PUNK FORUM » FAQ
» Statystyki
» Grupy
» Użytkownicy
» Szukaj
» Zaloguj
» Rejestracja


Poprzedni temat :: Następny temat
Filmy! Książki!
Autor Wiadomość
Łajek


Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 299
Skąd: Świnoujście/Szczecin
Płeć:
Wysłany: Czw 25 Sie, 2005   

Dzis/jutro w ksiegarniach ukaze sie ksiazka mojego kumpla "Beczka Soli" (Bartek Łapiński) gwarantuje wam, ze nie pozalujecie, jesli sie z nia zapoznacie. Co prawda czytalem ja w wersji roboczej, jednak chce sie zapoznac z ta powiescia w wersji juz wydawniczej :) Jutro pedze lece do ksiegarni. Pamietam, ze jak ja kiedys czytalem to smialem sie w glos jak chuj. Jest to sensacja z elementami humorystycznymi dziajaca sie w Swinoujsciu i okolicach, a autor zalogant pankowy - wiec pozycja dla nas obowiazkowa :P
 
MarginWalker


Dołączył: 28 Maj 2005
Posty: 63
Skąd: Szczecin/Liverpool
Wysłany: Czw 25 Sie, 2005   

..Ajtra.. napisał/a:
"Godzina czarownic" Annie Rice


nie podobało mi się, ale może ja już na pisanine pani Rice za stara jestem

Łajek napisał/a:
"Beczka Soli" (Bartek Łapiński)


a jakie wydawnictwo?, może zamówie do mojej księgareńki :)
_________________
Do Androids Dream of Electric Sheep?
 
Łajek


Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 299
Skąd: Świnoujście/Szczecin
Płeć:
Wysłany: Czw 25 Sie, 2005   

MarginWalker napisał/a:
a jakie wydawnictwo?, może zamówie do mojej księgareńki

Pruszyński i spółka
 
Łajek


Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 299
Skąd: Świnoujście/Szczecin
Płeć:
Wysłany: Pią 26 Sie, 2005   

Bylem dzis chwile po poludniu w ksiagarni zobaczyc czy "Beczka Soli" juz jest do nabycia, no i bylo troche egzamplarzy, wiec poszedlem po pracy kupic, ale juz wszystkie sprzedali :shock: W drugiej ksiegarni beda jutro. Moze sie jakos urwe z pracy, bede mial co czytac w pociagu :D

Jeszcze raz goraco namawiam do zapoznania sie z ta powiescia, jako zachete moze przepisze tekst z okladki (mam na bezplatnym egz. z fragmentem ksiazki)

"Swinoujscie, poczatek slonecznych wakacji. Dla Larsa i Szymona, dwojki wyluzowanych przyjaciol, nie moze byc lepszej perspektywy na najblizsze dni. Nawet zaskakujaca prosba sasiadki nie zdola zepsuc im humoru. Chodzi o zakopanie kota, ktory akurat postanowil odejsc na zawsze. Kto mogl przypuszczac, ze niewinna wyprawa za miasto zamieni sie w koszmar? Ze trzeba bedzie walczyc o zycie - i nie tylko swoje?
Ta ksiazka to przede wszystkim dynamiczna akcja i przygoda, okrszone duza dawka humoru. Autor nie unika tez jednak spraw powaznych. W istocie jest to opowiesc o sile przyjazni. Zeby sie przekonac, czy jest to przyjazn prawdziwa, trzeba zjesc beczke soli , ktora ma wyjatkowo slony smak..."


Od siebie dodam ze od ksiazki ciezko sie oderwac :)
 
Blekit
Spaghetti Master


Dołączył: 30 Sty 2004
Posty: 1468
Płeć:
Wysłany: Śro 31 Sie, 2005   

ej wlasnie, w huj horrorów ostatnich lat, to gówna po prostu, nieraz też filmy, które mają po prostu niewykorzystany potencjał

licze tylko na Devil's Rejects, bo to film, do którego z dystansem podejsć trzeba, poza tym połączenie horroru z roadmovie :o 8)
_________________
rock'n'roll fucked my soul
 
cykcyk

Dołączył: 29 Lis 2003
Posty: 415
Skąd: Ciemna strona miasta
Płeć:
Wysłany: Wto 06 Wrz, 2005   

