PUNK FORUM » FAQ
» Statystyki
» Grupy
» Użytkownicy
» Szukaj
» Zaloguj
» Rejestracja

Poprzedni temat :: Następny temat
Heavy metal kontra Punk rock !!! Gdzie jest granica ??
Autor Wiadomość
suchy693
Moderator


Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 4114
Skąd: GROCHOW CROSS
Płeć:
Wysłany: Czw 23 Gru, 2010   

Śmieszny koleś jestes i dziecinny , twoje texty to jakbym słyszał małolatów z 1 /2 klasy chociaz oni bardziej są dorosli niż ty chyba .Jedyne co mogę ci przekazać to zdjecie tego pana który za metalem tez jakos nie przepadał Poza tym Gówno wiesz o punk rocku ktoś ci kiedys głupot naopowiadał i tak zostało to tyle na ten temat i szlus :old:
_________________
EL SEXO AS PURE MERDE!!!!!!!!!!!!!!
 
Mecenas
Mecewąsik


Dołączył: 30 Sie 2006
Posty: 3699
Płeć:
Wysłany: Czw 23 Gru, 2010   

panowie, prosze o spokój bo żal dupe ściska jak czytam wasze wypociny :roll:
_________________
Si Deus nobiscum, quis contra nos?
 
suchy693
Moderator


Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 4114
Skąd: GROCHOW CROSS
Płeć:
Wysłany: Czw 23 Gru, 2010   

eeeeee tam Mecenas takie napinki to fajna rzecz :jupi: :jupi: :misiek:
_________________
EL SEXO AS PURE MERDE!!!!!!!!!!!!!!
 
BadMotherfucker


Dołączył: 25 Cze 2009
Posty: 2818
Skąd: się biorą dzieci?
Płeć:
Wysłany: Czw 23 Gru, 2010   

Marchin napisał/a:
tak ciebie badmotherfucker jak i ciebie suchy w tej dyskusji uważam za nic


Bo nie uznajemy metalu?

PIERDOL SIĘ :dupa:
_________________
"Z każdym dniem mojego życia zwiększa się nieuchronnie liczba tych, którzy mogą mnie pocałować w dupę"
"Ktoś zapytał mnie: czym jest punk? Kopnąłem w śmietnik i powiedziałem: to jest punk. Wtedy on kopnął i spytał: to jest punk? Odpowiedziałem: nie, to jest trendy"
 
kubarockman
Debil naczelny


Dołączył: 14 Maj 2009
Posty: 551
Skąd: Ww
Płeć:
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: Czw 23 Gru, 2010   

ja pierdole :lol:
 
 
BadMotherfucker


Dołączył: 25 Cze 2009
Posty: 2818
Skąd: się biorą dzieci?
Płeć:
Wysłany: Czw 23 Gru, 2010   

Marchin napisał/a:
metal+punk taka sama hybryda jak ska+pank czy rockabilly+pank


Hybryda owszem, tyle że ska i pank zawsze się łączyły, rokabili i pank też, podobnie rege i pank - nie mówię że każdy zespół jest dobrą mutacją, w pierwszym przypadku jest może ze dwie kapele które moim zdaniem dobrze połączyły oba gatunki, sajko to już w ogóle oddzielny temat bo nawet własną nazwę ten twór otrzymał, pankirege? Też znajdzie się trochę dobrych kapel
I powiem Ci coś - fani rege będą tak samo pluli na te hybrydy jak my plujemy na wszelkie metalobodobne twory :faja:

Marchin napisał/a:
dla mnie to koniec dyskusji bo nie ma z kim rozmawiać


Bo niema nikogo kto by Cię poparł ? Czy nie czas żeby wyciągnąć z tego wnioski ?

kubarockman napisał/a:
ja pierdole :lol:


