PUNK FORUM » FAQ
» Statystyki
» Grupy
» Użytkownicy
» Szukaj
» Zaloguj
» Rejestracja


Poprzedni temat :: Następny temat
Windows Vista
Autor Wiadomość
TheWorm


Dołączył: 18 Lis 2006
Posty: 52
Skąd: Strzelce Opolskie/ Opole
Wysłany: Sob 18 Lis, 2006   Windows Vista

Jakie są wasze oczekiwania ? Jak myślicie czy będzie kolejnym gniotem Microsoftu czy tym razem to będzie po raz pierwszy porządny, przyjazny użytkownikowi system ? ja zapisałem się do programu Microsoftu developer i tym samym mogłem testować coraz to nowsze wersje Visty. Ostatnią wersje jaką dostałem była Vista Build 5840 była już praktycznie gotowa, teraz wyszła już ostateczna wersja Visty oznaczona RTM ( Ready to manufacture) Build 6000. 30 Listopada będzie premiera Visty dla firm a w Styczniu 2007 dla użytkowników domowych. Po tym co mogłem samemu doświadczyć, uważam, że systemik miażdży, zarówno graficznie ( choć nie jest to wyznacznik decydujący ,ze system jest zajebisty bo fajnie wygląda) jak i funkcjonalnie. Stabilny jest na maxa, testowałem betę a za cholerę zawiesić ni mogłem go. Jakie są wasze oczekiwania ?
 
 
Stanzberg
Dead Press


Dołączył: 12 Mar 2006
Posty: 5542
Płeć:
Wysłany: Sob 18 Lis, 2006   

Nie wiem, czym będzie nowy system Microsoftu, ale po wszystkich poprzednich edycjach Windowsów zgaduję, że będzie to gówno. Nie rozumiem, jak można ufać firmie, która od lat ładuje ludzi w chuja po całości.
Kilka ładnych lat byłem użytkownikiem tego szajsu (od Win 3.11 do XP) i nie chcę tego wspominać. Obecnie wykorzystuję systemy Mac OS X Tiger i Jaguar, które górują nad windą chyba wszystkim - nawet ikonki są lepiej zaprojektowane. Poza tym mają wiele rozlicznych zalet o których produkty Gatesa będą mogły pomarzyć jeszcze przez wiele lat.
_________________
Projektowanie graficzne www.stanski.pl
 
QkiZ


Dołączył: 14 Cze 2005
Posty: 1871
Skąd: WWa
Płeć:
Wysłany: Sob 18 Lis, 2006   

Stan w jakim formacie zapisywane są ikonki na Macach :?:
_________________

 
gooy


Dołączył: 12 Sty 2004
Posty: 1389
Skąd: Freistaat Sachsen
Płeć:
Wysłany: Sob 18 Lis, 2006   

no ja w sumie jakis wielkich oczekiwan nie mam, bo oprocz wodotryskow graficznych (ktore i tak szybko wylacze i zmienie na tradycyjny wyglad) to jakis super wymagan nie mam. moj aktualny system (win 2k3) sprawuje sie zajebiscie i nie ma porownania do jakiegokolwiek dotychczasowego systemu microsoftu.

w sumie nie wiem kiedy sie przesiasc na viste, bo poczatkowo pewnie beda problemy ze starymi programami.
_________________
Brains :!:
 
 
TheWorm


Dołączył: 18 Lis 2006
Posty: 52
Skąd: Strzelce Opolskie/ Opole
Wysłany: Sob 18 Lis, 2006   

gooy napisał/a:
moj aktualny system (win 2k3) sprawuje sie zajebiscie i nie ma porownania do jakiegokolwiek dotychczasowego systemu microsoftu.

w sumie nie wiem kiedy sie przesiasc na viste, bo poczatkowo pewnie beda problemy ze starymi programami.