Ogladal kto "964 Pinocchio"? Przedstawiciel nurtu Cyberpunk. Ciekawe kino, warto obejrzec, choc nie kazdemu podpasuje.
_________________
Dead Press
 
nerka


Dołączył: 03 Kwi 2005
Posty: 536
Skąd: Nowa Aleksandrya
Wysłany: Wto 13 Wrz, 2005   

,,bez piór" woodego Allena

-gorąco polecam

a z polskich to: ,,mamutatumam" Tyma

dla ludzi ze specyficznym poczuciem humoru :) )
_________________
,,aktywizm musi isc w parze z aktywnoscia!, a przynajmniej z nia nie kolidowac."
 
 
nerka


Dołączył: 03 Kwi 2005
Posty: 536
Skąd: Nowa Aleksandrya
Wysłany: Wto 13 Wrz, 2005   

nazik napisał/a:
nerka napisał/a:
specyficznym poczuciem humoru


A jaśniej?


przeczytaj to zrozumiesz :]

nie chce mi sie pisac ztreszczenia, moze jutro.. ;]
_________________
,,aktywizm musi isc w parze z aktywnoscia!, a przynajmniej z nia nie kolidowac."
 
 
nerka


Dołączył: 03 Kwi 2005
Posty: 536
Skąd: Nowa Aleksandrya
Wysłany: Wto 13 Wrz, 2005   

nazik napisał/a:
I tak nie pooglądam, droczę się tylko z Tobą :D


ach ty złośliwcze ;) :twisted:
_________________
,,aktywizm musi isc w parze z aktywnoscia!, a przynajmniej z nia nie kolidowac."
 
 
Blekit
Spaghetti Master


Dołączył: 30 Sty 2004
Posty: 1468
Płeć:
Wysłany: Wto 13 Wrz, 2005   

spaghetti westerny Sergia Leone
pomijając "Za garść dolarów" będące remake'm dzieła Akiry Kurosawy, to:
Za kilka dolarów więcej 8)
Dobry, zły i brzydki 8)
Dawno temu na Dzikim Zachodzie 8)

aha
i
to nie są westerny
to są spaghetti westerny
jest pewna róznica ... :faja:
_________________
rock'n'roll fucked my soul
 
cykcyk

Dołączył: 29 Lis 2003
Posty: 415
Skąd: Ciemna strona miasta
Płeć:
Wysłany: Wto 20 Wrz, 2005   

Richard Gecko napisał/a:
aha
i
to nie są westerny
to są spaghetti westerny
jest pewna róznica ...


Jaka? :>
_________________
Dead Press
 
bigi


Dołączyła: 22 Lut 2004
Posty: 98
Płeć:
Wysłany: Śro 28 Wrz, 2005   

nie wiem czy bylo ale: Zakazana archeologia swietna ksiazka, przytacza artefakty o ktorych sie nie wspomiina a swiadczase o tym iz czlowiiek inteligentny istnial juz ponad 20mln lat temu! naprawde warto ja przeczytac, w sumie ja dopiero zaczalem :D
_________________
bez liderow, bez wladz, bez klamstwa...
 
 
sezon

Dołączył: 20 Kwi 2005
Posty: 18
Wysłany: Śro 28 Wrz, 2005   

cizia zyke "zloto" jedna z opowiesci z zycia autora - francuskiego reportera awanturnika, kostaryka poczatek lat 80 kopalnia zlota gornicy miejscowy element przestepczy pod przywodztwem juana carlosa (autor), cytat z biblii kartka joint, the clash i kumpel punkowiec w dzungli, kokaina kobiety awantury, skorumpowana wladza i policja, wszystko pisane tak ze rżałem ze smiechu prawie caly czas:) z tego co wyguglalem wydano jeszcze 3 jego knigi w polsce, trzeba poszukac bo ubaw po pachy :lol:
_________________
fuck the mickey mouse fuck the white house
 
