PUNK FORUM » FAQ
» Statystyki
» Grupy
» Użytkownicy
» Szukaj
» Zaloguj
» Rejestracja


Poprzedni temat :: Następny temat
RMF PUNK - nowe radio!!
Autor Wiadomość
Biały


Dołączył: 02 Wrz 2006
Posty: 1227
Płeć:
Wysłany: Śro 03 Lut, 2010   

dobra.

Cytat:
ok Biały, to wszystko prawdopodobnie jest prawdą, ale ja mimo wszystko uważam, że takie radio na pewno scenie nie zaszkodzi, a wręcz ją rozwinie. co jakiś czas puszczają kawałki, których się nie zna, co w rezultacie może prowadzić do rozwijania pankowych horyzontów, zapoznawania się z nowymi kapelami i dalej kupowania kolejnych płyt itd. mała lawina. może tak być, nie da się temu zaprzeczyć. także każdy kij ma 2 końce ;-)


no więc główne idee wyłożyłem już gdzieś wyżej. Pankrok to negacja i oderwanie od majnstimu. Tenże majnstim chciałby zagospodarować sobie tę muzykę i kulturę, no i oczywiście zarobić na niej -> sprzedając płyty, koszulki, podpisując kontrakty z kapelami. Dlatego powstało DIY, żeby nie dać dymać się w dupsko i pozostać niezależnym. A tymczasem takie RMF traktuje nas jako zwykłego konsumenta. Napisałem, że nie robią tego z sympatii dla pankroka, tylko żeby zarobić. My, będąc pankami, nigdy nie godziliśmy się na coś takiego - z tej negacji wyrosła w końcu ta kultura, więc nie godzimy się i na RMF. Wolimy audycje tworzone przez swojaków dla swojaków - one wzmacniają scenę.
 
Dev
pink queen


Dołączyła: 08 Paź 2006
Posty: 1470
Płeć:
Wysłany: Śro 03 Lut, 2010   

jednak mam wieczór na forum, toteż -
masz rację i doskonale rozumiem, co chcesz mi przekazać. ale mam dziwne wrażenie, że zaczynamy rozmawiać od idei diy, o której jest osobny temat.
nie czarujmy się, walka z "nimi" jest jak walka z wiatrakami, co oczywiście nie oznacza, że można składać broń.

swoją drogą jak słuchanie radia diy wzmacnia scenę? są z tego jakieś profity, które inwestuje się w pojęcie "scena", któro w tym przypadku znaczy bardzo wiele, jak i nic?
_________________
Hey little sister what have you done?
Hey little sister who's the only one?
Hey little sister who's your superman?
Hey little sister who's the one you want?
Hey little sister shot gun!
 
gooy


Dołączył: 12 Sty 2004
Posty: 1389
Skąd: Freistaat Sachsen
Płeć:
Wysłany: Śro 03 Lut, 2010   

slyszalem nawet dzisiaj w pracy reklame tego wynalazku. sprawdzilem teraz i az sie zdziwilem. myslalem, ze beda leciec farbeni, zabilimizolwia, strachy na lachy i w wersji superpankowej blink182, a okazalo sie ze leci calkiem porzadny pankrok.

nie czaje Waszej rozkminy o wspieraniu sceny. nie wiem co ma w ogole jedno do drugiego.
raczej chyba dobrze jak dzieciak sluchajacy kinderpankowych kapel trafi przypadkiem na to. wielu z Was ma dobre wspomnienia z taka VIVA ZWEI, wiec nie czaje czemu RMF PUNK mialby byc szkodliwy dla sceny :crazy:

edit:
Biały napisał/a:
A tymczasem takie RMF traktuje nas jako zwykłego konsumenta. Napisałem, że nie robią tego z sympatii dla pankroka, tylko żeby zarobić.

jak oni na tym calym RMF PUNK zarabiaja :?: przeciez tam nawet reklam nie ma.
_________________
Brains :!:
 
 
slayr


Dołączył: 16 Lip 2007
Posty: 481
Skąd: inąd. Jura krakowsko-częstochowska.
Płeć:
Wysłany: Śro 03 Lut, 2010   

jak to leciało...


