PUNK FORUM » FAQ
» Statystyki
» Grupy
» Użytkownicy
» Szukaj
» Zaloguj
» Rejestracja

Poprzedni temat :: Następny temat
Filmy! Książki!
Autor Wiadomość
el_fanatico

Dołączył: 17 Cze 2012
Posty: 26
Płeć:
Wysłany: Nie 08 Lip, 2012   

kawkader napisał/a:
W końcu obejrzałem Mechaniczną Pomarańczę ... ktoś mi wyjaśni na czym polega rzekomy geniusz tego filmu/książki? :geek:


 
SantaClaus


Dołączył: 02 Sty 2010
Posty: 587
Płeć:
Wysłany: Pon 09 Lip, 2012   

Wczoraj skończyłem



dzisiaj zabieram się za to:

 
suchy693
Moderator


Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 4114
Skąd: GROCHOW CROSS
Płeć:
Wysłany: Sob 14 Lip, 2012   

obejrzałem i nie wiem co o nim sądzić :?
_________________
EL SEXO AS PURE MERDE!!!!!!!!!!!!!!
 
kawkader


Dołączył: 02 Lip 2011
Posty: 448
Skąd: ToruŃ
Płeć:
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: Sob 14 Lip, 2012   

Che Guevara... ciężka sprawa. Ja właśnie czytam jego biografie.
_________________
Miej wyjebane, a będzie Ci dane.
 
suchy693
Moderator


Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 4114
Skąd: GROCHOW CROSS
Płeć:
Wysłany: Nie 15 Lip, 2012   

Myslałem że to kupa ....ale powiem szczerze dobrze się czyta bez 2 zdań :bananik:
_________________
EL SEXO AS PURE MERDE!!!!!!!!!!!!!!
 
loscrudos

Dołączył: 18 Paź 2009
Posty: 150
Płeć:
Wysłany: Nie 15 Lip, 2012   

Czytałem coprawda tylko część bo kniga nie moja i na imprezie zbyt dużo czasu nie było , ale to co udało się ogarnąć było bardzo ciekawe , Brylu ze swoim garbem czasowym ma o czym pisać i dobrze że się z tym uzewnętrznia :mrgreen:
 
suchy693
Moderator


Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 4114
Skąd: GROCHOW CROSS
Płeć:
Wysłany: Wto 17 Lip, 2012   

WCZORAJ OGARNĄŁEM TEN FILM troche smutny, troche nudny ale muza w porzo w tle !!
_________________
EL SEXO AS PURE MERDE!!!!!!!!!!!!!!
 
justin-b


Dołączył: 31 Lip 2012
Posty: 4
Płeć:
Wysłany: Śro 01 Sie, 2012   

Ja lubie wracać do Obcego :)
a z książek - generalnie historyczne - takie hobby :)
_________________
Humor to jeden ze sposobów samoobrony przed wszechświatem
 
suchy693
Moderator


Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 4114
Skąd: GROCHOW CROSS
Płeć:
Wysłany: Pią 03 Sie, 2012   

dobry film naprawde warty obejrzenia!!!! :faja:
_________________
EL SEXO AS PURE MERDE!!!!!!!!!!!!!!
 
suchy693
Moderator


Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 4114
Skąd: GROCHOW CROSS
Płeć:
Wysłany: Czw 06 Wrz, 2012   

To marzenie poznania Dalajlamy stało się także udziałem Mieczysława Bieńka, hajera - górnika przodkowego z Katowic. Relacje z tej niezwykłej podróży zawarł w książce „Hajer jedzie do Dalajlamy”, prawdziwej gratce nie tylko dla globtroterów, ale także dla wielbicieli obcych kultur i pięknych widoków podziwianych z własnego fotela.

Autor po ciężkim wypadku w kopalni zabrał się za wojaże po świecie, a w 2006 roku odbył kilkumiesięczną podróż lądem do Jego Świętobliwości. Tę swego rodzaju pielgrzymkę poprzedził szereg pomniejszych „wypadów”, w których także możemy uczestniczyć dzięki zapiskom Bieńka. Jego barwne opowieści o dalekich, egzotycznych krajach przeplatają się ze wspomnieniami z lat dziecięcych spędzonych w Wełnowcu oraz szkolnymi wybrykami. Wszystko to jest okraszone śląską gwarą i podlane sporą dawką najlepszego na świecie bimbru.

