PUNK FORUM » FAQ
» Statystyki
» Grupy
» Użytkownicy
» Szukaj
» Zaloguj
» Rejestracja


Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: suchy693
Sob 11 Cze, 2011
Czy punk przeciwstawia się chrześcijaństwu?

Czy punk możę być chrześcijaninem?
Tak
100%
 100%  [ 13 ]
Nie
0%
 0%  [ 0 ]
Głosowań: 13
Wszystkich Głosów: 13

Autor Wiadomość
Arbuz


Dołączył: 13 Sie 2004
Posty: 212
Skąd: Wawa
Płeć:
Wysłany: Czw 19 Maj, 2011   

No to juz kwestia dyskusyjna co dla kogo znaczy schemat, dla mnie wiekszym schematem jest 70% z 40mln niz nawet 99% z jakiejs dosc marginalnej grupy.

Ponad 90% deklaruje sie katolicy, to chyba mozna zaryzykowac twierdzenie ze z 3/4 z nich lazi do kosciola. Nie mowie ze co niedziela, ale jednak czasem sa.
 
Rotten82


Dołączył: 18 Sty 2010
Posty: 2135
Skąd: woj.Częstochowskie
Płeć:
Wysłany: Czw 19 Maj, 2011   

Arbuz napisał/a:
Ponad 90% deklaruje sie katolicy

hola hola, ja pewnie też jestem wliczony w te 90% pomimo tego, że nie uważam się za katolika. podejrzewam, że wszyscy zostaliśmy tam wpisani przez naszych rodziców i każdy kto odrzuca tą wiarę, po prostu daje sobie spokój z chodzeniem do kościoła, a mimo wszystko w księgach wciąż pozostaje sklasyfikowany jako katolik. te pozostało 10% to pewnie niewierzący, lub wierzący w innego boga już od pokoleń i jednostki, które dokonały apostazji
_________________


http://barbiedolls.bandcamp.com/
http://www.facebook.com/BarbieDollsPunk
 
Mecenas
Mecewąsik


Dołączył: 30 Sie 2006
Posty: 3699
Płeć:
Wysłany: Czw 19 Maj, 2011   

Arbuz napisał/a:
No to juz kwestia dyskusyjna co dla kogo znaczy schemat, dla mnie wiekszym schematem jest 70% z 40mln niz nawet 99% z jakiejs dosc marginalnej grupy.

częścią społeczeństwa jestem z musu, częścią subkultury punk z wyboru dlatego bardziej rażą mnie i cieszą rzeczy/zjawiska z tą społecznością zwiazane
_________________
Si Deus nobiscum, quis contra nos?
 
Aida

Dołączyła: 14 Kwi 2011
Posty: 467
Skąd: stąd
Płeć:
Wysłany: Czw 19 Maj, 2011   

Arbuz napisał/a:
Obawiam sie ze nie bardzo zrozumialas co napisalem,

Zrozumiałam dobrze, ale najwidoczniej ty nie rozumiesz tego co ja napisałam, trudno.
Arbuz napisał/a:
moze to kwestia zbyt czestych wizyt w kosciele?

Padłam :bananik: hehe Tak oczywiście, bo naprawdę tam często jestem. :eeek:
Masz odpowiedź na wszystko :
Mecenas napisał/a:
pank może wszystko :idea:
_________________
" Punk jest w nas, w naszych sercach, w naszej duszy, w naszej muzyce. Robimy wiec to co chcemy, a nie to co robia inni"
 
Arbuz


Dołączył: 13 Sie 2004
Posty: 212
Skąd: Wawa
Płeć:
Wysłany: Czw 19 Maj, 2011   

Podsumujmy dyskusje : pank to lamanie schematow, wiec to oczywiste ze najbardziej pankiem jest ten kto zachowuje sie jak wiekszosc spoleczenstwa, poniewaz lamie pankowe schematy. (c) by Mecenas

@Rotten82 tak naprawde te liczby nie maja IMO znaczenia wiekszego, mogloby byc 50 a nawet 40 procent, dla mnie to wystarczajaco duzy odsetek.

