PUNK FORUM » FAQ
» Statystyki
» Grupy
» Użytkownicy
» Szukaj
» Zaloguj
» Rejestracja

Poprzedni temat :: Następny temat
Na ból - środki farmakologiczne ?

Jak często zdarza Ci się stosować środki farmakologiczne?
Łykam co mi wpadnie w ręce zawsze i wszędzie.
5%
 5%  [ 2 ]
Gdy tylko zaczyna mnie coś boleć wpieprzam leki.
11%
 11%  [ 4 ]
Łykam coś gdy już naprawdę skręca mnie z bólu.
45%
 45%  [ 16 ]
Nie jestem pizdą. Nigdy mojego organizmu żaden farmaceutyk nie skala!
14%
 14%  [ 5 ]
Spierdalaj.
22%
 22%  [ 8 ]
Głosowań: 12
Wszystkich Głosów: 35

Autor Wiadomość
Ryszard

Dołączył: 08 Mar 2008
Posty: 1598
Skąd: Wrocław
Płeć:
Wysłany: Wto 28 Kwi, 2009   

No podczas picia się wypłukują z organizmu sole i witaminki, więc już po piciu, jak wiem, że rano muszę być na chodzie to sobie łyknę multitabsa i w ten sposób chyba uzupełniam zapasy. Nie wiem, od jakiegoś już czasu nie miewam zbyt uciążliwego kaca, może się przyzwyczaiłem.
_________________
nie umiemy się bawić w dyskotece
 
Stanzberg
Dead Press


Dołączył: 12 Mar 2006
Posty: 5542
Płeć:
Wysłany: Wto 28 Kwi, 2009   

QkiZ napisał/a:
Mecenas napisał/a:
witaminy to najlepiej w naturze czyli jak ktos juz napisał: cytryna, cebula, czosnek, zielona pietruszka, seler
bez różnicy. i tak te same związki chemiczne. czy to dropsy czy marchewka
Nieprawda - to niby te same związki, ale sposób ich powstania i to, w jakim "towarzystwie" występują, odgrywa olbrzymią rolę w tym, w jaki sposób będą działać.

Z tego powodu np. witamina C z owoców cytrusowych jest znacznie lepiej przyswajalna niż witamina C zawarta w piwie, nie mówiąc o tabletkach.
Wiele witamin i mikroelementów jest bardzo źle przyswajalna w gotowych preparatach w porównaniu do naturalnych źródeł tych związków.
_________________
Projektowanie graficzne www.stanski.pl
 
QkiZ


Dołączył: 14 Cze 2005
Posty: 1871
Skąd: WWa
Płeć:
Wysłany: Wto 28 Kwi, 2009   

Stanzberg napisał/a:
Wiele witamin i mikroelementów jest bardzo źle przyswajalna w gotowych preparatach w porównaniu do naturalnych źródeł tych związków.

skoro tak twierdzisz to po co są robione multiwitamy :?: skoro są tak słabo wchłanialne. jem multi od kilku miechów, co jakiś czas robie sobie przerwe. fakt, że organizm sie przyzwyczaja do podawania witamin, przez co jak przestaje brać, objawia się to spadkiem aktywności fizycznej, zmęczeniem, złym samopoczuciem (i kac jest gorszy). Ale różnice po sobie widzę, że jak je jem to czuje że sie wchłaniają, nie gorzej niż te z jedzienia. Czuje to po sobie. W takiej tabletce zazwyczaj wit. C za sąsiada ma inne witaminy i środek obojętny, który to wszystko w kupie trzyma.
_________________

 
Stanzberg
Dead Press


Dołączył: 12 Mar 2006
Posty: 5542
Płeć:
Wysłany: Wto 28 Kwi, 2009   

QkiZ napisał/a:
Stanzberg napisał/a:
Wiele witamin i mikroelementów jest bardzo źle przyswajalna w gotowych preparatach w porównaniu do naturalnych źródeł tych związków.

