PUNK FORUM » FAQ
» Statystyki
» Grupy
» Użytkownicy
» Szukaj
» Zaloguj
» Rejestracja


Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Stanzberg
Pon 15 Mar, 2010
Twój stosunek do Boga i wiary
Autor Wiadomość
szaber


Dołączył: 19 Maj 2005
Posty: 507
Skąd: oświęcim
Wysłany: Czw 09 Cze, 2005   

hehe,no trochę się namieszało,ale co tam... grunt żeby dojść w końcu do porozumienia. Takie rozmowy są pouczające.Wolę ostro niż jakąś paplaninę o niczym. Pozdrawiam.
_________________
z gówna kryształu nie zrobisz...
 
 
nc
Gość
Wysłany: Czw 09 Cze, 2005   

szaber napisał/a:
hehe,no trochę się namieszało,ale co tam... grunt żeby dojść w końcu do porozumienia. Takie rozmowy są pouczające.Wolę ostro niż jakąś paplaninę o niczym. Pozdrawiam.


podejscie sluszne :twisted: a ja musze zorganizowac wiecej czasu zeby czytac wszystko od poczatku a nie sie wpierdalac w polowie... rowniez pozdrawiam
 
szaber


Dołączył: 19 Maj 2005
Posty: 507
Skąd: oświęcim
Wysłany: Czw 09 Cze, 2005   

no,ja trochę czasu mam,bo w pracy jestem.Może sobie kiedyś na gg pogadamy??
_________________
z gówna kryształu nie zrobisz...
 
 
Koniu
Moderator


Dołączył: 06 Maj 2004
Posty: 156
Płeć:
Wysłany: Czw 09 Cze, 2005   

"cześć jestem Maciuć, mam 12 lat, spotkamy się?" :?:

;)
_________________
Hell yeah! Sun City Rockers!
 
 
kwassu


Dołączył: 01 Cze 2005
Posty: 14
Skąd: z Kosmos'u
Wysłany: Czw 09 Cze, 2005   

Tenz e stosunek juz powoli zamiera...jzu nikt tego nei traktuje tak jak keidys "powaznie"...teraz atelizm,satanizm,buddyzm itp. waire katolickom traktuje sie jak słabą stra pisoenke..zcasmai sie do niej wraca...ale na ogol nie chcemy jej slyszec..tak tez z tymz e Bogime ejst..niechemy w to wierzyc bo uwazamy ze to "bzdura"to sobie lduzie wymyslili itp. ludzie wola wierzyc w cos co jeszce przez nas nie dokonca zosatlo poznane.stad tez zainteresowanie innymi wiarami nzi ta w ktora nasi dziadkowie nauczyli nas wierzyc ;)
ja osobiscie jestems aktoliczkom XD oczywiscie nie parktykujacom..poprsory nie widze w tym wsyztskim czesto adu i składu.. :>
_________________
No dress no stress
 
 
blümchen


Dołączyła: 01 Kwi 2004
Posty: 88
Skąd: szczecin
Płeć:
Wysłany: Czw 09 Cze, 2005   

Zacznij wiec moze praktykowac chodzenie do szkoly. polecam szczegolnie jezyk polski. :lol:


Ja tam stosunkow z bogiem ostatnio nie mam.
_________________
PUNK IS DEAD. I'M A FUCKING ZOMBIE.
 
gooy


Dołączył: 12 Sty 2004
Posty: 1389
Skąd: Freistaat Sachsen
Płeć:
Wysłany: Czw 09 Cze, 2005   

kwassu napisał/a:
ja osobiscie jestems aktoliczkom XD oczywiscie nie parktykujacom..poprsory nie widze w tym wsyztskim czesto adu i składu.. :>

ja jestem nazista, ale niepraktykujacym bo nie widze w tym wszystkim skladu i ladu :P
_________________
Brains :!:
 
 
SilesiaAttack79


Dołączył: 25 Gru 2004
Posty: 120
Skąd: GÓRNY ŚLĄSK
Płeć:
Wysłany: Czw 09 Cze, 2005   

Yogurth napisał/a:
kurwa!!! weź jakiś edytor tekstu do tych swoich wypocin, nim je na forum umieścisz bo się tego czytać nie da
Ja nawet nie prubuje tego czytac :wink:
_________________
".......bo ja tak na imie mam...
mam na imie punk!!!"
 
 
szaber


Dołączył: 19 Maj 2005
Posty: 507
Skąd: oświęcim
Wysłany: Czw 09 Cze, 2005   

Gość wyżej to ja oczywiście :) raz mnie zapamiętują,a raz nie...
 
