PUNK FORUM » FAQ
» Statystyki
» Grupy
» Użytkownicy
» Szukaj
» Zaloguj
» Rejestracja


Poprzedni temat :: Następny temat
Wegetarianizm, glany i jajka
Autor Wiadomość
BadMotherfucker


Dołączył: 25 Cze 2009
Posty: 2818
Skąd: się biorą dzieci?
Płeć:
Wysłany: Pon 12 Kwi, 2010   

Nie wiem jak jest w rzeźniach - u matki sąsiada jest spoko :twisted:
Nikogo nie przekonuję do swoich poglądów, nie krytykuję wegetarianizmu, weganizmu i innych skrajności.
Na dietę warzywno-owocową przerzucę się w raz z rodziną jak stać mnie będzie na warzywa i owoce z ekologicznych upraw w 100% naturalnych, lewatywę z kawy i Gersonowską maszynę do wyciskania soku :cool:
_________________
"Z każdym dniem mojego życia zwiększa się nieuchronnie liczba tych, którzy mogą mnie pocałować w dupę"
"Ktoś zapytał mnie: czym jest punk? Kopnąłem w śmietnik i powiedziałem: to jest punk. Wtedy on kopnął i spytał: to jest punk? Odpowiedziałem: nie, to jest trendy"
 
Aneta
kąśliwa żmija

Dołączyła: 02 Gru 2005
Posty: 2702
Skąd: Ohra
Płeć:
Wysłany: Pon 12 Kwi, 2010   

wg twojego podejscia powinienes jesc mięso i jaja z ekologicznych hodowli
a tak to pewnie jadasz mięso z bomi i innych auchanów czyli zielone odświezane kiełbasy i kaszankę ze strupów
 
BadMotherfucker


Dołączył: 25 Cze 2009
Posty: 2818
Skąd: się biorą dzieci?
Płeć:
Wysłany: Pon 12 Kwi, 2010   

BadMotherfucker napisał/a:
Kupuję i jem jedynie mięso od hodowców z pobliskich wiosek - wiem jak są karmione, wiem jak są zabijane. (Żadnego drobiu !)


Jajka również mam z tego samego źródła, podobnie jak mleko.
Bomi? Auchan? - a co to kurwa jest :?: :mrgreen:
_________________
"Z każdym dniem mojego życia zwiększa się nieuchronnie liczba tych, którzy mogą mnie pocałować w dupę"
"Ktoś zapytał mnie: czym jest punk? Kopnąłem w śmietnik i powiedziałem: to jest punk. Wtedy on kopnął i spytał: to jest punk? Odpowiedziałem: nie, to jest trendy"
 
QkiZ


Dołączył: 14 Cze 2005
Posty: 1871
Skąd: WWa
Płeć:
Wysłany: Pon 12 Kwi, 2010   

Cytat:
Na dietę warzywno-owocową przerzucę się w raz z rodziną jak stać mnie będzie na warzywa i owoce z ekologicznych upraw w 100% naturalnych, lewatywę z kawy i Gersonowską maszynę do wyciskania soku
:lol: Widać że spojrzałeś raz na półkę ze zdrową żywnością i się przestraszyłeś cen. Radzę policzyć na poważnie koszty.
BTW wkurwia mnie jeszcze gadanie po akcjach typu ukaranie kogoś karą wiezienia za znęcanie się nad zwierzętami:
Cytat:
Nad zwierzątkami się litują, a ludziach zapominają. Bandyte prawo chroni a niewinni ludzie siedzą wpierdlach bo sie bronili

Moim zdaniem ktoś kto bez skrupułów potrafi zabić zwierze, łatwiej będzie mu zabić człowieka.
_________________

 
magdalenik


Dołączyła: 14 Cze 2007
Posty: 1290
Płeć:
Wysłany: Pon 12 Kwi, 2010   

nie powinnam się w ogóle udzielać w tym temacie, ale jak jakieś cipy piszą, że jedzą mięso, bo rodzice coś tam, to się wkurwiam automatycznie :razz:


BadMotherfucker napisał/a:
Kupuję i jem jedynie mięso od hodowców z pobliskich wiosek - wiem jak są karmione, wiem jak są zabijane. (Żadnego drobiu !)

