PUNK FORUM » FAQ
» Statystyki
» Grupy
» Użytkownicy
» Szukaj
» Zaloguj
» Rejestracja


Poprzedni temat :: Następny temat
RANCID RANCID
Autor Wiadomość
suchy693
Moderator


Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 4114
Skąd: GROCHOW CROSS
Płeć:
Wysłany: Nie 20 Cze, 2010   RANCID RANCID

RANCID - ciagle wielcy na scenie pu :punk: nk rockowej !!!!!!!
 
AnDa


Dołączyła: 13 Cze 2010
Posty: 15
Skąd: Tarnowskie Góry
Płeć:
Wysłany: Nie 20 Cze, 2010   

Słyszałam ich kiedyś, jak byłam mała, łezka się kręci w oku na wspomnienie ;D
_________________
Na dupie stare portki mam.
A w duszy byłam i jestem sama.
 
 
suchy693
Moderator


Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 4114
Skąd: GROCHOW CROSS
Płeć:
Wysłany: Nie 20 Cze, 2010   

No cóz polecam wiec ich ostatnia płyte warto sobie sciagnac :old:
_________________
EL SEXO AS PURE MERDE!!!!!!!!!!!!!!
 
ko0niu
jaszczurka beznoga


Dołączył: 12 Sie 2007
Posty: 2984
Skąd: Ostrowiec Św./ Krakau
Płeć:
Wysłany: Nie 20 Cze, 2010   

prawdziwy z ciebie fan kapeli nie ma co.
Cytat:
warto sobie sciagnac
:bananik:
 
 
suchy693
Moderator


Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 4114
Skąd: GROCHOW CROSS
Płeć:
Wysłany: Nie 20 Cze, 2010   

Nie kazdy człek ma tyle kasy żeby sobie kupic plyte [jak ja :jupi: ] jak poslucha pare utworow to napewno bedzie chciał miec w oryginale plytke !!!!!!
_________________
EL SEXO AS PURE MERDE!!!!!!!!!!!!!!
 
Foxy 68


Dołączył: 24 Lut 2008
Posty: 2289
Płeć:
Wysłany: Nie 20 Cze, 2010   

nie wiem czy jest się czym podniecać jak się nie ma kasy,ale dobra.

Tak,płytę polecam ściągnąć bo jest to takie gówno pierdolone,że szkodaby mi było na nią 5 złotych wydać :?
_________________
PAMIĘTAJ CHUJU ABYŚ DZIEŃ ŚWIĘTY ŚWIĘCIŁ! :old:
 
suchy693
Moderator


Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 4114
Skąd: GROCHOW CROSS
Płeć:
Wysłany: Nie 20 Cze, 2010   

No i tu sie zgadzamy w temacie ściagania czemu i dla kogo to słuzy . :jupi: Jesli chodzi o zawartosc dla jednych to gowno dla innych kwiatek :bananik:
_________________
EL SEXO AS PURE MERDE!!!!!!!!!!!!!!
 
johnyboi


Dołączył: 21 Paź 2009
Posty: 45
Skąd: Wrocław
Płeć:
Wysłany: Śro 23 Cze, 2010   

Hehe widzę że forumowi "wyjadacze" lubią jechać młodych za dupowatą krytykę bez argumentów a sami napierdalają takie kwiatki

Foxy 68 napisał/a:
nie wiem czy jest się czym podniecać jak się nie ma kasy,ale dobra.

Tak,płytę polecam ściągnąć bo jest to takie gówno pierdolone,że szkodaby mi było na nią 5 złotych wydać :?


