PUNK FORUM » FAQ
» Statystyki
» Grupy
» Użytkownicy
» Szukaj
» Zaloguj
» Rejestracja


Poprzedni temat :: Następny temat
punk a inne subkultury
Autor Wiadomość
Biały


Dołączył: 02 Wrz 2006
Posty: 1227
Płeć:
Wysłany: Śro 01 Wrz, 2010   

to już angliści byli bliżej prawdy, niż socjologowie ;)
w liceum mieliśmy dobrą książkę do elglisza. Pisali o Pistolsach, The Clash, The Who, Madness, modsach, pankach itp. i w miarę trafnie.
 
ko0niu
jaszczurka beznoga


Dołączył: 12 Sie 2007
Posty: 2984
Skąd: Ostrowiec Św./ Krakau
Płeć:
Wysłany: Śro 01 Wrz, 2010   

Ja miałem kiedyś mocno kumatą książkę do angielskiego, byli tam na zdjęciach modsi, rockersi, punki, skini, rude boys i trzeba było dopasować opisy subkultur i nazwy do tychże fotek. Za chuj nikt nie rozwiązał zadanka oprócz Pana Konia, skąd biedny przeciętny licealista z Ostrowca chadzający na dyskoteki ma wiedzieć kim byli Modsi albo Rude boys? Pół lekcji tłumaczyłem co to jest ska i tak nikt nie za bardzo potrafił sobie coś takiego wyobrazić nie mówiąc o murzynach kumających się ze skinami :lol: . Pamiętam, że przy modsach wymiękłem, można nie czaić jak się ubierali, klimatu odpicowanych skuterów, powiedziałem dość kiedy nikt łącznie z panią nauczycielką nie kojarzył takich zespołów jak The Kinks albo The Who.
 
 
BadMotherfucker


Dołączył: 25 Cze 2009
Posty: 2818
Skąd: się biorą dzieci?
Płeć:
Wysłany: Czw 02 Wrz, 2010   

W liceum też miałem przyjemność poprowadzić zajęcia na temat subkultur w polsce i poza granicami.
Przedstawiłem wtedy całą genealogię ruchów młodzieżowych zaczynając od jamajki podróżując przez wyspy dotarłem do serca polski gdzie rozwodziłem się na temat domniemanej przyszłości pankowców :geek:

Cholernie zdziwił mnie wtedy fakt jak wiele moja pani psor wiedziała na temat subkultur i ich korzeni. Sama również była zaskoczona moją wiedzą i poleciłem Jej wtedy parę interesujących lektur gdyby zechciała zainteresować się nieco tematem i poszerzyć swoją wiedzę w zakresie "zbuntowanych"
_________________
"Z każdym dniem mojego życia zwiększa się nieuchronnie liczba tych, którzy mogą mnie pocałować w dupę"
"Ktoś zapytał mnie: czym jest punk? Kopnąłem w śmietnik i powiedziałem: to jest punk. Wtedy on kopnął i spytał: to jest punk? Odpowiedziałem: nie, to jest trendy"
 
Olga

Dołączyła: 01 Wrz 2010
Posty: 6
Skąd: z pizdy Mamusi
Płeć:
Wysłany: Czw 02 Wrz, 2010   

Nie ma wątpliwości, że w szkole poruszany jest temat subkultur. Szkoda tylko, że często podaje się informację nieprawdziwe, szufladkujące. Tworzą się durne stereotypy, nie mające nic wspólnego z rzeczywistością, teraźniejszą bądź minioną. Później łażą ludzie i krzyczą za tobą, że wieszasz koty... ;s :limo:
 
janek_janusz

Dołączył: 04 Kwi 2010
Posty: 420
Płeć:
Ostrzeżeń:
 6/3/6
Wysłany: Czw 02 Wrz, 2010   

Olga napisał/a:
Nie ma wątpliwości, że w szkole poruszany jest temat subkultur. Szkoda tylko, że często podaje się informację nieprawdziwe, szufladkujące. Tworzą się durne stereotypy, nie mające nic wspólnego z rzeczywistością, teraźniejszą bądź minioną. Później łażą ludzie i krzyczą za tobą, że wieszasz koty... ;s :limo:

W mojej szkole a było to dawno dawno temu przyszedł gość we wrześniu (młody nauczyciel). Ze szkoły w zasadzie pamiętam i wspominam dobrze głównie tych młodych nauczycieli. Nieśli w sobie jakieś zarzewie wolności (prl się chylił ku końcowi - rozkładał się na ulicach, milicja dostawała po dupie coraz częściej). Wiadomo nowy nauczyciel zaczęło sie "obwąchiwanie" jakieś rozmowy itd. Gdy rozmowa zeszła na muzykę facet przyznał, że jego muzyka, którą darzy dużym szacunkiem to grechuta i dezerter. Nie wiem czy był członkiem jakiejś subkultury ale to że nie dał sie przyporządkować żadnemu schematowi zjednało mu naprawdę sporo ludzi.
 
Spoko Kumpel


Dołączył: 06 Lip 2010
Posty: 32
Płeć:
Wysłany: Pią 03 Wrz, 2010   

Coś w tym stylu?


Cytat:
Przeciętny skin to młody człowiek, na ogół dobrze zbudowany, co ma szczególne znaczenie podczas walki, do której zawsze jest gotowy. Ponieważ wierzą w siłę swoich pięści i nóg uprawiają te sporty, które przyczyniają się do podniesienia kondycji i sprawności fizycznej. Na ogół nie palą, nie piją alkoholu i nie biorą narkotyków. W walce są jednak bezwzględni i bardzo brutalni. Potrafią bić i kopać ofiarę do utraty przytomności, a ich specyficzne prawe i lewe ciosy tzw. hakenkreuze, mogą poważnie okaleczyć. Jako narzędzi używają noży, brzytew i żyletek. Tną wtedy skórę, odzież... Atakują zawsze grupowo, najczęściej wieczorem lub w nocy, łapiąc ofiarę od tyłu. Grasują w pobliżu dyskotek, restauracji, pubów, kościołów, a także na boiskach sportowych. Zaczepiają przechodniów, zadając prowokujące pytania. Jeśli odpowiedź nie zadowala ich, brutalnie biją napotkana osobę. Wyjątkowo perfidnym podstępem, do jakiego się niekiedy uciekają, jest udawanie, że gonią dla pobicia dziewczynę należącą do ich subkultury. Biada wtedy osobie, która stanie w jej obronie. Innym podstępem jest wabienie ofiary również przy pomocy ich dziewcząt. Ta jest zazwyczaj bardzo elegancko ubrana i swoim zachowaniem kokietuje mężczyzn. Po czym zaprowadza potencjalną ofiarę na miejsce, gdzie czekają koledzy z grupy. Tu mężczyzna zostaje nie tylko ograbiony, ale również dotkliwie pobity.

Specjalnością skinheadów są tzw. zadymy, czyli rozróby wywoływane w miejscach publicznych.

Są to próby wyładowania agresji, polegające na wszczynaniu burd, awantur, demolowaniu czy atakowaniu określonych grup społecznych.



Wyobrażam sobie taką zadymę (rozróbę wywołaną w miejscu publicznym, przyp red) gdzie łysy używa swych śmiercionośnych ciosów hakenkreuze, akcja niczym z kreskówki Dragonball:

"Do ataku!!! HAAAAA KEEEEEEN KREEEEEEUZEEEEEE!!!" po czym przemienia się w swastyke i atakuje wszystkich dookoła
_________________
fajnie było
 
hogata


Dołączyła: 16 Gru 2009
Posty: 455
Skąd: zasiedmiogórogród
Płeć:
Wysłany: Pią 03 Wrz, 2010   

Spoko Kumpel napisał/a:
Biada wtedy osobie, która stanie w jej obronie
zaprawdę powiadam Ci,straszne prawisz rzeczy :mrgreen: z czego to jest? :crazy:
_________________
ODDAJCIE MI PIEC PODOBNY DO BRAMY TRIUMFALNEJ ! ! !
 
