PUNK FORUM » FAQ
» Statystyki
» Grupy
» Użytkownicy
» Szukaj
» Zaloguj
» Rejestracja

Poprzedni temat :: Następny temat
Dead Kennedys
Autor Wiadomość
Poza kontrolą

Dołączył: 10 Mar 2010
Posty: 54
Skąd: Ustrzyki Dolne
Płeć:
Wysłany: Czw 11 Mar, 2010   Dead Kennedys

A co sądzicie o "Fresh fruit for rotting vegetables" bo czytając niektóre wpisy na forum to juz mam watpliwosci, to punk czy nie? he he he. Dla mnie tak. Tez jedna z wazniejszych płyt. Mogli by sie tylko postarac o lepszą realizacje nagran bo prawie wogóle nie słychac stopy i przez to płyta traci na dynamice, ale ogólnie to ostry czad. Muszę jednak przyznac, ze dlaszej twórczosci nie bardzo rozumiem. Ale jak to czesto bywa podobno co pierwsze to najlepsze hehehe.
 
Stanzberg
Dead Press


Dołączył: 12 Mar 2006
Posty: 5542
Płeć:
Wysłany: Czw 11 Mar, 2010   

Też uważam, że 1. LP jest najlepsze, aczkolwiek miałem okres w życiu kiedy katowałem ich wszystko, jak leci.
Jakbym się już miał uprzec na stopniowanie, to następne w kolejności będzie "In God We Trust Inc", a potem "Give me Convenience or give me death", ale jednak debiut był the best i tylko do niego czasem wracam.

Nie sądzę, żeby się znalazł ktoś, kto się da zabić za to, że to nie był punk rock... są za to tacy, którzy kategorycznie uważają, że to hard core. Coż, może później – w pierwszym okresie działalności raczej nie.

Mówiąc o Dead Kenndedys warto wspomnieć o zajebistym projekcie Biafry, LARD.

Ogólnie kolejny band bez którego punk rock nie ma racji bytu.
_________________
Projektowanie graficzne www.stanski.pl
 
Foxy 68


Dołączył: 24 Lut 2008
Posty: 2289
Płeć:
Wysłany: Czw 11 Mar, 2010   

Pozwolę sobię przekleic to co napisałem kiedyś na inny forum:

Po stokroć uwielbiam!! <kurewny_lans_mode_on>Mam na kompakcie,kasecie,winylu,mp3,dvd,vhs, 44 koncertówki i dwie demówki na cd-rach<kurewny_lans_mode_off> :lol: Nie bardzo pamiętam,którą płytę usłyszałem jako pierwszą, jednak faktem jest,że muzykę Kennedysów znam niemalże od czasów kiedy popylałem w Pampersie. Zajebisty głos Biafry, 'surfująca' gitara East Bay Ray'a i ten melodyjny bas Klaus'a - dla mnie cudo! "Fresh Fruit for Rotting Vegetables" oraz "Frankenchrist" mogę słuchać w kółko, bardzo często zresztą sięgam po te pozycje.
Pamiętam,że długo nie mogłem się przekonać właśnie do "Frankenchrist",ale kiedy to nastąpiło katowałem tylko ten album. Swoją drogą bardzo fajnie wydawali swoje LP, np. jedynaka została wydana z dwustronnym kolażowym plakatem, "Bedtime for Democracy" miało dołączoną gazetę (Give Me Convenience OR Give Me Death chyba też wyszło z gazetą, nie pamiętam.)

Mam lekkiego pierdolca na punkcie tej kapeli i marzy mi się zdobycie wszystkich wydawnictw na wszystkich mozliwych nośnikach i tłoczeniach. Na razie mam 5 wersji "Fresh Fruits..." :lol:
_________________
PAMIĘTAJ CHUJU ABYŚ DZIEŃ ŚWIĘTY ŚWIĘCIŁ! :old:
 
Stanzberg
Dead Press


Dołączył: 12 Mar 2006
Posty: 5542
Płeć:
Wysłany: Czw 11 Mar, 2010   

Jest to jedyna kapela z mojego ESSENTIAL TOP TEN, której nie mam na żadnym oryginalnym nośniku.