Vista powstał na jądrze 2003 :wink: i jest jeszcze bardziej stabilny niż 2003, bo 2003 był jak do tej pory najstabilniejszym systemem w historii. Co do programów to rzeczywiście są problemy nie złe. Niektóre działają, ale też tak,że uruchamiając jakiś program to Vista automatycznie wyłącza swój interfejs graficzny Aero Glass bo dany program nie wspiera tego interfejsu, no i jak się wyłączy dany program np. Macromedia Fireworks to Vista automatycznie powraca do normalnego wyglądu. No ale to kwestia nowszych wersji programów. Gry chodzą o 10-15% wolniej, co zostało nawet potwierdzone przez Microsoft, a dzieje się tak za sprawą właśnie tego interfejsu graficznego bo nawet jak jest włączona gra to ten interfejs dalej korzysta ze sprzętu. Ponoć ma to się poprawić wraz z DirectX 10 ale trza będzie mieć kartę graficzną kompatybilną z tą wersja DX. Porażka totalna. Ale ja zbyt namiętnie nie gram , poza serią GTA. Więc aż tak bardzo mi to nie przeszkadza.
 
 
gooy


Dołączył: 12 Sty 2004
Posty: 1389
Skąd: Freistaat Sachsen
Płeć:
Wysłany: Sob 18 Lis, 2006   

z tego co sie orientuja to sa problemy z gg pod vista.
co do aero glassow to mi to srednio przeszkadza, bo pewnie to wlacze tylko z ciekawosci, zeby zobaczyc jak wyglada i zaraz wylacze :P

w kazdym razie poki co nie widze sensownego powodu przesiadki z 2k3 na viste. jak od kogos dorwe instalke to pewnie zainstaluje z ciekawosci, ale krotko potem przywroce stary system :P

zreszta pierwsze wersje moga byc dosc lewe. xp nie uzywalem do czasu wyjscia sp2, bo poczatkowe wersje byly niestabilne i 100 razy bardziej wolalem wtedy win2k.

podejrzewam, ze na nowy system sie dopiero przesiade, jak wyjdzie longhorn 8)
_________________
Brains :!:
 
 
TheWorm


Dołączył: 18 Lis 2006
Posty: 52
Skąd: Strzelce Opolskie/ Opole
Wysłany: Sob 18 Lis, 2006   

gooy napisał/a:
z tego co sie orientuja to sa problemy z gg pod vista.
co do aero glassow to mi to srednio przeszkadza, bo pewnie to wlacze tylko z ciekawosci, zeby zobaczyc jak wyglada i zaraz wylacze :P

w kazdym razie poki co nie widze sensownego powodu przesiadki z 2k3 na viste. jak od kogos dorwe instalke to pewnie zainstaluje z ciekawosci, ale krotko potem przywroce stary system :P

zreszta pierwsze wersje moga byc dosc lewe. xp nie uzywalem do czasu wyjscia sp2, bo poczatkowe wersje byly niestabilne i 100 razy bardziej wolalem wtedy win2k.

podejrzewam, ze na nowy system sie dopiero przesiade, jak wyjdzie longhorn 8)


Nie wiem jak jest z GG pod Vistą ale Tlen działa bezproblemowo 8) a Longhorn to serwerowy system przecież jest :) aha a żeby mieć Aero Glass trza mieć kartę zgodną z Dx 9c :] inaczej nie będzie aktywna ta opcja :)
 
 
gooy


Dołączył: 12 Sty 2004
Posty: 1389
Skąd: Freistaat Sachsen
Płeć:
Wysłany: Sob 18 Lis, 2006   

TheWorm napisał/a:
a Longhorn to serwerowy system przecież jest :)

win 2003 niby tez ;)

TheWorm napisał/a:
aha a żeby mieć Aero Glass trza mieć kartę zgodną z Dx 9c :] inaczej nie będzie aktywna ta opcja :)

moja sie chyba jeszcze lapie (radeon 9200), ale nawet jak nie, to trudno :P
_________________
Brains :!:
 
 
Stanzberg
Dead Press


Dołączył: 12 Mar 2006
Posty: 5542
Płeć:
Wysłany: Nie 19 Lis, 2006   

QkiZ napisał/a:
w jakim formacie zapisywane są ikonki na Macach

Nie mam bladego pojęcia, ale chyba w ten sam sposób co na windzie.
Tzn. ikonkę możesz zrobić z dowolnego obrazka, który zdołasz skopiować do "schowka".
Z tego co przeczytałem powyżej apropos tego systemu - pusty śmiech mnie ogarnia. :-D Mnie nawet do głowy by nie przyszło, że jakiś program, cośtam, nie działa, bo karta, bo coś. Takie problemy są mi z gruntu obce, dysponuję narzędziem, którego nie trzeba co chwila naprawiać.
TheWorm napisał/a:
2003 był jak do tej pory najstabilniejszym systemem w historii.

