PUNK FORUM » FAQ
» Statystyki
» Grupy
» Użytkownicy
» Szukaj
» Zaloguj
» Rejestracja

Poprzedni temat :: Następny temat
Matura 2011 (Pomoc)
Autor Wiadomość
WasH

Dołączył: 07 Lut 2012
Posty: 2
Płeć:
Wysłany: Wto 07 Lut, 2012   Matura 2011 (Pomoc)

Witam ! W tym roku zdaję maturę niestety. Jako iż wybrałem sobie za temat ,,Zaprezentuj i omów język tekstów piosenek, będących komentarzem przemian społeczno – kulturowych w Polsce." to jest to stricte temat związany z muzyką. I tutaj kieruję pytanie do Was moi drodzy forumowicze (taaak..wazelina xd) ! Czy ktokolwiek zdawał maturę z podobnym tematem lub czy ktoś po prostu mógłby jakiś ciekawy pomysł podrzucić jednym słowem pomóc . Zespołów jak i wykonawców jest mnóstwo.. Proszę o pomoc :bananik:
 
Rotten82


Dołączył: 18 Sty 2010
Posty: 2135
Skąd: woj.Częstochowskie
Płeć:
Wysłany: Wto 07 Lut, 2012   

To po co brałeś temat o którym nie masz pojęcia? ;)
Wydaje mi się, że powinieneś się skupić na tych popularniejszych zespołach, którzy pisali teksty w taki sposób, że każdy wiedział o co chodzi, ale cenzura nie mogła się dojebać. W pankowych piosenkach było to raczej ujmowane bezpośrednio ;)
Zwróć uwagę na takie "klasyki" jak"dorosłe dzieci" Turbo, czy "chcemy być sobą" perfectu i zmierzaj raczej tym tropem. choć nie wiem czy dobrze zrozumiałem o co chodzi ;D
_________________


http://barbiedolls.bandcamp.com/
http://www.facebook.com/BarbieDollsPunk
 
Rotten82


Dołączył: 18 Sty 2010
Posty: 2135
Skąd: woj.Częstochowskie
Płeć:
Wysłany: Wto 07 Lut, 2012   

Obejrzyj też film "wszystko co kocham", tam powinieneś znaleźć trochę interesujących rzeczy. Może trochę przekoloryzowanych, ale na maturę jak znalazł
_________________


http://barbiedolls.bandcamp.com/
http://www.facebook.com/BarbieDollsPunk
 
WasH

Dołączył: 07 Lut 2012
Posty: 2
Płeć:
Wysłany: Wto 07 Lut, 2012   

Ja w temacie jestem obeznany jak najbardziej ;) Jest mnóstwo zespołów przecież Turbo,Republika,Dezerter,Perfect,Kult,Kaczmarski..tekstów jest mnóstwo ;) Tylko chodziło mi o to,żeby np.wypowiedział się ktoś kto pisał podobny temat,albo ktoś kto wie jak się piszę takie prace.. nie wiem jak zacząć ;)

A jeśli chodzi o filmy to jest kilka dużo lepszych od tego który podałeś jak np. "Fala" i filmy biograficzne dla np. KSU czy Dezertera ;)
 
Rotten82


Dołączył: 18 Sty 2010
Posty: 2135
Skąd: woj.Częstochowskie
Płeć:
Wysłany: Wto 07 Lut, 2012   

No ja wymieniłem ten film, bo w nim jest mowa o tych popularniejszych zespołach, które egzaminatorzy będą znali chociażby z nazwy;)
_________________


http://barbiedolls.bandcamp.com/
http://www.facebook.com/BarbieDollsPunk
 
Zwierz@k


Dołączył: 07 Lis 2003
Posty: 3938
Skąd: Szczecin...
Wysłany: Wto 07 Lut, 2012   

2011? matury są w maju, więc chyba 2012...

