PUNK FORUM » FAQ
» Statystyki
» Grupy
» Użytkownicy
» Szukaj
» Zaloguj
» Rejestracja


Poprzedni temat :: Następny temat
Poproszę badziki do kontroli
Autor Wiadomość
Stanzberg
Dead Press


Dołączył: 12 Mar 2006
Posty: 5542
Płeć:
Wysłany: Śro 07 Kwi, 2010   

Mechanik napisał/a:
100% Hate napisał/a:
... powiedział koleś, który jest za sprawdzaniem badzików na gigach.
Myślę że ja swoje zdanie argumentuję wyraźnie i rzeczowo, ty natomiast użyłeś tego zdania jako jedynego argumentu przeciwko mnie, więc świadczy to tylko o tobie.
Dla każdego średnio rozgarniętego człowieka przytaczanie w jednym akapicie pochwał na rzecz totalnej kontroli, a w drugim zarzucanie komuś innemu dziecinności mocno się kłóci ze sobą – dodatkowe argumenty są zbędne. ;-)
_________________
Projektowanie graficzne www.stanski.pl
 
antipop77


Dołączył: 24 Mar 2010
Posty: 58
Płeć:
Wysłany: Śro 07 Kwi, 2010   

o ja jebie, ale sie temat rozrosl.

na cp faktycznie czasem zdarzaja sie akcje, ktorych wolalbym tam niewidziec, ale mimo wszystko zdecydowana wiekszosc uzytkownikow ma tam zajebisty dystans do tego co sie na forum pisze i nikt jakis swietych wojen tam nie toczy, a glupota dosc szybko jest punktowana i to zarowno gdy pojawi sie ktos z lewej jak i prawej strony mocy. przeciez tam calkiem sporo jest ludzi ktorzy z konserwatyzemem i prawica ogolnie maja nie koniecznie po drodze i jesli tylko potrafia sie w rzeczowy sposob wypowiedziec to nikt ich tam nie bluzga, ani banow bez powodu nie daje. ostrzezenia dostaje sie wlasnie za obrazanie innych uzytkownikow.

poza tym, tak jak juz kilka osob napisalo, jesli chodzi o sama muzyke i koncerty, tam znajduje duzo wiecej interesujacych mnie informacji niz na innych forach.

heh, no i jest dodatkowo kilku zawodnikow, ktorych posty poprawiaja mi czesto humor. zdecydowanie mniej napinek, za to wiecej ironi i dowcipu. tutaj widze, ze niektrorym chyba zyly wychodza na czole jak pisza te swoje napiete posty :smile:
w jakims banalnym temacie o badzikach, ciagle ktos pisze o napierdalaniu :lol:
_________________
'70s in NYC this is place i wanna be!
 
 
Mechanik


Dołączył: 28 Sie 2008
Posty: 98
Płeć:
Wysłany: Śro 07 Kwi, 2010   

Stanzberg napisał/a:
Dla każdego średnio rozgarniętego człowieka przytaczanie w jednym akapicie pochwał na rzecz totalnej kontroli, a w drugim zarzucanie komuś innemu dziecinności mocno się kłóci ze sobą – dodatkowe argumenty są zbędne. ;-)
:shock: Proszę o konkretny cytat.
 
ko0niu
jaszczurka beznoga


Dołączył: 12 Sie 2007
Posty: 2984
Skąd: Ostrowiec Św./ Krakau
Płeć:
Wysłany: Śro 07 Kwi, 2010   

Stary, proszę, ty napisałeś, że byłoby fajnie jakby jakieś karki z antify stały i decydowały kto wchodzi na koncert a kto nie bo ma "nie takie badziki". I jak to napisałeś "na koncertach byłoby mniej debili". Moim zdaniem wręcz na odwrót! Byliby sami kretyni, którzy godzą się na tego typu pedalstwo.
 
