PUNK FORUM » FAQ
» Statystyki
» Grupy
» Użytkownicy
» Szukaj
» Zaloguj
» Rejestracja

Poprzedni temat :: Następny temat
KAra Śmierci
Autor Wiadomość
wawrzon


Dołączył: 06 Sie 2005
Posty: 2235
Skąd: Sosnówka / Wrocław
Płeć:
Wysłany: Śro 10 Sty, 2007   

gooy napisał/a:
hellfuel napisał/a:
Pierdolę resocjalizację takich gości.

a ja pierdole zabijanie takich ludzi. dla mnie jedyną opcja jest ich totalne psychiczne i fizyczne upodlenie, do tego stopnia, ze smierc bedzie dla nich nagrodą.



racja. powinno sie takiego zamknac w malutkiej celi, zeby go sumienie zabijalo. i jeszcze go schizowac naokraglo czyms. :?
_________________
"czy zastanawiałeś się, co być zrobił gdybyś mógł, bezkarnie zabijać, gdybyś był jak bóg"
 
 
burton


Dołączył: 29 Kwi 2006
Posty: 43
Skąd: Z łona matki
Wysłany: Śro 10 Sty, 2007   

hellfuel napisał/a:


Niech więc przemówi do Ciebie fakt, że istnieją sprawy, gdzie można udowodnić stuprocentową winę (poprzez zeznania podejrzanego, świadków, badania DNA itd itp) podejrzanego, często w sprawach godnych "dnia sznura" (słynna sprawa z 2005 roku, gdzie dwóch braci zamordowało cztero- i siedmioletnie dziewczynki oraz ich ojca - dla starego nissana, którego rozjebali w polu).
Pierdolę resocjalizację takich gości.

tak wiem ze zostali zamordowani, wiem w jakich okolicznosciach ale nie to mnie w tym denerwuje, na calym swiecie gina tysiace ludzi codziennie czasem w bardziej skandalicznych okolicznosciach, czasem zupelnie prozaicznie
Ten temat powinien chyba zostać zamknięty bo niektórzy np gooy dali już przykład, że bardziej zrytej psychy już się mieć nie da i na nic więcej się ten temat
_________________
Bóg, honor, ojczyzna \ Jak piętno Chrystusa narodów \ Dobrowolne męczeństwo za sprawy, których nie ma \ Kolejna nacja uważająca się za lepszą \ Zamknięta szczelnie sztucznymi granicami mentalności i kultury \ Mit gościnności \Polska
 
Zwierz@k


Dołączył: 07 Lis 2003
Posty: 3938
Skąd: Szczecin...
Wysłany: Śro 10 Sty, 2007   

burton napisał/a:
Ten temat powinien chyba zostać zamknięty bo niektórzy np gooy dali już przykład, że bardziej zrytej psychy już się mieć nie da


w ime tej zasady ty tez powinienenś zostac zamknięty :faja:
_________________
Want to fuck up, drop out, never trust a fucking hippie.
And for that matter don't trust anyone.
Quit school, don't work, livin' up your music to punk.
If I could do it so could anyone
 
 
Gość

Wysłany: Czw 11 Sty, 2007   

burton wypierdzie z koziej dupy moze jakies przyklady - jak zwykle bez argumentow, przykladow i jakiejkolwiek tresci - puste hasla


to smutne ze porzadni biali ludzie dostaja bana a taka kurwa jeszcze sie tu szweda po forum ;)
 
MS
Ajbi


Dołączył: 16 Gru 2003
Posty: 340
Skąd: Wroclaw
Płeć:
Wysłany: Czw 11 Sty, 2007   

hellfuel napisał/a:
Niech więc przemówi do Ciebie fakt, że istnieją sprawy, gdzie można udowodnić stuprocentową winę
Wg mnie o stuprocentowej pewnosci mozna mowic tylko w przypadku zlapania sprawcy za reke w momencie popelniania przestepstwa. W przeciwnym razie pozostaja domysly. I nie jest tak, ze dwie dziewiecdziesiecioprocentowe przeslanki daja 100 % (a moze 180 %?) pewnosci. Matematycy udowodnili, ze to jednak tylko 99 %, a wiec pozostaje 1 szansa na sto, ze skazany zostanie niewinny czlowiek. Majac trzy takie dziewiecdziesiecioprocentowe "dowody" pozostaje wciaz 1 szansa na 1000 itd. Nigdy z przeslanek nie uzyskasz calkowitej pewnosci.