Album na pewno nie powala od pierwszego słuchania, ale jest na nim sporo dobrych kompozycji, niektóre rzeczy wkręcają się dopiero przy kolejnych odsłuchaniach. Jak dla mnie np "I ain't worried" przy całej swojej prostocie jest kawałkiem z zajebistym pomysłem na sekcję rytmiczną, mi się wkręca zajebiście mimo że to jakieś rege a ogólnie wolę ostrzejsze klimaty. Ogólnie wielu na naszej scenie mogłoby się muzycznie dużo nauczyć od Rancidów, ale wielu też lubi hejtować bo są "popularni" hehe
 
suchy693
Moderator


Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 4114
Skąd: GROCHOW CROSS
Płeć:
Wysłany: Śro 23 Cze, 2010   

Od pierwszego sluchania racja nie powala ale jaka plyta powala od pierwszego wysluchania , co do wyjadaczy starych ciekawe czy sa po 40 czy tylko tyle postow naparzali ze ladnie to wyglada :jupi: :jupi: :jupi: ja i tak wole SHAZZE /BAYER FULL niesamowity discopunk a jakie tekstyyyyyyyy. :gaz:
_________________
EL SEXO AS PURE MERDE!!!!!!!!!!!!!!
 
spaf_antynazi

Dołączył: 06 Sie 2006
Posty: 709
Skąd: DDZ
Płeć:
Wysłany: Śro 23 Cze, 2010   

Ja w sumie zacząłem słuchać Rancida przez kumpli z kapeli... Bylem pozytywnie zaskoczony tym ze da sie tego słuchać... Nie jest to byle jaki Califronijski Punk... Ma charakter. Widać, że z czasem się chlopaki zainteresowali Reggae i SKA ale w sumie nędznie to nie wyszło.... Co do najnowszego albumu to nie wiem bo nie słyszałem

Maxwell Murder wymiata :)
 
suchy693
Moderator


Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 4114
Skąd: GROCHOW CROSS
Płeć:
Wysłany: Śro 23 Cze, 2010   

No coz ja polecam solowe plyty TIMA ARMSTRONGA I LARSA FREDERIKSENA jeden zafascynowany reggae drugi dobrym napierdalajacym rokendrollem :old:
_________________
EL SEXO AS PURE MERDE!!!!!!!!!!!!!!
 
johnyboi


Dołączył: 21 Paź 2009
Posty: 45
Skąd: Wrocław
Płeć:
Wysłany: Śro 23 Cze, 2010   

spaf_antynazi napisał/a:
Widać, że z czasem się chlopaki zainteresowali Reggae i SKA ale w sumie nędznie to nie wyszło....


Od ska-punka, to oni zaczynali (a dokładnie Tim i Matt, czyli połowa Rancida, jeszcze jako Operation Ivy).
Więc musieli się tymi klimatami zainteresować już wcześniej a nie z czasem. :grin:
No i przez przekrój całej kariery konsekwentnie do nich wracają.

PS. spaf_antynazi - nie wiem skąd w ogóle może się brać Twoje założenie, że kapeli z Californi nie będzie się dało słuchać - w tym stanie powstało chyba więcej dobrych kapel, niż w naszym pięknym kraju :smile:
Oczywiście pomijając stereotypowe pojęcie "kalifornijskiego panka" odnoszące się do zespołów typu blink 182 i nijak mające się do całości sceny z tego stanu i naprawde dobrych kapel jak black flag, dead kennedys, terror, ignite, pennywise itd.

suchy - no ja tak mam ( i wiele mi znajomych osób), że dobre albumy dzielą się na te, które rozpierdalają przy pierwszym słuchaniu i takie, które trzeba kilka razy przemęczyć zanim wyczuje się ich klimat.
 
suchy693
Moderator


Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 4114
Skąd: GROCHOW CROSS
Płeć:
Wysłany: Śro 23 Cze, 2010   

zgadza sie z OPERATION IVY ale dla mnie to garaz i za bardzo nie wchodzi mi, za to solo ich jak najbardziej -zwłaszcza dokonania MATTA F. :punk:
_________________
EL SEXO AS PURE MERDE!!!!!!!!!!!!!!
 