"Na nic wasze swary głupie, wszak i tak skończycie w zupie"

czyli ten kto ma słuchać - będzie słuchał, a kto woli di aj łaj, to kontraband, czy kapitalistyczny ulicznik (swoją drogą zapraszam na moją audycję w każdy wtorek od 18 do 21 ;) )
_________________
hacepank
 
 
100% Hate


Dołączył: 01 Lis 2005
Posty: 412
Skąd: Gdańsk
Płeć:
Wysłany: Śro 03 Lut, 2010   

Biały napisał/a:
ale słuchanie RMF Punk raczej scenie nie pomaga, nawet powiedziałbym że szkodzi, bo rozpierdala od środka

Muszę się przyznać, że dziś dwa razy rozpierdoliłem scenę od środka :mrgreen:
 
gooy


Dołączył: 12 Sty 2004
Posty: 1389
Skąd: Freistaat Sachsen
Płeć:
Wysłany: Śro 03 Lut, 2010   

100% Hate napisał/a:
Muszę się przyznać, że dziś dwa razy rozpierdoliłem scenę od środka :mrgreen:

ja tylko raz, ale przez to ze mają jakis chujowy system streamingu. sciagnelo mi jakis plugin do wma i po paru odswiezeniach zaskoczylo. potem juz nie chcialo dzialac. ja sie prosic nie bede. prosza sie swinie(i general jaruzelski :lol: ).
_________________
Brains :!:
 
 
ko0niu
jaszczurka beznoga


Dołączył: 12 Sie 2007
Posty: 2984
Skąd: Ostrowiec Św./ Krakau
Płeć:
Wysłany: Czw 04 Lut, 2010   

nie jest źle na setliście w tym momencie black flag, circle jerks ale też offspring, exploited ale też KSU. Więc tak czy siak wolę sam sobie układać listę czego będę słuchał. A jako że jutro zacny koncert to katuje vibratorsów i subsów ażeby się jeszcze bardziej nie móc doczekać :faja:
 
 
Foxy 68


Dołączył: 24 Lut 2008
Posty: 2289
Płeć:
Wysłany: Czw 04 Lut, 2010   

100% Hate napisał/a:
Muszę się przyznać, że dziś dwa razy rozpierdoliłem scenę od środka

Ja dziś rozpierdalam. Aktualnie ANwL leci więc git radio.
_________________
PAMIĘTAJ CHUJU ABYŚ DZIEŃ ŚWIĘTY ŚWIĘCIŁ! :old:
 
Dev
pink queen


Dołączyła: 08 Paź 2006
Posty: 1470
Płeć:
Wysłany: Czw 04 Lut, 2010   

trzeszczy to radio, wczoraj tego nie robiło :evil:
_________________
Hey little sister what have you done?
Hey little sister who's the only one?
Hey little sister who's your superman?
Hey little sister who's the one you want?
Hey little sister shot gun!
 
Stanzberg
Dead Press


Dołączył: 12 Mar 2006
Posty: 5542
Płeć:
Wysłany: Czw 04 Lut, 2010   

Jak będą sprzedawali lizaki w kształcie Joe Strummera to też będziecie kupować? :mrgreen:

RMF to jedno z największych gówien, to że wykorzystuje punk rock do zarabiania pieniędzy to jest policzek w twarz dla calej ekipy przecież. Tak się wzbogacili na konkursach smsowych dla idiotów, że już więcej na nich zarobić nie mogą, i szukają bardziej "kumatej" publiki w różnych alternatywnych niszach, takich jak ta.

