PUNK FORUM » FAQ
» Statystyki
» Grupy
» Użytkownicy
» Szukaj
» Zaloguj
» Rejestracja

Poprzedni temat :: Następny temat
Warszawskie miejsca
Autor Wiadomość
Stanzberg
Dead Press


Dołączył: 12 Mar 2006
Posty: 5542
Płeć:
Wysłany: Pon 15 Mar, 2010   Warszawskie miejsca

Panuje powszechna opinia, że Warszawa jest miastem brzydkim i nieciekawym, co praktyka częściowo potwierdza.
Natomiast jest tu też miejsc niezwykłych, wartych uwagi i niecodziennych, choć niekoniecznie formatu Palacu Kultury.

Z takimi założeniami *(chyba) powstala ta strona: http://www.warsawsun.pl/index_miejsc/

Bardzo fajny katalog stołecznych "ciekawostek" które na pewno warto przypadkiem odwiedzić.
_________________
Projektowanie graficzne www.stanski.pl
 
Ryszard

Dołączył: 08 Mar 2008
Posty: 1598
Skąd: Wrocław
Płeć:
Wysłany: Pon 15 Mar, 2010   

Stan, jak ktoś mnie zaprowadzi do jednej czy dwóch fajnych knajp w wawie, albo pokaże jakieś pomalowane grafiti i zaszczane przez narkomanów stare ruiny w jakimś zatęchłym parku, skitrany gdzieś na peryferiach pomnik nieznanego pisarza albo inną, gównianą pierdołę to wcale nie sprawi, że wwa przestanie być wielkim, paskudnym blokowiskiem bez normalnego centrum, rynku dla białych ludzi ani fajnego klimatu.
I nie, stare miasto odbudowane w II połowie XX wieku z cegieł podpierdolonych z innych miast to NIE jest fajne stare miasto. ;-)
_________________
nie umiemy się bawić w dyskotece
 
heroina
zawodowy dmuchacz


Dołączyła: 15 Kwi 2007
Posty: 2336
Skąd: miasto scyzoryków
Płeć:
Wysłany: Pon 15 Mar, 2010   

bar mleczny "karaluch" jest zaprawdę niezwykle zachęcający.



jak się pojawię we stolycy to chętnie zajrzę
_________________
Czytając moje posty, ćwicz mięśnie Kegla.
Kiedyś mi za to podziękujesz...
 
Stanzberg
Dead Press


Dołączył: 12 Mar 2006
Posty: 5542
Płeć:
Wysłany: Pon 15 Mar, 2010   

Cytat:
wwa przestanie być wielkim, paskudnym blokowiskiem bez normalnego centrum
Warszawa ma normalne centrum z klimatem wielkomiejskim, ale nie jest to ta przestrzeń między Centralnym a Pałacem. :mrgreen: A blokowiska to są na obrzeżach głównie, niestety.
_________________
Projektowanie graficzne www.stanski.pl
 
Mecenas
Mecewąsik


Dołączył: 30 Sie 2006
Posty: 3699
Płeć:
Wysłany: Pon 15 Mar, 2010   

karalucha juz nie ma od dawna, czego bardzo żałuję bo wbrew temu opisowi mozna tam było smacznie zjeść
_________________
Si Deus nobiscum, quis contra nos?
 
Foxy 68


Dołączył: 24 Lut 2008
Posty: 2289
Płeć:
Wysłany: Pon 15 Mar, 2010   

Bardzo fajna strona! Jest na niej jedno z moich ulubionych miejsc spacerowych z czasów kiedy byłem obywatelem prawego brzegu Stolicy.
Szkoda,że nie ma zdjęc Jeziorka Gocławskiego nad które chodziłem karmic kaczki. Ech, kiedy to było :sad:
_________________
PAMIĘTAJ CHUJU ABYŚ DZIEŃ ŚWIĘTY ŚWIĘCIŁ! :old:
 
Grischmeister


Dołączył: 02 Paź 2008
Posty: 56
Skąd: Miasto Kolejarzy
Płeć:
Wysłany: Pon 15 Mar, 2010   

Ja chcę do Hey Joe! :cry:
_________________
Get that damn Skrewdriver out of my head!
 