Jak zwykle czujny i gotowy wtrącić swoje "ambitne" 3 słowa :twisted:
_________________
"Z każdym dniem mojego życia zwiększa się nieuchronnie liczba tych, którzy mogą mnie pocałować w dupę"
"Ktoś zapytał mnie: czym jest punk? Kopnąłem w śmietnik i powiedziałem: to jest punk. Wtedy on kopnął i spytał: to jest punk? Odpowiedziałem: nie, to jest trendy"
 
kubarockman
Debil naczelny


Dołączył: 14 Maj 2009
Posty: 551
Skąd: Ww
Płeć:
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: Czw 23 Gru, 2010   

Czlowieku jakie wnioski? napierdalacie jakimis definicjami z neta zeby rozstrzygnac metal vs pank i znalezc jak najwiecej roznic :lol:

ogolnie BadMotherfucker jest w miare normalny ale suchy widac jak przezywa temat i ile emocji wklada w ta napinke(ah jeszcze jedna roznica :lol: !). najlepsze jest to, ze jest podobno najstarszy z calego tutejszego towarzystwa...

Wy debile zrozumcie, ze w kazdej grupie sa kumple jak i idioci/napinacze i nie ma co sobie pomagac definicjami metal(juz pomijajac fakt, ze metal a metal to roznica) z neta :lol: :cool: .



a wracajac do tematu....lubie posluchac Pantery, Tankardu, Municipal Waste.....nie lubie rzeczy w klimacie Iron Maiden/ AC/DC albo zamuly w stylu kurewsko mroczny i szatanski black/death oraz przekombinowanego metalcore


PS jebie mnie czy metal z pankiem sie laczyl od zawsze czy nie, czy moze to sa dwie przeciwne sobie rzeczy - mi sie to podoba i bede tego sluchal :faja:
 
 
Old Crewman

Dołączył: 30 Maj 2009
Posty: 270
Wysłany: Czw 23 Gru, 2010   

kubarockman napisał/a:
jebie mnie czy metal z pankiem sie laczyl od zawsze czy nie, czy moze to sa dwie przeciwne sobie rzeczy - mi sie to podoba i bede tego sluchal


Otóż to. Zresztą nikt tutaj nie mówi o jakichś hybrydach muzycznych, tylko ogólnie o klimacie.
 
suchy693
Moderator


Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 4114
Skąd: GROCHOW CROSS
Płeć:
Wysłany: Czw 23 Gru, 2010   

kubarockman napisał/a:
Czlowieku jakie wnioski? napierdalacie jakimis definicjami z neta zeby rozstrzygnac metal vs pank i znalezc jak najwiecej roznic :lol:

ogolnie BadMotherfucker jest w miare normalny ale suchy widac jak przezywa temat i ile emocji wklada w ta napinke

Wy debile zrozumcie, ze w kazdej grupie sa kumple jak i idioci/napinacze i nie ma co sobie pomagac definicjami metal(juz pomijajac fakt, ze metal a metal to roznica) z neta :lol: :
teraz przeczytaj to co napisałas i dojdz do wniosku kto przeżywa ten temat :jupi: :jupi: Wyluzuj trochę majty bażancie i nie obrażaj ludzi ok :old: :!: :!: :crazy:
_________________
EL SEXO AS PURE MERDE!!!!!!!!!!!!!!
 
kubarockman
Debil naczelny


Dołączył: 14 Maj 2009
Posty: 551
Skąd: Ww
Płeć:
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: Czw 23 Gru, 2010   

ja pierdole :lol: bede obrazal bo musze :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: - Ty przeczytaj temat od poczatku :lol: :lol: :lol:
 
 
BadMotherfucker


Dołączył: 25 Cze 2009
Posty: 2818
Skąd: się biorą dzieci?
Płeć:
Wysłany: Czw 23 Gru, 2010   

Old Crewman napisał/a:
Zresztą nikt tutaj nie mówi o jakichś hybrydach muzycznych, tylko ogólnie o klimacie.