:shock: jak to się ma do:
BadMotherfucker napisał/a:
Kurwa mać nie wiem jak można tak postępować wobec żywej istoty

:?:
są zwierzęta równe i równiejsze?
dla mnie to, ze świnkę zabijesz szybciej czy wolniej, to żadne usprawiedliwienie.
Szo napisał/a:
natomiast gadka o że zwierzę żyjące na wolności trzeba chronić bo wydała je natura, a to wyhodowane przez człowieka już nie, to już takie pierdolenie, że nie będę komentował. Jaka postawa takie argumenty.

zgoda w 100%.

poza tym tekst idiotyczny BadMotherfucker, bo psy nad którymi się litujesz też bywają, jak to napisałeś "wyprodukowane" przez człowieka.

sam masz mega rzeczowe podejście do zwierząt, dlatego nie czaję skąd twoja troska o zwierzaki z filmiku i w czym są one lepsze od tych z twojego talerza.
 
 
BadMotherfucker


Dołączył: 25 Cze 2009
Posty: 2818
Skąd: się biorą dzieci?
Płeć:
Wysłany: Pon 12 Kwi, 2010   

Ja już w temacie podałem swoje podejście do sprawy - i nie mówię tu tylko o tych psach czy kotach z filmiku, ale również nad setkami innych zwierząt które są zabijane jedynie żeby jakiś nadziany moher biegał co noc w innym futrze.
Nie mam problemu ze zjedzeniem tego zwierza które widzę że jest "zrobiony" przez człowieka, karmiony jak bozia przykazała i uśmiercony w bezbolesny dla niego sposób
Dla mnie EOT :razz:
_________________
"Z każdym dniem mojego życia zwiększa się nieuchronnie liczba tych, którzy mogą mnie pocałować w dupę"
"Ktoś zapytał mnie: czym jest punk? Kopnąłem w śmietnik i powiedziałem: to jest punk. Wtedy on kopnął i spytał: to jest punk? Odpowiedziałem: nie, to jest trendy"
 
magdalenik


Dołączyła: 14 Cze 2007
Posty: 1290
Płeć:
Wysłany: Pon 12 Kwi, 2010   

BadMotherfucker napisał/a:
Ja już w temacie podałem swoje podejście do sprawy

nie zauważyłam.
i nadal nie widzę
BadMotherfucker napisał/a:
EOT

hmm, powiedzmy, że ja również.

choć to ciekawe, zakładać temat, aby na drugiej już jego stronie napisać EOT :lol: ;-)
 
 
Zwierz@k


Dołączył: 07 Lis 2003
Posty: 3938
Skąd: Szczecin...
Wysłany: Pon 12 Kwi, 2010   

ło kurwa argument o stworzeniach wyhodowanych i"naturalnych" polozyl mnie na lopatki :lol: :lol: :lol:
Szo, Rotten - nie dziwie sie ze wkurwiaja was typy wymachujące do was salcesonem i mowiacy ze jakie to dobre, chodz opierdol, anie ta swoja trawke wpierdalasz. Sam takiej buraczyzny nienawidze.
_________________
Want to fuck up, drop out, never trust a fucking hippie.
And for that matter don't trust anyone.
Quit school, don't work, livin' up your music to punk.
If I could do it so could anyone
 
 
dobry diabel

Dołączyła: 19 Mar 2010
Posty: 6
Skąd: czarnobyl
Płeć:
Wysłany: Wto 13 Kwi, 2010   

magdalenik napisał/a:
dobry diabel napisał/a:
jestem za wegetarianizmem, ale zalatuje to hipokryzją bo wpieprzam mięcho


a ja jestem przeciwko aborcji, ale właśnie poddałam się trzeciej z kolei

nie rób ze mnie debila, proszę. wcale nie powiedziałam ze jestem przeciwniczką jedzenia mięsa, lub ze jestem wegetarianką, tylko że generalnie dobra jest idea nie jedzenia mięsa. każdy żyje tak jak lubi, wy nigdy nie idziecie na łatwiznę ? nie jestem z tego dumna ale przyznaję sie do tego. To, ze coś jest złe nie znaczy ze należy udawać, że tego nie ma. nie boję sie sprzeciwiać nawykom kulinarnym nie bądźcie śmieszni, sama przez jakiś czas starałam się pozostałym domownikom narzucić trochę kuchnię bez mięsa licząc, że się do tego przekonają. jem mięso bo mi smakuje, wam nie i spoko. I nie wiem czemu ktos nazywa mnie 'cipą która je mięso bo rodzice costam'. Moim rodzicom nic do tego, co jem, oprócz tego, że mnie utrzymują i żywią. zeby samemu sie stołować trzeba mieć geld, chyba nie wystarczy wywalic kotleta i udawać że ziemniaczki i surówka to zajebisty obiad.
nie ma to jak udawanie świętego :roll:
ale tak, ja jestem debilem, bo jem mięso a nie mam nic do tych którzy go nie jedzą :roll:
do piachu ze mna, od razu.
 