:oops: :wall: :oops: :wall: :oops: :wall: :oops: :wall: :oops: :wall: :oops: :wall: :oops: :wall: :oops: :wall: :oops: :wall: :oops: :wall: :oops: :wall: :oops: :wall:

poprawię się.
_________________
Projektowanie graficzne www.stanski.pl
 
Dev
pink queen


Dołączyła: 08 Paź 2006
Posty: 1470
Płeć:
Wysłany: Czw 11 Mar, 2010   

oo widzę, że wracają tematy o pankowych legendach :smile:
DK uwieeeelbiam, choć właśnie sobie uświadomiłam, że już dość dawno nic nie załączałam, ale zaraz to zmienię.
najulubieńsza płyta, to oczywiście "In God...", później debiut, potem "Bedtime.." i reszta.
głos Biafry i
Foxy 68 napisał/a:
'surfująca' gitara
i kolana miękną.
_________________
Hey little sister what have you done?
Hey little sister who's the only one?
Hey little sister who's your superman?
Hey little sister who's the one you want?
Hey little sister shot gun!
 
Foxy 68


Dołączył: 24 Lut 2008
Posty: 2289
Płeć:
Wysłany: Czw 11 Mar, 2010   

Hehe, ja wczoraj słuchałem ale nie przeszkadz mi to zupełnie,żeby dziś też włączyc :faja:
_________________
PAMIĘTAJ CHUJU ABYŚ DZIEŃ ŚWIĘTY ŚWIĘCIŁ! :old:
 
Mecenas
Mecewąsik


Dołączył: 30 Sie 2006
Posty: 3699
Płeć:
Wysłany: Czw 11 Mar, 2010   

DK łykam wszytsko jak leci, zastanawiam sie nad tym koncertem Jello w łodzi bo nie chcę się zawieść na filarze pankroka jak to niestety stało sie z Bad Brains
_________________
Si Deus nobiscum, quis contra nos?
 
Wulkan92

Dołączył: 27 Sie 2009
Posty: 5
Płeć:
Wysłany: Czw 11 Mar, 2010   

kapela-moc
Jedna z moich ulubionych, pierwsza LP najlepsza i zdecydowanie w czołówce albumów ever, dalej też było nieźle, w sumie nie zawiodłem się na żadnym wydawnictwie Biafry i kolegów
 
ivan the vicar

Dołączył: 29 Maj 2010
Posty: 61
Skąd: nowe siedlce crew
Płeć:
Wysłany: Śro 02 Cze, 2010   

dla mnie absolutny numer 1 , jeżeli chodzi o hc/punk , najlepsza płyty to 3 pierwsze , fresh fruit... , plastic surgery i in god we trust , frankenchrist i bad time... już mnie tak nie jarało aczkolwiek życzyłbym wielu zespołom takich płyt.Z najnowszych dokonań biafry polecam
http://www.myspace.com/jellobiafraandthegsm
 
Biały


Dołączył: 02 Wrz 2006
Posty: 1227
Płeć:
Wysłany: Sob 05 Cze, 2010   

się szykuje gig w Łodzi :jacko:
 
Misikuta

Dołączył: 15 Maj 2010
Posty: 41
Płeć:
Wysłany: Sob 05 Cze, 2010   

pierwszy winyl (fresh fruit...) rozkurwia, a DK po odejściu Biafry .... :eeek:
 
salomone


Dołączył: 30 Sty 2010
Posty: 86
Skąd: Puławy
Płeć:
Wysłany: Pon 07 Cze, 2010   

1 Płyta najlepsza,chociaż single wcześniejsze i późniejsza też nie jest zła,szkoda że nigdzie nie ma utworów z koncertu z 1979 w mabuhay gardens,tego z YT
 