 
BadMotherfucker


Dołączył: 25 Cze 2009
Posty: 2818
Skąd: się biorą dzieci?
Płeć:
Wysłany: Śro 07 Kwi, 2010   

W kwestii cp/dp - zauważyliście że najwięcej osób krytykujących to ludzie nie znający takich ludzi osobiście, powtarzających opinie innych?

PS. Jakiś moder mógłby wydzielić temat o cp/dp :roll:
_________________
"Z każdym dniem mojego życia zwiększa się nieuchronnie liczba tych, którzy mogą mnie pocałować w dupę"
"Ktoś zapytał mnie: czym jest punk? Kopnąłem w śmietnik i powiedziałem: to jest punk. Wtedy on kopnął i spytał: to jest punk? Odpowiedziałem: nie, to jest trendy"
 
antipop77


Dołączył: 24 Mar 2010
Posty: 58
Płeć:
Wysłany: Śro 07 Kwi, 2010   

no i jednoczesnie ci sami ludzie, ktorzy twierdza, ze inni ktorzy wypowiadaja sie zle o antifie i ogolnie srodowisku lewicowym, nie znaja osobiscie nikogo z tych kregow, a swoja opinie wyrobili siedzac calymi dniami przed kompem :roll:

ja osobiscie nie bylem swiadkiem, ani jednej krzywej akcji ktora wywolaliby nazisci (nazisci to tacy co maja koszulki combat 18, a nie upamietniajace np. powstanie warszawskie - tak dla rozroznienia), nie mowie, ze ich nie ma, ale w ciagu roku zaliczam sporo roznych imprez i ni chuja nie zaobserwowalem ich obecnosci. za to bylem swiatkiem przynajmniej kilku nieprzyjemnych sytuacji, gdzie wlasnie kolesi z lewej strony mocy sprowokowal czyjs wyglad, z ktorego potrafia oni odczytac cala game pogladow danej osoby.

pare osob tutaj pisalo, ze punk nie moze miec prawicowych pogladow. a niby czemu jesli moge wiedziec? tylko, ze jeszcze chyba trzeba byloby zdefiniowac co rozumiemy poprzez prawicowe poglady, bo to rowniez temat dosyc rozlegly :) no bo jesli ktos kojarzy prawice tylko z PiS, albo jeszcze lepiej z Hitlerem, no to zdecydowanie wypadaloby wyjasnic pewne pojecia ;-)
_________________
'70s in NYC this is place i wanna be!
 
 
100% Hate


Dołączył: 01 Lis 2005
Posty: 412
Skąd: Gdańsk
Płeć:
Wysłany: Śro 07 Kwi, 2010   

kacperro napisał/a:
Rozumiem, że dużo razy dostałeś wpierdol 5:1, czy może jak zwykle usłyszałeś od kogoś, lub przeczytałeś na jakimś forum

Nic z tych rzeczy - widziałem zdjęcia w "wybiórczej".

Czekam na twoją ripostę, że wszystko było zmanipulowane. :lol:
 
fakir69

Dołączył: 30 Maj 2005
Posty: 116
Skąd: Ruda Ślaska
Płeć:
Wysłany: Czw 08 Kwi, 2010   

antipop77 napisał/a:
pare osob tutaj pisalo, ze punk nie moze miec prawicowych pogladow. a niby czemu jesli moge wiedziec?

Zwyczajnie, tak juz po prostu jest. W momencie gdy ktoś ma prawicowe poglądy to nie jest juz punkiem. Jedna z zasad ogólnie przyjętego braku reguł w punk rocku. Prawicowy punk to coś takiego jak ćpun uparcie twierdzący, że jest straight edge. Jak żołnierz pacyfista czy kawa bez kofeiny. Zauważ, że to chyba tylko polski problem i to w miarę nowy. 10-15 lat temu i więcej nikomu by nawet do głowy nie przyszły takie rozkminy.
Nie kumam w ogóle po co osoby z takimi poglądami garną się do nas. Ja omijam raczej ludzi, miejsca gdzie mnie nie chcą. Może chodzi o szerzenie swojej propagandy? Jak widać przynosi to chyba jakieś efekty bo istnieje jakaś tam grupa (fakt, że mikroskopijna) osób uważających coś takiego za normalne.
_________________
http://www.facebook.com/thecastet
http://www.castet.bandcamp.com
http://www.enigmaticstrikesagain.blogspot.com
 