Impulsem do wyrwania się ze „zwyczajnego” życia jest szereg wypadków, w wyniku których autor stracił wzrok w jednym oku i przestał słyszeć na jedno ucho. By poradzić sobie z ograniczoną sprawnością, Bieniek rusza w szaloną podróż do Indii – bez znajomości języków, bez przewodników i map. Ta wędrówka całkowicie odmienia jego życie i od tego czasu codzienność wypełniają mu książki, nauka angielskiego i… kolejne wyprawy. Tytułowa wyprawa do Dalajlamy miała miejsce po pięciu latach od tej pierwszej, indyjskiej eskapady i była swoistym rozliczeniem się z dotychczasowym życiem.

Rozpoczęta w Katowicach na autostradzie A4 w kierunku Krakowa podróż obfituje w niezwykle przygody, podobnie jak niezwykłe jest całe przedsięwzięcie. Wraz z autorem bawimy się zatem na weselu w Kijowie, podczas podróży z Charkowa do Toszkientu w Uzbekistanie umacniamy przyjaźń polsko-rosyjską, zagryzając historie swojską kiełbasą.

W przerwach pomiędzy indyjskimi podróżami kusi Bieńka Tajlandia, której koloryt roztacza autor również przed czytelnikami, mamiąc złotem i pięknie uśmiechniętymi dziewczętami. Podczas tej wyprawy uczestniczy w ceremoniach pogrzebowych w Waranasi, dociera do pełnej kontrastów Kalkuty, gdzie obok nowoczesnych wieżowców i banków rozciąga się morze slumsów, nędzy i chorób, przemyca też w zupełnej nieświadomości 40 kilogramów srebra w sztabach.

Punktem kulminacyjnym i swoistą esencją tych odkrywanych światów jest jednak spotkanie z Dalajlamą, audiencja, w którą nie wierzył nikt oprócz samego autora. Tam, w Dharamsali, uczestnicząc w prywatnych modłach Dalajlamy za najbliższych i za rodzinę, Bieniek udowadnia, że wszystko jest możliwe. Prezent podarowany Jego Świętobliwości, makatka z wyhaftowanymi łabędziami, jest symbolem zwycięstwa nad samym sobą, swoimi ograniczeniami, słabościami i kompleksami.

Bieniek mówi, że „marzenia to pojazd unoszący Cię do gwiazd”, a jego książka jest relacją z dochodzenia do celu i spełniania się snu o niemożliwym. „Hajer jedzie do Dalajlamy” to okno na świat pełen soczystych barw i świeżości. Świat, w który warto się wraz z Mieczysławem Bieńkiem zagłębić.
_________________
EL SEXO AS PURE MERDE!!!!!!!!!!!!!!
Ostatnio zmieniony przez suchy693 Czw 06 Wrz, 2012, w całości zmieniany 1 raz  
 
bladaczka


Dołączyła: 07 Gru 2010
Posty: 633
Płeć:
Wysłany: Czw 06 Wrz, 2012   

właśnie się nie umiem oderwać od "pokarmu bogów"
"Skoro już w XIX wieku zgodziliśmy się przyznać, że człowiek pochodzi od małpy, najwyższy czas pogodzić się z faktem, że były to naćpane małpy" - pisze Terence McKenna w książce, która zapewniła mu sławę jednego z najwybitniejszych badaczy natury ludzkiej. McKenna proponuje w niej nowe spojrzenie na ewolucję człowieka, akcentując rolę, jaką odegrały w niej substancje halucynogenne, używki i narkotyki

Tropi praktyki szamańskie i ceremonie magiczne, w których istotną rolę pełniły środki zmieniające świadomość. Przygląda się ludzkim wzlotom i upadkom, próbując odpowiedzieć na pytanie: Skąd się bierze ludzka fascynacja odmiennymi stanami świadomości i jakie mogą być z niej pożytki? Pokarm bogów należy do tych nielicznych dzieł poświęconych halucynogenom, używkom i narkotykom, które weszły do kanonu humanistyki. To dzieło niebezpieczne, ponieważ prowokujące do myślenia.
_________________
culture is not your friend
recze bere !
 
