PUNK FORUM » FAQ
» Statystyki
» Grupy
» Użytkownicy
» Szukaj
» Zaloguj
» Rejestracja


Poprzedni temat :: Następny temat
Guernica y Luno oraz Ewa Braun
Autor Wiadomość
riot

Dołączył: 26 Gru 2004
Posty: 554
Płeć:
Wysłany: Sob 21 Sty, 2006   

znam osoby z wege psami. daje rade :)
 
[prezes]


Dołączył: 23 Sie 2005
Posty: 38
Skąd: Freie Stadt Danzig
Wysłany: Sob 21 Sty, 2006   

A czy Zenon wypluwa pestki z owoców? Bo połykanie to jakby aborcja?
 
 
Maciek


Dołączył: 02 Kwi 2005
Posty: 157
Skąd: dół z wapnem
Wysłany: Sob 21 Sty, 2006   

mistrz :lol:
_________________

C(A)PITALISM-SMASH THE WELFARE STATE
 
 
mikesue


Dołączył: 23 Sty 2006
Posty: 7
Skąd: Tychy
Wysłany: Wto 24 Sty, 2006   

Swego czasu czytałem różnych zine'ach kilka ciekawych wywiadów z "Ciachem" Szymańskim (lider GYL). To chyba jeden z bardziej uczonych kolesi w historii polskiej sceny punkowej (jeśli dobrze pamiętam to podwójny magister i doktorat pisał na tematy kontrkulturowe).

Teksty GYL może nie były zbytnio "uczone" i poetyckie ale takie właśnie miały być. Trochę sloganowe i max prowokujace do myślenia. "ja i ty", "sztywne kutasy" itd. miały działac jak terapia szokowa.

Co się tyczy autentyczności i zjadania "swojego ogona" to pod koniec dzialalności też mieli pewne dziwne akcje ale w porę się rozwiazali (to był chyba najwazniejszy powód - odeszli w chwale:D ).

A co powiecie na drugi całkiem inny projekt lidera GYL - Ewa Braun??
Co do Silnej Woli to jest to kapela crustowa i nijak ją przyrównać do GYL. SW też jest zajebista ale to inna beczka. :D
 
[prezes]


Dołączył: 23 Sie 2005
Posty: 38
Skąd: Freie Stadt Danzig
Wysłany: Wto 24 Sty, 2006   

mikesue napisał/a:


A co powiecie na drugi całkiem inny projekt lidera GYL - Ewa Braun??


Łykam w całości tylko płytę koncertową Electromovement, a kawałek W drodze rozklada mnie na łopatki.
 
 
bnr


Dołączył: 20 Mar 2005
Posty: 866
Płeć:
Wysłany: Wto 24 Sty, 2006   

Mam niestety tylko dwie pierwsze plyty, najbardziej lubie utwor Stad Do Wiecznosci.
I jezeli mowa o poetyckich tekstach, to wlasnie Ewa Braun je ma, Guernica byla bardzo bezposrednia wg mnie.
_________________
shame on a nigga who try to run game on a nigga
wu buck wild with the trigger!
shame on a nigga who try to run game on a nigga
 
Natalia
Gość
Wysłany: Wto 24 Sty, 2006   

ewka braun to zjawisko! najbardziej ,,love peace noise', ,,esion'' i ,,sea sea'' jak dla mnie.... aby tylko się zanurzyć i odpłynąć. coś pięknego. muzyka pulsująca, momentami nerw, perkusja hipnotyzuje... teksty ruszają. coś pięknego i się zachwycam.


dobra, starczy.
 
revin

Dołączył: 18 Wrz 2005
Posty: 139
Skąd: patrimonium del pueblo
Wysłany: Wto 24 Sty, 2006   

-esion-, bezapelacyjnie najlepsza plyta EB.