Mecenas
Mecewąsik


Dołączył: 30 Sie 2006
Posty: 3699
Płeć:
Wysłany: Czw 08 Kwi, 2010   

zabawny jesteś fakir, nawet nie chce mi się udowadniać że nie jest to mikroskopijna grupa, nawet nie bardzo mi wadzi że ty pisząc tutaj takie rzeczy piszesz bez żadnej żenady na konserwach
ale z tym to juz za mocno pojechałeś :arrow:
Cytat:
Jedna z zasad ogólnie przyjętego braku reguł w punk rocku
:arrow:
Cytat:
W momencie gdy ktoś ma prawicowe poglądy to nie jest juz punkiem.
:roll:
_________________
Si Deus nobiscum, quis contra nos?
 
Marchin


Dołączył: 28 Wrz 2007
Posty: 772
Skąd: Wrocław
Płeć:
Wysłany: Czw 08 Kwi, 2010   

Niech ktoś da linka do jakiegoś sprawdzonego testu poglądów politycznych. Musze sprawdzić czy mogę być pankiem.
_________________
Poczekałem kilka lat, zobaczyłem kto ma rację
Pierdole wasze piwo, idę na demonstracje

głupota przychodzi z wiekiem
 
 
Szymon69

Dołączył: 31 Sie 2006
Posty: 107
Skąd: silesia
Płeć:
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: Czw 08 Kwi, 2010   

Daj spokój Fakir, z kim Ty chcesz gadać :mrgreen: "Kulturowi rasiści", wielbiciele Final War i innych Konkwist.No proszę Cię :lol: Trzeba przeczekać, aż szczyle poodpadają - mało to durni do pankroka się garnie a po dwóch - trzech latach już ich nie ma?
_________________
www.facebook.com/whitmansxa
 
Budyń


Dołączył: 25 Sie 2005
Posty: 311
Skąd: Warszawa
Płeć:
Wysłany: Czw 08 Kwi, 2010   

fakir69 napisał/a:
10-15 lat temu i więcej nikomu by nawet do głowy nie przyszły takie rozkminy.

a w którym roku Pasażer mało co nie stał się obiektem bojkotu ze strony sceny za nieprawomyślną dyskusję "Czy punk może być konserwatystą"? To chyba był 98.

Mecenas, pora dorosnąć, wpadli starsi załoganci, zabrali nam legitymacje, dobrze, ze butów nie zabrali. Czas się pogodzić z losem. Skończmy liceum, zróbmy matury i nam przejdzie to nasze festyniarstwo, gdy tylko nasze dowody osobiste stracą ten urok świeżości.
_________________
https://www.facebook.com/spiritof84pl
http://spiritof84.bandcamp.com/

RŻNĄĆ Z KARABINKÓW!!!
Ostatnio zmieniony przez Budyń Czw 08 Kwi, 2010, w całości zmieniany 1 raz  
 
Szymon69

Dołączył: 31 Sie 2006
Posty: 107
Skąd: silesia
Płeć:
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: Czw 08 Kwi, 2010   

Eeee.Nie rób dramatu.Wcale nie.
_________________
www.facebook.com/whitmansxa
 
Budyń


Dołączył: 25 Sie 2005
Posty: 311
Skąd: Warszawa
Płeć:
Wysłany: Czw 08 Kwi, 2010   

jak widzisz, po drodze wyedytowałem posta, bo uznałem go za lekką przesadę, niemniej jakieś zasady/wykluczanie/itp wydają mi się zaprzeczeniem punka jako takiego. Jedyne, co się w punk rocku moim zdaniem nie powinno mieścić, to wyznawanie poglądów totalitarnych - ale o tym pisałem już kiedyś.
_________________
https://www.facebook.com/spiritof84pl
http://spiritof84.bandcamp.com/

