PUNK FORUM » FAQ
» Statystyki
» Grupy
» Użytkownicy
» Szukaj
» Zaloguj
» Rejestracja

Poprzedni temat :: Następny temat
Metalowy pobyt w Danii (na stałe/prawie stałe)
Autor Wiadomość
videocompiler

Dołączył: 11 Mar 2010
Posty: 15
Płeć:
Wysłany: Czw 11 Mar, 2010   

Znajomym powiem...rodzinie również, ale jak będę już w drodze.

Ma ktoś jakieś namiary na tego Rozwala? ;p
_________________
A, B, C, D, LSD

Gummy bears are chasing me.
 
videocompiler

Dołączył: 11 Mar 2010
Posty: 15
Płeć:
Wysłany: Czw 11 Mar, 2010   

pm poleciał, zobaczymy co z tego wyjdzie
_________________
A, B, C, D, LSD

Gummy bears are chasing me.
 
Foxy 68


Dołączył: 24 Lut 2008
Posty: 2289
Płeć:
Wysłany: Czw 11 Mar, 2010   

videocompiler napisał/a:
Ma ktoś jakieś namiary na tego Rozwala? ;p

Za 10000pln podam Ci jego adres w Polsce, numer telefonu i rysopis. Ale najpierw zapytam się czy moge :lol:
_________________
PAMIĘTAJ CHUJU ABYŚ DZIEŃ ŚWIĘTY ŚWIĘCIŁ! :old:
 
videocompiler

Dołączył: 11 Mar 2010
Posty: 15
Płeć:
Wysłany: Czw 11 Mar, 2010   

Jedno zdjęcie już widziałem, adres mi zbędny skoro on tak podróżuje ;p
_________________
A, B, C, D, LSD

Gummy bears are chasing me.
 
rozwal
Operator Beczki Śmierci


Dołączył: 07 Lis 2003
Posty: 1545
Skąd: Kopenhaga
Płeć:
Wysłany: Pią 12 Mar, 2010   

witam :)

ale mi reklame zrobiliscie.. hehe ;)

dania fajny kraj, a przynajmniej byl taki jak tam ostatnio bylem 7 lat temu z dziewczyna :) mam nadzieje, ze i Tobie sie spodoba. moge poruszyc tylko jedna kwestie, ktora mi przychodzi do glowy, a o ktorej pewnie sam juz troche myslales. mianowicie zameldowania. zazwyczaj wszystko w systemach socjalnych opiera sie o adres w urzedzie miasta, takze aby do szkoly pojsc musisz byc zameldowany, aby zalozyc konto w banku musisz byc zameldowany, aby moc pracowac - czesto potrzebujesz konto w bankui i miejsce zameldowania, czasem aby wyrobic numer NIP czy jakikolwiek inny odpowiednik takze trzeba sie zarejestrowac - nie wiem jak to jest w danii, ale musisz koniecznie temu sie przyjrzec. na squocie zameldowac sie zazwyczaj nie jest latwo, o ile jest to w ogole mozliwe. zasadniczo mowie o tym, bo wszystko rozbija sie o legalizacje pobytu. mieszkajac na squocie prawdopodbnie nie bedziesz mial latwego uczestnictwa w socjalu/legalnej pracy/edukacji. wiec zamkniesz sie w kolach squotersow, dorywczych robot i odzyskiwaniu jedzenia ze smietnikow restauracji - przejaskrawiam, aby cos uzmyslowic. jezeli jednak pojedziesz z budzetem, wynajmiesz na legalu studenckie mieszkanko, zarejestrujesz sie w urzedzie miasta (bardzo wazne jak juz mowilem do wszystkiego), to i bedziesz mogl pojsc do urzedu pracy, jak Ci roboty nie dadza to dostaniesz zasilek, z robota bedziesz mial kase na zycie i mozesz do szoly sie zapisac i sprobowac to jakos pogodzic, i zycie sie kreci do przodu w sensowny sposob. zalezy jakie masz ambicje badz co badz. niektorym odpowiada wieczne squotowanie i zycie z dnia na dzien bez wiekszych rozkmin (poza tlumaczeniem, ze jest sie przeciwko rzadowi jako marne wytlumaczenie samemu sobie wlasnego narkotyzowania sie - tak, prowokuje, ale taki obraz szybko przychodzi na mysl po pobytach na asmterdamskich i rotterdamskich squotach), ale inni wola wiecej stabilizacji i "uwiklania w system", tj. edukacji & pracy & stabilnego mieszkania & kasy na piwo w knajpie.