 
SilesiaAttack79


Dołączył: 25 Gru 2004
Posty: 120
Skąd: GÓRNY ŚLĄSK
Płeć:
Wysłany: Czw 09 Cze, 2005   

wystarczy zaznaczyc i bedzie cie logowac automatycznie przy kazdym wejsciu na forum 8) POLECAM :idea:
_________________
".......bo ja tak na imie mam...
mam na imie punk!!!"
 
 
Koniu
Moderator


Dołączył: 06 Maj 2004
Posty: 156
Płeć:
Wysłany: Czw 09 Cze, 2005   

blümchen napisał/a:

Ja tam stosunkow z bogiem ostatnio nie mam.



ale miałaś ? :) i jak ?:lol:
_________________
Hell yeah! Sun City Rockers!
 
 
szaber


Dołączył: 19 Maj 2005
Posty: 507
Skąd: oświęcim
Wysłany: Pią 10 Cze, 2005   

SilesiaAttack79 napisał/a:
wystarczy zaznaczyc i bedzie cie logowac automatycznie przy kazdym wejsciu na forum 8) POLECAM :idea:


Tak mam,ale na kompie w pracy. W domu o tym zapominam i już mnie automatycznie nie loguje. Ale wczoraj sobie o tym przypomnialam i już zaznaczyłam :idea:
 
 
andonezja


Dołączył: 06 Cze 2005
Posty: 3
Skąd: łorsoł :P
Wysłany: Pią 10 Cze, 2005   

skopiuje mojego posta z innego forum, napisanegoo ee... w kwietniu tego roku : D

hm, w sumie ciezko mi powiedziec, czy jestem chrzescijanka. wyznaje wiare w istote najwyzsza, nazywana bogiem. wierze, ze to jest ten sam bog, do ktorego modla sie katolicy, zydzi, prawoslawni, muzulmanie, protestanci itd. wierze, ze tego boga nie wymyslili sobie ludzie od tak [pierwsza religia monoteistyczna byla zapewne religia staro-egipska. tak naprawde bowiem egipcjanie wierzyli ze jest jeden bog, ktory powolal do istnienia innych, ktorzy sa w jakis sposob czescia niego i to on wszystkim rzadzi - mam nadzieje, ze nic nie pomylilam, tekst czytalam dosc dawno] i ze on istnieje ponad tym wszystkim, co jest doczesne i co naszym okiem widzimy. wierze w jezusa chrystusa, ze umarl na krzyzu, aczkolwiek co do zmartwychwstania - przyznam, ze miewam watpliwosci. mimo to, uwazam sie pod tym wzgledem za katoliczka. natomiast kosciol uwazam za instytucje smieszna. kim sa kaplani w dzisiejszych czasach? to ludzie tacy jak inni, popelniaja bledy, czasami niewybaczalne [przypadki molestowania dzieci] i w zaden sposob nie sa 'swietsi' niz my, inni ludzie. nie wierze, ze bog potepi mnie za to, ze nie chodze co niedziela do kosciola [prawde mowiac, nie bylam od wakacji na prawdziwej, niedzielnej mszy], u komunii bylam raz w zyciu i nie chodzilam na religie w zeszlym roku. dla mnie bog, to istota milosierna, ktorej wcale nie interesuja takie sprawy. skoro jest moim ojcem, i skoro jest wszedzie, to po jakie licho mam sie modlic do niego w wybudowanym przez czlowieka budynku, przed wykonanym przez czlowieka oltarzem? rownie dobrze wieczorna modlitwa moze mi to zastapic.