BadMotherfucker


Dołączył: 25 Cze 2009
Posty: 2818
Skąd: się biorą dzieci?
Płeć:
Wysłany: Pią 03 Wrz, 2010   

Kurwa to brzmi jak opis zwierzęcia z National Geografic :glupek:
_________________
"Z każdym dniem mojego życia zwiększa się nieuchronnie liczba tych, którzy mogą mnie pocałować w dupę"
"Ktoś zapytał mnie: czym jest punk? Kopnąłem w śmietnik i powiedziałem: to jest punk. Wtedy on kopnął i spytał: to jest punk? Odpowiedziałem: nie, to jest trendy"
 
Mecenas
Mecewąsik


Dołączył: 30 Sie 2006
Posty: 3699
Płeć:
Wysłany: Pią 03 Wrz, 2010   

wiekszość skinów jakich znam za kołnierz nie wylewa, wielu lubi takze dragi
a hakenkrojce miażdżą jaja :rotfl:
_________________
Si Deus nobiscum, quis contra nos?
 
ko0niu
jaszczurka beznoga


Dołączył: 12 Sie 2007
Posty: 2984
Skąd: Ostrowiec Św./ Krakau
Płeć:
Wysłany: Pią 03 Wrz, 2010   

Stare już dawno to widziałem. ciekaw jestem skąd pomysł na hakenkrauze. Autor pewnie nie zadał sobie trudu sprawdzenia co to słowo znaczy
 
 
heroina
zawodowy dmuchacz


Dołączyła: 15 Kwi 2007
Posty: 2336
Skąd: miasto scyzoryków
Płeć:
Wysłany: Pią 03 Wrz, 2010   

Spoko Kumpel napisał/a:
Wyobrażam sobie taką zadymę (rozróbę wywołaną w miejscu publicznym, przyp red) gdzie łysy używa swych śmiercionośnych ciosów hakenkreuze, akcja niczym z kreskówki Dragonball:

"Do ataku!!! HAAAAA KEEEEEEN KREEEEEEUZEEEEEE!!!" po czym przemienia się w swastyke i atakuje wszystkich dookoła
moja plastyczna wyobraźnia rozkazała mi skojarzyć to z zawodami w gonieniu sera turlającego się z góry
http://www.youtube.com/watch?v=KOyQBSMeIhM

kim trzeba być, zeby to wymyślić? :eeek:
_________________
Czytając moje posty, ćwicz mięśnie Kegla.
Kiedyś mi za to podziękujesz...
 
Olga

Dołączyła: 01 Wrz 2010
Posty: 6
Skąd: z pizdy Mamusi
Płeć:
Wysłany: Sob 04 Wrz, 2010   

:D Hahahah... widziałam już to. Rzeźnia, ale widać, że jest dobra zabawa ;)

W sumie, mogłabym się tak poturlać ;) ;P
 
suchy693
Moderator


Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 4114
Skąd: GROCHOW CROSS
Płeć:
Wysłany: Sob 04 Wrz, 2010   

Trzeba być freekiem zeby to wymysleć - :faja: tak samo jak rzut młotkiem do telewizora :faja: :faja:
_________________
EL SEXO AS PURE MERDE!!!!!!!!!!!!!!
 
Zwierz@k


Dołączył: 07 Lis 2003
Posty: 3938
Skąd: Szczecin...
Wysłany: Sob 04 Wrz, 2010   

a dfla mnie to wszystkie tego typu rzerczy robione sa na spontanie, tj ze kiedys sie po prostu wydarzyly. ktos jebnal mlotkiem w tv i stwierdzil z eto spoko i pokazal kumplom etc etc etc :P
_________________
Want to fuck up, drop out, never trust a fucking hippie.
And for that matter don't trust anyone.
Quit school, don't work, livin' up your music to punk.
If I could do it so could anyone
 
 
SantaClaus


Dołączył: 02 Sty 2010
Posty: 587
Płeć:
Wysłany: Sob 04 Wrz, 2010   

Mecenas napisał/a:
wiekszość skinów jakich znam za kołnierz nie wylewa, wielu lubi takze dragi
a hakenkrojce miażdżą jaja :rotfl:


Czy to na pewno skini sa :> ??
 
ko0niu
jaszczurka beznoga


Dołączył: 12 Sie 2007
Posty: 2984
Skąd: Ostrowiec Św./ Krakau
Płeć:
Wysłany: Sob 04 Wrz, 2010   

Zwierz@k napisał/a:
a dfla mnie to wszystkie tego typu rzerczy robione sa na spontanie, tj ze kiedys sie po prostu wydarzyly. ktos jebnal mlotkiem w tv i stwierdzil z eto spoko i pokazal kumplom etc etc etc :P


Dokładnie, moi znajomi kiedyś się dobrze napili, potem przysmażyli blancika i urządzili sobie zawody w rzutach jabłkami, lewą ręką (jak ktoś leworęczny to lewą) do celu. Mimo tego, że celem był blaszany garaż, a raczej jego dach to punktowane rzuty nie zdarzały się zbyt często.