to tylko tyle chyba ode mnie. bo konwencjonalow nie bede Ci prawil, mniej lub bardziej powinienes byc swiadomy roznych wymiarow takiej decyzji. ah, i dobrze, ze kogos szukasz, bo w pojedynke takie wyprawy moga byc ciezkie, ale miej swiadomosc, ze zaufanie i przyjazn to podstawa w ciezkich chwilach, i internetowy kolega to nie ktos, na kim mozesz polegac w planowaniu, a jeszcze mniej w realnych problemach - no chyba, ze jestes z pod szczesliwej gwiazdy.

pozdro z poludniowej holandii :)
_________________
I am sitting with a philosopher in the garden; he says again and again “I know that that's a tree”, pointing to a tree that is near us.
Someone else arrives and hears this, and I tell him: “This fellow isn't insane. We are only doing philosophy.”

L. Wittgenstein
 
heroina
zawodowy dmuchacz


Dołączyła: 15 Kwi 2007
Posty: 2336
Skąd: miasto scyzoryków
Płeć:
Wysłany: Pią 12 Mar, 2010   

łatwiej byłoby wtajemniczyć kogoś ze swoich znajomych. może ktoś by się dał namówić, a wiadomo, ze bezpieczniej byłoby jechać z kimś kogo się w jakimś tam stopniu zna niż z niewiadomokim poznanym w necie...
_________________
Czytając moje posty, ćwicz mięśnie Kegla.
Kiedyś mi za to podziękujesz...
 
slayr


Dołączył: 16 Lip 2007
Posty: 481
Skąd: inąd. Jura krakowsko-częstochowska.
Płeć:
Wysłany: Pią 12 Mar, 2010   

no to mój drogi, powodzenia.

Ja się nie wybiorę, dziennikarstwo wzywa :) .
_________________
hacepank
 
 
Bolusz

Dołączył: 12 Mar 2010
Posty: 4
Płeć:
Wysłany: Pią 12 Mar, 2010   

Mieszkam obecnie w danii tak ze pare slow ode mnie:
Cytat:
Wiem po prostu, że Dania jest jednym z najbardziej swobodnych obyczajowo krajów w Europie, i że kreatywna osoba nie będzie miała najmniejszych problemów ze znalezieniem pracy (argumenty o rodzinach nie radzących sobie w Danii będę wyśmiewał - nie traktuję poważnie 30 letnich kobiet lamentujących na forach, nie znających podstaw interpunkcji, a tacy ludzie narzekali na Danię na forach).


To przyjmij do wiadomosci ze teraz bez znajomosci dunskiego, albo przynajmniej dobrego fachu w rece (ktorego ty nie masz) jak zalapiesz jakas dorywcza prace to bedziesz mial szczescie. Wiem ze wydaje ci sie ze jestes wyjatkowy i co te stare krowy moga wiedziec, ale teraz takie czasy nastaly ze nawet do sprzatania chca jezyka.

Jesli myslisz ze zalapiesz sie na jakiekolwiek swiadczenia socjalne to sie bardzo grubo mylisz - nie te czasy. Jedyne co dostajesz na starcie to mozliwosc bezplatnej nauki jezyka - warunek to oczywiscie musisz miec pozwolenie na pobyt, ktore mozna dostac z powodu:
a)pracy
b)laczenia rodzin
c)nauki - nie dam sobie reki uciac ale chyba tylko studia daja taka podstawe
d)jesli masz wystarczajaca ilosc kasy na koncie zeby sie utrzymac przez pol roku
W kazdym razie regula jest ze w chwili meldunku nie mozesz byc ciezarem dla panstwa/gminy.
To tak pokrotce, na zachete.
Wiem ze magia christianii przyciaga, ale szczerze mowiac to zastanowilnym sie nad innym krajem np holandia.
Ps. byles kiedykolwiek na jakims squacie?



ps2 da sie jakos odzyskac haslo do konta znajac tylko nazwe uzytkownika?
 