Tyle teorii. A co do praktyki:
hellfuel napisał/a:
zeznania podejrzanego
nie sa uznawane w powaznych systemach sadownictwa za ostateczny dowod w ciezkich przestepstwach. Przyznanie sie do winy bywa skutkiem zaburzen psychicznych. Bywa tez skutkiem presji policjantow i prokuratorow dazacych do szybkiego "zamkniecia" sprawy. Presja ta czasem przybiera wrecz formy przestepcze, np. bicie podejrzanych (niekoniecznie dotkliwe i pozostawiajace wyrazne slady), podsuwanie do podpisania zmienionych zeznan, odmawianie snu, posilkow i innych praw.
Nie twierdze, ze tak jest z reguly. Ale wystarczy jeden przypadek, aby podwazyc "stuprocentowosc" dowodu.

hellfuel napisał/a:
świadków
Ooooo... tu juz otworzyles puszke pandory! Swiadkowie sie myla notorycznie i to z przeroznych przyczyn. Wielu swiadkow zmienialo zeznania, wskazywalo "sprawcow", ktorzy mieli niepodwazalne alibi itd. Nie raz zdarzali sie tacy, ktorzy opowiadali o rzeczach, ktorych w ogole nie mieli szans widziec. Az dziwne, ze zeznania sa traktowane w sadzie jak jeden z najsilniejszych mozliwych dowodow.

hellfuel napisał/a:
badania DNA
Badania DNA dzieki swojemu wyjatkowo wysokiemu stopniowi pewnosci sa z kolei czesto nadinterpretowane. Slad genetyczny moze dowodzic pobytu podejrzanego na miejscu zbrodni, ale nie mowi, kiedy do niego doszlo i w jakich okolicznosciach. Jest doskonalym narzedziem odkrywania klamstwa w zeznaniach, ale nie bezposrednim dowodem popelnienia przestepstwa.

Majac wiec 99.9 % pewnosci co do winy oskarzonego stajemy przed dylematem. Bezdenna glupota bylo by go puscic wolno, ale nie wolno nam zapominac o tej "szansie" 1 na 1000, ze skazujemy niewinnego. Dlatego jestem przeciw karaniu smiercia.
_________________
Przecietny miesiac w pracy ma jedna zalete i 20 wad.
 
gooy


Dołączył: 12 Sty 2004
Posty: 1389
Skąd: Freistaat Sachsen
Płeć:
Wysłany: Czw 11 Sty, 2007   

wawrzon napisał/a:
racja. powinno sie takiego zamknac w malutkiej celi, zeby go sumienie zabijalo. i jeszcze go schizowac naokraglo czyms. :?

i co jakis czas na terapie do pokoju 101 :twisted:
_________________
Brains :!:
 
 
Machnaś

Dołączył: 06 Lis 2006
Posty: 38
Wysłany: Czw 11 Sty, 2007   

Może kara śmierci dla zbrodniarzy była by dobrym rozwiązaniem . Ale wydaje mi się że to jest nie etyczne bo każdy człowiek na wet ten zbrodniarz ma jakieś prawa . Moim zdaniem dla takich ludzi powinny być surowe kary tak jak to przeczytałem kilka miesięcy temu w dziennik zachodnim wywiad był ze Zbigniewem Ziobro aby stworzyć kary takie jak są w USA czyli aby taki przestępca mógł odsiadywać wyrok 300-lat .
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
''Chciałbym ci to dać ale Nie wiem Skąd to Brać ''
 
Veetoo

Dołączył: 11 Kwi 2005
Posty: 154
Skąd: Racibórz/ Wrocław
Wysłany: Czw 11 Sty, 2007   

No i powiedz mi jaka jest różnica pomiędzy dożywociem a wyrokiem kilkuset lat paki ;) ? Surowsze kary jak najbardziej ale jeśli już to w postaci np. zajebiście ciężkich robót.
 