Ale to nadal nie jest centrum dyskusji, chyba niepotrzebnie dalem sie wpierdolic w ta gadke o schematach. Jezeli ktos ma ochote byc czescia zhierarchizowanej instytucji, opowiadajacej z natchniona geba jakies totalne bajki ktore nie maja zadnego potwierdzenia, chroniacej swoich czlonkow ktorzy posuwaja male dzieci i robia na boku podejrzane interesiki i dodatkowo wpierdalajacej sie na kazdym kroku w teoretycznie swieckie panstwo - jego wybor. Ale ja nie uwazam tego za pankrok, tyle.
 
Rotten82


Dołączył: 18 Sty 2010
Posty: 2135
Skąd: woj.Częstochowskie
Płeć:
Wysłany: Czw 19 Maj, 2011   

chodzenie do kościoła nie jest jednoznaczne z akceptacją pedofilii wśród księży, przymusem dawania na tacę i tak dalej. jak ktoś sobie wierzy w boga to jest jego sprawa i nikt nie powinien się do tego przypierdalać. a to, że cała ta wiara nie ma żadnego potwierdzenia ... no cóż, w końcu na tym polega wiara
_________________


http://barbiedolls.bandcamp.com/
http://www.facebook.com/BarbieDollsPunk
 
Aida

Dołączyła: 14 Kwi 2011
Posty: 467
Skąd: stąd
Płeć:
Wysłany: Czw 19 Maj, 2011   

Ja pierdole. Co kościół ma do panka!! Bo do tej pory tego nie rozumiem ?! Kościół to jedno, a punk to co innego. Wiara to co innego i styl życia to co innego. Jest dużo wierzących punków. Dziubek z De pressu albo Budzyński, Kukiz powiedz to im, że to nie punkowe wierzyć w Boga i być chrześcianinem.
_________________
" Punk jest w nas, w naszych sercach, w naszej duszy, w naszej muzyce. Robimy wiec to co chcemy, a nie to co robia inni"
 
Arbuz


Dołączył: 13 Sie 2004
Posty: 212
Skąd: Wawa
Płeć:
Wysłany: Czw 19 Maj, 2011   

Dla mnie jezeli ktos chodzi do kosciola to znaczy ze akceptuje ta instytucja z calym dobrodziejstwem inwentarza, podobnie jezeli ktos glosuje na dana partie w wyborach to jest wspolodpowiedzialny za jej chujowe strony.
 
Aida

Dołączyła: 14 Kwi 2011
Posty: 467
Skąd: stąd
Płeć:
Wysłany: Czw 19 Maj, 2011   

Wątpię aby ktoś pedofilie akceptował :eeek: nawet Bendziu się postawił w tej sprawie. To on nie jest chrześcianinem?
_________________
" Punk jest w nas, w naszych sercach, w naszej duszy, w naszej muzyce. Robimy wiec to co chcemy, a nie to co robia inni"
 
Rotten82


Dołączył: 18 Sty 2010
Posty: 2135
Skąd: woj.Częstochowskie
Płeć:
Wysłany: Czw 19 Maj, 2011   

Arbuz napisał/a:
Dla mnie jezeli ktos chodzi do kosciola to znaczy ze akceptuje ta instytucja z calym dobrodziejstwem inwentarza

a jak ktoś zgłosił na komisariacie zaginięcie dokumentów, to znaczy, że w pełni popiera policję?
_________________


http://barbiedolls.bandcamp.com/
http://www.facebook.com/BarbieDollsPunk
 
Arbuz


Dołączył: 13 Sie 2004
Posty: 212
Skąd: Wawa
Płeć:
Wysłany: Czw 19 Maj, 2011   

Popiera moze nie, ale akceptuje jak dziala - tak. Tyle ze to troche co innego bo na policje jako instytucje mozesz (teoretycznie ofkors) wplywac, wybierajac rzad. Na kosciol - nie.
 
Mecenas
Mecewąsik


Dołączył: 30 Sie 2006
Posty: 3699
Płeć:
Wysłany: Czw 19 Maj, 2011   

Cytat:
chroniacej swoich czlonkow ktorzy posuwaja male dzieci i robia na boku podejrzane interesiki i dodatkowo wpierdalajacej sie na kazdym kroku w teoretycznie swieckie panstwo

kocham to, to jest oczywiście sama esencja działalności kościoła i po to właśnie powstał by móc posuwac dzieciaki, robić biznesy
chuj że wspierają kulturę, chuj że spośród koscioła rekrutują się uczeni i filozofowie, chuj że to właśnie kościół prowadzi największą w skali globalnej działalnośc charytatywną, to wszytsko niewązxne
kler to ludzie i wśród nich tak jak w każdej grupie zawodowej/społecznej znajdą się łajdaki, i wcale nie będzie to więcej w procentach niż wśród panków
dlatego nie widze powodu aby z założenia opluwac kościół, mozna nie wierzyć i szanowac, jeśli to jest niepankowe => so sorry
_________________
Si Deus nobiscum, quis contra nos?
 