Teraz to chyba ze śmiechu umrę. Pracując na Windowsie 2003 restarty były nieodzowne. Zapraszam do siebie, pokażę Ci komputer, który wykonuje na bieżąco wiele skomplikowanych operacji na raz, a jakoś się nie wiesza. Nigdy.
Ciekawe, czy Gates wymyślił jak zrobić taką sztuczkę: wypalić płytę DVD jednocześnie rescalując w Photoshopie obrazek do wymiarów 8000x2000 w 300 dpi. Z tego co wiem, jeszcze nie zerżnął tego rozwiązania z mac'ów.
_________________
Projektowanie graficzne www.stanski.pl
 
TheWorm


Dołączył: 18 Lis 2006
Posty: 52
Skąd: Strzelce Opolskie/ Opole
Wysłany: Nie 19 Lis, 2006   

Stanzberg podam mie konfigurację tego kompa, na którym miałeś Windowsa 2003 łącznie z płytą główną. pytam bo nie zawsze sprzęt jest kompatybilny z danym systemem operacyjnym. Ja miałem tak swego czasu z Windowsem Xp. Problem rozwiązało uaktualnienie biosu. Teraz mam nowy komputer więc wszystko działa tip top.
 
 
Stanzberg
Dead Press


Dołączył: 12 Mar 2006
Posty: 5542
Płeć:
Wysłany: Nie 19 Lis, 2006   

Nawet jak bym chciał, to nie pamiętam. Nigdy się na tym nie znałem i nie interesowało mnie to. Ale sprzęt składał fachowiec, w dodatku dla siebie. Kupiłem to od niego pół roku po narodzinach. Komp śmigał nieźle, niewiele było z nim problemów, ale w porównaniu z makiem na systemie X to cała galaktyka między nimi leży.
Obecnie ten sprzęt zajeżdża moja siostra, jak Ci b. zależy, to jak u niej będę, to spiszę.
_________________
Projektowanie graficzne www.stanski.pl
 
TheWorm


Dołączył: 18 Lis 2006
Posty: 52
Skąd: Strzelce Opolskie/ Opole
Wysłany: Nie 19 Lis, 2006   

Hehehe nie no nie kłopocz się :wink: po prostu możliwe bardzo,że Twoje przykre przygody z Windowsem 2003 wynikały właśnie z nie odpowiedniej konfiguracji sprzętowej :)
 
 
Stanzberg
Dead Press


Dołączył: 12 Mar 2006
Posty: 5542
Płeć:
Wysłany: Nie 19 Lis, 2006   

Moje przykre przygody z Windowsem zdarzały się na wszystkich wersjach i rozmaitych konfiguracjach sprzętowych. ;-)
_________________
Projektowanie graficzne www.stanski.pl
 
QkiZ


Dołączył: 14 Cze 2005
Posty: 1871
Skąd: WWa
Płeć:
Wysłany: Nie 19 Lis, 2006   

gooy napisał/a:
moj aktualny system (win 2k3) sprawuje sie zajebiscie i nie ma porownania do jakiegokolwiek dotychczasowego systemu microsoftu.

fakt, 2000 udał im się najbardziej. jest najbardziej stabilnym systemem m$
Stan napisał/a:
Tzn. ikonkę możesz zrobić z dowolnego obrazka, który zdołasz skopiować do "schowka".

na Amidze ikonki są zapisywane w formacie PNG. ciekaw jestem czy na macu też tak jest, bo bym se sczesał jakieś.
Stan napisał/a:
Takie problemy są mi z gruntu obce, dysponuję narzędziem, którego nie trzeba co chwila naprawiać.

wcale się nie dziwię jak większość podzespołów w kompie są jednej firmy :D
_________________

 
Harry Lepper

Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 56
Skąd: Pulawy
Wysłany: Wto 21 Lis, 2006   

Cytat:
win 2003 niby tez


A nie jest serverowy? Jak pod tym gierki chodza, zwlaszcza starsze? Bo mam dylemat, moge miec z uczelni dowolne okna i zastanawiam sie co wybrac - win xp sp2 czy wlasnie 2k3.
_________________
Make Money Online
AFTERFALL
 