RŻNĄĆ Z KARABINKÓW!!!
 
fakir69

Dołączył: 30 Maj 2005
Posty: 116
Skąd: Ruda Ślaska
Płeć:
Wysłany: Czw 08 Kwi, 2010   

Mecenas napisał/a:
zabawny jesteś fakir, nawet nie chce mi się udowadniać że nie jest to mikroskopijna grupa, nawet nie bardzo mi wadzi że ty pisząc tutaj takie rzeczy piszesz bez żadnej żenady na konserwach
ale z tym to juz za mocno pojechałeś :arrow:
Cytat:
Jedna z zasad ogólnie przyjętego braku reguł w punk rocku
:arrow:
Cytat:
W momencie gdy ktoś ma prawicowe poglądy to nie jest juz punkiem.
:roll:


Ja jednak myślę, że to jest bardzo mała (aczkolwiek głośna) grupa. Faktem jest, że ilość osób zarejestrowanych na CPDP jest dość duża, ale wydaje mi się, że ogromna część traktuje to forum tak jak ja - coś tam poczyta, napisze raz na jaiś czas i nie utożsamia się generalnie z całą tą "otoczką". Znam też takich, którzy tam piszą tylko dlatego, że można wypisywać totalne debilizmy, prowokować itd. a w gruncie rzeczy myślą inaczej. Ale tak jest nie tylko na CPDP. Choć tam jest to najbarzdiej widoczne. Dużo jest dzieciaków, którzy w sumie nie mają żadnych poglądów i niewiele wiedzą o świecie, życiu czy muzyce (takie pokolenie teraz mamy, nie znają nawet kaset magnetofonowych).
Samo twierdzenie, że prawicowy punk istnieje nie sprawia, że tak jest. Gdy CPDP startowało wydawało mi się to bardziej szkodliwe, ale część ekipy się wykruszyła, żarty spowszedniały i straciły siłę rażenia. Kilkuletnia jazda na apolityczność, niepoprawność itd. też już na szczęście zanika.
Bez żenady piszę nawet na smpl. Może na podobnej zasadzie (jak pisałem we wcześniejszym poście) - szerzenia mojego spojrzenia. Może ktoś pomyśli chwilę i stwierdzi, że błądził...
90% moich postów (na wszelkich forach) dotyczy koncertów, zespołu, ogłoszeń itp. - nawet nie mam zbytnio czasu by się wgłębiać w takie tamaty, jak ten tutaj.
Wiadomo, że nie ma reguł w punk rocku - powtórzę - To jedna z podstawowych zasad. Jednak wyrósł on z takich, a nie innych podstaw, ma swoją historię i jeśli w tym siedzisz to po prostu czujesz co jest OK, a co nie. Punk ma korzenie wolnościowe i taką historię, muzykę. Nie istnieje nadal dzięki dumie z bycia białym, korporacjom, papieżowi, nienawiści ale dzięki DIY, współpracy, przyjaźni, squatom, małym wytwórniom itd. A to ma się nijak do prawicowego myślenia.
To tyle, idę spać.
_________________
http://www.facebook.com/thecastet
http://www.castet.bandcamp.com
http://www.enigmaticstrikesagain.blogspot.com
 
Szymon69

Dołączył: 31 Sie 2006
Posty: 107
Skąd: silesia
Płeć:
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: Czw 08 Kwi, 2010   

No kurcze Budyń, wyedytowałeś i zmusiłeś mnie do napisania jeszcze raz, a szczerze mi się nie chce zabierać głosu w tej dyskusji więcej...Cóż, mnie zawsze śmieszyły głosy że pankrok od zawsze był wegetariański, feministyczny, lewicowy itp. bo to gównoprawda jest...Ale desperacko próbuje sobie przypomnieć jakieś punkowe kapele wielbiące Boga i Ojczyznę i mam problem...Nie,żeby mnie to bardzo wkurwiało, raczej bawi.Chociaż nie - opowieści o tym, ze naziści "nie wykonują żadnych krzywych akcji" ,o słuchaniu Konkwisty i takich tam, jednak mnie irytują,nic nie poradzę.Jak ktoś wypisuje takie dyrdymały a do tego uparcie twierdzi, ze jest pankiem, to niech się nad sobą poważnie zastanowi.
_________________
www.facebook.com/whitmansxa
 