Foxy 68


Dołączył: 24 Lut 2008
Posty: 2289
Płeć:
Wysłany: Pon 07 Cze, 2010   

salomone napisał/a:
1979 w mabuhay gardens,tego z YT

tego nie mam ale mam inne:

DEAD KENNEDYS - “Rock Against Reagan”, Live At National Mall, Washington DC, 03.07.1983 [17t; *B+ AUD*]
DEAD KENNEDYS – “Live At Skateboard Party” [18t; *A*]
DEAD KENNEDYS - Demo 1978 [15t; *A*]
DEAD KENNEDYS – Live At Adams Avenue Theater,San Diego,CA, 11.04.1984 [17t; *B AUD*]
DEAD KENNEDYS - Live At Antioch College, Yellow Springs, Ohio, 06.11.1985 [16t; *A SBD*]
DEAD KENNEDYS – Live At Brighton Polytechnic, England, 23.11.1982 [17t; *B+ SBD*]
DEAD KENNEDYS – Live At The Blue Horizon, Philadelphia, PA, 17.11.1985 [17t; *B- SBD*]
DEAD KENNEDYS - Live At Earth Tavern, Portland, OR, 19.11.1979 (Early Show) [14t; *A SBD*]
DEAD KENNEDYS - Live At Earth Tavern, Portland, OR, 19.11.1979 (Late Show) [16t; *A SBD*]
DEAD KENNEDYS - Live At Fairmont Hall, San Diego, CA, 01.07.1982 [17t; *B+ SBD*]
DEAD KENNEDYS - Live At California Theatre, San Diego, 14.12.1985 [16t; *B+ AUD*]
DEAD KENNEDYS - Live At Cardi's Club, Houston, TX, 05.12.1985 (2xCD) [11/7t; *B+ AUD*]
DEAD KENNEDYS - Live At Central Polytechnic, London, England, 26.11.1982 [17t; *A- SBD*]
DEAD KENNEDYS – Live At City Gardens, Trenton, NJ [16t; *C+ AUD*]
DEAD KENNEDYS – Live At Clutch Cargo's,Detroit,Michigan, July 29, 1982 [16t; *A- SBD*]
DEAD KENNEDYS - West Runton Pavilion, Cromer, Essex ,UK 11.10.1980 [11t; *C AUD*]
DEAD KENNEDYS - Live At Emerson College, Boston, MA, 02.05.1981 [21t; *B+ AUD*]
DEAD KENNEDYS - Live At Freeborn Hall, Davis CA, 21.02.1986 – Last Gig (2xCD) [11/9t; *C AUD*]
DEAD KENNEDYS - Live At Hong Kong Café, Los Angeles, CA, 17.08.1979 (1st Set) [9t; *A- AUD*]
DEAD KENNEDYS - Live At Hong Kong Café, Los Angeles,CA, 17.08.1979 (2nd Set) [16t; *A- AUD*]
DEAD KENNEDYS - Live At Houston University, 8.08.1982 [15; *C+ AUD*]
DEAD KENNEDYS - Live At Les Bains Douches, Paris, France, 21.10.1981 [14t; *B AUD*]
DEAD KENNEDYS - Live At Longshoremen's Memorial Hall, Wilmington CA, 24.06.1983 [12t; *C+ AUD*]
DEAD KENNEDYS - Live At Mabuhay Gardens, SF CA, 14.06.1980 [13t; *A- SBD*]
DEAD KENNEDYS - Live At Mabuhay Gardens, San Francisco, CA, 04.04.1981 [14t; *A AUD*]
DEAD KENNEDYS - Live At Masque Ballroom, Richmond, VA, 09.07.1983 [16t; *A- SBD*]
DEAD KENNEDYS - Live At Much More, Rome, Italy, 08.10.1981 [21t; *B- AUD*]