Nie wiem czy słuchanie RMF osłabia scenę – raczej nie – ale niesmak jest. Po co dawać im zarabiać skoro jest tyle niezależnych pankrokowych stacji, Contraband, Echoscena, Ulicznik, czy DIY radia z niektórych panów z cp/dp.
Jakby byli jedyni na rynku, to co innego: ale logika takich molochów medialnych to pożeranie wartości wypracowanych przez oddolne ruchy, a nie tworzenie nowych. Innymi słowy, nie puszczają ANL i Bad Religion żeby wypromować tę muzykę, tylko dlatego, że liczą na zaintersowanie ludzi którzy już to znają. Z tego samego powodu pewnie nie usłyszycie tam nigdy żadnych nowych, nieznanych bandów.
_________________
Projektowanie graficzne www.stanski.pl
 
Marchin


Dołączył: 28 Wrz 2007
Posty: 772
Skąd: Wrocław
Płeć:
Wysłany: Czw 04 Lut, 2010   

Mnie tam cieszy że puszczają tam coś bardziej kumatego niż green day dzięki temu może dojdzie ta muzyka do jakiejś nowej publiki. Nie każdy rodzi się z irokezem na głowie. Na pewno nie będę stałym słuchaczem tego radia ale nie mam zamiaru też wieszać na nim psów. I jeszcze jedna sprawa czy jeżeli pan x (niepank) ma klub y i pozwala organizować tam koncerty pankowe na których jest w stanie zarobić co nieco to tez jest chujem co wykorzystuje scenę i pankroka dla własnych plugawych korzyści? Bo na moje działa tu ta sama zasada.
_________________
Poczekałem kilka lat, zobaczyłem kto ma rację
Pierdole wasze piwo, idę na demonstracje

głupota przychodzi z wiekiem
 
 
Mecenas
Mecewąsik


Dołączył: 30 Sie 2006
Posty: 3699
Płeć:
Wysłany: Czw 04 Lut, 2010   

jak sie na takim radio zarabia? podobno nie ma reklam, wię cnie bardzo czaję
nie bardzo czaje też po co słuchac radiów internetowych w których prowadzący nic nie mówi to nie lepiej se samemu liste ułozyć w winmpie?
_________________
Si Deus nobiscum, quis contra nos?
 
Kamyla


Dołączyła: 19 Sty 2008
Posty: 596
Skąd: Wrocław
Płeć:
Wysłany: Czw 04 Lut, 2010   

Mecenas napisał/a:
jak sie na takim radio zarabia? podobno nie ma reklam, wię cnie bardzo czaję

za miesiąc pewnie polecą "porta drzwi", "ms więcej niż okna" i kilka innych srodkow na zaparcia ;-)
Marcin rację ma! Może w końcu rzeszy 14 latków uda się odseparować farben lehre od pankroka...no albo powiedzą, że niepankowe jest to radio ;-)
 
 
Hamel


Dołączył: 15 Lis 2009
Posty: 549
Skąd: Pyrlandia
Płeć:
Wysłany: Czw 04 Lut, 2010   

Mimo wszystko jako zainteresowany w 98,7% polskim punkiem, wybieram ulicznika - tam włączam "Punkowe archiwum" i gites, a tutaj to można czekać i czekać... :wall:
_________________
"To jest punk rock, stary - tu się kradnie i morduje!"
 
Foxy 68


Dołączył: 24 Lut 2008
Posty: 2289
Płeć:
Wysłany: Czw 04 Lut, 2010   

Kamyla napisał/a:
za miesiąc pewnie polecą "porta drzwi", "ms więcej niż okna" i kilka innych srodkow na zaparcia

Na tych internetowych kanałach nie ma reklam - wiem bo czasem w robocie puszczają takie tematy.

Mecenas napisał/a:
nie bardzo czaje też po co słuchac radiów internetowych w których prowadzący nic nie mówi to nie lepiej se samemu liste ułozyć w winmpie?