Stanzberg
Dead Press


Dołączył: 12 Mar 2006
Posty: 5542
Płeć:
Wysłany: Czw 08 Kwi, 2010   

Nie zgodzę się z tym, że jak się zaczyna być prawicowcem, przestaje się być punkiem.
Dokładnie taki sam wywód można przedstawić w odniesieniu do dowolnej opcji politycznej, od libertarianizmu i anarchosyndykalizmu po społeczną naukę kościoła.

W pewnym sensie to głęboka racja: tak jak zapisując się do harcerzy punk rockowa legita przestaje być ważna, wybierając defiladę zwycięstwa albo zaprzysiężenie prymasa na żywo zamiast gigu dokonuje się wyboru tego, co ważniejsze.Natomiast z drugiej strony, ludzie jakoś znajdują sposób na połączenie punkowej kontestacji z rzeczami dla nich ważnymi, a zdawałoby się sprzecznymi.
Tak było z hipisowską z gruntu potrzebą zmieniania świata przy pomocy politycznych manifestów, która przedostała się w końcu do głównego nurtu punka, będąc zupełnie z innej bajki niż nihilistyczno-buntownicza baza. Tak było z ascetyczno-elitarnym ruchem straight edge, który też na oko nijak się ma do anarchicznej i niepokornej rewolty, czy z electro-punkiem, który – choć tylko stylistycznie, ale zawsze – łączy ogień z wodą. Dyskotekowy kicz, i punkowa esteyka – pojęcia wydawałoby się (i słusznie), sprzeczne.
Piszę to wszystko żeby uświadomić, że punk rock wg mnie istnieje na trochę innych płaszczyznach niż poglądy polityczne, stąd mamy punków-patriotów (skąd w ogóle pomysł, że patriotyzm jest prawicowy – setki patriotów-lewicowców w dziejach chyba świadczą o czymś innym), punków-libertarian, punków-komunistów (co jest dla mnie znacznie dziwniejsze niż jakieś cp/dp), punków-katoli... Jeśli ktoś znajduje sposób na to, żeby to na swój użytek pożenić, to czemu nie. Jeśli nie ogłasza calemu światu tego jako jedyną i słuszną drogę, to niech sobie robi co chce.
Punk rock nie jest własnością garstki szarlatanów przekonanych o politycznej misji ruchu, tylko wszystkich członków tej wspólnoty, którzy się do tego przyznają; a zdanie osób przekonanych o tym, że mogą osobiście wskazywać osoby objęte zaszczytem należenia do punków, i wykluczania tych, którzy w ich mniemaniu nimi nie są, brzmi naprawdę tak sobie.
Są oczywiście jakieś granice, i nie uważam, że zapamiętali słuchacze Gitsów chodzący po kościele na koncerty w lasach w ogóle mają coś wspólnego z punk rockiem, ale w środowisku cp/dp jest/było paru stuprocentowych załogantów co do których nie mam żadnych wątpliwości.
_________________
Projektowanie graficzne www.stanski.pl
 
gooy


Dołączył: 12 Sty 2004
Posty: 1389
Skąd: Freistaat Sachsen
Płeć:
Wysłany: Czw 08 Kwi, 2010   

fakir69 napisał/a:
Zwyczajnie, tak juz po prostu jest. W momencie gdy ktoś ma prawicowe poglądy to nie jest juz punkiem.(...)

jeśli juz, to jak ktos ma autorytarne poglady to nie bardzo pasuje do pankroka. zawsze myslalem, ze w punku jednak bardziej chodzi o indywidualna wolnosc niz o kontrole nad gospodarką.