Szo

Dołączył: 01 Wrz 2006
Posty: 304
Płeć:
Wysłany: Wto 13 Kwi, 2010   

Dziękuję za zrozumienie Zwierzak. To naprawdę boli, wbrew pozorom to nie jest tak, że ja jako wegetarianin dopierdalam się do każdego, natomiast w drugą stronę, działa to bardzo często, chociaż już teraz mnie to nie rusza. Druga strona też to wyczuwa i raczej odpuszczają.

Cytat:
nie boję sie sprzeciwiać nawykom kulinarnym nie bądźcie śmieszni, sama przez jakiś czas starałam się pozostałym domownikom narzucić trochę kuchnię bez mięsa licząc, że się do tego przekonają.


Nic dziwnego, pojebało ci się zupełnie. Jest duża różnica pomiędzy powiedzeniem "nie jem mięsa" a narzucaniem tego wszystkim domownikom - Nie czujesz tego?

U was wszyscy w domu jedzą i lubią dokładnie to samo ? :lol: U mnie w domu nigdy tak nie było.

Cytat:
jem mięso bo mi smakuje, wam nie i spoko. I nie wiem czemu ktos nazywa mnie 'cipą która je mięso bo rodzice costam'. Moim rodzicom nic do tego, co jem, oprócz tego, że mnie utrzymują i żywią. zeby samemu sie stołować trzeba mieć geld, chyba nie wystarczy wywalic kotleta i udawać że ziemniaczki i surówka to zajebisty obiad.


No i znowu zaprzeczasz temu co mówiłaś. Wywalanie kotleta to debilizm, nie o to chodzi w wegetarianizmie, i nie je się dlatego że nie smakuje (chociaż mi raczej nie smakuje) -> chodzi o to że nie jesz tego kotleta - czym obniżasz popyt na mięso. Wywalanie gotowego jedzenia nie ma sensu.

Tak, ziemniaczki i surówka, + np. jakieś gotowane warzywa, to zajebisty obiad, często tak jem, zapewniam cię, wystarczający kalorycznie, ziemniaki dają niezłego powera. Poza tym, chyba nie zapierdalasz 12 h na budowie? :D

A jak ci nie wystarcza, możesz poprosić by dla ciebie mama zamiast kotleta kupiła ser żółty (smażony ser, doskonałe danie) albo kotlety sojowe (które kosztują grosze). Chyba, że mama nie pozwala ci dokonywać jakiegokolwiek wyboru w zakresie jedzenie? kupować batonów, chipsów itd. - bądźmy poważni :mrgreen:
 
ko0niu
jaszczurka beznoga


Dołączył: 12 Sie 2007
Posty: 2984
Skąd: Ostrowiec Św./ Krakau
Płeć:
Wysłany: Wto 13 Kwi, 2010   

Żeby tak było na temat: Ja jestem mięsożercą, nigdy tego nie zmienię, aczkolwiek - gotuje się we mnie kiedy widzę filmy takie jak wkleił autor topicu. Nie uważam zabijania nieprzytomnego zwierzęcia w 1 sekundę za skurwysyństwo równe obdzieraniu jakiegokolwiek stworzenia żywcem ze skóry i zostawianiu w bólu na pewną śmierć.
Qkiz gdzieś tu napisał, że wawrzon był żenujący pisząc o wojujących wegetarianach w skórzanych bucikach. Według mnie zwrócił uwagę na ciekawą kwestię, każdy wegetarianin w skórzanych butach to zwyczajny hipokryta, tak samo jak ci wpierdalający ryby. Takie postaci to istne karykatury tego z czym się identyfikują. Nie mówcie mi, że takich nie znacie.

Tak w ogóle to ostatnich parę postów można by na dobrą sprawę przenieść do tematu "WEGETARIANIZM", gdzieś już taki był i to ze dwa razy.
 
 
Mecenas
Mecewąsik


Dołączył: 30 Sie 2006
Posty: 3699
Płeć:
Wysłany: Wto 13 Kwi, 2010   

znam taką laskę która jest zagorzałą wegetarianką ale je ryby, kiedy ją podpuszczam mówiąc że ryby toteż mięso, to zamiast swój wybór uargumentować obraża się :grin:
_________________
Si Deus nobiscum, quis contra nos?
 
