PUNK FORUM » FAQ
» Statystyki
» Grupy
» Użytkownicy
» Szukaj
» Zaloguj
» Rejestracja


Poprzedni temat :: Następny temat
"Big Cyc na barykadzie rokędrola"
Autor Wiadomość
wawrzon


Dołączył: 06 Sie 2005
Posty: 2235
Skąd: Sosnówka / Wrocław
Płeć:
Wysłany: Śro 05 Maj, 2010   "Big Cyc na barykadzie rokędrola"

Cytat:
Od 16.12 dostępna jest w sklepach książka podsumuwująca 20-letnią działalność zespołu "Big Cyc". Pisana jest w formie wywiadu dodatkowo wzbogaconego o zdjęcia, które nigdy wcześniej nie miały swojej premiery.
Muzycy Big Cyca, z właściwą sobie swadą i kolorytem, opowiadają w niej o swoich muzycznych doświadczeniach, opisując przy tym Polskę od końca lat 80., po czasy obecne. Poprzez bogatą warstwę przypisów, książka przypomina również zmieniające się polskie realia. Całość zawiera mnóstwo barwnych anegdot, w których przewija się wiele znanych postaci ze świata szeroko rozumianej kultury, polityki, czy sportu. Wiele z faktów ujawnianych jest w książce po raz pierwszy, a te, które są dobrze znane, zostały wzbogacone o niezbędny do ich zrozumienia kontekst historyczny i społeczny.




Na kartach książki członkowie zespołu barwnie opisują niepowtarzalną atmosferę, która pomogła ukształtować charakterystyczny styl artystycznej wypowiedzi Big Cyca. W książce opisane są happeningi Pomarańczowej Alternatywy, przygody na trasach koncertowych, incydenty i liczne skandale z udziałem członków zespołu oraz wielu znanych osób. Lista nazwisk pojawiających się w książce przekracza 300. Wydarzenia są relacjonowane "z pierwszej ręki", przez ich współuczestników, a często również autorów. Wartość tych opisów dodatkowo wzmacniają dziesiątki nieznanych dotąd, i najczęściej nigdy dotąd nie publikowanych zdjęć.

Całość wydawnictwa oprócz książki (ok. 280 stron w wersji full color, atrakcyjnie i dynamicznie złożona) uzupełnia składankowa płyta zespołu Big Cyc. Znajdą się na niej, specjalnie wyselekcjonowane i na potrzeby wydawnictwa ponownie cyfrowo zremasterowane, piosenki o charakterze politycznym.

Wydaniem książki i koordynacją całości przedsięwzięcia zajmuje się Stowarzyszenie Strefa Kultury. Autorem książki jest Jarosław Wardawy - dziennikarz, animator kultury i wieloletni przyjaciel zespołu.

"BIG CYC na barykadzie rokędrola" to książka, którą z zaciekawieniem przyjmą zarówno ci, którzy z sentymentem szukać w niej będą wspomnień młodzieńczych szaleństw, jak i młodzież, dorastająca i wychowana już w III RP.
_________________
"czy zastanawiałeś się, co być zrobił gdybyś mógł, bezkarnie zabijać, gdybyś był jak bóg"
 
 
Szo

Dołączył: 01 Wrz 2006
Posty: 304
Płeć:
Wysłany: Śro 05 Maj, 2010   

To słaba nowinka wawrzonie, jak sprzed ponad pół roku.

A big Cyc zajebista kapela :faja: szkoda że dzisiaj nie grają tak jak jeszcze 15 lat temu.
 
wawrzon


Dołączył: 06 Sie 2005
Posty: 2235
Skąd: Sosnówka / Wrocław
Płeć:
Wysłany: Śro 05 Maj, 2010   

Nie wiedziałem o tym wcześniej - przypadkiem trafiłem na info. Big cyc to zajebista kapela - mają sporo dobrych kawałków - ale mają drugie tyle chujowych - plus skiba pedał chuj i prostak.
_________________
"czy zastanawiałeś się, co być zrobił gdybyś mógł, bezkarnie zabijać, gdybyś był jak bóg"
 
 
mqrcin

Dołączył: 12 Lis 2007
Posty: 499
Skąd: giedlarowa
Płeć:
Wysłany: Śro 05 Maj, 2010   

wawrzon napisał/a:
ale mają drugie tyle chujowych -

niestety fakt
_________________
spotkalem barykady
ludzkiego umyslu
gorsze sa niz wojna
gorsze od faszyzmu
 
 
janek_janusz

Dołączył: 04 Kwi 2010
Posty: 420
Płeć:
Ostrzeżeń:
 6/3/6
Wysłany: Czw 06 Maj, 2010   

Kiedy w końcu ich spotkałem w cztery oczy to mimo wszystko byli to naprawde w porzadku ludzie. Pomijajac Skibe, ktory robil szum wokół. :) Ale zadnych ksiazek nie kupie raczej. Chyba, ze od kogos pozycze to zerknę. Tzn, zauwazylem ta pozycje w ksiegarni ale cena mnie odstrarszyla. Pewnie jeszcze na dlugi czas.

ps. przy okazji dla mnie poczatki big cyca to dobre wspomnienia z podstawówki ;) Ale ogólnie to i tak dla mnie to takie bardziej szczere wydanie polskiego sex pistols. Z dystansem od początku i chyba słusznie.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  





© 2002-2013 PunkSerwis | All human rights reserved
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 13