fakir69 napisał/a:
Nie kumam w ogóle po co osoby z takimi poglądami garną się do nas.(...)

to raczej nie o to chodzi, ze sie garną. zawsze byli, tylko stosunkowo niedawno sie okazalo, ze nie sa sami w udawaniu przyjecia "oficjalnych pogladow punkowych".
po dluzszym czasie bycia pankiem mozna dojsc do wniosku, ze szczeniackie i niezgodne z wlasnymi faktycznymi pogladami sa motywy jak bezkrytyczne pochwały anarchizmu, czy angazowanie sie we wszelaki aktywizm z "oficjalnej listy" typu pacyfizm, prawa gejow, protesty przeciw energetyce atomowej, autostradom itp.

z drugiej strony jest tez "partyjny beton", czyli ludzie, ktorzy przyjeli cala ta polityczna otoczke jako dogmaty i absolutnie pojąć nie moga, ze komus to nie pasuje.

no i oczywiscie cala masa postaw po srodku.

tak przynajmniej ja to widze.
_________________
Brains :!:
 
 
Budyń


Dołączył: 25 Sie 2005
Posty: 311
Skąd: Warszawa
Płeć:
Wysłany: Czw 08 Kwi, 2010   

Szymon69
przepraszam ;-)

no ale dzięki temu napisałeś posta, który przedstawia takie spojrzenie z Twojej strony, jakie znalem i jakie całkowicie rozumiem, choć się z nim częściowo nie zgadzam (można "różnić się pięknie", he he). A czemu - pisałem wiele razy, również tutaj, nie przekonałem Cię, trudno, nie ma sensu powtarzać. Co do tych kapel - bezkrytyczne uwielbienie czegokolwiek mi się wydaje mało punkowe, niemniej tekstów jakoś tam chrześcijańskich, bez patriotycznych (bez żadnych skrętów w złą stronę) by się trochę znalazło. Z ostatnim stwierdzeniem w Twoim poście się zgadzam, ale - co też już pisałem - odbieram to jako margines, nie zaś główny nurt.

Stan
byłoby 100% zgody, będzie tylko 99, bo ja jakoś w kościele nie widuję potencjalnej publiczności Gitsów.

gooy
100%
_________________
https://www.facebook.com/spiritof84pl
http://spiritof84.bandcamp.com/

RŻNĄĆ Z KARABINKÓW!!!
Ostatnio zmieniony przez Budyń Czw 08 Kwi, 2010, w całości zmieniany 2 razy  
 
Stanzberg
Dead Press


Dołączył: 12 Mar 2006
Posty: 5542
Płeć:
Wysłany: Czw 08 Kwi, 2010   

fakir69 napisał/a:
10-15 lat temu i więcej nikomu by nawet do głowy nie przyszły takie rozkminy.
Skąd, Pietia napisał o tym kolumnę w QQRyQ jeszcze w latach osiemdziesiątych, wkurwiony pokazową modą na antypatriotyzm na scenie.
Cytat:

Punk ma korzenie wolnościowe i taką historię, muzykę. Nie istnieje nadal dzięki dumie z bycia białym, korporacjom, papieżowi, nienawiści ale dzięki DIY, współpracy, przyjaźni, squatom, małym wytwórniom itd. A to ma się nijak do prawicowego myślenia.
No tak, co do tego 200% zgody, ale to teoria.
Praktyka to nienawiść punkrokowych "elit" do "motłochu", który nic nie rozumie, a tylko pije, "starej załogi" do kinderów, i "klubowych punków" do "skłotowych punków" i vice versa, śledzenie naziolstwa w każdym, sprawdzanie badzików na koncertach, powtarzanie na każdym kroku more than music, nawet jeśli ta music jest chujowa i niesłuchalna (no tak, liczy się przekaz), kolesiostwo tak potworne, że gorsze już tylko w SLD, zasada DIY traktowana jak regulamin jednostki karnej, którego złamanie grozi banicją, do tego na każdym kroku personalne wojny tak przepotwornie żenujące i słabe, że szkoda gadać... Sporo ludzi odeszło od klimatu właśnie przez to, bo nie chcieli tego dłużej znosić.
Chyba rozumiesz, że w takich warunkach zaczyna się tęsknić za jakimikolwiek zasadami.
_________________
Projektowanie graficzne www.stanski.pl
Ostatnio zmieniony przez Stanzberg Czw 08 Kwi, 2010, w całości zmieniany 1 raz  
 
