PUNK FORUM » FAQ
» Statystyki
» Grupy
» Użytkownicy
» Szukaj
» Zaloguj
» Rejestracja

Poprzedni temat :: Następny temat
Rise Against
Autor Wiadomość
webnull


Dołączył: 24 Gru 2011
Posty: 5
Skąd: Wrocław
Płeć:
Wysłany: Sob 24 Gru, 2011   Rise Against



Cytat:
Rise Against - amerykański zespół muzyczny grający rodzaj hardcore punka, tzw. melodyjny hardcore. Założony w 1999 w Chicago, Illinois. Wszystkie trzy albumy wydane przez wytwórnie Geffen pokryły się platyną w Kanadzie i złotem w Stanach Zjednoczonych. Wszyscy członkowie zespołu uznają prawa zwierząt, wspierają organizacje PETA, są weganami oraz straight edge (poza Brandon'em).

Źródło: pl.Wikipedia.org



Najnowszą ich płytą jest Endgame która opowiada o apokalipsie jaką człowiek sam dla siebie tworzy, ma charakter progresywny.

Pierwszy jej utwór "Architects" jest o tym aby przyłączyć się do budowania przyszłości niezależnej od reszty, głównie myślę, że chodzi o kapitalizm i rząd.
Później w "Help is on the way" uczy nas, że powinniśmy sobie wszyscy pomagać - opowiada o tym co może spotkać każdego z nas.

Ale oprócz niefortunnego losu następny utwór "Make it stop" pokazuje do czego potrafi doprowadzić ludzka nietolerancja - na przykład do samobójstwa "Powalony na kolana wołał, ale o własnych siłach zmarł".

Kolejne utwory podpowiadają aby wybrać sobie w życiu swoją właściwą drogę i nią podążać, uczą równości i tolerancji.
"Survivor Guilt" jest kontyunacją "Hero of War" z poprzedniej płyty, obydwa utwory są mocno antywojenne i pokazują oblicza wojny z obiektywnej perspektywy.

"Gentelmens Coup" to taki chaos, wszystko się sypie - także i fałszywe zaufanie do polityków którzy obiecywali, że pod ich kontrolą wszystko będzie dobrze. Uczy też tego aby nie popełniać w kółko tych samych błędów - należy odnaleźć swoją właściwą drogę lub zastanowić się czy ta którą teraz kroczymy jest właściwa.
Na samym końcu, ostatnim utworem jest "Endgame" który opowiada o tym, że już wszystko jest stracone, i tylko niektórzy ludzie chcą wszystko na nowo odbudować, nie należy się poddawać!

:punk:

Cytaty zespołu

"Just because I can't change everything, doesn't mean I shouldn't try to change anything at all" - Tim Mcilrath
"Every action has a reaction. We've got one planet, and one chance." - Tim McIlrath
 
kawkader


Dołączył: 02 Lip 2011
Posty: 448
Skąd: ToruŃ
Płeć:
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: Sob 24 Gru, 2011   

Słuchałem, mają dużo bardzo fajnych piosenek, ale w dużej części jest screamowy wokal, którego nie trawię. Tekstowo bardzo słusznie przeważnie. Ogólnie ich lubię i szanuję.
 
webnull


Dołączył: 24 Gru 2011
Posty: 5
Skąd: Wrocław
Płeć:
Wysłany: Pon 26 Gru, 2011   

Ja właściwie zawsze lubiłem screaming więc mi ich wszystkie piosenki odpowiadają, czy to starsze (bardziej w stylu metalowym) czy te nowsze bardziej w stylu rockowym.

A tekstowo to dla mnie zawsze słusznie ;)

Rise Against - Re-education (throught labor)

To jest świetny kawałek, przetłumaczyłem do niego napisy której pojawiają się w wersji bez cenzury;

Kod:
"Ci którzy zablokują pokojową rewolucję mogą sprawić, że krwawa rewolucja będzie nieunikniona" - JFK
średnio w ciągu PIĘCIU SEKUND na świecie umiera jedno dziecko
głód
ubóstwo
Stany Zjednoczone przeznaczają na wojsko najwięcej ze wszystkich krajów na świecie
1.5 miliarda ludzi żyje poniżej granicy ubóstwa
WODA PITNA dla 70% populacji skończy się najprawdopodobniej w 2025 roku
45 tysięcy ludzi UMIERA w Stanach Zjednoczonych każdego roku ponieważ nie mają zapewnionej odopowiedniej opieki zdrowotnej
to jest około 123 KAŻDEGO DNIA
$1.8 miliarda USD na wojnę w Iraku, KAŻDEGO TYGODNIA
cena ropy przed wojną $29 USD za beczkę
koszt ropy dzisiaj: $74 USD
42 miliony uchodźców przez konflikt
Przychód roczny korporacji paliwowej Exxon wynosi $45.2 miliardów USD (1% idzie na odnawialną energię)
światowe zapasy owoców morza najprawdopodobniej SKOŃCZĄ SIĘ w 2048 roku
35 milionów krów
117 milionów świń
10 miliardów kurczaków
zarzynane w wielkich fabrykach
rocznie wycina się lasów deszczowych: 7000 kilometrów kwadratowych
topnienie czap polarnych: 9% co 10 lat
30-50% WSZYSTKICH gatunków wymarło w połowie wieku (70% będzie w 2100 roku)
3 gatunki MORDOWANE w ciągu godziny
brudna woda zabija 6,000 dzieci KAŻDEGO DNIA
liczba zachodnich szarych wielorybów pozostałych na ziemii: 100
tylko 23% ludzi na świecie wierzy w globalne ocieplenie
tylko 30% w ewolucję
94% w nieskazitelne poczęcie (bóstwo)
przeciętnie jeden samochód spala około 42 tony CO2
$4 USD za galon
roczna produkcja ropy szczytowała w 1971 roku
Stany Zjednoczone = 25% globalnej emisji CO2
przemysł opieki zdrowotnej przeznacza $1.4 miliona każdego dnia by pokonać reformę
$150 MILIONÓW dolarów inwestycji w wojsko przez członków kongresu
przybliżona liczba szczurów w Nowym Jorku to 96 milionów (WALL STREET)
przybliżona kwota wydana na wojnę w Iraku: $2 tryliony dolarów
przybliżona liczba karaluchów w pentagonie: 2,000,000
"Ci którzy zablokują pokojową rewolucję mogą sprawić, że krwawa rewolucja będzie nieunikniona" - JFK


Podoba mi się ich rewolucjonistyczne podejście do świata, wiedzą czego chcą.
 
powerpavloss


Dołączył: 26 Gru 2011
Posty: 2
Skąd: Dębica
Płeć:
Wysłany: Sob 31 Gru, 2011   

Pamiętam jak pierwszy raz usłyszałem ten zespół. Kawałek "Give it all" , w gierce NFSU2, kilka lat później postanowiłem się zagłębić i poszukałem więcej ich piosenek. Ogólnie fajne są, ale moim zdaniem nie mają tego czegoś :roll:
 
 
Dead Boy

Dołączył: 11 Sty 2012
Posty: 7
Płeć:
Wysłany: Śro 11 Sty, 2012   

Słuchalem albumów "Revolutions Per Minute" [2003] oraz "Siren Song For Counter Culture" [2004] i są ekstra ! Polecam, kapele uważam za porządną i po prostu zdolną. Warto posłuchać. ;-)
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  





© 2002-2013 PunkSerwis | All human rights reserved
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 12