 
Żararaka
Gość
Wysłany: Czw 11 Sty, 2007   

Różnica jest taka, że dostając dożywocie, możesz wyjść za dobre sprawowanie np. po 25 latach. Natomiast odsiadując wyrok 300 lat, nawet przy skróconej o połowę karze zdechniesz za kratami.
 
maryja


Dołączył: 18 Sty 2006
Posty: 10
Skąd: szczecin
Wysłany: Czw 11 Sty, 2007   

Machnaś napisał/a:
aby taki przestępca mógł odsiadywać wyrok 300-lat .


obawiam się, że to by zwiększyło przestępczość
-niejeden taki stąpa po ziemi, co o nieśmiertelności marzy.. a 300 lat-nawet w celi- zawsze do przodu :P
 
 
maryja


Dołączył: 18 Sty 2006
Posty: 10
Skąd: szczecin
Wysłany: Czw 11 Sty, 2007   

Anonymous napisał/a:
Cytat:


siostra jest głupia. ojca też nie lubię. śmiech to zdrowie. okazja raczej daleka.

stary cie musial chyba niezle napierdalac :P


jeśli to jedyne co Ci do głowy przyszło po mej odpowiedzi to zazdroszcze intuicji- kobieta jestes? myslałam, ze sie nie wyda, ze moj sprzeciw wobec kary śmierci wynika z traumatycznego dziecinstwa.. :(
 
 
Machnaś

Dołączył: 06 Lis 2006
Posty: 38
Wysłany: Pią 12 Sty, 2007   

Żararaka napisał/a:
Różnica jest taka, że dostając dożywocie, możesz wyjść za dobre sprawowanie np. po 25 latach. Natomiast odsiadując wyrok 300 lat, nawet przy skróconej o połowę karze zdechniesz za kratami.


Właśnie i tutaj masz ogromny błąd . Dlatego nasz Minister Sprawiedliwości chce wprowadzić tak aby taki przestępca nie mógł wyjść po 25-latach za dobre sprawowanie . Tak jak to jest w USA chce
w Polsce coś takiego samego wprowadzić .Ale czy mu się uda ZOBACZYMY.
-------------------------------------------------------------------------------------------
''Chciałbym ci to dać ale NIE WIEM skąd TO brać ''
 
n.
Gość
Wysłany: Pią 12 Sty, 2007   

polska jenzyk trudna jenzyk...
 
Veetoo

Dołączył: 11 Kwi 2005
Posty: 154
Skąd: Racibórz/ Wrocław
Wysłany: Pią 12 Sty, 2007   

Machnaś napisał/a:
Żararaka napisał/a:
Różnica jest taka, że dostając dożywocie, możesz wyjść za dobre sprawowanie np. po 25 latach. Natomiast odsiadując wyrok 300 lat, nawet przy skróconej o połowę karze zdechniesz za kratami.


Właśnie i tutaj masz ogromny błąd . Dlatego nasz Minister Sprawiedliwości chce wprowadzić tak aby taki przestępca nie mógł wyjść po 25-latach za dobre sprawowanie . Tak jak to jest w USA chce
w Polsce coś takiego samego wprowadzić .Ale czy mu się uda ZOBACZYMY.


W polsce w części przypadków też orzekają kary dożywocia bez możliwości wcześniejszego wyjścia za dobre sprawowanie.
 
 
r271
Gość
Wysłany: Pią 12 Sty, 2007   

o ile mi wiadomo w Polsce nie orzeka się takich kar.....
zawsze podaję się granice keidy ktoś może starać się o wczesniejsze wyjście..w zalezności od wieku sprawcy....rekord to chyba 35 lat
 
Stanzberg
Dead Press


Dołączył: 12 Mar 2006
Posty: 5542
Płeć:
Wysłany: Pią 12 Sty, 2007   

Machnaś napisał/a:
tutaj masz ogromny błąd.

Kurwa, w życiu nie widziałem, żeby ktoś tak kaleczył język.
Cyganem jesteś?
_________________
Projektowanie graficzne www.stanski.pl
 
texpolar


Dołączył: 22 Paź 2006
Posty: 279
Wysłany: Pią 12 Sty, 2007   

ke?



:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
_________________
 
Machnaś

Dołączył: 06 Lis 2006
Posty: 38
Wysłany: Sob 13 Sty, 2007   

Stanzberg napisał/a:
Machnaś napisał/a:
tutaj masz ogromny błąd.

Kurwa, w życiu nie widziałem, żeby ktoś tak kaleczył język.
Cyganem jesteś?


Kolego nie wiem co ci konkretnie po głowie świta ale jak masz jakiś problem to wal wal domnie na PW. Bo tylko piszecie poto aby posty zdobyć jak nie macie konkretnej odpowiedzi .
--------------------------------------------------------------------------------------------------
''Chciałbym ci to Dać Ale nie wiem Skąd to Brać ''
 
r271
Gość
Wysłany: Sob 13 Sty, 2007   

tak zdobyć i zdać w skupie :D
 
Stanzberg
Dead Press


Dołączył: 12 Mar 2006
Posty: 5542
Płeć:
Wysłany: Nie 14 Sty, 2007   

Machnaś napisał/a:
tylko piszecie po to aby posty zdobyć jak nie macie konkretnej odpowiedzi

:D :D :D
Nie, nie piszę po to, żeby "posty zdobyć" :D

Machnaś napisał/a:
nie wiem co ci konkretnie po głowie świta

Już tłumaczę. Piszę po to, żeby uświadomić Tobie i jednocześnie innym, jak męczące i przykre jest czytanie postów napisanych dziwaczną i kaleką, nawet-nie-wiem-czy: polszczyzną.
Jeżeli masz problemy z artykułowaniem zdań po polsku (a masz zajebiste jak widać), korzystaj przy pisaniu ze słowników.
Jasne?
_________________
Projektowanie graficzne www.stanski.pl
 
texpolar


Dołączył: 22 Paź 2006
Posty: 279
Wysłany: Nie 14 Sty, 2007   

jak słownik nie wystarczy, zajrzyj na www.translate.pl <- też dobre ;)
_________________
 
Machnaś

Dołączył: 06 Lis 2006
Posty: 38
Wysłany: Nie 14 Sty, 2007   

Stanzberg napisał/a:
Machnaś napisał/a:
tylko piszecie po to aby posty zdobyć jak nie macie konkretnej odpowiedzi

:D :D :D
Nie, nie piszę po to, żeby "posty zdobyć" :D

Machnaś napisał/a:
nie wiem co ci konkretnie po głowie świta

Już tłumaczę. Piszę po to, żeby uświadomić Tobie i jednocześnie innym, jak męczące i przykre jest czytanie postów napisanych dziwaczną i kaleką, nawet-nie-wiem-czy: polszczyzną.
Jeżeli masz problemy z artykułowaniem zdań po polsku (a masz zajebiste jak widać), korzystaj przy pisaniu ze słowników.
Jasne?


Już na przyszłość zapamiętam '' PANIE MECENASIE '' .
-------------------------------------------------------------------------------------------------------
''Chciałbym ci to dać ale Nie wiem skąd to brać ''
 
Machnaś

Dołączył: 06 Lis 2006
Posty: 38
Wysłany: Nie 14 Sty, 2007   

texpolar napisał/a:
jak słownik nie wystarczy, zajrzyj na www.translate.pl <- też dobre ;)


A ty Koleżko nie KOZAKUJ .
 
Mecenas
Mecewąsik


Dołączył: 30 Sie 2006
Posty: 3699
Płeć:
Wysłany: Pon 15 Sty, 2007   

Cytat:
Już na przyszłość zapamiętam '' PANIE MECENASIE ''

masz coś do mnie? :evil:
_________________
Si Deus nobiscum, quis contra nos?
 
texpolar


Dołączył: 22 Paź 2006
Posty: 279
Wysłany: Pon 15 Sty, 2007   

Machnaś napisał/a:
texpolar napisał/a:
jak słownik nie wystarczy, zajrzyj na www.translate.pl <- też dobre ;)


A ty Koleżko nie KOZAKUJ .



Mogę conajwyżej ZGLANOWAĆ.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  





© 2002-2013 PunkSerwis | All human rights reserved
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,19 sekundy. Zapytań do SQL: 12