Arbuz


Dołączył: 13 Sie 2004
Posty: 212
Skąd: Wawa
Płeć:
Wysłany: Pon 15 Mar, 2010   

Ryszard napisał/a:
to wcale nie sprawi, że wwa przestanie być wielkim, paskudnym blokowiskiem bez normalnego centrum, rynku dla białych ludzi ani fajnego klimatu.

Mam wrazenie ze nigdy nie byles w wawie dluzej niz weekend i jedziesz oklepanym stereotypem. Nie uwazam zeby to miasto bylo jakims cudem natury, nawet wprost przeciwnie, ale akurat te zarzuty sa dosyc z dupy. Normalne centrum jest, tyle ze nie jest to rynek tylko raczej spora siatka ulic na srodmiesciu, sa knajpy, kluby (jezeli chodzi o pankrok to jest tez duzo fajnych bram :razz: ). Moim zdaniem blokowisk takich typowych (bloki z wielkiej plyty) nie ma wcale az tak duzo, w centralnych dzielnicach dominuja raczej kamienice. Pewnie zbudowane z zajebanych cegiel, no ale takie byli czasy :razz: Klimat jest kwestia gustu, mi tez raczej sie nie podoba, zwlaszcza wszechobecne jebanie przyjezdnych i ludzi z poza wawy przez "warszawiakow z dziada pradziada".

Co do strony to znalem, niektore ciekawostki fajne, ale nie ma mojej ulubionej - bramy na Sienkiewicza gdzie kiedys lubilismy zaloga walic browary, a nad stara kamienica wyrastal jakis wielki biurowiec - fajnie to wygladalo. Chyba kiedys zabralismy tam Rozwala jak byl w wawie, ale nie jestem pewien. Fotka znaleziona w sieci : http://www.galerie.foto.c...za_Warszawa.jpg
 
ko0niu
jaszczurka beznoga


Dołączył: 12 Sie 2007
Posty: 2984
Skąd: Ostrowiec Św./ Krakau
Płeć:
Wysłany: Wto 16 Mar, 2010   

W Warszawie bywałem, wiele razy, dłużej niż weekend, nigdy nie dałem rady poznać tego miasta. Za chuj się nie da. Nieczytelny moloch. Umiem dotrzeć spod centralnego do ciotki na grochów oraz do progresji od niedawna, co okazuje się moją przygodą komunikacyjną życia. :lol:

Czuję że musiałbym tam pomieszkać z 1,5 roku aby cokolwiek ogarniać. Inna sprawa, że nie chciałbym. Faktycznie, człowieka z zewnątrz uderza brak spójnego na pierwszy rzut oka centrum oraz posrana komunikacja (sama instytucja metra wprowadza zamęt w głowie takiego niestołecznego buraka jak ja :lol: ). Może to moje wrażenie bo mieszkam teraz w Krakowie gdzie całe centrum jest zajebiście czytelne, nie da się zgubić praktycznie bo wszystko kręci się w okół starego miasta, rynku. Wawa mnie zwyczajnie przerasta, jest w sumie dwukrotnie większa od Kraka który się "kurczy" wprost proporcjonalnie do czasu jaki tam się mieszka.
 