DEAD KENNEDYS - Live At O.A.P., Victoria, B.C., Canada, 25.04.1983 [14t; *B SBD*]
DEAD KENNEDYS - Live At Old Waldorf, San Francisco CA, 25.10.1979 [12t;incompete? *A- SBD*]
DEAD KENNEDYS - Live At Paradiso Club, Amsterdam, Holland, 05.12.1982 [21t; *A- FM Broadcast*]
DEAD KENNEDYS - Live At Regis College, Denver, CO, 28.10.1985 [16t; *A SBD*]
DEAD KENNEDYS - Live At River Theater, Guerneville, CA, 15.12.1984 [18t; *A SBD*]
DEAD KENNEDYS - Live At San Francisco's On Broadway, CA, 21.01.1984 [17t; *A SBD*]
DEAD KENNEDYS - Live At San Francisco's On Broadway, CA, 02.06.1984 [11t; *A SBD*]
DEAD KENNEDYS - Live At Starlite Roller Rink, North Hollywood, CA, 31.12.1983 [20t; *B AUD*]
DEAD KENNEDYS - Live At The Barn, Torrance, CA, 02.07.1982 [19t; *B+ SBD*]
DEAD KENNEDYS - Live At The Barn, Torrance, CA, 03.07.1982 [18t; *B+ SBD*]
DEAD KENNEDYS - Live At The Farm, San Francisco, CA, 24.02.1985 [11t; *A SBD*]
DEAD KENNEDYS - Live At The Long Goodbye, Portland, OR, 11.07.1979 [13t; *A- SBD*]
DEAD KENNEDYS - Live At The Spectrum, Montreal, Quebec, Canada, 06.07.1982 [20t; *B AUD*]
DEAD KENNEDYS - Live At The Quasar Club, Perugia, Italy, 09.10.1981 [24t; *C AUD*]
DEAD KENNEDYS - Live At University Of Leicester, England, 20.11.1982 [16t; *D AUD*]
DEAD KENNEDYS – Live At The Warehouse, Liverpool, England, 17.11.1982 [17t; *B AUD*]
DEAD KENNEDYS - Live At Whiskey A Go Go, Los Angeles, CA. 08.12.1979 [13t; *C AUD*]
DEAD KENNEDYS - Live At WOW Hall, Eugene, OR, 17.10.1984 [18t; *A- SBD*]
DEAD KENNEDYS - Live In Bonn, West Germany, 15.10.1980 [20t; *C+ AUD*]
DEAD KENNEDYS – Live In Copenhagen, Denmark, 1982 [16t; *B- SBD*]
DEAD KENNEDYS - Live In Keystone, Berkley CA, 23.07.1981 [16t; *B+ SBD*]
DEAD KENNEDYS - Live In Nottingham, England 30.09.1980 [14t; *C AUD*]
DEAD KENNEDYS - Live In Portland, OR, 25.04.1983 [full show as one track; *B SBD*]
DEAD KENNEDYS - Live In Rothenburg, West Germany, 17.10.1980[13t; *B- AUD*]
DEAD KENNEDYS - Live In Rothenburg, West Germany, 17.10.1980[14t; other version *B- AUD*]
DEAD KENNEDYS - Live In Washington, DC, 18.11.1985 + Interwiev [15t; *B SBD*]
DEAD KENNEDYS - Live In Washington, DC, 18.11.1985 [full show as one track; other version *B SBD*]
DEAD KENNEDYS – Live On Outside of Moscone Center(during the Democratic National Convention)San Francisco, CA [21t; *C+ AUD*]