TheWorm


Dołączył: 18 Lis 2006
Posty: 52
Skąd: Strzelce Opolskie/ Opole
Wysłany: Wto 21 Lis, 2006   

2003 jest serwerowy, giery chyba chodzą ale głowy za to bym nie dał :wink:
 
 
gooy


Dołączył: 12 Sty 2004
Posty: 1389
Skąd: Freistaat Sachsen
Płeć:
Wysłany: Wto 21 Lis, 2006   

Harry Lepper napisał/a:
A nie jest serverowy? Jak pod tym gierki chodza, zwlaszcza starsze? Bo mam dylemat, moge miec z uczelni dowolne okna i zastanawiam sie co wybrac - win xp sp2 czy wlasnie 2k3.

jest, ale bardzo latwo przerobic mozna na 'workstation'. nie wiem jak starsze gry chodza, ale te co sprawdzalem to chodza normalnie jak pod xp (tzn benchmarkow nie robilem, ale sie wlaczaja :P ).
_________________
Brains :!:
 
 
Harry Lepper

Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 56
Skąd: Pulawy
Wysłany: Śro 22 Lis, 2006   

Hmm, jakoze specjalnie nie ufam w stabilnosc xp to chyba polece z tym 2k3. Sie jeszcze trza zorientowac jakie to ma wymaganie, bo kompik juz stary gruchot
_________________
Make Money Online
AFTERFALL
 
TheWorm


Dołączył: 18 Lis 2006
Posty: 52
Skąd: Strzelce Opolskie/ Opole
Wysłany: Pon 26 Mar, 2007   

Jak stary gruchot to nie instaluj 2003, zostań na 2000 też zajebisty systemik mimo upływu lat i tak trzyma się całkiem dobrze.
 
 
Zwierz@k


Dołączył: 07 Lis 2003
Posty: 3938
Skąd: Szczecin...
Wysłany: Pon 26 Mar, 2007   

nic nie ocekuje. wieszac bedzie się pewnie tak samo jak wszystkie poprzednie windy. No, moze dostaniemy nowa biblioteke błędów conajwyżej.
a co do reszty to nie wiem, bo i tak sie nie znam.
_________________
Want to fuck up, drop out, never trust a fucking hippie.
And for that matter don't trust anyone.
Quit school, don't work, livin' up your music to punk.
If I could do it so could anyone
 
 
QkiZ


Dołączył: 14 Cze 2005
Posty: 1871
Skąd: WWa
Płeć:
Wysłany: Nie 11 Maj, 2008   

no bawiłem się wczorej vistą. niczym mnie zaskoczyła. bardziej zbajerzony xpek. nic ciekawego. i te durne pytania czy to na pewno ja uruchumiłem dany program. sporo pomysłów, jeśli chodzi o stronę wizualną systemu skopiowane z innych systemów.
_________________

 
gooy


Dołączył: 12 Sty 2004
Posty: 1389
Skąd: Freistaat Sachsen
Płeć:
Wysłany: Nie 11 Maj, 2008   

no coz, aktualnie jedynym i najwazniejszym plusem windowsow jest to, ze spora czesc oprogramowania sie da odpalic wylacznie na windowsie.
a aero jest biedne w porownaniu do wodotryskow jakie sa na linuchach (tylko czy to tak naprawde jest potrzebne? :P )
_________________
Brains :!:
 
 
QkiZ


Dołączył: 14 Cze 2005
Posty: 1871
Skąd: WWa
Płeć:
Wysłany: Pon 12 Maj, 2008   

gooy napisał/a:
a aero jest biedne w porownaniu do wodotryskow jakie sa na linuchach

to fakt.
gooy napisał/a:
tylko czy to tak naprawde jest potrzebne?

potrzebne nie, ale ładnie wygląda :wink:
_________________

 
Zwierz@k


Dołączył: 07 Lis 2003
Posty: 3938
Skąd: Szczecin...
Wysłany: Pon 12 Maj, 2008   

_________________
Want to fuck up, drop out, never trust a fucking hippie.
And for that matter don't trust anyone.
Quit school, don't work, livin' up your music to punk.
If I could do it so could anyone
 
 
QkiZ


Dołączył: 14 Cze 2005
Posty: 1871
Skąd: WWa
Płeć:
Wysłany: Czw 15 Maj, 2008   

_________________

 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  





© 2002-2013 PunkSerwis | All human rights reserved
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 12