ucieczka, najlepszy nr na plycie.
_________________
żyjemy w świecie, gdzie wszystko zostało znormalizowane, ujednolicone, sprowadzone do tej samej postaci. gdzie nawet bunt zmienia się w groteskę ...
"Pustka" P.D.P.
 
nc
Gość
Wysłany: Pią 27 Sty, 2006   

mnie najbardziej rusza ostatni utwor ostatniego albumu: wzmocnione swiatla... a calosciowi esion rzeczywiscie rzadzi... ucieczka, niebo, w drodze, samochodem i domem... ah :)
 
mikesue


Dołączył: 23 Sty 2006
Posty: 7
Skąd: Tychy
Wysłany: Nie 29 Sty, 2006   

Mój post chyba skierował dyskusję na inny tor :o
Temat Ewy Braun jest pokrewny GYL ale wydaje mi się o wiele bardziej fascynujący. Wg mnie Ewa Braun to przejaw geniuszu...
Posiadam większość ich nagrań (love peace noise+w tysiącu miejsc naraz+pierwsza cobieta, esion i sea sea) ale każda płyta to odrębna historia i coś nowego. Płytka esion po prostu wymiata, zwala z nóg a jednocześnie wprowadza w jedyną w swoim rodzaju jazdę.
Od sea sea zaczęła się jazda w strone gitarowego noise'u. Wciąż świetnie ale jak to w jakimś zinie kiedyś określili "zamierzony przerost formy nad treścią". Dobre stwierdzenie... Wokali i tekstu coraz mniej...

rosa napisał/a:
ewka braun to zjawisko! najbardziej ,,love peace noise', ,,esion'' i ,,sea sea'' jak dla mnie.... aby tylko się zanurzyć i odpłynąć. coś pięknego. muzyka pulsująca, momentami nerw, perkusja hipnotyzuje... teksty ruszają. coś pięknego i się zachwycam.

Całkowicie się zgadzam :wink:

Gość napisał/a:
a słucha ktoś kapeli "rzeczywistość" ?

masz może namiary na jakieś kawałki albo coś w tym stylu?
 
bnr


Dołączył: 20 Mar 2005
Posty: 866
Płeć:
Wysłany: Nie 29 Sty, 2006   

Dodalem do nazwy tematu, ze to tez o Ewie Braun.
A ich dwie ostatnie plyty postaram sie zdobyc i posluchac.
_________________
shame on a nigga who try to run game on a nigga
wu buck wild with the trigger!
shame on a nigga who try to run game on a nigga
 
mikesue


Dołączył: 23 Sty 2006
Posty: 7
Skąd: Tychy
Wysłany: Nie 29 Sty, 2006   

Dziś nie jestem w stanie sobie wyobrazic zestawu obowiązkowego bez Ewy Braun ale jak kupiłem sobie pierwszą kasetę (Esion) to początkowo nie byłem zbytnio zadowolony. Wydawało mi się to jakieś dziwne i "niepunkowe" (np sami muzycy płyte LPN określali jako "Ultimate Hippie Core"). Dopiero po dłuższym czasie wróciłem do tej muzy i od tego czasu systematycznie wracam. Po prostu dojrzałem do tej muzy.

Od początku E.B. tworzy wokół siebie klimat rodem z amerykańskich "filmów drogi" , filmów z James'em Deanem czy filmów Jima Jarmuscha. Ogólnie amerykańska tematyka itp. M.L. King, Mów Mi Allie czy Midnight Express (w tym miejscu gorąco polecam film Alana Parkera pod tym samym tytułem - ten utwór jest inspirowany właśnie tym filmem).