Islandia ma zawody w krzyczeniu, kto głośniej.
Finlandia rzut nokią 3310.
Hiszpanie uciekanie przed bykami.
Włosi mają pomidorową bitwę.
W Polsce kiedyś (nie wiem czy jeszcze) się odbywały zawody w jeździe na byle czym.
Pojebów nie brakuje
 
 
spaf_antynazi

Dołączył: 06 Sie 2006
Posty: 709
Skąd: DDZ
Płeć:
Wysłany: Sob 04 Wrz, 2010   

Pojebow czy ludzi ktorzy lubia sie dobrze bawic :?:
 
Mecenas
Mecewąsik


Dołączył: 30 Sie 2006
Posty: 3699
Płeć:
Wysłany: Sob 04 Wrz, 2010   

tomatina też jest w hiszpanii
te zawody serowe zajebiste, jak znam życie pewnie bym se złamał ze dwie kończyny
_________________
Si Deus nobiscum, quis contra nos?
 
suchy693
Moderator


Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 4114
Skąd: GROCHOW CROSS
Płeć:
Wysłany: Sob 04 Wrz, 2010   

Jeszcze gdzies jest kto pusci najgłosniej bąka ale ...bez kleksa :mrgreen: :mrgreen:
_________________
EL SEXO AS PURE MERDE!!!!!!!!!!!!!!
 
ko0niu
jaszczurka beznoga


Dołączył: 12 Sie 2007
Posty: 2984
Skąd: Ostrowiec Św./ Krakau
Płeć:
Wysłany: Sob 04 Wrz, 2010   

Mecenas napisał/a:
tomatina też jest w hiszpanii
te zawody serowe zajebiste, jak znam życie pewnie bym se złamał ze dwie kończyny


bank byś sobie złamał, ja tam ogladając ten filmik widziałem przynajmniej 3 potencjalnie złamane w kolanie nogi :limo:
 
 
mqrcin

Dołączył: 12 Lis 2007
Posty: 499
Skąd: giedlarowa
Płeć:
Wysłany: Sob 04 Wrz, 2010   

koniu byles w Gloucestershire bo widzialem cie tam na filmie :faja:
_________________
spotkalem barykady
ludzkiego umyslu
gorsze sa niz wojna
gorsze od faszyzmu
 
 
ko0niu
jaszczurka beznoga


Dołączył: 12 Sie 2007
Posty: 2984
Skąd: Ostrowiec Św./ Krakau
Płeć:
Wysłany: Sob 04 Wrz, 2010   

nie to nie ja, mam bardziej wysportowaną sylwetkę :jacko: :lol:

Znalazłem jeszcze fajniejsze zawody

http://www.youtube.com/wa...feature=related


w robieniu min
Ostatnio zmieniony przez ko0niu Sob 04 Wrz, 2010, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
zachariasz


Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 1006
Skąd: Cybullandia/Lubelskie
Płeć:
Wysłany: Sob 04 Wrz, 2010   

tak sobie myślę że może specjalnie przez 2 dni nic nie jedli żeby mieć lepszą motywcję :lol:
_________________
Piss and love!
 
 
czaka


Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 119
Płeć:
Wysłany: Wto 07 Wrz, 2010   

a ciekawe czy depeszowcy jeszcze istnieją ?
_________________
nadchodzi koniec.
 
Mecenas
Mecewąsik


Dołączył: 30 Sie 2006
Posty: 3699
Płeć:
Wysłany: Wto 07 Wrz, 2010   

w wiekszych miastach co jakiś czas odbywają sie depeche mode party, to takie popłuczyny po tej subkulturze
_________________
Si Deus nobiscum, quis contra nos?
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  





© 2002-2013 PunkSerwis | All human rights reserved
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 12