PUNK FORUM » FAQ
» Statystyki
» Grupy
» Użytkownicy
» Szukaj
» Zaloguj
» Rejestracja


Poprzedni temat :: Następny temat
Street Punk Oi!

Jak długo jesteś Punkiem?
wiele... wiele lat...
14%
 14%  [ 17 ]
byłem... ale mi się znudziło...
4%
 4%  [ 5 ]
Punk? nigdy o czymś takim niesłyszałem...
25%
 25%  [ 29 ]
urodziłem się z irokezem na głowie...
21%
 21%  [ 24 ]
spierdalaj
34%
 34%  [ 39 ]
Głosowań: 47
Wszystkich Głosów: 114

Autor Wiadomość
Foxy 68


Dołączył: 24 Lut 2008
Posty: 2289
Płeć:
Wysłany: Nie 24 Lut, 2008   

Który to Janek??
_________________
PAMIĘTAJ CHUJU ABYŚ DZIEŃ ŚWIĘTY ŚWIĘCIŁ! :old:
 
larwa666

Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 2
Wysłany: Sob 05 Kwi, 2008   

Oie nie są rasistami a ni tego typu ludzmi lubia popic i tyle
 
 
Stanzberg
Dead Press


Dołączył: 12 Mar 2006
Posty: 5542
Płeć:
Wysłany: Sob 05 Kwi, 2008   

Dyskusja w tym temacie zadryfowała mocno w kierunku teatru absurdu.

Porozumiewacie się jakimś, nieznanym mi, kodem, panowie i panie, czy jak? :wink:
_________________
Projektowanie graficzne www.stanski.pl
 
Aneta
kąśliwa żmija

Dołączyła: 02 Gru 2005
Posty: 2702
Skąd: Ohra
Płeć:
Wysłany: Sob 05 Kwi, 2008   

Stanzberg napisał/a:
Porozumiewacie się jakimś, nieznanym mi, kodem


potrenuj... uda Ci się, uda... ;)
 
Myr

Dołączył: 27 Lut 2008
Posty: 61
Płeć:
Wysłany: Sob 05 Kwi, 2008   

Jeżeli ktoś jest rasistą to jego sprawa a subkultura niema nic do tego, jak dla mnie nawet hipisi mogą być rasistami i faszystami a teksty typu:
Cytat:
skinheadzi maja poglądy czysto narodowe a punki zazwyczaj anarchistyczne

pokazują tylko
Cytat:
wąskie horyzonty umysłowe

niektórych Formowiczów.
:evil:
_________________
Sex, Drugs & Maryla Rodowicz
 
Nieviadomsky1986


Dołączył: 30 Lip 2005
Posty: 32
Skąd: 1/2TUSK
Wysłany: Nie 06 Kwi, 2008   

A ja nie fjem, nie fjem z jednej strony koffam Analogsóf a z drugiej strony sMuThEcZeK w serduszku bo tto faszyści iinne zespoliki tesh nie lubiom hippów :cry:

Cytat:
wytlumaczcie mi czym się różni Skinhead od Oi-owca


Ja tHesH nie wiem moSHE ktoś mi to wytłumaczy, bo kumpel mi mówił że te ojowce to niby dobre panki i skiny co z antifom trzymają i jeżdza różowym tico
 
 
Biały


Dołączył: 02 Wrz 2006
Posty: 1227
Płeć:
Wysłany: Nie 06 Kwi, 2008   

Cytat:
Dyskusja w tym temacie zadryfowała mocno w kierunku teatru absurdu.

Czytając pierwszy post tego topica czułem że tak właśnie będzie ;)
 
Szelon

Dołączył: 15 Kwi 2009
Posty: 2
Skąd: Grudziądz
Płeć:
Wysłany: Czw 16 Kwi, 2009   

Totalnie nie rozumiem Oi-ów, zawsze byłem pewien że Punki są przeciwni rasizmowi, tym czasem jednocząc się z Skinami jakby przyłączyli się do tego co oni robią, są różne teorie na temat skinheadów ale jakoś jeszcze nie słyszałem o skinie co nie ma rasistowskich pogladów, a punki nigdy nie rpzejawiali jakiś anty mniejszościowych skłonności, więc nie rozumiem tego ruchu skoro jest taka róznica dwóch kultur to po co mają się łączyć. Oi-e troche wychodzą na hipokrytów odłączjąc się od wszelkich nazistowskich pogladów, a zarazem przyjaźniąc się z tymi co takowe idee wyznają.
_________________
(A)narchy
 
 
xkrzysiekx


Dołączył: 07 Lip 2005
Posty: 2324
Skąd: Jarocin/Poznań
Płeć:
Wysłany: Pią 17 Kwi, 2009   