Jak masz coś ciegawego do dawaj znac

(AUD - publika SBD - konsoleta FM - radio bez oznaczenia taśma albo vinyl, A-B-C przybliżona jakość)
_________________
PAMIĘTAJ CHUJU ABYŚ DZIEŃ ŚWIĘTY ŚWIĘCIŁ! :old:
 
wawrzon


Dołączył: 06 Sie 2005
Posty: 2235
Skąd: Sosnówka / Wrocław
Płeć:
Wysłany: Pon 07 Cze, 2010   

ca to są te nawiasy kwadratowe i co Ci one dają ?
_________________
"czy zastanawiałeś się, co być zrobił gdybyś mógł, bezkarnie zabijać, gdybyś był jak bóg"
 
 
Foxy 68


Dołączył: 24 Lut 2008
Posty: 2289
Płeć:
Wysłany: Pon 07 Cze, 2010   

Punkty w kartotece postaci :lol: wiesz takie skille na które głupie dupy lecą.



(t - ilość utworów reszta tak jak napisalem źródło + jakość mniejwincej)
_________________
PAMIĘTAJ CHUJU ABYŚ DZIEŃ ŚWIĘTY ŚWIĘCIŁ! :old:
 
wawrzon


Dołączył: 06 Sie 2005
Posty: 2235
Skąd: Sosnówka / Wrocław
Płeć:
Wysłany: Pon 07 Cze, 2010   

Cytat:
(AUD - publika SBD - konsoleta FM - radio bez oznaczenia taśma albo vinyl, A-B-C przybliżona jakość)



:/ Dopiero teraz zauważyłem to zdanie. Wybacz idiotyczne pytanie :D
_________________
"czy zastanawiałeś się, co być zrobił gdybyś mógł, bezkarnie zabijać, gdybyś był jak bóg"
 
 
celubek

Dołączył: 09 Cze 2010
Posty: 4
Skąd: Bielawa
Płeć:
Ostrzeżeń:
 6/3/6
Wysłany: Śro 09 Cze, 2010   

bardzo fajnie grają, ale ich lewackie teksty są nie do przyjęcia, jak mozna wogole tak sie zachowywać jak oni? gdyby tylko zmienili nastawienie do rzeczytywistosci to bym ich słuchał bo teraz to mi się oni nie podobają ani trochę
_________________
卐卐卐卐卐卐卐卐卐卐卐卐卐
卐jestem pierdolonym debilem piszącym chwała przez samo h :lol:
卐卐卐卐卐卐卐卐卐卐卐卐卐
 
Foxy 68


Dołączył: 24 Lut 2008
Posty: 2289
Płeć:
Wysłany: Śro 09 Cze, 2010   

mam tak samo z marylą rodowicz... :?


ps. chwała nie hwała
_________________
PAMIĘTAJ CHUJU ABYŚ DZIEŃ ŚWIĘTY ŚWIĘCIŁ! :old:
 
Misikuta

Dołączył: 15 Maj 2010
Posty: 41
Płeć:
Wysłany: Sob 12 Cze, 2010   

celubek napisał/a:
bardzo fajnie grają, ale ich lewackie teksty są nie do przyjęcia, jak mozna wogole tak sie zachowywać jak oni? gdyby tylko zmienili nastawienie do rzeczytywistosci to bym ich słuchał bo teraz to mi się oni nie podobają ani trochę


a co rozumiesz z ich tekstów oprócz "nazi" i "fuck off"??

ojej, nie możesz odpowiedzieć :*
 
suchy693
Moderator


Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 4114
Skąd: GROCHOW CROSS
Płeć:
Wysłany: Sob 19 Cze, 2010   

Kennedys jedna z lepszych politycznych kapel punkowych tamtego okresu ,mieli przesłanie teraz zreszta BIAFRA tez ma ,niedługo sie pojawi w łodzi warto byc :punk:
_________________
EL SEXO AS PURE MERDE!!!!!!!!!!!!!!
 
osip78

Dołączył: 11 Sie 2007
Posty: 14
Skąd: Polnocna Irlandia
Płeć:
Wysłany: Pią 05 Lis, 2010   

