PUNK FORUM » FAQ
» Statystyki
» Grupy
» Użytkownicy
» Szukaj
» Zaloguj
» Rejestracja

Poprzedni temat :: Następny temat
Filmy! Książki!
Autor Wiadomość
aftys6

Dołączył: 01 Mar 2012
Posty: 10
Płeć:
Wysłany: Wto 01 Sty, 2013   

Cięzko teraz o dobre kino. Zagranicznej twórczości prawie nie tykam bo kupa.
Z Polską też nie najlepiej jest ;)
Większpść to prze kolorowane gówno, gdzie każdy ma zajebistą furę, zarabia 10 klocków i se mieszka w warszawce wiodąc życie nowobogackiego a jedynym zmartwieniem jest kolor majtek na imprezę w likend.
Kupa ze szok. Dla odmiany może być życie na prowincji kręcącę się do okoła plebani.
Niektóre komedia są dośc dobre, z głupkawą fabuła, no ale takie mają być.
Przez pare ostatnich lat widziałem może kilka dobrych polskich filmów:
Symetria, Rezerwat, Doom Żły i Parę innych.

Ostatnio widziałem trailer Drogowki, filmu rezysera Domu złego.
Już słyszałem opinie paru milicjantów że pokazuje ich robotę w złym świetle, ale jak mawiają, prawda w oczy kole ;D

Fim moze byc dobry wieć czekam na niego ;]
_________________
Pojedziemy razem na koniec świata
pokażę Ci jak żyć, nauczę Cię latać....
 
 
ZŁY PUNKS


Dołączył: 28 Lis 2012
Posty: 873
Skąd: Doliny i Góry
Płeć:
Wysłany: Pon 21 Sty, 2013   

extra polecammmmmmmmmm
_________________
Przyszedł rzeczowo żeby coś osiągnąć
ale już w pierwszych drzwiach kopniak
uśmiechnął się
kopniak wydał mu się dosyć dowcipny
spróbował znowu
kopniak
 
FRED K.


Dołączył: 22 Paź 2012
Posty: 98
Skąd: WROCŁAW
Płeć:
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: Śro 30 Sty, 2013   

tyż polecam książke z góry, klawa dosć.

a podziele się spostrzeżeniami na temat dwóch obejrzanych filmów dzisiaj:

COLLECTIONS (2012) - taki horrorek w stylu piły, ale dużo dużo gorszy. nie polecam, gówno w chuj. słabe efekty, morderca nudny jak flaki z olejem, ginie w głupi sposob i ogolnie fabuła z dupy. Nie polecam - dlaczego zaspoilerowałem ze kolo ginie? żebyscie nie musieli meczyc się ogladając ten szajs. 2/10 za chęci.

DREDD 2012 - bardzo fajny film, taka rozrywka raczej ale nastawiłem sie ze sie nie spodoba a było jednak na odwrot. polecam. 7/10.
_________________
"co ty możesz o sobie wiedzieć skoro nigdy nie walczyłeś?"
- tyler durden

Siała baba mak.
Nie wiedziała jak.
Przyszedł Fred.
Babę w łeb.
Baba Jeb.
A Fred ep.

"Przeważnie mylimy się, gdy coś uważamy za głupie bo tego nie rozumiemy. Prawda jest taka, że to my jesteśmy głupi bo tego nie rozumiemy."
 
Hell


Dołączył: 13 Lut 2013
Posty: 38
Skąd: się urwałeś?
Płeć:
Wysłany: Śro 06 Mar, 2013   

Z książek to:

- Pamiętnik narkomanki
- My, dzieci z dworca Zoo
- Kokaina (lubię książki o problemach młodzieży :razz: )

Filmy:

- Symetria
- Requiem for a Dream
- Testosteron :grin:
- Sid and Nancy
- My, dzieci z dworca Zoo
 
GnKomar

Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 3
Skąd: Rzeszów
Płeć:
Wysłany: Wto 12 Mar, 2013   

Dimitri Glukhovsky - Metro 2033. Polecam! Mega książka. Jakby kogoś wciągnęła to podaję inne części (chronologicznie)
Metro 2033
Ewangelia wg Artema
Metro 2034
Uniwersum metro 2033 - Piter
Uniwersum metro 2033 - Do światła
Uniwersum metro 2033 - W Mrok.
 