Szelon napisał/a:
Oi-e troche wychodzą na hipokrytów odłączjąc się od wszelkich nazistowskich pogladów, a zarazem przyjaźniąc się z tymi co takowe idee wyznają.

"mądrzy" ludzie nazywają to apolitycznością ;)
_________________
Kill your fucking idols
Just smash them on the wall
Don't buy their senseless records
Don't be their fuckin' toy
 
 
Stanzberg
Dead Press


Dołączył: 12 Mar 2006
Posty: 5542
Płeć:
Wysłany: Pią 17 Kwi, 2009   

Ktoś tu widzę koniecznie chce zasłużyć na "debila miesiąca". :look:

xkrzysiekx napisał/a:
Szelon napisał/a:
Oi-e troche wychodzą na hipokrytów odłączjąc się od wszelkich nazistowskich pogladów, a zarazem przyjaźniąc się z tymi co takowe idee wyznają.

"mądrzy" ludzie nazywają to apolitycznością ;)

Oskarżanie apolitycznych punków o przyjaźnie z naziolami są od dawna żałosne na maksa.
Proszę zamilknąć albo przedstawić dowody.
_________________
Projektowanie graficzne www.stanski.pl
 
xkrzysiekx


Dołączył: 07 Lip 2005
Posty: 2324
Skąd: Jarocin/Poznań
Płeć:
Wysłany: Pią 17 Kwi, 2009   

no niestety ale "z boku" apolitycznosc wyglada wlansie tka - no nazi, no red - ale z naziolami moge piwo wypic. oi!
_________________
Kill your fucking idols
Just smash them on the wall
Don't buy their senseless records
Don't be their fuckin' toy
 
 
Stanzberg
Dead Press


Dołączył: 12 Mar 2006
Posty: 5542
Płeć:
Wysłany: Pią 17 Kwi, 2009   

xkrzysiekx napisał/a:
no niestety ale "z boku" apolitycznosc wyglada wlansie tka - no nazi, no red - ale z naziolami moge piwo wypic. oi!
Dodajmy, że z bardzo dalekiego boku, bez lornetki ani przekazów bezpośrednich.

Z mojej perspektywy jakiś tam Bahrajn, albo Wyspy Salomona to jest dzicz. Nigdy tam nie byłem, ale tak mi się wydaje.
_________________
Projektowanie graficzne www.stanski.pl
 
Ryszard

Dołączył: 08 Mar 2008
Posty: 1598
Skąd: Wrocław
Płeć:
Wysłany: Pią 17 Kwi, 2009   

a ja mam podobne odczucia co krzysiek kwestii apolityczności. z jednej strony jak centrolewicowe poglądy to "komuch", z drugiej dopóki nie zabijasz murzynów i nie spuszczasz się na widok fuhrera to "konserwatywny".
_________________
nie umiemy się bawić w dyskotece
 
Astiv

Dołączył: 29 Lut 2008
Posty: 66
Skąd: Rybnik
Płeć:
Wysłany: Pią 17 Kwi, 2009   

niekoniecznie...
zresztą ile ludzi tyle poglądów i ich interpretacji...

wracając do tematu, da się zachować dystans zarówno od czerwonych jak i brunatnych
 
100% Hate


Dołączył: 01 Lis 2005
Posty: 412
Skąd: Gdańsk
Płeć:
Wysłany: Sob 18 Kwi, 2009   

Ryszard napisał/a:
z jednej strony jak centrolewicowe poglądy to "komuch", z drugiej dopóki nie zabijasz murzynów i nie spuszczasz się na widok fuhrera to "konserwatywny".

bo dla niektórych SLD, pedalskie parady i spędy feministek to "centrolewica", a z drugiej strony jakakolwiek identyfikacja z poglądami Dmowskiego, to już faszyzm pełną gębą. Jak widać punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.
 