Maciek


Dołączył: 02 Kwi 2005
Posty: 157
Skąd: dół z wapnem
Wysłany: Śro 28 Wrz, 2005   

bigi napisał/a:
nie wiem czy bylo ale: Zakazana archeologia swietna ksiazka, przytacza artefakty o ktorych sie nie wspomiina a swiadczase o tym iz czlowiiek inteligentny istnial juz ponad 20mln lat temu!
Jak czytam takie rzeczy to mam wrażenie, że już wyginał zupełnie...
_________________

C(A)PITALISM-SMASH THE WELFARE STATE
 
 
bigi


Dołączyła: 22 Lut 2004
Posty: 98
Płeć:
Wysłany: Śro 28 Wrz, 2005   

heh przeczytaj ksiazeczke madralo :)
_________________
bez liderow, bez wladz, bez klamstwa...
 
 
Blekit
Spaghetti Master


Dołączył: 30 Sty 2004
Posty: 1468
Płeć:
Wysłany: Śro 28 Wrz, 2005   

cky2k napisał/a:
Richard Gecko napisał/a:
aha
i
to nie są westerny
to są spaghetti westerny
jest pewna róznica ...


Jaka? :>

oprocz samych rzecz typu iż bylo te westerny oczywiscie włoskie , nie zaś amerykanskie i kręcone one byly głównie w Hiszpani i oprócz znacznie niższego budżetu niz te USA, tooo
więcej przemocy
czarny/ironiczny humor
i co chyba najważniejsze - nie było tam w zasadzie postaci pozytywnych, każdy był w mniejszym lub większym stopniu skurwielem
spaghetti westerny byly po prostu ... bardziej wetsernowe niz westerny
spotkalem sie gdzieś z takim okresleniem, że nawet kowboje byli tam bardziej kowbojscy
chwilami do granić możliwosci
wiele filmów z tego (pod)gatunku uważano za parodię jakże amerykańskiego gatunku jakim był western
wiele z nich uchodzi również za pozycje absolutnie kultowe i klasyczne (przede wszystkim wlasnie te Sergia Leone)
_________________
rock'n'roll fucked my soul
 
Maciek


Dołączył: 02 Kwi 2005
Posty: 157
Skąd: dół z wapnem
Wysłany: Czw 29 Wrz, 2005   

bigi napisał/a:
heh przeczytaj ksiazeczke madralo :)

Obczaj Erich'a von Däniken'a ;)
_________________

C(A)PITALISM-SMASH THE WELFARE STATE
 
 
Arbuz


Dołączył: 13 Sie 2004
Posty: 212
Skąd: Wawa
Płeć:
Wysłany: Czw 29 Wrz, 2005   

Danikena kiedys prawie calego przeczytalem, bo moj stary pracowal w wydawnictwie i troche tego poprzynosil, a mi sie nudzilo - kolo wbrew pozorom nie jest specjalnie nawiedzony i przedstawia dosc logiczne argumenty, ale i tak mu nie wierze
 
bigi


Dołączyła: 22 Lut 2004
Posty: 98
Płeć:
Wysłany: Czw 29 Wrz, 2005   

Maciek napisał/a:
bigi napisał/a:
heh przeczytaj ksiazeczke madralo :)

Obczaj Erich'a von Däniken'a ;)


:D :D:D to akurat nie ma nic wspolnego z danikenem ii jego propaganda :D po prostu auutorzy przytaczaja artefakty ktore nie pasuja do teoriii ewolucji, np krzemienne narzedzdia sprzed kiilku miilionow lat, odciisk stopy w kilkumilonowej skale ii inne, jest tego pelno jednak naukowcy to odrzucaja bo nie pasuuje do tego co twierdza ii tyle :) ksiazka jest raczej skatalogowaniem anomalii archeologicznych a nie wymyslem o ziielonych ludkach :)
_________________
bez liderow, bez wladz, bez klamstwa...
 
 
nerka


Dołączył: 03 Kwi 2005
Posty: 536
Skąd: Nowa Aleksandrya
Wysłany: Pon 10 Paź, 2005   

ostatnio powaliła mnie na kolana książka maji Lidii Kossakowskiej ,,Zakon Krańca Świata"

naprawde goraco polecam.
_________________
,,aktywizm musi isc w parze z aktywnoscia!, a przynajmniej z nia nie kolidowac."
 