Znalazłem dziś wywiad jakiego Ewa Braun udzieliła fanzine'owi KOREK w okresie wydania płyty "Love Peace Noise" (wg wkładki na płycie był to rok 1993-94). Zrobiłem z tego pdf'a (jeli ktoś jest zainteresowany to proszę o kontakt na PM). Wywiad raczej standardowy (pytania) ale ma już wartość archiwalną.
 
nc
Gość
Wysłany: Nie 29 Sty, 2006   

a znacie demowke "pierwsza cobieta"? to jest dopiero klimat... uwielbiam.
 
mikesue


Dołączył: 23 Sty 2006
Posty: 7
Skąd: Tychy
Wysłany: Pią 03 Lut, 2006   

najter napisał/a:
a znacie demowke "pierwsza cobieta"? to jest dopiero klimat... uwielbiam.


Z tej kasety to jeden numer był w bonusie na CD "Love Peace Noise" (kamienny krzyż). Fajny ale szkoda, że tak kiepski jakościowo. Zastanawialem się czemu nigdy nie wydali reedycji dwóch pierwszych demo kaset. Ale wydaję mi się, że to nie byłby dobry pomysł. EB cały czas szła do przodu i nawet jeśli nagrali by stare kawałki w dobrym studiu to klimatu raczej nie dałoby się odtworzyć...
 
nc
Gość
Wysłany: Pią 03 Lut, 2006   

wlasnie taka jakosc i brzmienie tworza klimat tego dema... "oczyszczenie" tych kawalkow byloby profanacja ;) mi sie najbardziej udzielily kawalki "dotyk" i "corbinetti r.i.p. cz. 1", cos genialnego... ta atmosfera zagrozenia i rezygnacji... uwielbiam!
 
Nikodem15

Dołączył: 07 Lis 2003
Posty: 336
Skąd: stąd
Płeć:
Wysłany: Nie 05 Lut, 2006   

http://guernicayluno.repu...%B3em%20ich.htm
_________________

www.dr.hackenbush.vn.pl - oficjalna strona dotycząca zespołu Dr. Hackenbush, duetu Fred Standart & William Kox i innych przejawów działalności artystycznej Andrzeja "Zmory" Rdułtowskiego
 
Agresor

Dołączył: 20 Gru 2005
Posty: 128
Wysłany: Nie 05 Lut, 2006   

Żaden żart! Słyszałem o tym już wcześniej :D
_________________
 
 
mikesue


Dołączył: 23 Sty 2006
Posty: 7
Skąd: Tychy
Wysłany: Nie 05 Lut, 2006   

Pierwsze słyszę i nie wiem co mam o tym myśleć...
 
Nikodem15

Dołączył: 07 Lis 2003
Posty: 336
Skąd: stąd
Płeć:
Wysłany: Nie 05 Lut, 2006   

www.guernicayluno.ir.pl - przejrzyjcie sobie ich stronę

O tym, że niby tam jakieś bomby gdzieś podkładali, to już wcześniej słyszałem, nawet Rzeczpospolita napomykała o jakiejś lewicowo-terrorystycznej ogranizazji gYL o polskich korzeniach. :D A czy to prawda, nie wiem. Pewnie nie do końca.
_________________

www.dr.hackenbush.vn.pl - oficjalna strona dotycząca zespołu Dr. Hackenbush, duetu Fred Standart & William Kox i innych przejawów działalności artystycznej Andrzeja "Zmory" Rdułtowskiego
 
mikesue


Dołączył: 23 Sty 2006
Posty: 7
Skąd: Tychy
Wysłany: Nie 05 Lut, 2006   

Jeśli by to była prawda to nieźle się rozminęli z założeniami:

Cytat:

Tej nocy wydaliśmy wojnę miastu
I nie wybuchły bomby
nie słychać było strzałów.......
.....
Nikt nie może odnieść szkody cielesnej
nikt nawet ty.......


ale z drugiej strony:

Cytat:

Dziś piszemy po murach
Jutro będziemy do was strzelać
Ogień płonie w naszych sercach
Lont już dawno został zapalony !
Rząd, sejm, senat, telewizja - To są dobre cele !!!
ich kłamstwo hipokryzja
Szkolcie dalej antyterrorystyczne brygady
Przecież ktoś was musi chronić
Za wasze kurestwa !


ciężko cokolwiek powiedzieć. W sumie to nie mogę powiedzieć czy do końca neguję terroryzm. Napewno niedopuszczalne jest zabijanie niewinnych ludzi (bo przeważnie tacy giną w zamachach). Jak już ktoś ma ginąć to niech to będą politykierzy albo generałowie a nie przechodnie na ulicy czy pracownicy biur (WTC).