gooy


Dołączył: 12 Sty 2004
Posty: 1389
Skąd: Freistaat Sachsen
Płeć:
Wysłany: Czw 08 Kwi, 2010   

fakir69 napisał/a:
Nie istnieje nadal dzięki dumie z bycia białym, korporacjom, papieżowi, nienawiści ale dzięki DIY, współpracy, przyjaźni, squatom, małym wytwórniom itd. A to ma się nijak do prawicowego myślenia.

zgadzam sie z tym. to wszystko ma sie nijak do prawicowego myslenia. ma sie tez nijak do lewicowego myslenia. bo to w ogole nie ta sama plaszczyzna myslowa.

duzo zalezy od ideologii samych tworcow, ale nie widze jak DIY, squaty czy małe wytwórnie się kłócą z ideami wolnorynkowymi.
a współpraca i przyjaźń w ogole się nijak mają do tego typu poglądów. przyjaźnić się moga i naziści i amisze i anarchopunki. nawet polnocnej korei moze istniec wspolpraca.
_________________
Brains :!:
 
 
Stanzberg
Dead Press


Dołączył: 12 Mar 2006
Posty: 5542
Płeć:
Wysłany: Czw 08 Kwi, 2010   

Cytat:
Stan
byłoby 100% zgody, będzie tylko 99, bo ja jakoś w kościele nie widuję potencjalnej publiczności Gitsów.
No tak, to był skrót myślowy oczywiście, też nie sądzę, żeby tak było, ale to taki fajny "czarny lud" – Kościół i The Gits. :oops:
_________________
Projektowanie graficzne www.stanski.pl
 
100% Hate


Dołączył: 01 Lis 2005
Posty: 412
Skąd: Gdańsk
Płeć:
Wysłany: Czw 08 Kwi, 2010   

Szymon69 napisał/a:
Ale desperacko próbuje sobie przypomnieć jakieś punkowe kapele wielbiące Boga i Ojczyznę

Co do patriotyzmu - to możnaby wymienić co drugą kapelę oi!. No chyba, że chcesz wykluczyć oi! jako część punka.

Co do boga - chociażby Bad Brains, Shelter, 108 czy nasze krajowe Fate, GAGA, Good Religion. Pewnie jakbym się mocno skupił, to parę jeszcze bym wymienił. I jak widac nie są to 'wynalazki' powstałe wraz z cp/dp.
Ostatnio zmieniony przez 100% Hate Czw 08 Kwi, 2010, w całości zmieniany 1 raz  
 
antipop77


Dołączył: 24 Mar 2010
Posty: 58
Płeć:
Wysłany: Czw 08 Kwi, 2010   

fakir69 napisał/a:
Punk ma korzenie wolnościowe i taką historię, muzykę. Nie istnieje nadal dzięki dumie z bycia białym, korporacjom, papieżowi, nienawiści ale dzięki DIY, współpracy, przyjaźni, squatom, małym wytwórniom itd. A to ma się nijak do prawicowego myślenia.
To tyle, idę spać.