Foxy 68


Dołączył: 24 Lut 2008
Posty: 2289
Płeć:
Wysłany: Śro 23 Cze, 2010   

Panowie mi chodziło o to,że ten album jest po prostu słaby w porównaniu z absolutem Rancidu jakim jest "And Out Come The Wolves" zajebiste są tez "Lets Go" jedynka jest raczej średnia, "Rancid 2000" mi nie pasi, "Life wont wait" jest w większości fajna a na tej na I co tytułu nigdy nie pamiętam jest pare świetnych numerów. tu nie chodzi o to,że Rancid jest popularny itd.( proponuje przeczytac co mialem do napisania na cp/dp na temat płyt offspring i green day)tylko,że z płyty na płytę gra praktycznie coraz inną muzykę. niby kapela się rozwija,ale w kierunku,który nie jest mi po dorodze. OP IVY uwielbiam. Troche nieskładnie pewnie to napisałem,ale wiecie Perła Chmielowa Lubelska Królowa! Lubie też wczesne nagrania Rancidu - zwłaszcza tytułową epke z Battering Ram i I'm not the only one. Spoko też był Downfall - znaczy miał kilka dobrych numerów.
_________________
PAMIĘTAJ CHUJU ABYŚ DZIEŃ ŚWIĘTY ŚWIĘCIŁ! :old:
 
suchy693
Moderator


Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 4114
Skąd: GROCHOW CROSS
Płeć:
Wysłany: Śro 23 Cze, 2010   

Wporzo zostalo ci odpuszczone i wypije teraz specjala warminskiego za twe zdrowie pod knife edge GBH :jacko: :misiek:
_________________
EL SEXO AS PURE MERDE!!!!!!!!!!!!!!
 
spaf_antynazi

Dołączył: 06 Sie 2006
Posty: 709
Skąd: DDZ
Płeć:
Wysłany: Czw 24 Cze, 2010   

johnyboi, wlasnie chodzi o to ze zanim zaczalem sie zaglebiac w californijskiego punka to obilo mi sie o uszy ten syf typu Blink 128 i inne kapele tego typu....

Osobiscie dziele californijski Punk na taki jak Rancid i taki jak Offspring...
Rancidowy Calfornijski Punk jak najbabrdziej na TAK :)
 
johnyboi


Dołączył: 21 Paź 2009
Posty: 45
Skąd: Wrocław
Płeć:
Wysłany: Czw 24 Cze, 2010   

Foxy - luzik, wiadomo że może Ci się ta płyta nie podobać, mnie tylko styl Twojej krytyki trochę rozwalił no ale już wszystko wyjaśnione hehe. Mi dla odmiany "Rancid 2000" wchodzi dużo lepiej niż "Life won't wait" które jest dla mnie troszkę za bardzo reaggowe. "And out..." - wiadomo, szczyt formy którego już pewnie nie powtórzą, ale szanuje to że nie próbują odcinać kuponów nagrywając kolejne klony tej płyty. Aha, i Perła zdecydowanie rządzi!!

Suchy - to Matt wydał coś solowego? Kurde musiałem przeoczyć, lece szukać w google distro :mrgreen:

A, i co do offspringa, to też nie przyłączam się do ludzi którzy tradycyjnie po nim jadą. Fakt że w swojej karierze nagrali mnóstwo syfu nie zmieni tego, że przynajmniej jedynka i smash to kupa zajebistych punkrockowych kawałków, co by o tych kolesiach nie sądzić. No ale wiadomo, każdy ma swoją opinię, byle najpierw przesłuchać parę razy płytę, a nie pierdolić że ci są chujowi bo są stąd, a tamci zajebiści bo stamtąd :D
 
suchy693
Moderator


Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 4114
Skąd: GROCHOW CROSS
Płeć:
Wysłany: Czw 24 Cze, 2010   

Podobno koles cos mi kiedys zapuszczał Matta freemana- trzeba poszukac jak znajde tytuł to napiszę [no chyba ze to nie on to sorry]
_________________
EL SEXO AS PURE MERDE!!!!!!!!!!!!!!
 
suchy693
Moderator


Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 4114
Skąd: GROCHOW CROSS
Płeć:
Wysłany: Czw 24 Cze, 2010   