Na ich stronie też są wycinki ale niestety pozostawione bez komentarza.

Po tym wszystkim co śpiewali i głosili to raczej niezbyt fajnie i jeśli to prawda to jestem przeciwny.
 
Nikodem15

Dołączył: 07 Lis 2003
Posty: 336
Skąd: stąd
Płeć:
Wysłany: Nie 05 Lut, 2006   

W sumie to niezbyt wiadomo, co się z nimi potem działo.
_________________

www.dr.hackenbush.vn.pl - oficjalna strona dotycząca zespołu Dr. Hackenbush, duetu Fred Standart & William Kox i innych przejawów działalności artystycznej Andrzeja "Zmory" Rdułtowskiego
 
Phallu Sofia


Dołączył: 26 Gru 2005
Posty: 148
Wysłany: Wto 07 Lut, 2006   

conieco zorientowany napisał/a:
....zdrówka życze.

brat wrzoska :look:
 
 
Agresor

Dołączył: 20 Gru 2005
Posty: 128
Wysłany: Wto 07 Lut, 2006   

conieco zorientowany napisał/a:
jasne.bomby:).niezly ubaw.a co sie z nimi dzialo?ciaho,dalej kontynuowal granie w ewie braun.obecnie nie udziela sie muzycznie.jest dziennikarzem w slupsku.jacek druga wazna postac w gyl,wyjechal do warszawy i zostal dziennikarzem.a po akcji w iraku nawet slawnym dziennikarzem:)muzycznie to zajmowal sie jakimis dubami.mrowa wyemigrowala do holandii i chyba bawi sie w feminizm.piotrek zostal drugim gitarzysta w ewie braun.mial tez jakies metalowe projekty chyba. mieszka w slupsku i jest nauczycielem.jarek byl zwiazany jeszcze z silna wola z leborka.potem wyjechal do poznania.o tomku i wojtku(czyli perkusistach)nic mi nie wiadomo:).to tyle.co do cytowanego artykulu-wywiad przeprowadzil niejaki michal k.-podpora zespolu wszystkie wschody slońca...zdrówka życze.

No zajebiście zorientowany :shock: Pisałeś ich biografie czy co :D
_________________
 
 
Mihau


Dołączył: 22 Cze 2005
Posty: 166
Skąd: Humiliation Street
Wysłany: Wto 07 Lut, 2006   

conieco zorientowany napisał/a:
zdrówka życze.

Zgapia,zgapia!! :P
_________________
28.03.2006 r.

prawdziwa twarz młodej lewicy.
 
 
mikesue


Dołączył: 23 Sty 2006
Posty: 7
Skąd: Tychy
Wysłany: Wto 07 Lut, 2006   

conieco zorientowany napisał/a:
sie bylo,sie widzialo,sie wie :oops: .o czlonkach ewy braun tez chcecie? :lol:


Jeśli zanasz jakieś ciekawe fakty to myśle, że warto je tu przytoczyc. temat jest o tych dwóch zespołach.
Jeśli są to rzeczowe i prawdziwe informacje to jak najbardziej. Ja chętnie się czegoś dowiem o Ewie Braun. Kapelę znam tylko od strony muzycznej i z paru wywiadów w zine'ach. Jeśli nie będzie to przypominało "felietonów" z bravo czy popcornu to chetnie poczytam :wink:

Pozdro.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  





© 2002-2013 PunkSerwis | All human rights reserved
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 12