Dokładnie tak ! I jebie mnie kto czego słucha - gusta to kwestia bardzo osobista

Chodzi mi jedynie o fakt, że połączenie metal-pank nijak nieodpowiada mi jak i większości pankowej braci - inne wspomniane getunki są zdecydowanie bardziej od siebie oddalonymi w warstwie kompozycyjnej i może to sprawia że połączenie ich z pankiem jest odbierane znacznie pozytywniej
Sam mimo że kocham hardkor jak własną żonę nieznoszę wielu a może nawet większości hardkorowych kapel - nie odpowiada mi ciężar jakim atakuje ta muzyka (przykłady Eye for an Eye, Schizma, Frontside ... można by tak wymieniać bez końca)
Z metalem jest identycznie - a jak połączyć to z takimi właśnie hardkorami to w ogóle wychodzi czołg nie do strawienia :green:
_________________
"Z każdym dniem mojego życia zwiększa się nieuchronnie liczba tych, którzy mogą mnie pocałować w dupę"
"Ktoś zapytał mnie: czym jest punk? Kopnąłem w śmietnik i powiedziałem: to jest punk. Wtedy on kopnął i spytał: to jest punk? Odpowiedziałem: nie, to jest trendy"
 
suchy693
Moderator


Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 4114
Skąd: GROCHOW CROSS
Płeć:
Wysłany: Czw 23 Gru, 2010   

kubarockman napisał/a:
ja pierdole :lol: bede obrazal bo musze :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: - Ty przeczytaj temat od poczatku :lol: :lol: :lol:
Przeczytałęm podtrzymuje swoje wypowiedzi i za dużo pierdolisz [ciekawe czy w życiu tez tak masz :mrgreen: ] Serdecznie cię pozdrawiam światecznie :old:
_________________
EL SEXO AS PURE MERDE!!!!!!!!!!!!!!
 
kubarockman
Debil naczelny


Dołączył: 14 Maj 2009
Posty: 551
Skąd: Ww
Płeć:
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: Czw 23 Gru, 2010   

i nawzajem :old: :lol:
 
 
suchy693
Moderator


Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 4114
Skąd: GROCHOW CROSS
Płeć:
Wysłany: Czw 23 Gru, 2010   

kubarockman napisał/a:
i nawzajem :old: :lol:
O w morde to ty jestes w wieku mojego syna jak data prawdziwa 1994 r :old: :razz: :rotfl: :rotfl: :rotfl:
_________________
EL SEXO AS PURE MERDE!!!!!!!!!!!!!!
 
BadMotherfucker


Dołączył: 25 Cze 2009
Posty: 2818
Skąd: się biorą dzieci?
Płeć:
Wysłany: Czw 23 Gru, 2010   

Na upartego to i ja mógłbym być Twoim synem - jestem tylko 10 lat starszy :lol:
_________________
"Z każdym dniem mojego życia zwiększa się nieuchronnie liczba tych, którzy mogą mnie pocałować w dupę"
"Ktoś zapytał mnie: czym jest punk? Kopnąłem w śmietnik i powiedziałem: to jest punk. Wtedy on kopnął i spytał: to jest punk? Odpowiedziałem: nie, to jest trendy"
 
Biały


Dołączył: 02 Wrz 2006
Posty: 1227
Płeć:
Wysłany: Czw 23 Gru, 2010   

haha..
kuba, w dodatku masz długie hejce, to tym bardziej mógłbyś wpierdol dostać ;P

Słuchajcie, jebać to. Gadamy o metalu! Jak dla mnie to nie ma co też generalizować, bo metal metalowi nierówny ;P No bo co ma wspólnego z Manowar np.
Kod:
http://www.youtube.com/watch?v=qZ9yUcgCTqs&feature=player_embedded

:lol:

:lol: :lol:
 
Stanzberg
Dead Press


Dołączył: 12 Mar 2006
Posty: 5542
Płeć:
Wysłany: Czw 23 Gru, 2010   

Manowar – podstawa. Nie słyszałem i chyba nie chcę. :lol:

_________________
Projektowanie graficzne www.stanski.pl
 
Marchin


Dołączył: 28 Wrz 2007
Posty: 772
Skąd: Wrocław
Płeć:
Wysłany: Czw 23 Gru, 2010   

Ja słyszałem. Nie chcesz. :lol: Ktoś mi kiedyś na jakimś forum wykładał że manowar to kapela najważniejsza i przełomowa dla metalu bo zmienili stereotyp metala z przebranego za kobietę kolesia na prawdziwego, odzianego w skórę i pachnącego krwią, mężczyznę. :jupi:
_________________
Poczekałem kilka lat, zobaczyłem kto ma rację
Pierdole wasze piwo, idę na demonstracje

głupota przychodzi z wiekiem
 
 
suchy693
Moderator


Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 4114
Skąd: GROCHOW CROSS
Płeć:
Wysłany: Czw 23 Gru, 2010   

BadMotherfucker napisał/a:
Na upartego to i ja mógłbym być Twoim synem - jestem tylko 10 lat starszy :lol:
ooooooooo nie takiego starego nygusa to ja nie chce :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
_________________
EL SEXO AS PURE MERDE!!!!!!!!!!!!!!
 
zachariasz


Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 1006
Skąd: Cybullandia/Lubelskie
Płeć:
Wysłany: Czw 23 Gru, 2010   

kubarockman napisał/a:

ogolnie BadMotherfucker jest w miare normalny ale suchy widac jak przezywa temat i ile emocji wklada w napinke


proponuje założyć osobny temat do wrzucania innym :!:
:lol:
_________________
Piss and love!
 
 
suchy693
Moderator


Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 4114
Skąd: GROCHOW CROSS
Płeć:
Wysłany: Czw 23 Gru, 2010   

zachariasz napisał/a:
kubarockman napisał/a:

ogolnie BadMotherfucker jest w miare normalny ale suchy widac jak przezywa temat i ile emocji wklada w napinke


proponuje założyć osobny temat do wrzucania innym :!:
:lol:
tylko jest jedno pytanie ...po huj taki temat zakładac przeciez to normalne meskie rozmowy :bejzbol: :bananik:
_________________
EL SEXO AS PURE MERDE!!!!!!!!!!!!!!
 
Rotten82


Dołączył: 18 Sty 2010
Posty: 2135
Skąd: woj.Częstochowskie
Płeć:
Wysłany: Czw 23 Gru, 2010   

Marchin napisał/a:
Rotten82 napisał/a:
to bardzo proste, sajko nie jest połączeniem punka z metalem, tylko rockabilly z punkiem. szczerze mówiąc to nie wiem jakiego psycho słuchałeś, że porównałeś je do metalu.


:lol: Przecież nie porównuje tego do metalu. Pisałeś ze każdy ma swoje poletko i niech tam zostanie,. to w takim razie czemu akceptujesz połączenie panka z rockabilly. Hipokrytyzujesz.

akceptuję połączenie punka z rockabilly, bo to dla mnie wyższy szczebel ewolucj rockabillowej;) to coś na zasadzie takiej, że był sobie blues, potem go trochę przyśpieszono, dodano trochę szaleństwa i powstał rock'n'roll, później dodane jeszcze więcej szaleństwa i wyszedł punk rock. to samo z psychobilly, to przecież takie rockabilly z punkowym pazurem. gdyby gatunki się nie rozwijały to byśmy teraz jakiegoś gospel słuchali. zawsze jak się mnie ktoś pyta co to jest sajko, to mu mówię, że to takie punkrockowe rockabilly, bo tak najłatwiej komuś to opisać, żeby mniej więcej załapał jak to może brzmieć, w rzeczywistości, to w klasycznym psychobilly niewiele można znaleźć cech wspólnych z pankrokiem(nie mówię tu o zespołach takich jak mad sin, koffin kats, creepshow itp. które grają po prostu pankroka z kontrabasem) ale o klasykach typu meteors, nigel lewis and the zorchman, batmobile, frenzy, crabs, sunny domezstos itd, itp.