BadMotherfucker


Dołączył: 25 Cze 2009
Posty: 2818
Skąd: się biorą dzieci?
Płeć:
Wysłany: Wto 13 Kwi, 2010   

Dokładnie o to mi chodziło koniu :!:
Po cholerę kupujecie piwo zamiast dać pieniądze dla domów dziecka, albo głodujące dzieci z afryki? Tym samym przyczyniacie się do rozwoju piwowarstwa kosztem ludzkiego zdrowia i życia :roll:
W życiu nie pozwolę na zabicie w taki sposób stworzenia jak to pokazano na filmie - w dupie mam wegetarianizm i jego myśli przewodnie bo wiem że sam jako jednostka mogę całe gówno, ale zabić dla skóry, łapek, kłów czy czystego zarobku - paranoja :!:
Powiedziałem, że dla mnie EOT właśnie dlatego że dyskusja przerodziła się w wegetariańską pogadankę...
_________________
"Z każdym dniem mojego życia zwiększa się nieuchronnie liczba tych, którzy mogą mnie pocałować w dupę"
"Ktoś zapytał mnie: czym jest punk? Kopnąłem w śmietnik i powiedziałem: to jest punk. Wtedy on kopnął i spytał: to jest punk? Odpowiedziałem: nie, to jest trendy"
 
Zigi


Dołączył: 07 Lis 2009
Posty: 642
Skąd: litzmannstadt
Płeć:
Wysłany: Wto 13 Kwi, 2010   

Cytat:
znam taką laskę która jest zagorzałą wegetarianką ale je ryby, kiedy ją podpuszczam mówiąc że ryby toteż mięso, to zamiast swój wybór uargumentować obraża się :grin:

To sie nazywa laktowegetarianizm.

Ogółem rzecz biorąc uwielbiam żreć mięso i nie wyobrażam sobie bez niego życia. Zwierzęta zabijane były i będą dla pozywienia zawsze. Ludzki organizm potrzebuje mięsa.
To co prezentowane jest w filmie to zwykła dewiacja.
Zwierze powinno sie zabijać szybko i bezboleśnie a jak kogoś bawi albo podnieca widok umierającego w bólu stworzenia to jest zboczeńcem.
 
 
BadMotherfucker


Dołączył: 25 Cze 2009
Posty: 2818
Skąd: się biorą dzieci?
Płeć:
Wysłany: Wto 13 Kwi, 2010   

Akurat z tą potrzebą mięsa w naszym organizmie to jest gówno prawda - zapraszam do oddzielnego tematu jeśli ktoś chce o tym podyskutować :smile:
_________________
"Z każdym dniem mojego życia zwiększa się nieuchronnie liczba tych, którzy mogą mnie pocałować w dupę"
"Ktoś zapytał mnie: czym jest punk? Kopnąłem w śmietnik i powiedziałem: to jest punk. Wtedy on kopnął i spytał: to jest punk? Odpowiedziałem: nie, to jest trendy"
 
ko0niu
jaszczurka beznoga


Dołączył: 12 Sie 2007
Posty: 2984
Skąd: Ostrowiec Św./ Krakau
Płeć:
Wysłany: Wto 13 Kwi, 2010   

Ot co! To proste, jak kogoś jara obdzieranie lisków ze skóry na żywca to jest psychopatą. Podobnym do tego, który wyprawia równie "ciekawe" rzeczy z przypadkowym nocnym spacerowiczem w wyłożonym folią malarską pokoju swojego obskurnego mieszkanka.

Nie porównywałbym takich zachowań do pracy w rzeźni. Wynika to zapewne z faktu, iż dla mnie zabijanie w celach spożywczych oraz jedzenie mięsa jest uzasadnione kulturowo i nie wzbudza emocji do momentu, w którym nie pojawiają się zwyrodnialcy. Zapewne takich pracowników w rzeźniach jest jakiś tam odsetek. Nie należy zakładać, że każdy rzeźnik to czub jak ci z filmu od motherfuckera.
 
 
Zigi


Dołączył: 07 Lis 2009
Posty: 642
Skąd: litzmannstadt
Płeć:
Wysłany: Wto 13 Kwi, 2010   

ko0niu napisał/a:
Nie należy zakładać, że każdy rzeźnik to czub jak ci z filmu od motherfuckera.

Skrajności to zawsze ulubione przykłady ludzi.
 