bladaczka


Dołączyła: 07 Gru 2010
Posty: 633
Płeć:
Wysłany: Pią 21 Wrz, 2012   

co to ludzie, nikt tu nie czyta ? ? :> :>
Skończyłam "Kosmiczny Spust". Myślałam, że wszystko o czym autor mówił w opisie będzie przedstawione do bólu dosłownie lub okaże się tak skomplikowanymi metaforami, że tego ni chuja nie zczaję. A jeszcze bardziej się bałam, że zacznie snuć paranoiczne teorie spiskowe na temat kosmitów i masonerii :grin: Na szczęście to jedna z moich kolejnych ulubionych książek. :smile: Luźna opowieść z pogranicza parapsychologii, fizyki kwantowej i nie tylko. Wilsonowi działy się przedziwne rzeczy a jednak zachowuje on pełen poczucia humoru sceptycyzm, który mi bardzo przypadł do gustu. Z drugiej strony naucza, że sceptycyzm to nie wszystko ,a świat a przede wszystkim umysł człowieka (czyli w sumie świat?) to rzeczy baardzo dziwne. Lektura może wiele wnieść do osobistego rozwoju, chyba że jest się zatwardziałym fundamentalistą który pazurkami uczepił się swojego lichego tunelu rzeczywistości.

KOSMICZNY SPUST to jedna z najważniejszych książek na temat tego, co się dzieje, gdy odkrywamy, że świat jest inny niż nam się przez całe życie wydawało. To odyseja psychedeliczna po zakamarkach ludzkiej świadomości, tajemnicach kultywowanych przez stowarzyszenia tajemne, niezwykłych odkryciach undergroundowych naukowców oraz sekretach historii XX wieku.

Czym jest rzeczywistość - czymś twardym jak skała czy zmiennym jak wytwory naszego umysłu, czymś z góry zaplanowanym czy całkiem przypadkowym? Kim jesteśmy - pionkami w grze władców tego świata czy nieznanymi bogami kształtującymi los zgodnie ze swoją wolą? Czym jest nasze życie - polem walki różnych sił tajemnych czy kosmicznym żartem?
W "Kosmicznym spuście" Robert Anton Wilson - autor "Oka w piramidzie", "Złotego jabłka", "Lewiatana" oraz "Seksu, narkotyków i okultyzmu"- bezpardonowo rozbija nasze wyobrażenia o świecie, w którym żyjemy, zabierając nas w fascynującą podróż do "kosmicznego wesołego miasteczka wypełnionego podwójnymi agentami, kosmitami, niezrozumiałymi symbolami na jednodolarówce, przekazami z Syriusza, tajemnicami Aleistera Crowleya, planami opuszczenia tej planety oraz paradoksami fizyki kwantowej". "Kosmiczny spust"to książka-wirus wprowadzająca w odmienny stan świadomości, dzieło będące biblią kontrkultury i skarbnicą wiedzy tajemnej, a przede wszystkim kluczem do świata, w którym nic nie jest prawdziwe, ponieważ wszystko jest możliwe.
_________________
culture is not your friend
recze bere !
 
suchy693
Moderator


Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 4114
Skąd: GROCHOW CROSS
Płeć:
Wysłany: Pią 21 Wrz, 2012   






w 2012 roku wydawnictwo Znak opublikowało polskie tłumaczenie książki Christophera Hale'a "Kaci Hitlera. Brudny sekret Europy". Książka opisuje zaangażowanie się około miliona nie-niemieckich zwolenników Hitlera w eksterminację szeregu nacji, co eufemistycznie nazywano "przebudową demograficzną Europy". Pierwsze wrażenia z lektury bardzo pozytywne. Książka przynosi mnóstwo faktów, tropów, ciekawych ujęć ... do tego jest potoczyście i przystępnie napisana. To pozycja ważna i poruszająca. Jedynym mankamentem wydaje się być nie dość chyba staranna redakcja książki.

z opisu:
"Szaleńcze nazistowskie przedsięwzięcie - zamordować miliony ludzi, zlikwidować całe narody. Ludobójstwo przez Niemców zaplanowane i przez Niemców wcielane w życie. To tylko część prawdy - wygodna, ale celowo zafałszowana wizja II wojny światowej. Ukraińcy, Litwini, Łotysze, Chorwaci, Holendrzy, Bośniacy, Duńczycy, Rumuni... To oni wzięli udział w orgii mordów na skrwawionych, także polskich, ziemiach. Milion ochotników z całej Europy zgłosiło swój akces do szaleńczego eksterminacyjnego projektu pod sztandarami Waffen SS. Chcieli wykazać, że są godni reprezentować nową Europę - Europę nadludzi Heinricha Himmlera."

opinie:
"Książka fascynująca i oparta na dogłębnych badaniach.” - Michael Burleigh Warto zapoznac sie z tą lekturą :old:
_________________
EL SEXO AS PURE MERDE!!!!!!!!!!!!!!
 