Biały


Dołączył: 02 Wrz 2006
Posty: 1227
Płeć:
Wysłany: Sob 18 Kwi, 2009   

SLD to taka lewica bez ikry, której nie wiadomo już o co chodzi. Lewicy już nie ma, bo nie ma już charakteru i niczym nie różni się od neo-liberałów. Z resztą taki "marsz ku centrum" dotyczy też prawicy.

Cytat:
jakakolwiek identyfikacja z poglądami Dmowskiego, to już faszyzm pełną gębą

nazizm może nie, ale o faszyzm się już to ociera. Różnice między narodowym-radykalizmem nie są wielkie.
 
Ryszard

Dołączył: 08 Mar 2008
Posty: 1598
Skąd: Wrocław
Płeć:
Wysłany: Sob 18 Kwi, 2009   

"pedalskie parady i spędy feministek" to rzeczywiście totalitaryzm jak chuj! Za to "odebrać Żydom majątki" (na które notabene sami zapracowali) to oczywiście gorący patriotyzm. :roll:
_________________
nie umiemy się bawić w dyskotece
 
100% Hate


Dołączył: 01 Lis 2005
Posty: 412
Skąd: Gdańsk
Płeć:
Wysłany: Sob 18 Kwi, 2009   

Rysiu, coraz gorzej z tobą. Gdzie ja napisałem, że "parady pedalskie to totalitaryzm"? :shock:

Pisałem, że "dla niektórych pedalskie parady to centrolewica" - w sensie, że dla mnie nie ma to z centrolewicą nic wspólnego, tak samo jak poglądy Dmowskiego z faszyzmem.

A jeśli o żydów chodzi - to póki co oni poprzez realizację swoich roszczeń chcą wywalać ludzi z domów, więc nie wiem o jakim odbieraniu majątków żydów ty mówisz? :lol:
 
Ryszard

Dołączył: 08 Mar 2008
Posty: 1598
Skąd: Wrocław
Płeć:
Wysłany: Sob 18 Kwi, 2009   

Ja napisałem o zjawisku które zauważam (poglądy lewicowe = "komuch" = totalitaryzm), ty zaś odniosłeś się, jak mniemam, do mojej wypowiedzi.


O Żydach odniosłem się do programu stworzonego przez ugrupowanie Dmowskiego, a konkretniej jednego z podpunktów dotyczących właśnie kwestii wyznawców judaizmu. Żeby nie szukać daleko podam niezbyt może szanowane źródło, ale są w nim dalsze odnośniki bibliograficzne: http://pl.wikipedia.org/w..._a_antysemityzm
_________________
nie umiemy się bawić w dyskotece
 
100% Hate


Dołączył: 01 Lis 2005
Posty: 412
Skąd: Gdańsk
Płeć:
Wysłany: Nie 19 Kwi, 2009   

Nie wiem Rysiu jak ty zamierzasz zdać maturę z takim rozumieniem słowa pisanego :lol:
 
Stanzberg
Dead Press


Dołączył: 12 Mar 2006
Posty: 5542
Płeć:
Wysłany: Nie 19 Kwi, 2009   

Rysiu, nie załamuj mnie, proszę.

Z tym ocieraniem się Dmowskiego o faszyzm, to są jakieś kpiny i manipulacja.
Po pierwsze: Dmowski formował nurt narodowy jeszcze w XIX wieku, kiedy o faszyźmie nikt jeszcze nie śnił (Mussolini założył swój związek zaraz po I wojnie bodajże); więc prędzej to faszyzm ociera się o Dmowskiego, ale to też gruube uproszczenie.
Po drugie: nacjonalizm, który jest jedynym wspólnym mianownikiem faszyzmu i myśli Dmowskiego, miał w obu przypadkach zupełnie inną twarz: Dmowski reprezentował nacjonalizm realistyczny, opierający się na dążeniach niepodległościowych i realizacji narodowych interesów. A faszyzm, to wiadomo: totalitaryzm i dążenie do całkowitego podporządkowania jednostki państwu - to są dwie różne rzeczy!
Po trzecie: nie ma sensu na poważnie dyskutować o antysemityźmie Dmowskiego, jak i antysemityźmie nazistów, bo wiadomo, że oba poglądy miały podłoże bardziej kliniczne, niż logiczne.
_________________
Projektowanie graficzne www.stanski.pl
 