Zwierz@k


Dołączył: 07 Lis 2003
Posty: 3938
Skąd: Szczecin...
Wysłany: Pią 12 Mar, 2010   

łamiecie chłopaka :lol: :lol: :lol:
_________________
Want to fuck up, drop out, never trust a fucking hippie.
And for that matter don't trust anyone.
Quit school, don't work, livin' up your music to punk.
If I could do it so could anyone
 
 
rozwal
Operator Beczki Śmierci


Dołączył: 07 Lis 2003
Posty: 1545
Skąd: Kopenhaga
Płeć:
Wysłany: Sob 13 Mar, 2010   

bolusz: pozwolenie na pobyt? to juz czasy ue, jestem przekonany, ze kontrakt najmu (chociazby pokoju) i paszport sa wystarczajace, aby zameldowac sie w urzedzie miasta (wymogi ue, no chyba ze dania sie w pelni jeszcze nie otworzyla - nie interesowalem sie w tym temacie). no badz co badz wystarczy troche poszperac na necie i definitywna odpowiedz bedzie.

co do hasla to napisz do nazika:
http://forum.punkserwis.o...ewprofile&u=265
_________________
I am sitting with a philosopher in the garden; he says again and again “I know that that's a tree”, pointing to a tree that is near us.
Someone else arrives and hears this, and I tell him: “This fellow isn't insane. We are only doing philosophy.”

L. Wittgenstein
 
Bolusz

Dołączył: 12 Mar 2010
Posty: 4
Płeć:
Wysłany: Sob 13 Mar, 2010   

rozwal napisał/a:
bolusz: pozwolenie na pobyt? to juz czasy ue, jestem przekonany, ze kontrakt najmu (chociazby pokoju) i paszport sa wystarczajace, aby zameldowac sie w urzedzie miasta (wymogi ue, no chyba ze dania sie w pelni jeszcze nie otworzyla - nie interesowalem sie w tym temacie). no badz co badz wystarczy troche poszperac na necie i definitywna odpowiedz bedzie.


Nazwa tego czegos to w przyblizeniu "zaswiadczenie o rejestracji", bez tego nie zameldujesz sie w "gminie" (komunie), nie bedziesz mial ubezpieczenia itp. Mozesz tu byc do pol roku bez tego ale wtedy to tak jakby cie nie bylo ;)
Dunczycy pierwszy raz w historii maja dziure budzetowa i troche powariowali :grin:

Co do zalamywania chlopaka to samo to ze szuka kompana na taka impreze przez neta, mowi wszystko za siebie i raczej nie wymaga komentarza :|
 
Stanzberg
Dead Press


Dołączył: 12 Mar 2006
Posty: 5542
Płeć:
Wysłany: Nie 14 Mar, 2010   

Cytat:
Co do zalamywania chlopaka to samo to ze szuka kompana na taka impreze przez neta, mowi wszystko za siebie i raczej nie wymaga komentarza :|
Dlaczego, sposob komunikacji jak każdy inny.
_________________
Projektowanie graficzne www.stanski.pl
 
videocompiler

Dołączył: 11 Mar 2010
Posty: 15
Płeć:
Wysłany: Pon 15 Mar, 2010   

@Bolusz - nie znasz szczegółów, nie wiesz czy znam język itd: nie wypowiadaj się. I proszę, nie marudź, że o tym nie napisałem. Wyraźnie widnieje zdanie "szczegóły na pw/gg".
 
rozwal
Operator Beczki Śmierci


Dołączył: 07 Lis 2003
Posty: 1545
Skąd: Kopenhaga
Płeć:
Wysłany: Wto 16 Mar, 2010   

nie burmusz sie, chcemy pomoc rada i informacja (no nie wiem, jak z kontrowersyjna, ktorej posty od dawna mi sie nie wyswietlaja ;) ).
_________________
I am sitting with a philosopher in the garden; he says again and again “I know that that's a tree”, pointing to a tree that is near us.
Someone else arrives and hears this, and I tell him: “This fellow isn't insane. We are only doing philosophy.”