BadMotherfucker


Dołączył: 25 Cze 2009
Posty: 2818
Skąd: się biorą dzieci?
Płeć:
Wysłany: Pon 18 Mar, 2013   

Cytat:
właśnie się nie umiem oderwać od "pokarmu bogów"


Co nie znaczy że musiałaś cytować jego tylną stronę wypowiadając się o nim ;-)

Ogólnie książki z okultury dla ludzi otwartych duchowo i głodnych wiedzy są pozycjami obowiązkowymi
_________________
"Z każdym dniem mojego życia zwiększa się nieuchronnie liczba tych, którzy mogą mnie pocałować w dupę"
"Ktoś zapytał mnie: czym jest punk? Kopnąłem w śmietnik i powiedziałem: to jest punk. Wtedy on kopnął i spytał: to jest punk? Odpowiedziałem: nie, to jest trendy"
 
Marguz

Dołączył: 13 Gru 2005
Posty: 1199
Skąd: Świdnik
Wysłany: Śro 20 Mar, 2013   

teraz "Regulamin tłoczni win" miejscami bardzo mnie wciąga, a miejscami dość nudzi.
_________________
IQ jeden z drugim ma 102 a punk 77.
 
 
MłodaDezerterka

Dołączyła: 23 Gru 2011
Posty: 32
Skąd: Częstochowa
Płeć:
Wysłany: Pon 25 Mar, 2013   

Ja właśnie jestem świeżo po książce Grahama Mastertona pt.,,Drapieżcy".Jest to pierwsza książka z gatunku horrorów na jaką się skusiłam (właściwie to znalazłam ją między innymi lekturami w domu ponoć dana bratu jako prezent z powodu że robi się z roku na rok coraz starszy :mrgreen: )Więc moje odczucia bardzo pozytywne (oczywiście jeśli można się tak o horrorach wypowiadać) na tyle żebym chciała wypożyczyć coś z kolejnych tworów pana Mastertona.Dodam jeszcze że nie dalej jak dwa dni temu ów pisarz odwiedził Poznań spotykając się z polskimi amatorami swojej twórczości żałuję że nie dowiedziałam się o tym wcześniej być może miałabym podpis autora. :cry:
Mam ostatnimi czasy wenę na splatanie długich żmudnych wypowiedzi :lol:
 
 
Rotten82


Dołączył: 18 Sty 2010
Posty: 2135
Skąd: woj.Częstochowskie
Płeć:
Wysłany: Wto 26 Mar, 2013   

Bardzo sluszny krok dziewczyno, Masterton jest przekozakiem. Jest z nim jednak jeden problem, nie kazda jego seria trzyma poziom. Czytalem 3 ksiazki z serii Manitou i kazda byla mega slaba, wrecz cholernie nudna. Pozostale jego ksiazki, ktore czytalem byly jednak bardzo dobre. Gosc ma fajny sposob pisania, bo pisze prostym konkretnym jezykiem, bez wielu zbednych opisow krajobrazow i innych takich. Wlasnie wrocilem z Pl to sobie kupilem 3 jego randomowe ksiazki
_________________