skoro tak twierdzisz to po co są robione multiwitamy :?: skoro są tak słabo wchłanialne.
Ja tak nie twierdzę, to są fakty.
Preparaty multiwinaminowe zażywa się w celu uzupełnienia poziomu witamin i mikroelementów w sytuacjach niedoboru... zawsze to trochę zadziała.
Jeśli Twoja dieta jest ogólnie uboga w witaminy, to chyba oczywiste, że po odstawieniu multiwitaminy odczuwasz ich niedobór. ;-)

Chciałem tylko zaznaczyć kwestię, bo ekspertem nie jestem, i po szczegółowe informacje proponuję się udać gdzie indziej. :-P
_________________
Projektowanie graficzne www.stanski.pl
 
Mecenas
Mecewąsik


Dołączył: 30 Sie 2006
Posty: 3699
Płeć:
Wysłany: Wto 28 Kwi, 2009   

tablety to nie źródło witamin a suplement, tak jest napisane na każdym pudełku lub na wkładce
_________________
Si Deus nobiscum, quis contra nos?
 
QkiZ


Dołączył: 14 Cze 2005
Posty: 1871
Skąd: WWa
Płeć:
Wysłany: Śro 29 Kwi, 2009   

Stanzberg napisał/a:
Jeśli Twoja dieta jest ogólnie uboga w witaminy, to chyba oczywiste, że po odstawieniu multiwitaminy odczuwasz ich niedobór.

Czy ja wiem czy uboga... Jem warzywa, owoce, bardzo lubie mieszać je w różnych potrawach. Sądzę, że to nie kwestia diety tylko szybkiego spalania. Dlatego jest chudy, srać mogę kilka razy na dzień (ale zwierzenia :lol: ), ale inni to robią raz na dwa dni. Zjeść mogę sporo, a i tak tego nie widać. Czuje że odrzywiam się lepiej kiedy sam sobie muszę gotować niż jak siedziałem w domu. I jem co chce. I generalnie witaminy to jedyne "leki" które przyjmuje. Musi mnie rozłożyć konkretnie, abym sięgnął po np. antybiotyki.
_________________

 
Biały


Dołączył: 02 Wrz 2006
Posty: 1227
Płeć:
Wysłany: Śro 29 Kwi, 2009   

niedobrze, jak ktoś sra często i niedobrze jak raz na kilka dni.
 
Dzemu


Dołączył: 23 Lis 2007
Posty: 729
Skąd: Zielona/ŻuRomin
Płeć:
Wysłany: Sob 20 Lis, 2010   

ja tam tabsy lubie pod kazda postacia ;-) psychotropki najlepiej. A odnosnie kaca itp to wiadomo kompleks witamin to podstawa.
_________________
[...] Jestem pojebany, jestem nienormalny, jestem Inny - i niech tak zostanie [...]

„Inteligentni ludzie są często zmuszani do picia, by bezkonfliktowo spędzać czas z idiotami"
 
 
RebelBoy


Dołączył: 09 Lis 2010
Posty: 20
Płeć:
Wysłany: Czw 16 Gru, 2010   

ej no co WY,, "fak de system" :lol: , żadnych tabletek o ludzie podziemia ;) .. one szkodzą, ukryte sa w nich sekretne składniki mające pomóc zniewolić społeczeństwo, zaciemniać umysł itp :mrgreen:

btw.. jak coś zaczyna boleć samo z siebie , to nie przypadkowo,, ma poboleć bo w organizmie jakiś proces sie zaczął.. często oczyszczający.. wtedy bolą kości, stawy, głowa.. to dobra oznaka,, trzeba przetrzymać a po bólu jak już SAM przejdzie człowiek sie czuje lepiej niż przed nim. :cool: nigdy w zyciu nie wziąłem tab. antybólowej ani zadnej tabletki od chyba conajmniej 10 lat- sa dziwne z lekarzami podobnie (bo m.in. wiele lat bez zusów itp..)

ps. nie ma to jak herbaty/napary ziołowe(jest pełny wybór w delikatesach itp) zamiast kaw/herbat zwykłych i picie dużo dobrej wody :old:
Ostatnio zmieniony przez RebelBoy Pią 17 Gru, 2010, w całości zmieniany 2 razy  
 