no i wlasnie dlatego napisalem wczesniej, ze najpierw trzebaby chyba pogadac, kto jak rozumie bycie prawicowcem, bo to co napisales powyzej, jak dla mnie nie podwaza, ze ktos o prawicowych pogladach moze byc punkiem, tylko to potwierdza. przeciez jesli ktos jest libertarianinem czyli prawicowcem skrajnym, to juz trudno byc wiekszym wolnosciowcem, wiekszosc lewicowych anarchistow sie kryje! ja wlasnie dlatego zainteresowalem sie prawicowymi ideami, ze lewicowi politycy chca coraz wiecej panstwa w panstwie, uwazaja ze ludzie sa zbyt tepi, zeby mogli o czymkolwiek sami decydowac i wiekszosc decyzji powinno podejmowac za nich panstwo. to jest wolnosc Twoim zdaniem?! no kurwa nie rob jaj!
korporacje? ich tez spora grupa prawicowcow nienawidzi i uwazaja, ze na prawdziwie wolnym rynku nie moglyby sobie pogrywac tak jak teraz.
papiez? prawicowiec moze byc ateista, sporo takich na cp.
nienawisc? no wez nie pierdol. tu to juz w ogole nie wiem o co Ci chodzi. zreszta punk od poczatku byl skierowany przeciew czemus i w tekstach bylo sporo nienawisci, ale z prawica, czy lewica to ma wspolnego niewiele. chociaz pewnie Tobie chodzi o nienawisc rasowa, czy cos w tym stylu, ale tutaj tez nie widze zwiazku.
ja osobiscie dumny z bycia bialym nie jestem, ale tez sie tego nie wstydze i nie zamierzam nikogo za to przepraszac. urodzilem sie w Polsce i tu jest moj dom, tu sie czuje najlepiej i nie chcialbym nigdy mieszkac gdzie indziej, wiec jestem patriota, bo nie jest mi obojetne co sie tutaj dzieje.

nie rozumiem dlaczego Twoim zdaniem wspolpraca, przyjazc, DIY i male wytwornie sa sprzeczne z prawicowym mysleniem? to co, kazdy prawicowiec Twoim zdaniem patrzy tylko, zeby wyruchac drugiego w dupe i oskubac z kasy?! a za to kazdy lewicowiec to palajacy empatia, gotowy do pomocy spolecznik, w dodatku milujacy wolnosc?

no ok, moze inaczej... jesli komus nie podoba sie tendencja, ktora panuje ostatnio w Europie i nie tylko, ze panstwo zaczyna sie wpierdalac coraz bardziej w nasze zycie. chce wychowywac Twoje dzieci, mowi ile i gdzie masz odkladac na swoja emeryture, gdzie sie mozesz napic piwa, a gdzie nie, kaze Ci placic coraz wyzsza danine, na kolejne "darmowe" uslugi ktore wszystkie sa chuja warte itp, itd. jesli ktos dodatkowo kocha swoj kraj, jaki on by nie byl i nie uwaza, ze wyznacznikiem postepu jest to czy zalegalizowalismy juz aborcje, eutanazje i malzenstwa homosiow, to punkiem byc nie moze, tak?

moze i masz racje i niedokladnie przeczytalem punkowa konstytucje...
_________________
'70s in NYC this is place i wanna be!
 
 
Zwierz@k


Dołączył: 07 Lis 2003
Posty: 3938
Skąd: Szczecin...
Wysłany: Czw 08 Kwi, 2010   

kurde, w pewnym momencie czytałem ten temat zasłaniając oczy jedną ręką. Poziom napinki sięgnął zenitu, naprawde, bałem się, że z mointora wyskoczy pięśc sprawiedliwości i przyjebie mi w pysk.
Zupelnie tego nie rozumiem. Mam w dupie na jakim kto forum sie udziela, ważne czy jest po prostu normalny i ma poukładane we łbie. Wiem że teraz co bardziej wyrywny wyjebie mi to u tym kto jest normalny, a kto nie... ale tak wlaściwie to mam w dupie. Temat mnie zdecydowanie nie dotyczy. Ja tam wole jeżdzić na gigi, grać gigi, pić piwo, spotykać się ze znajomymi etc itp itede.
_________________
Want to fuck up, drop out, never trust a fucking hippie.
And for that matter don't trust anyone.
Quit school, don't work, livin' up your music to punk.
If I could do it so could anyone
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  





© 2002-2013 PunkSerwis | All human rights reserved
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 8