Aida

Dołączyła: 14 Kwi 2011
Posty: 467
Skąd: stąd
Płeć:
Wysłany: Czw 19 Maj, 2011   

Arbuz napisał/a:
Popiera moze nie, ale akceptuje jak dziala - tak

Nie wszyscy akceptują, ale gówno mogą zrobić. Tak samo z kościołem.

Ale chrześcijaństwo to nie jest sam kościół. To co się wewnątrz dzieje to mnie gówno obchodzi. Mam swoją wiarę i w to co chcę wierzę. Można sobie księży nie popierać, co nie znaczy że nie wierzy się w Boga i Jezusa, tak? :evil:
_________________
" Punk jest w nas, w naszych sercach, w naszej duszy, w naszej muzyce. Robimy wiec to co chcemy, a nie to co robia inni"
 
Arbuz


Dołączył: 13 Sie 2004
Posty: 212
Skąd: Wawa
Płeć:
Wysłany: Czw 19 Maj, 2011   

Mecenas napisał/a:

mozna nie wierzyć i szanowac, jeśli to jest niepankowe => so sorry

Nie wierze i nie szanuje => rowniez so sorry. Co do kultury i filozofow to nie jest to moja kultura i moja filozofia. Co do dzialalnosci charytatywnej to jest dokladnie tak jak z tymi kontenerami na warszawskich ulicach z logo caritasu. 10% na ubogich, reszta do sortowni i do lumpexow. Oczywiscie milo z ich strony ze oddaja te 10%, ale pewien niesmak pozostaje.
 
bladaczka


Dołączyła: 07 Gru 2010
Posty: 633
Płeć:
Wysłany: Czw 19 Maj, 2011   

moim zdaniem kościół ma wiele złych stron i często jest niezgodny z filozofia Jezusa czy treścią Biblii. jest też sporym narzędziem manipulacji,ale myślę że za pare pokoleń to się zmieni bo tylko starsi ludzie którzy pamiętaja rolę kościoła za prl-u uznają księdza i boga niemal za synonimy. z drugiej strony w pełni zgadzam się z mecenasem- jeszcze bardziej smiechu warci są ludzie powtarzający w kółko "kościół to ciągnący kasę grubi pedofile" bo oni sami też pewnej manipulacji ulegli. myslę,że nie sam kościół jest problemem,jest nim skrajne go postrzeganie przez większość ludzi.jedni uważają,że jest nietykalny i nieomylny,a drudzy,że to zło zło zło,system,schemat itepe itede. a kościół jak wszystko inne ma złe i dobre strony,najważniejsze jest to by mógł przyjmować konstruktywną krytykę i się zmieniać. poza tym za kościołem stoi kwestia wiary,a to delikatna sprawa.
_________________
culture is not your friend
recze bere !
 
Prompto


Dołączyła: 01 Maj 2011
Posty: 200
Płeć:
Wysłany: Czw 19 Maj, 2011   

to jest zakamuflowana propaganda - wszyscy wiedzą, że nikt nie jest doskonały - o religii i kościele można nawijać godzinami i nic z tego nie wynieść - i tak każdy uczy się lawirować i mniej lub bardziej oszukiwać - kiedy ksiądz woła na ambonie chodźcie na mszę w każdą niedzielę - to co moi kochani - chodzicie? skoro jesteśmy fałszywi - to przynajmniej miejmy odwagę o tym mówić - drażnią mnie rozmowy o kościele - od razu się tłumaczę :punk:
 
Old Crewman

Dołączył: 30 Maj 2009
Posty: 270
Wysłany: Czw 19 Maj, 2011   

Mecenas napisał/a:
spośród koscioła rekrutują się uczeni i filozofowie


U nas w kraju to akurat w/w spierdalają z Kościoła. Niedawno dobra beka była z profesorem Więcławskim, który dokonał aktu apostazji. Chciano ukarać za to usunięciem jego podręczników teologicznych z seminariów, okazało się, że inne nie istnieją :cool:
 
1125

Dołączył: 19 Maj 2011
Posty: 12
Skąd: Lublin
Płeć:
Wysłany: Pią 20 Maj, 2011   

Religia chrześcijańska jest paradoksalna u podstaw, więc racji bytu powinna nie mieć według mnie.