Mecenas
Mecewąsik


Dołączył: 30 Sie 2006
Posty: 3699
Płeć:
Wysłany: Pią 17 Gru, 2010   

RebelBoy napisał/a:
ej no co WY,, "fak de system" :lol: , żadnych tabletek o ludzie podziemia ;) .. one szkodzą, ukryte sa w nich sekretne składniki majace pomóc zniewolić społeczeństwo, zaciemniać umysł itp :mrgreen:

btw.. jak coś zaczyna boleć samo z siebie , to nie przypadkowo,, ma poboleć bo w organizmie jakiś proces sie zaczał.. cześto oczyszczający.. wtedy bolą kości, stawy, głowa.. to dobra oznaka,, trzeba przetrzymać a po bólu jak już SAM przejdzie człowiek sie czuje lepiej niż przed nim. :cool: nigdy w zyciu nie wziałem tab. antybólowej ani zadnej tabletki od chyba conajmniej 10 lat- sa dziwne z lekarzami odobnie... bo wiele lat bez zusów itp..

nareszcie ktos mnie rozumie :jupi:
_________________
Si Deus nobiscum, quis contra nos?
 
Marchin


Dołączył: 28 Wrz 2007
Posty: 772
Skąd: Wrocław
Płeć:
Wysłany: Pią 17 Gru, 2010   

Nie stosuję, chyba że na wysoką gorączkę. Piguły są dla cieniasów. :razz:
_________________
Poczekałem kilka lat, zobaczyłem kto ma rację
Pierdole wasze piwo, idę na demonstracje

głupota przychodzi z wiekiem
 
 
BadMotherfucker


Dołączył: 25 Cze 2009
Posty: 2818
Skąd: się biorą dzieci?
Płeć:
Wysłany: Pią 17 Gru, 2010   

Wczoraj w nocy opierdoliłem 3 tabsy ketonalu 100mg - ból zębów jest najgorszym z możliwych :!:
A zasnąć udało mi się dopiero o 5 nad ranem jak żona wstawała żeby się ogarnąć :hmm:
_________________
"Z każdym dniem mojego życia zwiększa się nieuchronnie liczba tych, którzy mogą mnie pocałować w dupę"
"Ktoś zapytał mnie: czym jest punk? Kopnąłem w śmietnik i powiedziałem: to jest punk. Wtedy on kopnął i spytał: to jest punk? Odpowiedziałem: nie, to jest trendy"
 
k_u_dlaty


Dołączył: 06 Cze 2011
Posty: 590
Skąd: od bociana
Płeć:
Wysłany: Pią 11 Sty, 2013   

Poodkopuję stare tematy. Leków ogólnie tez unikam. Na wakacjach złapałem zapalenie oskrzeli O.o a lekarz przepisał mi antybiotyk, nie kupiłem i nic nie brałem a przeszłości mi po 2-3 dniach. Kiedyś złapałem anginę i dostałem zastrzyki, ale to juz był hardkor i musiałem wziąć bo zdychałem z bólu w nocy i w dzień. Teraz się hartuję i stosuję środki z 'domowej apteki'- to na prawdę działa ;)
_________________
nie ma zagrożenia
 
 
Aida

Dołączyła: 14 Kwi 2011
Posty: 467
Skąd: stąd
Płeć:
Wysłany: Sob 12 Sty, 2013   

BadMotherfucker napisał/a:
ból zębów jest najgorszym z możliwych

prawda :!:
Ja leków prawie wcale nie biorę, tylko czasem jak rodzice kupują na kaszel to biore ale tak na spróbowanie jak smakuje :) a i jeszcze kiedyś jadłam apap jak piliśmy ze znajomymi, by był większy kop :crazy:
_________________
" Punk jest w nas, w naszych sercach, w naszej duszy, w naszej muzyce. Robimy wiec to co chcemy, a nie to co robia inni"
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  





© 2002-2013 PunkSerwis | All human rights reserved
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 14