http://barbiedolls.bandcamp.com/
http://www.facebook.com/BarbieDollsPunk
 
Szapi


Dołączyła: 22 Sty 2012
Posty: 116
Skąd: łorsoł
Płeć:
Wysłany: Wto 26 Mar, 2013   

Przeczytałam jego "Zjawę" i (niecałe) "Ciało i krew". O ile pierwsza jest jeszcze jako taka, to druga jest zdecydowanie przegięciem w groteskę. Jakieś liściaste krwiożercze stworzenia zabijające ludzi na sto sposobów, do tego eksperymenty na zwierzętach i genetycznie zmodyfikowany gigantyczny świniak zabijający ludzi - nie podołałam :P
Ty Rotten piszesz, że jego prosty język to plus, z jednej strony może i tak, bo łatwo i szybko się czyta, ale a jednak lubię książki tworzące klimat, a nie "weszły straszne stwory, poderżnęły mu gardło, a potem wsadziły jego flaki do maszynki do mielenia odpadów w spływie umywalki", bo jakoś średnio mnie to rusza. Czytałam książki, w których nie ma krwawych scen, a jednak oddziałują na czytelnika intensywnie.
 
Rotten82


Dołączył: 18 Sty 2010
Posty: 2135
Skąd: woj.Częstochowskie
Płeć:
Wysłany: Wto 26 Mar, 2013   

Dla mnie bardzo czesto prosty i konkretny jezyk jest plusem. Lubie sie relaksowac przy ksiazce i wole przeczytac takiego harrego pottera pozbawionego zbednych opisow i wypelnionego 'akcja' niz przenudnego wladce pierscieni. Gowno mnie obchodzi, ze tolkien jest 'mistrzem opisow', bo jest krolem nudziarzy. Czytajac jego opisy przyrody, po dwoch stronach zaczynam zapominac na jakim etapie historii jestem. Masterton pisze konkretnie i opisuje to co trzeba opisac. Czytajac jego ksiazke o tytule bodajze 'Dziecko ciemnosci' gdy opisal scene przeczolgiwania sie przez ciasny kanal spocilem sie jak glupi(mam strasznie silna klaustrofobie :oops: ), pamietam tez, ze czytajac 'Kostnice' czekajac na nocny autobus tez mnie dreszczyk przeszedl przy jakims opisie. Ciezko mi natomiast odniesc sie do dwoch przytoczonych przez Ciebie tytulow bo jeszcze nie mialem okazji sie z nimi zapoznac
_________________


http://barbiedolls.bandcamp.com/
http://www.facebook.com/BarbieDollsPunk
 
Szapi


Dołączyła: 22 Sty 2012
Posty: 116
Skąd: łorsoł
Płeć:
Wysłany: Wto 26 Mar, 2013   

"Ciało i krew" zapowiada się obiecująco, pierwsze sceny są naprawdę niezłe, jednak potem wszystko się wali przez tego ko-ko-kombo brejkera jakim jest zmutowana świnia "siejąca śmierć i zniszczenie" :lol:
Niby racja, wszystko ma swoje plusy i minusy i zależy, czego w danym momencie oczekujesz. Ja HP pochłaniam jak nałóg (no, pochłaniałam) i przeżywałam go jak matka poród, ale Tolkiena też uwielbiam, właśnie za tę patetyczną formę i bujne opisy, w których można utonąć i kompletnie wejść do tego świata. Chyba najlepiej jest jak książka zachowuje balans i jest po prostu napisana w dobry sposób, może obyć się bez porównań homeryckich, ale niech trzyma jakiś poziom literacki :faja:

A tak do tematu, to ja właśnie jestem w trakcie czytania "Mistrza i Małgorzaty".
 
Mecenas
Mecewąsik


Dołączył: 30 Sie 2006
Posty: 3699
Płeć:
Wysłany: Nie 14 Kwi, 2013   

no kurwa czyżu jak piszesz że tolkien jest nudziarzem to ja nie idę na konceryt barbie dolls :P
w ksiązce właśnie o to chodzi żeby cię wciągnęła w swój świat, musisz poczuuć to co podmiot lyryczny inaczej to będzie tyle samo warte co artykuł w fakcie, ta kurwa rowling robi to na swój sposób a tolkien inaczej, ale oboje wciągają w świat który opisują
_________________
Si Deus nobiscum, quis contra nos?
 
