaczego ja nic o tym nie wiem? Może poczekajcie na moją wersję co? Cierpliwości. Czym Żaba dysponuje to wiem, ale skąd Nikodemie twoja lista? Do póki Owsiak do mnie nie zakręci do póty nie gram na Woodstocku. Jasne? Dzięki za...? No Wy dobrze wiecie za co?
 
Nikodem15

Dołączył: 07 Lis 2003
Posty: 336
Skąd: stąd
Płeć:
Wysłany: Pią 11 Cze, 2004   

Moja lista to kapele zgłaszające chęć grania. Dałem ją dla porównania z listą Żaby.

Najlpeije poczekać na oficjalne informacje, a nie spekulować.
_________________

www.dr.hackenbush.vn.pl - oficjalna strona dotycząca zespołu Dr. Hackenbush, duetu Fred Standart & William Kox i innych przejawów działalności artystycznej Andrzeja "Zmory" Rdułtowskiego
 
Tomasso
WSA.org.pl


Dołączył: 07 Lis 2003
Posty: 129
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią 11 Cze, 2004   

Nastepnym razem zanim bedziecie zasmiecac tak wielką listą zespołów temat to dajcie jakiegos linka do tej listy :!:
_________________
Tomasso
wsa.org.pl | alterkino.org | cia.bzzz.net | tomasso.pl
++ You can take our lives, but you will never take our Freedom ++
 
Para Wino
Moderator

Dołączył: 21 Maj 2004
Posty: 411
Skąd: Wrocław
Płeć:
Wysłany: Sob 12 Cze, 2004   

geerwazy napisał/a:
439 kapel zagra w dwa dni? na ilu scenach? 1?2?3? chyba po 30 minut

Owsiak mi powiedział, że po 25 minut + ewentualny krótki bis.
 
korvel

Dołączył: 21 Maj 2004
Posty: 35
Płeć:
Wysłany: Sob 12 Cze, 2004   

Para Wino napisał/a:
geerwazy napisał/a:
439 kapel zagra w dwa dni? na ilu scenach? 1?2?3? chyba po 30 minut

Owsiak mi powiedział, że po 25 minut + ewentualny krótki bis.


Kuźwa, 25 minut ?? to ile kawałków będzie ?? 3,4 licząc "rozgrzewkę"... ??? heh...
A Para Wino ile czasu By dostał ??
Bo chyba Owsiak dałby jakiś "extra bonus time" ?? :wink:
 
Para Wino
Moderator

Dołączył: 21 Maj 2004
Posty: 411
Skąd: Wrocław
Płeć:
Wysłany: Sob 12 Cze, 2004   

KoRvEl napisał/a:
A Para Wino ile czasu By dostał ??
Bo chyba Owsiak dałby jakiś "extra bonus time" ?? :wink:

Ja jestem traktowany tak samo jak wszyscy inni uczestnicy tzn. jeżeli Owsiak zdecyduje się na mój występ to równierz będzie trwać 25 minut (nie licząc rozgrzewki), co w moim przypadku daje 12 kawałków, chyba że publika zechce więcej. Ale napewno te nocne bluesowe i metalowe gwiazdy zagrają dłużej.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  





© 2002-2013 PunkSerwis | All human rights reserved
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 12