DK klasyka jest i basta!! Czasem mam wrazenie ze punk powstal po to zeby na swiat przyszedl Dead Kennedys...Wszysko u nich ma dla mnie znaczenie,kazdy dzwiek i slowo...Znam ich dokonania i historie od lat i kiedy kilka lat temu mieszkajacy w angli moj przyjaciel zapraszal mnie do siebie na wspolny wypad na koncert reaktywowanych DK bez Jello powiedzialem nie,poniewaz kolesie nie dostana odemnie zlamanego funta tylko dlatego ze kiedys grali i nagrywali swietne rzeczy a po rozpadzie zespolu zapadli sie pod ziemie i latami procesowali sie z Jello o prawa do nagran DK i ostatecznie wygrali pozbawiajac go (demokratycznie przewaga wiekszosci) praw do nagran DK przez co oskubali go finansowo i moralnie a teraz po latach z nowym wokalista ktory jak opowiadal mi moj przyjaciel-staral sie imitowac toche Biafre ale z marnym skutkiem-i oni po latach niebytu wracaja z wielkim logo DK na plakatach i odgrywaja same stare kotlety dla pieniedzy kiedy Jello przez te wszystki lata pospiewywal w wielu kapelach,udzielal sie goscinnie na kilku plytach,byl zapraszany na wspolne koncerty z takimi tuzami jak chociazby Soulfly nie mowiac o jego solowych "performance"z ktorymi jezdzil po swiecie...Z braku szacunku dla pozostalych czlonkow DK nie wybralem sie na ten koncert.Na szczescie Biafra wciz zywy i udowadnia to ostatnim swoim projektem Jello Biafra And Guantanamo School Of Medicine Czekalem na ta plyte az wreszcie doszla i...nokautuje...po prostu..Dla mnie najlepszy projekt Jello,muzycznie bardzo bliski dokonaniom DK,podobna psychodela miejscami+fantastyczne texty ze az ciary przechodza!Ta plyta Jello udowadnia ze to on gral w DK pierwsze skrzypce bo powrocil w podobnym stylu,pelnym energi i buntu a ostatni numer "nie poddam sie nie ma takiej opcji" daje nadzieje ze to nie oststnie slowo Jello Biafry ;-)
_________________
RADIOAKTYWNOSC NA WSZYSTKICH FALACH!
 
Foxy 68


Dołączył: 24 Lut 2008
Posty: 2289
Płeć:
Wysłany: Pią 05 Lis, 2010   

osip78 napisał/a:
kiedy Jello przez te wszystki lata pospiewywal w wielu kapelach,udzielal sie goscinnie na kilku plytach,byl zapraszany na wspolne koncerty

a Klaus wydal pierwsza plyte bez DK w 82 roku, pozniej tez wydal kilka, Peligro też wydał jakieś płyty jeszcze jak Kennedysi istnieli, wiec troche za bardzo sie ich czepiasz :lol:
_________________
PAMIĘTAJ CHUJU ABYŚ DZIEŃ ŚWIĘTY ŚWIĘCIŁ! :old:
 
Loix


Dołączył: 18 Lut 2011
Posty: 4
Płeć:
Wysłany: Pią 18 Lut, 2011   

Dead Kennedys to zajebistość w najczystszej postaci :mrgreen:
W sumie nie dawno na nich natrafiłem i od razu na płytę Fresh Fruit ...
Moje ulubione piosenki to chyba Kill The Poor, Chemical Warfare i nieco oklepane ale ... California Uber Alles.
 
marco polo

Dołączył: 30 Kwi 2011
Posty: 3
Płeć:
Wysłany: Sob 30 Kwi, 2011   nazi

ja mam takie trochę głupie pytanko dotyczące zespołu :gaz:
czy oni są anty nazi??? czy też zwolennikami?
bo nie wiem jak interpretować ich piosenkę NAZI PUNK FUCK OFF
dzięki z góry za odpowiedzi od osób bardziej zorientowanych w temacie niż ja :misiek:
 
BadMotherfucker


Dołączył: 25 Cze 2009
Posty: 2818
Skąd: się biorą dzieci?
Płeć:
Wysłany: Sob 30 Kwi, 2011   

Oni są DK :!:
_________________
"Z każdym dniem mojego życia zwiększa się nieuchronnie liczba tych, którzy mogą mnie pocałować w dupę"
"Ktoś zapytał mnie: czym jest punk? Kopnąłem w śmietnik i powiedziałem: to jest punk. Wtedy on kopnął i spytał: to jest punk? Odpowiedziałem: nie, to jest trendy"
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  





© 2002-2013 PunkSerwis | All human rights reserved
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 13