wajch


Dołączył: 12 Cze 2011
Posty: 414
Płeć:
Wysłany: Nie 14 Kwi, 2013   

Ja to łykam książki jak pelikan, chyba mnie żadna nie potrafi znudzić, nawet lektury szkolne są spoko dla mnie, a "Lalka" B. Prusa była dla mnie zajebista. Ogólnie czytam głównie fantastykę, właśnie czytam Księgę II Wojny Światła i Cienia autor Janny Wurts. Planuję w najbliższym czasie przeczytać ostatnią część Wiedźmina, ale się boję trochę, bo resztę czytałem z rok temu już. Podobała mi się książka "Rhezus" Róży Jakobsze, przeczytałem dwie części, bo więcej nie ma i mi się bardzo spodobała. Pierwsza książka w której główny bohater próbuję się zabić, nie przez jakieś tam zwykłe samobójstwo, po prostu szuka śmierci wszędzie, jest skazany przez Bogów na nieśmiertelność i znudziło mu się życie, a do tego co pamiętam to mu już kuśka nie staję biedakowi.
Przeczytałem też dwie książki Simona Beckett'a, pierwsza chyba nazywa się Chemia Śmierci, jest ich 4, dwie stoją i czekają na lepsze czasy. Taki kryminał w sumie, fajny, nie chce mi się już opisywać co się dzieję. Bohater jest antropologiem sądowym i bada trupy, ale już takie zgniłe, albo to co w sumie zostaję po trupie leżącym sobie miesiąc w trawie.
Czeka mnie jeszcze kupione z Biedronki "Renegaci - Anglicy w służbie Hitlera" oraz "Christine" Kinga znalezione gdzieś na strychu.
 
Mecenas
Mecewąsik


Dołączył: 30 Sie 2006
Posty: 3699
Płeć:
Wysłany: Nie 14 Kwi, 2013   

wajch napisał/a:
Ja to łykam książki jak pelikan, chyba mnie żadna nie potrafi znudzić, nawet lektury szkolne są spoko dla mnie, a "Lalka" B. Prusa była dla mnie zajebista.

nie wiem jaki jest teraz zestaw lektur, ale te 13 lat temu to oprócz nad niemnem i pana tadzia wszystko było zajebiste, najbardziej to mi przypadli do gustu chłopi, tym bardziej że wtedy na polu robiłem w żniwa :mrgreen: ostatnio się zorientowałem że za darmo można większośc lektur ściągać z jakiejś stronki biblioteki, od nowa przerabiam makbeta i gargantua i pantagruel :geek:
_________________
Si Deus nobiscum, quis contra nos?
 
Rotten82


Dołączył: 18 Sty 2010
Posty: 2135
Skąd: woj.Częstochowskie
Płeć:
Wysłany: Pon 15 Kwi, 2013   

wajch napisał/a:
a "Lalka" B. Prusa była dla mnie zajebista

dla mnie lektura nr.1.
a co do 'nad niemnem' to tak jak Mecu pisze, nie dalem rady przebrnac dalej niz 50 stron
_________________


http://barbiedolls.bandcamp.com/
http://www.facebook.com/BarbieDollsPunk
 
rasowyczop

Dołączył: 04 Paź 2011
Posty: 86
Skąd: miasto krówek
Płeć:
Wysłany: Pon 15 Kwi, 2013   

czytam teraz Historie Punk Rocka i powiem dobre to jest ,warto sie zapoznać..
_________________
"Jadąc na motorze w ciągu 5 minut przeżywa się tyle, co inni przez całe życie."- Burt Monro
 
ZŁY PUNKS


Dołączył: 28 Lis 2012
Posty: 873
Skąd: Doliny i Góry
Płeć:
Wysłany: Pon 15 Kwi, 2013   

A ja studiuje wszystkie części tych opowiesci
_________________
Przyszedł rzeczowo żeby coś osiągnąć
ale już w pierwszych drzwiach kopniak
uśmiechnął się
kopniak wydał mu się dosyć dowcipny
spróbował znowu
kopniak
 
