PUNK FORUM » FAQ
» Statystyki
» Grupy
» Użytkownicy
» Szukaj
» Zaloguj
» Rejestracja


Poprzedni temat :: Następny temat
Prawo jazdy - teoria i praktyka
Autor Wiadomość
zox


Dołączył: 18 Paź 2016
Posty: 18
Płeć:
Wysłany: Czw 03 Lis, 2016   Prawo jazdy - teoria i praktyka

Czy ktoś z was korzystał może z tych kursów doszkalających z technik jazdy? Mam tutaj na myśli przede wszystkim wchodzenie i wychodzenie z poślizgów, radzenie sobie w trudnym terenie, elementy jazdy sportowej, troleje.
Warto - czy to po prostu dobra zabawa?

Kolejna sprawa, czy przekłada się to na większe prawdopodobieństwo w zdaniu jazdy i testów na prawko na kat B?
 
spaf_antynazi

Dołączył: 06 Sie 2006
Posty: 709
Skąd: DDZ
Płeć:
Wysłany: Czw 03 Lis, 2016   

Ja się zastanawiałem nad takim kursem... Tylko ze moim zdaniem to trochę nie do końca dobre rozwiązanie. Co innego jest gdy wiesz, że Cię pośliźnie, a co innego gdy nagle auto traci przyczepność na mokrej albo śliskiej nawierzchni. Wpadnięcie w poślizg to ułamek sekundy, a przy standardowej szerokości drogi to na jakąkolwiek reakcję masz około 1sek... to już dawno za późno na reakcję.

Jazda sportowa to inna bajka... Tam masz z założenia możliwość jazdy "bokiem" i masz całą szerokość jezdni.
 
orgg


Dołączył: 02 Lis 2016
Posty: 20
Płeć:
Wysłany: Czw 03 Lis, 2016   

Takie kursy doszkalające to super opcja. Szczególnie teraz w sezonie jesień-zima czyli w okresie w którym mamy do czynienia ze zmrożonymi nawierzchniami, łatwo wpaść w poślizg.
Warto szczególnie aby młodzi kierowcy zrobili sobie ten kurs, chodzi o wyczucie auta, możliwości i tego jakim niebezpiecznym narzędziem potrafi być...


Skoro mowa o tych sprawa, to wrzucam jeszcze dla tych którzy przymierzają się do egzaminu teoretycznego na prawo jazdy aktualne pytania online http://www.ltesty.pl/
Łatwiej będzie ogarnąć obszerny materiał.
 
heniutek

Dołączył: 19 Lut 2017
Posty: 5
Płeć:
Wysłany: Nie 19 Lut, 2017   

Prawko mam tyle lat, a dalej nie wiem, po co w aucie jest katalizator. Ktoś mnie oświeci? I tak się zastanawiam, skąd jest takie wzięcie na te całe katalizatory.
Ostatnio zmieniony przez spaf_antynazi Pon 20 Lut, 2017, w całości zmieniany 1 raz  
 
spaf_antynazi

Dołączył: 06 Sie 2006
Posty: 709
Skąd: DDZ
Płeć:
Wysłany: Pon 20 Lut, 2017   

Katalizator oczyszcza spaliny... Skąd takie wzięcie na nie ???? Katalizator to taki filtr siateczkowy pokryty platyną. Platyna to dosyć drogi metal i dlatego opłaca się go sprzedawać jak się zużyje
 
ramcak4

Dołączył: 20 Lut 2017
Posty: 5
Płeć:
Wysłany: Pon 20 Lut, 2017   

nawet o tym nie wiedziałem ;d
_________________
link
 
misamisa

Dołączyła: 27 Lip 2017
Posty: 1
Płeć:
Wysłany: Czw 27 Lip, 2017   

Też myślę, że warto bo w kocu zawsze lepiej się trochę doszkolić, a poza tym to na pewno nie zaszkodzi.
_________________
https://www.prawo-jazdy-360.pl/
 
madame_mary

Dołączyła: 10 Sie 2017
Posty: 3
Płeć:
Wysłany: Sob 12 Sie, 2017   

Takie kursy są fajne i przydatne ale dopiero gdy masz umiejętności jakiekolwiek. Na co komu wychodzenie z poślizgów jak nie umie zrobić zakrętu przed wyhamowaniem prawie do zera? Na doszkolenie początkującym kierowcom lepiej jest dokupić parę godzinek z instruktorem a nie brać się za coś, co jest kompletnie czarną magią. A w cieżkich warunkach przynajmniej na początku ostrożność, ostrożność i więcej ostrożności.
 
Antje73


Dołączył: 19 Mar 2018
Posty: 5
Skąd: Katowice
Płeć:
Wysłany: Śro 21 Mar, 2018   

Według mnie dla chcącego takie kursy są zbędne. 30 godzin jest wystarczające, żeby zdać egzamin państwowy, a teorii można łatwo nauczyć się na własną rękę.
_________________
Niech szlag trafi wszystkich dobrych ludzi, którzy dają nam tak dotkliwie odczuć naszą własną małość, brak taktu i podłość, i to jednym gestem, jednym mimowolnym błyskiem oka.
 
Mati223

Dołączył: 21 Sty 2019
Posty: 2
Płeć:
Wysłany: Pon 21 Sty, 2019   kurs prawo jazdy

Myślę że dodatkowe kursy nie maja sensu jak wybierz odpowiednią szkole jazdy która dobrze przygotuje zarówno do testów jak i do praktycznej jazdy.
Ja robiłem w https://warszawa.szkola-oes.pl i dodatkowe testy nie były mi potrzebne.
 
Iza23


Dołączyła: 10 Lip 2017
Posty: 30
Skąd: Warszawa
Płeć:
Wysłany: Czw 07 Mar, 2019   

Ja :faja: nie powiem, że jest tutaj czym się szczycić, ale no... w każdym razie, dobry instruktor to postawa. Serio. Ja przejeździłam swego czasu 15 godzin z takim... nieważne ale niewiele mnie nauczył. Dopiero kolejny i ten od jazd doszkalających mi pokazał co i jak i do dziś jeżdżę the best! :jacko:
 
adamos

Dołączył: 01 Kwi 2019
Posty: 1
Płeć:
Wysłany: Pon 01 Kwi, 2019   

Korzystałem z kursu doskonalenia techniki jazdy i byłem bardzo zadowolony. Dużo ciekawych rzeczy przedstawił mi instruktor w trakcie szkolenia, dlatego polecam wszystkim skorzystać z takiej opcji.
_________________
https://www.prawo-jazdy-360.pl/test
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  





© 2002-2013 PunkSerwis | All human rights reserved
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 14