SantaClaus


Dołączył: 02 Sty 2010
Posty: 587
Płeć:
Wysłany: Pią 21 Wrz, 2012   

To ja sobie zapisuje w notatniku listę książek, które chcę przeczytać, jak na razie jest ich tyle:


STEPHEN KING:
MISERY
Lśnienie
Smętarz dla zwierzaków
Sklepik z marzeniami


Psychopaci są wśród nas - ROBERT D. HARE

John Leake Pisarz, który nienawidził kobiet. Podwójne życie seryjnego mordercy

Opowieści Niesamowite, Edgar Allan Poe

HOOLIFAN. 30 YEARS OF HURT

Hrabia Monte Christo Dumas

Wodnikowe wzgórze Richard Adams

Jak tylko załapię trochę kasy, to je kupię ;)

Teraz czytam Ręka mistrza KINGA, jestem prawie na 200 stronie i jak na razie trochę nuda...

ahhh i Księga wszystkich dokonań Sherlocka Holmesa jeszcze nieruszona(pomijając 1 opowieść)...
podobno brakuje 1 przygody w tym wydaniu ;)
 
Mecenas
Mecewąsik


Dołączył: 30 Sie 2006
Posty: 3699
Płeć:
Wysłany: Pią 21 Wrz, 2012   

ja mam całą stertę kupionych książek których mi się nie chce czytać, na wierzchu jest jakaś Jelinek
_________________
Si Deus nobiscum, quis contra nos?
 
suchy693
Moderator


Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 4114
Skąd: GROCHOW CROSS
Płeć:
Wysłany: Sob 29 Wrz, 2012   

(…)”Książka utrzymana jest w stylu opowieści reportażowych, które powstały w wyniku konfrontacji autorki z rzeczywistością indiańskiej Ameryki. Temat jest szeroki, więc i czas jej pisania nie był krótki, bowiem powstawała ona blisko 10 lat. Książka jest ilustrowana starymi zdjęciami o dużej wartości historycznej i zdjęciami współczesnych Indian. Na końcu książki znajduje się, opracowana przez męża autorki, Normana Boehma, tabela nazw współczesnych stanów amerykańskich mających swoją etymologię w językach indiańskich oraz spis najważniejszych muzeów amerykańskich z kolekcjami indiańskimi, stanowiący rodzaj mini-przewodnika dla turystów odwiedzających Amerykę i chcących dowiedzieć się czegoś więcej o Indianach. (…) Jednak „Otwarta rana Ameryki” nie jest tylko wynikiem zwykłej ciekawości „świata indiańskiego”, ale próbą głębszego wniknięcia w problemy, z jakimi borykają się dzisiejsi Indianie. Co więcej, autorka nie zatrzymuje się tylko na krytyce istniejącej sytuacji, ale stara się także szukać recept i rozwiązań. Szczególnie widać to w drugiej części książki, gdzie zamieszczone są rozmowy autorki z naukowcami zajmującymi się sprawami Indian, jak też z samymi Indianami z plemion Szejenów (Czejenów), Apaczów, Kiowa i Chickasaw. To oddanie głosu Indianom, czyli „bezpośrednio zainteresowanym”, jest niewątpliwym atutem tej książki. I film polecam też :old:
_________________
EL SEXO AS PURE MERDE!!!!!!!!!!!!!!
 
Mecenas
Mecewąsik


Dołączył: 30 Sie 2006
Posty: 3699
Płeć:
Wysłany: Sob 29 Wrz, 2012   

jeśli chodzi o filmy to obejrzałem ostatnio dwa które bardzo polecam
Virgin Suicide - teledysk z soundtracku http://youtu.be/nzMFij0JTDE
Wild Bill
_________________
Si Deus nobiscum, quis contra nos?
 