aha, i jeszcze jedno. ostatnio jak bylam u spowiedzi wybieglam z placzem od konfesjonalu. mialam wtedy 12 lat, wyspowiadalam sie z tego, ze nie chodze co niedziela do kosciola, a proboszcz wydarl sie na mnie, ze nie chce byc dziekciem chrystusa i nie zasluguje na zbawienie. powiedzial to DWUNASTOLETNIEJ DZIEWCZYNCE. naprawde, nie rozumiem, jak tacy ludzie maja byc moimi przewodnikami w wierze. i nie widze mozliwosci, zeby takie osoby przekonaly mnie do wiary w wielkosc, nieomylnosc kosciola.
_________________
the world belongs to me<lol>
 
 
szaber


Dołączył: 19 Maj 2005
Posty: 507
Skąd: oświęcim
Wysłany: Pon 13 Cze, 2005   

"skoro jest moim ojcem, i skoro jest wszedzie, to po jakie licho mam sie modlic do niego w wybudowanym przez czlowieka budynku, przed wykonanym przez czlowieka oltarzem? rownie dobrze wieczorna modlitwa moze mi to zastapic. "

Oczywiście,że możesz modlić się gdziekolwiek.W kościele pierwotnie chodziło o to żeby skupić w jednym miejscu ludzi o podobnych poglądach religijnych.Zawsze jest tak,że w grupie czujemy się bezpieczniejsi,silniejsi. No i chodziło też o zsolidaryzowanie się.No chyba w sumie nie muszę tego tłumaczyć. W kazdym razie teraz są inne czasy,ale kiedyś napewno kościół spełniał swoją rolę.
 
 
andonezja


Dołączył: 06 Cze 2005
Posty: 3
Skąd: łorsoł :P
Wysłany: Pon 13 Cze, 2005   

szaber napisał/a:
"skoro jest moim ojcem, i skoro jest wszedzie, to po jakie licho mam sie modlic do niego w wybudowanym przez czlowieka budynku, przed wykonanym przez czlowieka oltarzem? rownie dobrze wieczorna modlitwa moze mi to zastapic. "

Oczywiście,że możesz modlić się gdziekolwiek.W kościele pierwotnie chodziło o to żeby skupić w jednym miejscu ludzi o podobnych poglądach religijnych.Zawsze jest tak,że w grupie czujemy się bezpieczniejsi,silniejsi. No i chodziło też o zsolidaryzowanie się.No chyba w sumie nie muszę tego tłumaczyć. W kazdym razie teraz są inne czasy,ale kiedyś napewno kościół spełniał swoją rolę.


no wlasnie, tez mi sie tak wydaje. tylko, ze [kiedy jeszcze przejmowalam sie religia] zawsze wmawiano mi, ze opuszczenie mszy swietej to 'ciezki grzech', a do ciezkich grzechow nalezy tez morderstwo czy gwalt. troche smieszne _-_
_________________
the world belongs to me<lol>
 
 
szaber


Dołączył: 19 Maj 2005
Posty: 507
Skąd: oświęcim
Wysłany: Pon 13 Cze, 2005   

andonezja napisał/a:
no wlasnie, tez mi sie tak wydaje. tylko, ze [kiedy jeszcze przejmowalam sie religia] zawsze wmawiano mi, ze opuszczenie mszy swietej to 'ciezki grzech', a do ciezkich grzechow nalezy tez morderstwo czy gwalt. troche smieszne _-


wiesz,różnica polega na tym,że teraz mamy zupełnie inny świat nie wspominajśc o ludziach i wszelkich wyznawanych wartościach. Grzech powinien być modyfikowany w zależności od danej kultury (jakkolwiek głupio by to brzmiało). A więc luz,nie ma co się przejmować - rob wzsystko zgodnie ze swoim sumieniem,a nie będzie źle.Pozdrawiam
_________________
z gówna kryształu nie zrobisz...
 
 
szaber


Dołączył: 19 Maj 2005
Posty: 507
Skąd: oświęcim
Wysłany: Nie 24 Lip, 2005   

Gość napisał/a:
"anarchia jest mozliwa dopiero wtedy gdy na ziemi nastanie krolestwo niebieskie "

ja w anarchię zbytnio nie wierzę...hehe
_________________
z gówna kryształu nie zrobisz...
 
 
sezon

Dołączył: 20 Kwi 2005
Posty: 18
Wysłany: Nie 24 Lip, 2005   

stosunek do wiary?