Szapi


Dołączyła: 22 Sty 2012
Posty: 116
Skąd: łorsoł
Płeć:
Wysłany: Pon 15 Kwi, 2013   

Rotten82 napisał/a:
wajch napisał/a:
a "Lalka" B. Prusa była dla mnie zajebista

dla mnie lektura nr.1.

co wy mówicie, nie była zła, ale najfajniejsze jest "Tango" Mrożka i "Skąpiec" Moliera ;) A i "Mistrz i Małgorzata" całkiem zacne.
A teraz, jako, że do matury tuż tuż, wreszcie ze spokojem mogę sięgać do książek, które nie są lekturami, bo tych i tak już wszystkich nie zdążę nadrobić, na pierwszy ogień idą opowiadania Pilipiuka.
 
loscrudos

Dołączył: 18 Paź 2009
Posty: 150
Płeć:
Wysłany: Wto 16 Kwi, 2013   

Mrożek rządzi :mrgreen: Przypomnę "Wesele w Atomicach" , kiedyś to też była lektura szkolna, czy jest teraz , nie wiem.
 
k_u_dlaty


Dołączył: 06 Cze 2011
Posty: 590
Skąd: od bociana
Płeć:
Wysłany: Wto 16 Kwi, 2013   

Szapi napisał/a:
"Skąpiec" Moliera ;)
dla mnie srednie
_________________
nie ma zagrożenia
 
 
BiskupCzasu


Dołączył: 08 Lut 2013
Posty: 202
Skąd: Zawiercie
Płeć:
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: Pon 29 Kwi, 2013   

jonathan swift PODRÓŻE GULIWERA
_________________
Needle in My Cock and I Can't Can't FUCK!

https://www.facebook.com/...383147158469801
 
 
redhair

Dołączyła: 25 Cze 2013
Posty: 8
Skąd: Gdańsk
Płeć:
Wysłany: Wto 25 Cze, 2013   

Pudełko w kształcie serca Joe Hill
Trylogia Milennium Stieg Larsson
Sherlock Holmes

Filmy rzadko oglądam.

A tak, witam! :*
 
ZŁY PUNKS


Dołączył: 28 Lis 2012
Posty: 873
Skąd: Doliny i Góry
Płeć:
Wysłany: Czw 18 Lip, 2013   

Val (Al Pacino) wychodzi na wolność po 28 latach spędzonych w więzieniu. Czeka na niego najlepszy przyjaciel Doc (Christopher Walken). Niebawem dołącza do nich trzeci kompan z młodości, Hirsh (Alan Arkin). Wbrew metryce i zdrowemu rozsądkowi panowie nie widzą siebie w roli spokojnych emerytów. Są otwarci na wszelkie opcje korzystania z życia - trzeba przecież nadrobić stracony czas - bez imprez, używek i seksu. Trójka gangsterów-seniorów cieszy się więc swoją przyjaźnią oraz urokami życia - aż do chwili, kiedy na scenie pojawia się złowroga postać szefa mafii. Jeden z przyjaciół otrzyma wtedy drastyczną propozycję nie do odrzucenia... polecam te 2 filmyyyyyyyyyyyyyyyy
_________________
Przyszedł rzeczowo żeby coś osiągnąć
ale już w pierwszych drzwiach kopniak
uśmiechnął się
kopniak wydał mu się dosyć dowcipny
spróbował znowu
kopniak
 
Szapi


Dołączyła: 22 Sty 2012
Posty: 116
Skąd: łorsoł
Płeć:
Wysłany: Nie 21 Lip, 2013   

A ja wsiąkłam w Pieśń Lodu i Ognia Martina i nie mogę przestać, łykam jedną książkę po drugiej i jestem coraz mocniej wkurzona :mrgreen:
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  





© 2002-2013 PunkSerwis | All human rights reserved
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,27 sekundy. Zapytań do SQL: 13