A co do tego czy pancur chodzi do kościoła to jakie to ma w dupe jeża znaczenie? :punk:

"Schizma pierdoli wszystkich żalosnych skurwieli
Którzy zamiast budować jedność i siłe
Szukają podziałów i antagonizmów
Próbując kreować przez to swój śmieszny
Image"
 
Marchin


Dołączył: 28 Wrz 2007
Posty: 772
Skąd: Wrocław
Płeć:
Wysłany: Pią 20 Maj, 2011   

Mecenas napisał/a:
chuj że wspierają kulturę

To akurat ciekawe, jak dla mnie to kulturę raczej tępi.

Mecenas napisał/a:
chuj że spośród koscioła rekrutują się uczeni i filozofowie

Toto to chyba było w średniowieczu, jak Crewman pisał.

Mecenas napisał/a:
chuj że to właśnie kościół prowadzi największą w skali globalnej działalnośc charytatywną

Z hajsem który mają było by skandalem gdyby nie prowadził. :lol:

W ankiecie oczywiście 'tak'.
_________________
Poczekałem kilka lat, zobaczyłem kto ma rację
Pierdole wasze piwo, idę na demonstracje

głupota przychodzi z wiekiem
 
 
Mecenas
Mecewąsik


Dołączył: 30 Sie 2006
Posty: 3699
Płeć:
Wysłany: Pią 20 Maj, 2011   

jak się podaje argumanty przeciwko kościołowi: inkwizycję, szerzenie wiary przemocą, majątek który nabyli set lat temu
to ja podaję argumanety za kościołem z set lat temu
:P
_________________
Si Deus nobiscum, quis contra nos?
 
Arbuz


Dołączył: 13 Sie 2004
Posty: 212
Skąd: Wawa
Płeć:
Wysłany: Pią 20 Maj, 2011   

Mecenas napisał/a:
inkwizycję, szerzenie wiary przemocą, majątek który nabyli set lat temu

Nie zauwazylem zeby ktos pisal cokolwiek o rzeczach ktore wymieniasz.
 
Mecenas
Mecewąsik


Dołączył: 30 Sie 2006
Posty: 3699
Płeć:
Wysłany: Pią 20 Maj, 2011   

tu akurat nie piłem do ciebie, ale w dyskusjach czesto adwersarze odwołuja sie do tych argumentów podkreślając ciemnotę i zacofanie kościoła, zapominając o tym że jednoczeńsie kościół w tamytych czasach był instytucją do której garneli się reformatorzy, pierwszy przykład z brzegu: wczoraj w metrze koles czytał obok mnie o postepowych ideach ks. Ściegennego, który notabene działał w moich ojczystych stronach
_________________
Si Deus nobiscum, quis contra nos?
 
Arbuz


Dołączył: 13 Sie 2004
Posty: 212
Skąd: Wawa
Płeć:
Wysłany: Pią 20 Maj, 2011   

No to odpowiadaj na argumenty ktore sa, a nie na te ktorych nie ma ;-)
 
Mecenas
Mecewąsik


Dołączył: 30 Sie 2006
Posty: 3699
Płeć:
Wysłany: Pią 20 Maj, 2011   

żałuję za grzechy, postanawiam poprawę i prosze o rozgrzeszenie
_________________
Si Deus nobiscum, quis contra nos?
 
suchy693
Moderator


Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 4114
Skąd: GROCHOW CROSS
Płeć:
Wysłany: Pią 20 Maj, 2011   

Mecenas napisał/a:
żałuję za grzechy, postanawiam poprawę i prosze o rozgrzeszenie
rozgrzeszam cię :old: Idz w pokoju synu!!!
_________________
EL SEXO AS PURE MERDE!!!!!!!!!!!!!!
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  





© 2002-2013 PunkSerwis | All human rights reserved
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 15