Bo takich rzeczy to sie slucha w pracy. nie wyobrazam sobie sluchania radia jakiego kolwiek w domu, mam ciekawsze nagrania na pólce. Wyjątkiem są radia na cp/dp bo zawsze coś fajnego leci czego nie znam.
_________________
PAMIĘTAJ CHUJU ABYŚ DZIEŃ ŚWIĘTY ŚWIĘCIŁ! :old:
 
Biały


Dołączył: 02 Wrz 2006
Posty: 1227
Płeć:
Wysłany: Czw 04 Lut, 2010   

śmiejcie się, jeśli chcecie, śmiejcie i róbcie co chcecie - nic mi do tego. Ale ja się podpisuję pod tym, co Stan napisał i swoje zdanie już wyraziłem. Nie wiem dokładnie jak się na takim radiu zarabia, ale wątpię, by to byli dobrzy samarytanie niosący ciemnemu ludowi ewangelię pankroka.
 
PepsiPL


Dołączył: 04 Cze 2007
Posty: 592
Skąd: Maniowy
Płeć:
Wysłany: Czw 04 Lut, 2010   

nazik, zabiłeś ćwieka w łeb teraz :rotfl:
_________________
www.myspace.com/ADHDsyndrom ,
http://www.youtube.com/watch?v=1Twf5rCUBug "in our young hearts will dance chaos again!"
 
 
Kamyla


Dołączyła: 19 Sty 2008
Posty: 596
Skąd: Wrocław
Płeć:
Wysłany: Sob 06 Lut, 2010   

No i koniec :D a byłam pełna nadziei...
ale Misfits jest...może nie najlepszy, ale żeby zaraz w jednym szeregu na jednej odslonie z fl to mi się to ani trochę nie podoba :!:
 
 
kRim

Dołączył: 27 Wrz 2007
Posty: 63
Płeć:
Wysłany: Sob 06 Lut, 2010   

http://szubrycht.wordpres...omisja-sledcza/
 
mqrcin

Dołączył: 12 Lis 2007
Posty: 499
Skąd: giedlarowa
Płeć:
Wysłany: Sob 06 Lut, 2010   

no to chyba ten redaktor bywa na punkowym forum :rotfl:
_________________
spotkalem barykady
ludzkiego umyslu
gorsze sa niz wojna
gorsze od faszyzmu
 
 
mqrcin

Dołączył: 12 Lis 2007
Posty: 499
Skąd: giedlarowa
Płeć:
Wysłany: Nie 07 Lut, 2010   

nazik napisał/a:
A tak nawiasem - fajne radio z małym ale ...

takich ale bylo wczoraj kilka co nie zmienia faktu ze da sie posluchac
_________________
spotkalem barykady
ludzkiego umyslu
gorsze sa niz wojna
gorsze od faszyzmu
 
 
Cyb


Dołączył: 16 Wrz 2009
Posty: 307
Skąd: WLKP/BDG
Płeć:
Wysłany: Nie 07 Lut, 2010   

Ja także popieram zdanie Stana, od siebie muszę dodać, że ci panowie zapomnieli o użytkownikach linuxów, żebym mógł posłuchać tego radia to musiałbym trochę nakombinować - nie chcę mi się, dziękuję.
_________________
Limitations are limitless
 
slayr


Dołączył: 16 Lip 2007
Posty: 481
Skąd: inąd. Jura krakowsko-częstochowska.
Płeć:
Wysłany: Nie 07 Lut, 2010   

Wpierdalajcie się masowo na moją audycję panki! :*


Wtorek od 18 do 21 !
_________________
hacepank
 
 
Cyb


Dołączył: 16 Wrz 2009
Posty: 307
Skąd: WLKP/BDG
Płeć:
Wysłany: Nie 07 Lut, 2010   

to przekaż im, żeby rozwiązali problem z linuxami, bo ja leniwy jestem, a to im powinno na słuchaczach zależeć

@slayr
pardon(n!)
_________________
Limitations are limitless
Ostatnio zmieniony przez Cyb Nie 07 Lut, 2010, w całości zmieniany 2 razy  
 
slayr


Dołączył: 16 Lip 2007
Posty: 481
Skąd: inąd. Jura krakowsko-częstochowska.
Płeć:
Wysłany: Nie 07 Lut, 2010   

Ale ja gram na uliczniku :d.
_________________
hacepank
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  





© 2002-2013 PunkSerwis | All human rights reserved
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 12