Ryszard

Dołączył: 08 Mar 2008
Posty: 1598
Skąd: Wrocław
Płeć:
Wysłany: Nie 19 Kwi, 2009   

Ależ ja nic nie napisałem, że poglądy Dmowskiego są faszystowskie. :shock: Przypisujesz mi w ogóle nie moje słowa. Co więcej ja się z tobą Stan zupełnie zgadzam, że "'totalitaryzm [to] dążenie do całkowitego podporządkowania jednostki państwu". Dlatego nie wiem skąd pomysł, żeby ludzi o poglądach lewicowych utożsamiać z komunistami, który to komunizm za totalitaryzm uważam.
W drugiej części wypowiedzi napisałem, że "kliniczny antysemityzm" to z kolei zajebisty przykład patriotyzmu.
Ja nawet nigdzie nie użyłem słowa 'faszyzm', macie jakąś paranoję. :roll:
_________________
nie umiemy się bawić w dyskotece
 
Stanzberg
Dead Press


Dołączył: 12 Mar 2006
Posty: 5542
Płeć:
Wysłany: Nie 19 Kwi, 2009   

OK, przepraszam Cię bardzo, to napisał ktoś inny. :oops:
Biały napisał/a:
Cytat:
jakakolwiek identyfikacja z poglądami Dmowskiego, to już faszyzm pełną gębą

nazizm może nie, ale o faszyzm się już to ociera. Różnice między narodowym-radykalizmem nie są wielkie.
_________________
Projektowanie graficzne www.stanski.pl
 
Biały


Dołączył: 02 Wrz 2006
Posty: 1227
Płeć:
Wysłany: Nie 19 Kwi, 2009   

Stan, rozumiem co masz na myśli. Nie napisałem, że Dmowski był faszystą. Ale było mu całkiem niedaleko - wystarczy spojrzeć np. na postulaty założonego przez niego OWP - m.in. wyłączenie Żydów z życia publicznego i stworzenie z kraju, w którym tylko Polacy byliby pełnoprawnymi obywatelami, a musimy pamiętać, że II RP była całkiem multi-kulti. W szeregach OWP było widać też skłonności (choć nie u wszystkich członków) ku korporacjonizmowi, czyli faszystowskim koncepcjom gospodarczym. Ale tego to już Dmowski nie wymyślił, nie jego wina. Co prawda ich poglądy to nie był jeszcze totalitaryzm, jednak postulowali wzmocnienie władzy wykonawczej i widać tam było tendencje autorytarne. Wiem, że Dmowskiemu nie uśmiechali się "młodzi" działacze narodowi, bardziej radykalni, jednak ich poglądy wyrosły właśnie od niego. Dlatego nie mówię, że endecja była faszystowska, tylko faszyzująca. Można doszukać się analogii.
 
Stanzberg
Dead Press


Dołączył: 12 Mar 2006
Posty: 5542
Płeć:
Wysłany: Pon 20 Kwi, 2009   

Sam antysemityzm to trochę za mało, żeby powiedzieć, że "było mu niedaleko do faszyzmu", zważywszy na to, że to zjawisko przynajmniej tak stare jak Żydzi. ;-)
Plan pozbawienia ich z części praw obywatelskich, to w gruncie rzeczy postulat powrotu do zasad obowiązujących w I Rzeczypospolitej, która była chyba jeszcze bardziej multi-kulti niż II. ;-)
A tendencje radykalne, totalitarne czy autorytarne były mniej lub bardziej obecne we wszystkich chyba ówczesnych prądach politycznych, więc też nie bardzo rozumiem analogii... wg tych kryteriów niektórych komunistów i anarchistów też można nazwać "faszyzującymi", tylko to przestaje mieć walor naukowego opisu, a zaczyna być czystą publicystyką. ;-)
_________________
Projektowanie graficzne www.stanski.pl
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  





© 2002-2013 PunkSerwis | All human rights reserved
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 15