chlodny, z domieszka ironii...
_________________
fuck the mickey mouse fuck the white house
 
szaber


Dołączył: 19 Maj 2005
Posty: 507
Skąd: oświęcim
Wysłany: Nie 24 Lip, 2005   

Yogurth napisał/a:
szaber napisał:
ja w anarchię zbytnio nie wierzę.
anarchia to nie bóg (nie znika jak przestajesz w nią wierzyć), żeby w nią wierzyć szaber, anarchie się robi

Bóg to pojęcie względne, poza tym nie wszystko w co się wierzy musi być od razu Bogiem...
_________________
z gówna kryształu nie zrobisz...
 
 
szaber


Dołączył: 19 Maj 2005
Posty: 507
Skąd: oświęcim
Wysłany: Nie 24 Lip, 2005   

Yogurth napisał/a:
tu nie chodzi o boga, tylko o to że jak ktoś wierzy w anarchię a jej nie robi, to nic z tego nie wynika, tak samo jak z każdej innej wiary

ale ja właśnie w anarchię nie wierzę :wink:
_________________
z gówna kryształu nie zrobisz...
 
 
KINGA


Dołączył: 22 Lip 2005
Posty: 8
Skąd: leszno
Wysłany: Nie 24 Lip, 2005   

ja wierzę w Boga bo gdyby nie On to najprawdopodobniej nie było by mnie tu teraz...a ludzie którzy uważają sie za katolików często nie znają tak naprawde istoty tej wiary.... :!: wymagają prawdomówności a sami kłamią, krytykują wady innych podczas gdy u siebie ich nie widzą...Każdy ma do tego inne podejście...


:) a hmm na temat niby katolickiego rydzykradia to ja sie juz nie wypowiem....szkoda słów.......
_________________
"...manipulacja ludzkimi uczuciami to strach przed bombą atomową..."
 
 
Xiao Mei


Dołączyła: 01 Sty 1970
Posty: 1337
Skąd: pokój 2046
Płeć:
Wysłany: Nie 24 Lip, 2005   

Nowy napisał/a:
ja tam wierze ze nie ma zadnego boga ,to tez chyba jakas wiara

nie, nie , nie, mylisz pojecia, nie wierzyc w boga to nie znaczy wierzyc inaczej, serio :]

Cytat:
no tak a czy kots zna taki cytacik panowie i paNIE punki
"anarchia jest mozliwa dopiero wtedy gdy na ziemi nastanie krolestwo niebieskie " sadze ze pare osob sie zdziwi jak sie dowie a na pewnio sie zdziwi jesli chwile pomysli i zastanowi sie jakie wnioski z tego plyna
milego pomyslunku

no ja sie zdziwilam okropnie, ze ktos pisze i wierzy w takie bzdury..
_________________
I'll fuck you, before you fuck me.
 
szaber


Dołączył: 19 Maj 2005
Posty: 507
Skąd: oświęcim
Wysłany: Pon 25 Lip, 2005   

Yogurth napisał/a:
szaber napisał:
ale ja właśnie w anarchię nie wierzę
ani jej kurcze nie robisz

no tak,jak w coś nie wierzę to zwykle się w to nie angażuje...
_________________
z gówna kryształu nie zrobisz...
 
 
PiteR


Dołączył: 25 Gru 2004
Posty: 93
Skąd: Stettin
Wysłany: Pon 25 Lip, 2005   

szaber napisał/a:
ale ja właśnie w anarchię nie wierzę


a co tu do wierzenia jest
_________________
Kazdy ma prawo do wlasnej jazdy, do wlasnej jazdy ma prawo kazdy....
 
szaber


Dołączył: 19 Maj 2005
Posty: 507
Skąd: oświęcim
Wysłany: Pon 25 Lip, 2005   

PiteR napisał/a:
szaber napisał:
ale ja właśnie w anarchię nie wierzę


a co tu do wierzenia jest

no właśnie nie wiem i dlatego nie wierzę (swoją drogą ciekawe ile razy to jeszcze powtórzę)
_________________
z gówna kryształu nie zrobisz...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  





© 2002-2013 PunkSerwis | All human rights reserved
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,21 sekundy. Zapytań do SQL: 13