 
XbobsonX


Dołączył: 18 Lis 2004
Posty: 310
Skąd: z oławskiego bloku
Płeć:
Wysłany: Wto 11 Paź, 2005   

wczoraj po zajeciach wyskoczyłen na Broken Flowers Jarmusha.Na jego filmach nie mozna sie zawieść.

Dona porzuciła właśnie jego dziewczyna Sherry (Julie Delpy). Mężczyzna ponownie musi pogodzić się z samotnością i uczuciem zdania tylko na siebie. Czuje potrzebę zastanowienia się nad własną przeszłością, kiedy niespodziewanie dostaje pocztą tajemniczy anonimowy list od jednej z dawnych kochanek. Kobieta informuje go, że ma on dziewiętnastoletniego syna, który być może teraz szuka swego ojca.

Don pragnie rozwiązać tę zagadkę z pomocą swego najbliższego przyjaciela i sąsiada Winstona (Jeffrey Wright) - detektywa-amatora. Niechętny wyjazdom Don decyduje się na podróż przez kraj, by szukać podpowiedzi u swych dawnych kochanek (Frances Conroy, Jessica Lange, Sharon Stone i Tilda Swinton). Niespodziewane wizyty, jakie składa tym niezwykłym kobietom, przynoszą mu nowe niespodzianki, gdy w przypadkowy sposób konfrontuje swoją przeszłość z teraźniejszością
Fantastyczna muzyka-sciagam sobie soundtrach.Bill Murray bardzo dobrze zagrał leciwego Don Juana-Don Johnston.Lekka komedia o przemijaniu,rozliczaniu sie z zyciem
ciezko mi sie odwołac do jego wczesniejszych filmów,które miałem przyjemnosc ogladnac wszystke(poza Trabką i Truposzem)ale podobieństwo krecenia rzuca sie w oczy-no i obecna kawa,krótkie ucinane scenki
a Lolita żadzi:)

http://www.film.org.pl/prace/broken_flowers.html
polecam
_________________

 
 
MarginWalker


Dołączył: 28 Maj 2005
Posty: 63
Skąd: Szczecin/Liverpool
Wysłany: Wto 11 Paź, 2005   

XbobsonX napisał/a:
wczoraj po zajeciach wyskoczyłen na Broken Flowers Jarmusha.Na jego filmach nie mozna sie zawieść.


wiesz, ja aż tak bardzo zachwycona nie byłam po seansie, a Jarmush to mój ulubiony reżyser....
za to aktorstwo świetne i przepyszne
_________________
Do Androids Dream of Electric Sheep?
 
Blekit
Spaghetti Master


Dołączył: 30 Sty 2004
Posty: 1468
Płeć:
Wysłany: Wto 11 Paź, 2005   

uwielbiam jarmuscha, ale broken flowers nie widzialem jeszcze
billa murraya tez uwielbiam
_________________
rock'n'roll fucked my soul
 
XbobsonX


Dołączył: 18 Lis 2004
Posty: 310
Skąd: z oławskiego bloku
Płeć:
Wysłany: Wto 11 Paź, 2005   

własnie cały Jarmush-z pozoru co moze być fascynujacego w gapieniu sie na staruszka w dresiku na kanapie a jednak...anie nie przynudza bo u ten rezyser robi z nudy niezle kino i baw sie nie
a gdyby nie muzyka saczaca sie z radia samochodowego albo z wiezy to nie bylo by tak wspaniale
_________________

 
 
Natalia
Gość
Wysłany: Sob 15 Paź, 2005   

filmy: przełamując fale/ zwłaszcza obrazy, zdjęcia godne uwagi/
i my blood your blood/ dokument, dla mnie bardzo osobista sprawa/
oraz pancernik potiomkin/ humor/.
książki: mistrz i małgorzata,
wojna i pokój
czarodziejska góra
kultura masowa/Antonina Kłoskowska/
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  





© 2002-2013 PunkSerwis | All human rights reserved
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 12