 
Stanzberg
Dead Press


Dołączył: 12 Mar 2006
Posty: 5542
Płeć:
Wysłany: Wto 16 Mar, 2010   

Cytat:
bramy na Sienkiewicza gdzie kiedys lubilismy zaloga walic browary, a nad stara kamienica wyrastal jakis wielki biurowiec - fajnie to wygladalo. Chyba kiedys zabralismy tam Rozwala jak byl w wawie, ale nie jestem pewien. Fotka znaleziona w sieci :
No! Moje też ukcohane miejsce swojego czasu. Tylko ja tam piłem wina, jak jeszcze nie było tego biurowva. :lol:
Zaraz potem założyli tam domofon. :(
W tym temacie doskonałe też były kamienice na Foksal, dopóki części nie zaczęli remontować, a resztę zaskłotowali narkomani. :lol:

Cytat:
Umiem dotrzeć spod centralnego do ciotki na grochów oraz do progresji od niedawna, co okazuje się moją przygodą komunikacyjną życia. :lol:
Czuję że musiałbym tam pomieszkać z 1,5 roku aby cokolwiek ogarniać. Inna sprawa, że nie chciałbym.
No, jeśli ja miałbym się wypowiadać na temat Warszawy po przejechaniu z Centralnego na Grochow, też pewnie nie miałbym dobrego zdania. :lol:
Mam to w dupie, może Ci sie wydawać, że mieszkamy w chaotycznym, komunistycznym molochu złożonym z bloków, Pałacu i Domów Centrum, a mi się nie chce przekonywać Ciebie, że tak nie jest. Mam to szczęście mieszkania w jednej z ładniejszych dzielnic, ale niestety nie ma tu Progresji, ani ciotki, więc pewnie tu nie trafisz. :lol:

Warszawa jest zajebista właśnie dlatego też, że te wszystkie fajne miejsca najpierw trzeba odkryć, i również temu służy ta strona.
Całej reszcie "znawców" spokojnie zostawiam przekonanie, że to najbrzydsze miasto w Polsce, same bloki i Centralny.
_________________
Projektowanie graficzne www.stanski.pl
 
Mecenas
Mecewąsik


Dołączył: 30 Sie 2006
Posty: 3699
Płeć:
Wysłany: Wto 16 Mar, 2010   

ja jako przyjezndy nie lubie tego miasta i uwazam że jest brzydkie, ale oczywiście jest mnóstwo urokliwych zakątków, gdzie mozna pic browce podziwiając architekture czy przejśc się z dziweczyna na romantyczny spacer
faktem jest że jadąc do pracy/szkoły czy w drodze z dworca na gig tych miejsc sie zauważy, po prostu trzeba sie poszwendac
_________________
Si Deus nobiscum, quis contra nos?
 
Arbuz


Dołączył: 13 Sie 2004
Posty: 212
Skąd: Wawa
Płeć:
Wysłany: Wto 16 Mar, 2010   

ko0niu napisał/a:
posrana komunikacja (sama instytucja metra wprowadza zamęt w głowie takiego niestołecznego buraka jak ja)

Chodzi Ci o komunikacje publiczna? Jezeli tak to nie zgodze sie, moim zdaniem jest dosc sensownie rozwiazana. Zwlaszcza nocne autobusy sa swietnie pomyslane, w zadnym innym miescie nie widzialem tak wygodnego systemu. Pozatym jest bardzo tania, nawet w porownaniu do innych miast w Polsce. A jezeli jedna linia metra wprowadza u Ciebie taki zamet, to proponuje omijac z daleka np. Berlin albo Londyn ;-)
ko0niu napisał/a:
Wawa mnie zwyczajnie przerasta, jest w sumie dwukrotnie większa od Kraka który się "kurczy" wprost proporcjonalnie do czasu jaki tam się mieszka.

To akurat normalne, po ponad 20 latach w wawie tez nie wydaje sie taka wielka :razz:

Stanzberg napisał/a:
Mam to szczęście mieszkania w jednej z ładniejszych dzielnic

Z ciekawosci - na ktorej? W moim osobistym rankingu rzadza stara ochota (zwlaszcza ta czesc za ambasada izraela), muranow (moja, wiec bezdyskusyjnie :razz: ) i saska kepa ofkors

Cytat:
Warszawa jest zajebista właśnie dlatego też, że te wszystkie fajne miejsca najpierw trzeba odkryć, i również temu służy ta strona.