mam nadzieje, że jakoś sensownie to napisałem bo się śpieszę na obiad ;]
_________________


http://barbiedolls.bandcamp.com/
http://www.facebook.com/BarbieDollsPunk
 
Szmaj


Dołączył: 20 Gru 2010
Posty: 18
Skąd: Wrocław
Płeć:
Wysłany: Czw 23 Gru, 2010   

Ogień! Jak dla mnie nie taki metal straszny jak go malują, jeden z moich ulubionych zespołów to Metallica, która punkowym zespołem raczej nie jest. Generalnie metal jest do zniesienia o ile nie jest to jakies death/black/dark/szatan sam jeden wie co, w którym nie rozumiesz ani słowa a jak już dorwiesz tekst to wychodzi, że równie dobrze mógłby być to zapis audio z czarnej mszy :razz: .A co do granicy między jednym a drugim to wydaje mi się, że punk jest bardziej ,,uliczny" zarówno jeśli chodzi o muzykę jak i o ludzi.I mniej nadęty,metale z którymi miałem okazję rozmawiać mają raczej niezbyt pochlebne zdanie o punku, poza tym są Mhrrrroczni!
_________________
Street Rock'n'Roll
 
RebelBoy


Dołączył: 09 Lis 2010
Posty: 20
Płeć:
Wysłany: Czw 23 Gru, 2010   

krótko.. metal to ogólnie mówiac subkultura bez głebszego sensu, a Punk to nadkultura z głębszym sensem :lol:
Muzycznie też to w większości przypadków 2 rozne swiaty.. muzyka punk charakteryzuje się potójnym gitarowym akordem i specyficzną sekcją perkusyjną jak przeczytałem pierwsza wypowiedzi też chciałem dać kawałęk Exploted ale Punk not dead lub GBH - Sick boy do porównania z jakimś typowym metalem..


ta poza tym
fajnie ze ktos poruszył temat psychobilly, rocabilly, sajko. Bo mnie to ciekawiło od pewnego czasu jako nowy mało spotykany nurt w naszym kraju. Ogólnie mówiąc skomplikowany to temat.. Od czasu kiedy byłem na imprezie batcave na CP i gdy zobaczyłem na zywo tych ludzi o których wczesniej czytałem tylko to mnie te "subkultura?" zainteresowała. Ponzałem już ludzi ktorzy sie podają za sajko, psychobilly, psychobillity, bat-cave'owców, deathrockersów, horror punkowców... i weź się tu połap... Wizerunkiem prezentuja się często jeszcze bardziej prowokacyjnie niż punkowcy, jeden irokez to za mało robią często dwa zwane bi-deathhawkami lub fryzury typu odmiany jaskóły/quiffa, ciuchy to samo...ogólnie dziwna subkultura(y)... ;) na CP bardzo różnorodne wizerunki i indywidua się z tych środowisk pojawiały jak np >






i ogólnie na świecie i w Polsce>



czasami pcychobillowcy wyglądają "prawie" jak punks







dziewczyna batcave z Polski >

Ostatnio zmieniony przez RebelBoy Czw 23 Gru, 2010, w całości zmieniany 1 raz  
 
ameb-x


Dołączył: 07 Cze 2010
Posty: 299
Skąd: gw/wro
Płeć:
Wysłany: Czw 23 Gru, 2010   

oldschoolowy thrash, death i doom lubię w chuj. najbardziej w takim wydaniu:
http://www.youtube.com/watch?v=XvKtids6Vbw
http://www.youtube.com/watch?v=t75kpnAFzag
http://www.youtube.com/watch?v=4A0tkMhQMwg

dla mnie rewelacja
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  





© 2002-2013 PunkSerwis | All human rights reserved
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 12