Szapi


Dołączyła: 22 Sty 2012
Posty: 116
Skąd: łorsoł
Płeć:
Wysłany: Sob 29 Wrz, 2012   

ja wczoraj obejrzałam "Jabłka Adama" (w oryginale "Adams æbler") - fantastyczny duński dramat z elementami czarnej komedii, w dodatku jedną z głównych ról gra mój ukochany Mads Mikkelsen, polecam
 
Aida

Dołączyła: 14 Kwi 2011
Posty: 467
Skąd: stąd
Płeć:
Wysłany: Nie 30 Wrz, 2012   

Wczoraj obejrzałam sobie horror/dramat'Udręczeni'. Polecam bardzo, zwłaszcza, że gra Elias Koteas

SantaClaus napisał/a:
STEPHEN KING:
MISERY
Lśnienie
Smętarz dla zwierzaków
Sklepik z marzeniami

Lśnienie najbardziej mnie się podobało. Ale reszta też zajebista :bananik:
_________________
" Punk jest w nas, w naszych sercach, w naszej duszy, w naszej muzyce. Robimy wiec to co chcemy, a nie to co robia inni"
 
Szapi


Dołączyła: 22 Sty 2012
Posty: 116
Skąd: łorsoł
Płeć:
Wysłany: Pon 22 Paź, 2012   

ostatnio zaczytuję się w książkach Grzesiuka - Boso, ale w ostrogach, Pięć lat kacetu i Na marginesie życia
 
suchy693
Moderator


Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 4114
Skąd: GROCHOW CROSS
Płeć:
Wysłany: Pon 22 Paź, 2012   

Bardzo dobry wybór ja polecam jesli nie ogarnełas jeszcze Zły Tyrmanda/Dobry Łysiaka a ja ide na ten film dzis
_________________
EL SEXO AS PURE MERDE!!!!!!!!!!!!!!
 
k_u_dlaty


Dołączył: 06 Cze 2011
Posty: 590
Skąd: od bociana
Płeć:
Wysłany: Pon 22 Paź, 2012   

Suchy daj recenzje potem. Jak ja nie znoszę dojeżdżać do szkoły i teraz jeszcze sie zima zbliża :evil:
_________________
nie ma zagrożenia
 
 
suchy693
Moderator


Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 4114
Skąd: GROCHOW CROSS
Płeć:
Wysłany: Pon 22 Paź, 2012   

Film do 50 min niezły najlepsza rola T.Kot i Jakub Kamieński .Scenariusz i reżyseria jest dobra zreszta film oparty na prawdziwych wydarzeniach .Koncówka niestety niedopracowana ale za 8 zeta i tak warto było obejrzec nawet oklaski dostał od publiki w kinie :old:
_________________
EL SEXO AS PURE MERDE!!!!!!!!!!!!!!
 
bladaczka


Dołączyła: 07 Gru 2010
Posty: 633
Płeć:
Wysłany: Czw 25 Paź, 2012   

jabłko adam bardzo spoko film, nic wyszukanego ale jest jakiś taki.. uroczy :mrgreen: mi się podobał. tym bardziej, że oglądałam z kumplem który zdzierał pumeksami do krwi dziarę- swastę z ramienia.
Studia studia i czasu na czytanie tego co się chce już ni ma. dlatego warto studiować coś czego czytanie sprawia ci przyjemność :faja:
jak na razie psychomagia jodorowskiego. książka- wywiad, genialny człowiek. zaczęłam wdrażać w życie jego teorię o aktach psychomagicznych i to chyba działa :grin: generalnie pana Jodorowskiego polecam na wszystkich polach aktywności, szczególnie film "Święta Góra".
A do tego wszystkiego "Szamanizm, czyli archaiczne techniki ekstazy". Jak sobie wyrobię zdanie to napiszę.

Kto mi powie, gdzie ukraść w necie "jesteś bogiem" i czy warto w ogóle to robić ? :>
_________________
culture is not your friend
recze bere !
 
Szapi


Dołączyła: 22 Sty 2012
Posty: 116
Skąd: łorsoł
Płeć:
Wysłany: Czw 25 Paź, 2012   

no jabłka są fajne, chwilami mocno naciągane, ale ogólnie bardzo lubię tego typu filmy

:lol: :lol:
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  





© 2002-2013 PunkSerwis | All human rights reserved
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,22 sekundy. Zapytań do SQL: 13