Dobre odwrocenie kota ogone. Wawa jest zajebista dlatego ze z wierzchu wyglada paskudnie i trzeba szukac zeby znalezc cos ladnego ;-)
 
Stanzberg
Dead Press


Dołączył: 12 Mar 2006
Posty: 5542
Płeć:
Wysłany: Wto 16 Mar, 2010   

Cytat:
Z ciekawosci - na ktorej? W moim osobistym rankingu rzadza stara ochota (zwlaszcza ta czesc za ambasada izraela), muranow (moja, wiec bezdyskusyjnie :razz: ) i saska kepa ofkors
Śródmieście Południowe, między Ujazdowem a Mokotowem. ;-)
Akurat za Saską Kępą nie przepadam – może po prostu nie znam za dobrze, Muranów jest b. fajny, lubię. :razz:
W moim zestawieniu najwyżej jest Powiśle, Stary Żoliborz i Mokotów.
_________________
Projektowanie graficzne www.stanski.pl
 
Foxy 68


Dołączył: 24 Lut 2008
Posty: 2289
Płeć:
Wysłany: Wto 16 Mar, 2010   

Stanzberg napisał/a:
Akurat za Saską Kępą nie przepadam – może po prostu nie znam za dobrze,

Saska Kępa jest zajebista,spierdalaj :*
_________________
PAMIĘTAJ CHUJU ABYŚ DZIEŃ ŚWIĘTY ŚWIĘCIŁ! :old:
 
Ryszard

Dołączył: 08 Mar 2008
Posty: 1598
Skąd: Wrocław
Płeć:
Wysłany: Wto 16 Mar, 2010   

Arbuz napisał/a:
Cytat:
Warszawa jest zajebista właśnie dlatego też, że te wszystkie fajne miejsca najpierw trzeba odkryć, i również temu służy ta strona.


Dobre odwrocenie kota ogone. Wawa jest zajebista dlatego ze z wierzchu wyglada paskudnie i trzeba szukac zeby znalezc cos ladnego


Bez kitu, Katowice też z pewnością są zajebiste z tego powodu... :lol: :crazy:
_________________
nie umiemy się bawić w dyskotece
 
Arbuz


Dołączył: 13 Sie 2004
Posty: 212
Skąd: Wawa
Płeć:
Wysłany: Śro 17 Mar, 2010   

Ryszard napisał/a:
Arbuz napisał/a:
Cytat:
Warszawa jest zajebista właśnie dlatego też, że te wszystkie fajne miejsca najpierw trzeba odkryć, i również temu służy ta strona.


Dobre odwrocenie kota ogone. Wawa jest zajebista dlatego ze z wierzchu wyglada paskudnie i trzeba szukac zeby znalezc cos ladnego


Bez kitu, Katowice też z pewnością są zajebiste z tego powodu... :lol: :crazy:


Czytaj ze zrozumieniem gosciu, przeciez napisalem ze takie myslenie to odwracanie kota ogonem.
 
Ryszard

Dołączył: 08 Mar 2008
Posty: 1598
Skąd: Wrocław
Płeć:
Wysłany: Sob 20 Mar, 2010   

Nie do ciebie piłem tylko do Stanskiego. ;-)
_________________
nie umiemy się bawić w dyskotece
 
QkiZ


Dołączył: 14 Cze 2005
Posty: 1871
Skąd: WWa
Płeć:
Wysłany: Pon 22 Mar, 2010   

A ja myślałem, że to będzie temat ze strategicznymi miejscami na google maps gdzie można w spokoju piwo jebnąć bez oganiania się od policji i mandatów. Lipa... :razz:
_________________

 
Stanzberg
Dead Press


Dołączył: 12 Mar 2006
Posty: 5542
Płeć:
Wysłany: Wto 23 Mar, 2010   

Arbuz napisał/a:
takie myslenie to odwracanie kota ogonem.
Ja też z początku nie załapałem.... :oops: :razz:

W wypowiedzi te parę postów wyżej chodziło mi o to, że to fajnie, że pod warstwą bazaru, dykty i śmieci w mieście Warszawa kryje się naprawdę zajebiste miasto – w wielu innych miejscach kraju jest odwrotnie: piękna poniemiecka architektura, urbanistyka nietknięta wojną, a w bramach syf, bieda i kolejki do lumpeksów.
_________________
Projektowanie graficzne www.stanski.pl
 
Arbuz


Dołączył: 13 Sie 2004
Posty: 212
Skąd: Wawa
Płeć:
Wysłany: Wto 23 Mar, 2010   

Stanzberg napisał/a:
W wypowiedzi te parę postów wyżej chodziło mi o to, że to fajnie, że pod warstwą bazaru, dykty i śmieci w mieście Warszawa kryje się naprawdę zajebiste miasto – w wielu innych miejscach kraju jest odwrotnie: piękna poniemiecka architektura, urbanistyka nietknięta wojną, a w bramach syf, bieda i kolejki do lumpeksów.

Nie powiedzialbym ze Warszawa jest zajebistym miastem, pod wzgledem architektonicznym. Blokow nie ma, ale i tak jest jakos tak szaro i dosc syfnie. Idzie sie przyzwyczaic, plus faktycznie sa fajne dzielnice, ale jako calosc zdecydowanie nie jest zajebista wedlug mnie. Oporowego syfu i zuli w kazdej bramie faktycznie nie ma (pozdrawiamy Łódź :razz: ), ale za to pelno takiego napuszonego nowobogactwa (zamkniete osiedla, kamery wszedzie, pogarda dla ludzi z poza wwa itd.), co tez nie jest fajne.
 
QkiZ


Dołączył: 14 Cze 2005
Posty: 1871
Skąd: WWa
Płeć:
Wysłany: Wto 23 Mar, 2010   

Arbuz napisał/a:
pogarda dla ludzi z poza wwa

Słyszałem o tym, ale jeszcze tego nie uświadczyłem.
_________________

 
Stanzberg
Dead Press


Dołączył: 12 Mar 2006
Posty: 5542
Płeć:
Wysłany: Wto 23 Mar, 2010   

Zobaczysz, jak się nast. razem spotkamy! :mad: :twisted:

;-) ;-)

Cytat:
Nie powiedzialbym ze Warszawa jest zajebistym miastem, pod wzgledem architektonicznym.
Jasne, że nie ma, ale tego nie powiedzialem. ;-)
Natomiast "zajebistość" lub nie, miasta, nie bierze się tylko ze wspaniałości architektury.
_________________
Projektowanie graficzne www.stanski.pl
 
QkiZ


Dołączył: 14 Cze 2005
Posty: 1871
Skąd: WWa
Płeć:
Wysłany: Wto 23 Mar, 2010   

:lol:
_________________

 
Arbuz


Dołączył: 13 Sie 2004
Posty: 212
Skąd: Wawa
Płeć:
Wysłany: Wto 23 Mar, 2010   

Stanzberg napisał/a:
Jasne, że nie ma, ale tego nie powiedzialem. ;-)
Natomiast "zajebistość" lub nie, miasta, nie bierze się tylko ze wspaniałości architektury.

Ok, to zle zrozumialem. W takim razie co miales na mysli? W czym wwa jest zajebista?
 
suchy693
Moderator


Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 4114
Skąd: GROCHOW CROSS
Płeć:
Wysłany: Pon 16 Sie, 2010   

Dla mnie najlepszym miejscem był zawsze GROCHÓW tam bylo punkowe liceum ,Park Skaryszewski [zajebisty do tej pory],akademiki na Kicu i ludzie którzy tworzyli kiedys punkoworegowy klimat dzielnicy ale to było kiedys. Pozdrawiam wszystkich którym jest nieobca nazwa Grochowskiej kapeli TRANSMISJA .
_________________
EL SEXO AS PURE MERDE!!!!!!!!!!!!!!
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  





© 2002-2013 PunkSerwis | All human rights reserved
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,17 sekundy. Zapytań do SQL: 12