L. Wittgenstein
 
Bolusz

Dołączył: 12 Mar 2010
Posty: 4
Płeć:
Wysłany: Pią 19 Mar, 2010   

videocompiler napisał/a:
@Bolusz - nie znasz szczegółów, nie wiesz czy znam język itd: nie wypowiadaj się. I proszę, nie marudź, że o tym nie napisałem. Wyraźnie widnieje zdanie "szczegóły na pw/gg".


Aa jak znasz dunski to calkiem inna sytuacja.
Chcialem pomoc, nie marudze tylko pisze jak jest, myslalem ze mozesz byc cielkawy opinii osoby ktora mieszka w danii...
Mimo wszystko powodzenia zycze, do odwaznych swiat nalezy :*
 
Bolusz

Dołączył: 12 Mar 2010
Posty: 4
Płeć:
Wysłany: Pią 19 Mar, 2010   

Stanzberg napisał/a:
Cytat:
Co do zalamywania chlopaka to samo to ze szuka kompana na taka impreze przez neta, mowi wszystko za siebie i raczej nie wymaga komentarza :|
Dlaczego, sposob komunikacji jak każdy inny.


Cytat:
nternetowy kolega to nie ktos, na kim mozesz polegac w planowaniu, a jeszcze mniej w realnych problemach


ale jak juz wspomnialem do odwaznych swiat nalezy
 
michał ze wsi 2


Dołączył: 22 Paź 2009
Posty: 899
Skąd: Polska
Płeć:
Ostrzeżeń:
 5/3/6
Wysłany: Nie 15 Maj, 2011   

Siedzę i czytam stary temat.I zastanawiam się jak potoczyły się dalsze losy naszego bohatera?Jak w telenoweli :-| ?
_________________
Może być?
Może być?
 
bladaczka


Dołączyła: 07 Gru 2010
Posty: 633
Płeć:
Wysłany: Nie 15 Maj, 2011   

jacy tu wszyscy byli kiedyś mili :zdziwienie:
_________________
culture is not your friend
recze bere !
 
janek_janusz

Dołączył: 04 Kwi 2010
Posty: 420
Płeć:
Ostrzeżeń:
 6/3/6
Wysłany: Nie 05 Cze, 2011   Re: Metalowy pobyt w Danii (na stałe/prawie stałe)

videocompiler napisał/a:
Witam, to mój pierwszy post na forum :)

Napiszę krótko i konkretnie: w okolicy połowy maja mam zamiar spakować torbę i ruszyć do Danii w celu rozpoczęcia "nowego życia", z edukacją w tamtejszej szkole średniej włącznie (choć to narazie niepewne). Poszukuję zatem osoby z jajami w wieku 18/19 lat, która również nie ma ochoty dalej mieszkać w tym chorym kraju.

Bylebyś wyjechał do 25 roku zycia. Zapytam jeszcze tylko o jedno. Chesz zyc tam nadzieją ze wrocisz za pare lat a kraj, ktory opuszczasz bedziel lepszy? Nie licz na to. Co innego turystycznie a co innego do pracy na saksach. Jesli jestes wartosciowym czlowiekiem to bedzie tu coraz gorzej gdy pojedziesz. Sam wybierasz. Jesli natomiast nie masz nic do zaoferowania w tym kraju to jedz i nie wracaj.
 
zachariasz


Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 1006
Skąd: Cybullandia/Lubelskie
Płeć:
Wysłany: Nie 05 Cze, 2011   

trochę za późno na kazanie......... :-|
_________________
Piss and love!
 
 
janek_janusz

Dołączył: 04 Kwi 2010
Posty: 420
Płeć:
Ostrzeżeń:
 6/3/6
Wysłany: Nie 05 Cze, 2011   

najwyzej bedzie dla potomnych
zachariasz napisał/a:
trochę za późno na kazanie......... :-|

a co sie znim stalo? do roku to jest jeszcze szansa wrocic z podreperowanym budzetem.
 
zachariasz


Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 1006
Skąd: Cybullandia/Lubelskie
Płeć:
Wysłany: Nie 05 Cze, 2011   

może tam nie było ziemi obiecanej.... może mu się nie udało :sad:
_________________
Piss and love!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  





© 2002-2013 PunkSerwis | All human rights reserved
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 12