Juz wiem naparzał na bassie w psycho kapeli DEVILS BRIGADE i to nie była jednak solo plyta :> :strach:
_________________
EL SEXO AS PURE MERDE!!!!!!!!!!!!!!
 
johnyboi


Dołączył: 21 Paź 2009
Posty: 45
Skąd: Wrocław
Płeć:
Wysłany: Czw 24 Cze, 2010   

A, to słyszałem, tylko chyba żadnej płyty pełnej nie wydali tylko jakieś single. No to widać że na kontrabasie też sobie facet daje radę, tylko jego wokal jakoś mi nie siedzi, w rancidzie też w sumie, jakoś tak na siłę jakby śpiewał
 
Loix


Dołączył: 18 Lut 2011
Posty: 4
Płeć:
Wysłany: Pią 18 Lut, 2011   

No chłopaki swoje latka mają, ale klasy im odmówić nie można.
Last One to Die to może szczyt punk rocka nie jest, ale lubię kawałek :bananik:
 
suchy693
Moderator


Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 4114
Skąd: GROCHOW CROSS
Płeć:
Wysłany: Pon 24 Paź, 2011   

Rancid - Rats in the Hallway akustycznie


Poniżej możecie obejrzeć wideo zespołu Rancid do akustycznej wersji utworu "Rats in the Hallway", który pochodzi z ich debiutanckiej płyty wydanej w 1993 roku. Film ten był zamieszczony na wydanym w 2005 DVD Give 'Em The Boot, gdzie pokazano nigdy wcześniej nie publikowane materiały z tras koncertowych m.in. takich zespołów jak Rancid, Joe Strummer and the Mescaleros, Dropkick Murphys, The Slackers, Roger Miret and the Disasters, Tiger Army.

Obecnie zespół pracuje nad swoim nowym materiałem, który po Let The Dominoes Fall z 2009 roku, będzie ich ósmym albumem.
http://punxnotdead.pl/akt...kustycznie.html
_________________
EL SEXO AS PURE MERDE!!!!!!!!!!!!!!
 
Smarky


Dołączył: 20 Cze 2011
Posty: 15
Skąd: RSP Kraina
Płeć:
Wysłany: Pon 24 Paź, 2011   

Ale póki nowa płyta, Tim podaje nam zupełnie coś nowego...czyli serial musicalowy ;-)

Tim Timebomb's ROCKNROLL THEATER :bananik:

Projekt nie ma co, w pełni stworzony przez Armstronga, robiony z niemała pompą. w współpracy z kanałem Vevo (niestety kanał zablokowany w naszym cudowym kraju) ale jest youtube, odcinki ukazują się z niewielkim opóźnieniem. Robiony w stylu amerykańskiej telewizji lat 50 i 60. W głównej roli Lars Frederiksen i Davey Havok. Ale co będę więcej pisał. Pierwszy song :

http://www.youtube.com/us.../10/GoaSMgtmf5I

i cały pierwszy odcinek w 7 częściach na kanale
_________________
http://www.myspace.com/respondentband
http://www.facebook.com/respondentpunk
 
PepsiPL


Dołączył: 04 Cze 2007
Posty: 592
Skąd: Maniowy
Płeć:
Wysłany: Wto 25 Paź, 2011   

Kurwa... nie kupuję tego... :(
_________________
www.myspace.com/ADHDsyndrom ,
http://www.youtube.com/watch?v=1Twf5rCUBug "in our young hearts will dance chaos again!"
 
 
Stanzberg
Dead Press


Dołączył: 12 Mar 2006
Posty: 5542
Płeć:
Wysłany: Pią 28 Paź, 2011   

Jaka jest ostatnia ich płyta? Jeśli to "Let's Dominoes Fall", jest całkiem spoko. Moje ulubione "Le'ts Come The Wolves..." oczywiście, drugie miejsce "Industructable" i to w sumie na tyle. Każdy ich album ma zajebiste momenty, ale do pozostałych już raczej nie wracam.
_________________
Projektowanie graficzne www.stanski.pl
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  





© 2002-2013 PunkSerwis | All human rights reserved
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 12