Rotten, niekoniecznie trzeba iść tą drogą. niejaki przybysz z tego forum pisał kiedyś mature o bodaj kiczu w muzyce i wszystko oparł na glamie, o którym egzaminatorzy nie mieli najmniejszego pojęcia, więc dostał maxa. tadam!

swoją drogą sprawdzcie jego akustyczny projek pt "łania w płomieniach"! :bananik: :bananik: :bananik:
_________________
Want to fuck up, drop out, never trust a fucking hippie.
And for that matter don't trust anyone.
Quit school, don't work, livin' up your music to punk.
If I could do it so could anyone
 
 
michał ze wsi 2


Dołączył: 22 Paź 2009
Posty: 899
Skąd: Polska
Płeć:
Ostrzeżeń:
 5/3/6
Wysłany: Wto 07 Lut, 2012   Re: Matura 2011 (Pomoc)

WasH napisał/a:
Witam ! W tym roku zdaję maturę niestety. Jako iż wybrałem sobie za temat ,,Zaprezentuj i omów język tekstów piosenek, będących komentarzem przemian społeczno – kulturowych w Polsce." to jest to stricte temat związany z muzyką. I tutaj kieruję pytanie do Was moi drodzy forumowicze (taaak..wazelina xd) ! :

Skoro ktoś grzecznie prosi to dlaczego nie pomóc.Nigdy matury nie zdawałem,ale zacząłbym od ustalenia co to ma być.Rozprawka,opowiadanie,charakterystyka,referat?Szczerze mówiąc huj wie jak do tego się zabrać.Wypracowania zawsze starałem się sprowadzać do rozprawki bo było to najłatwiejsze.
W tym wypadku
"W latach tych i tych w Polsce miały miejsce istotne przemiany społeczno-kulturowe.Powstało wiele zespołów,których teksty odnosiły się do szarej rzeczywistości .Wiele osób twierdzi,że były one komentarzem codziennych spraw widzianych oczami młodych ludzi,a może wcale tak nie jest i teksty były brane z dupy?Na to pytanie chciałbym odpowiedzieć.W tym celu zaprezentuję kilka z nich "{teza}Tylko w temacie nie ma zapytania i nie wiem czy by przeszło.
Jak już wybierzesz formę to znajdź gdzieś plan tego typu wypowiedzi.Co na początku itd.
To najbardziej chyba by pasowało na referat.
"W każdym społeczeństwie w różnych okresach dochodzi do różnych perturbacji.W dwudziestym wieku bardzo często w przemiany zaangażowani byli artyści muzycy. Polskę bardzo widoczne przemiany społeczno-kulturowe objęły w .......{wpisz okres o którym chcesz pisać}....Powstało wiele zespołów,których teksty odnosiły się do szarej rzeczywistości .Były one komentarzem codziennych spraw widzianych oczami młodych ludzi.Wśród nich wymienić można ...........Z racji ,że było ich bardzo dużo chciałbym skupić się na jednym z nich ale za to bardzo kontrowersyjnym itd...{powstałym wtedy i wtedy w takich i takich okolicznościach}"

To oczywiście trzeba trochę rozwinąć i ubarwić,po drugie raczej skoncentrował bym się na jednym zespole ale twoja sprawa.Tak można by zacząć,dalej zaprezentować twórczość z własnymi komentarzami wpisując tekst piosenki w realia ówczesne.Można lać wodę ile się chce,o wpływach,swobodach i zachodnich luksusach,o radiu Wolna Europa,o stanie wojennym,kościele i klerze ,itp.
_________________
Może być?
Może być?
 
kawkader


Dołączył: 02 Lip 2011
Posty: 448
Skąd: ToruŃ
Płeć:
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: Wto 07 Lut, 2012   

Ktoś wspominał, że to matura ustna? :razz:
 
Dzemu


Dołączył: 23 Lis 2007
Posty: 729
Skąd: Zielona/ŻuRomin
Płeć:
Wysłany: Śro 08 Lut, 2012   

Wah odezwij sie na PW, podam nr konta ;) a ty maila ;) :bananik: :bananik: :bananik: :bananik: :bananik: :bananik: :bananik: :bananik: :bananik: :bananik: :bananik: :bananik: :bananik: :bananik:
_________________
[...] Jestem pojebany, jestem nienormalny, jestem Inny - i niech tak zostanie [...]

„Inteligentni ludzie są często zmuszani do picia, by bezkonfliktowo spędzać czas z idiotami"
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  





© 2002-2013 PunkSerwis | All human rights reserved
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 13