 
Szo

Dołączył: 01 Wrz 2006
Posty: 304
Płeć:
Wysłany: Wto 13 Kwi, 2010   

No ja tak robię właśnie. Jem ryby, chociaż raczej rzadko - bo mi ich nie żal, co nie znaczy że oczywiście jestem za bezsensownym męczeniem np. karpi dla zabawy. Ryby nie mają uczuć, nie są inteligentne, za to są zdrowe :D Może kiedyś przestanę je jeść, na razie nie ruszają mojego sumienia ;)

Ale gdybym był walczącym wegetarianinem co to się czepia wszystkich naokoło, że jedzą mięso, to oczywiście byłoby to śmieszne.
A mówię, że nie jem mięsa, to taki skrót myślowy, bo ludzie rzeczywiście tak myślą, że ryby to nie mięso. To na przyszłość będę mówił konkretnie: "nie zjadam ptaków i ssaków" i będzie OK :)

Każdy ma prawo do tego żeby np. nie jeść mięsa, ale nosić skórzane ciuchy - może kupić np. używaną Ramoneskę w lumpeksie itd.
Co do butów to ja nawet nie wiem czy w tych adidasach co noszę nie ma jakiś elementów, ze zwierząt, wygląda na to że nie, ale za słaba dokumentacja w tym temacie.

By być nachalnym, trzeba mieć samemu kryształowe sumienie :)

Ale jeśli chodzi o ubiór, to spokojnie dzisiejsza technologia pozwala na zastąpienie skóry substancjami sztucznymi,
 
Arbuz


Dołączył: 13 Sie 2004
Posty: 212
Skąd: Wawa
Płeć:
Wysłany: Śro 14 Kwi, 2010   

Zigi napisał/a:
Cytat:
znam taką laskę która jest zagorzałą wegetarianką ale je ryby, kiedy ją podpuszczam mówiąc że ryby toteż mięso, to zamiast swój wybór uargumentować obraża się :grin:

To sie nazywa laktowegetarianizm.

Proponuje zebys nie korzystal za czesto ze slow ktorych nie rozumiesz.
ko0niu napisał/a:
Według mnie zwrócił uwagę na ciekawą kwestię, każdy wegetarianin w skórzanych butach to zwyczajny hipokryta, tak samo jak ci wpierdalający ryby.

Kazdy ma wlasne sumienie. Nie rzucaj hipokrytami tak latwo kolezko, lepiej jest robic cokolwiek (nie jesc miecha a chodzic w skorzanych butach, albo odwrotnie) niz wpierdalac miecho, nosic skorzane buty i jebac wszystkich od "hipokrytow".

Co do tematu i innych postow jego autora standardowo :lol: :lol: :lol:
 
BadMotherfucker


Dołączył: 25 Cze 2009
Posty: 2818
Skąd: się biorą dzieci?
Płeć:
Wysłany: Śro 14 Kwi, 2010   

Arbuz napisał/a:
Co do tematu i innych postow jego autora standardowo


Też Cię kocham misiu :*
Nie rozumiem tylko po co mówisz mi to w tym temacie :roll:
_________________
"Z każdym dniem mojego życia zwiększa się nieuchronnie liczba tych, którzy mogą mnie pocałować w dupę"
"Ktoś zapytał mnie: czym jest punk? Kopnąłem w śmietnik i powiedziałem: to jest punk. Wtedy on kopnął i spytał: to jest punk? Odpowiedziałem: nie, to jest trendy"
 
Arbuz


Dołączył: 13 Sie 2004
Posty: 212
Skąd: Wawa
Płeć:
Wysłany: Śro 14 Kwi, 2010   

Bo w tym temacie wspinasz sie na wyzyny debilizmu. "Czlowiek zadecydowal o wyprodukowaniu zwierzecia" :wall:
BadMotherfucker napisał/a:
Powiedziałem, że dla mnie EOT właśnie dlatego że dyskusja przerodziła się w wegetariańską pogadankę...

A czego sie spodziewales? Ze wszyscy z radoscia uznaja Twoja argumentacje, ze zabijanie na futra to zbrodnia, ale na miecho to juz zajebista sprawa?
 
BadMotherfucker


Dołączył: 25 Cze 2009
Posty: 2818
Skąd: się biorą dzieci?
Płeć:
Wysłany: Śro 14 Kwi, 2010   

Za to Ty wspinasz się na wyżyny inteligencji sądząc że którekolwiek ze zwierząt które hoduje się na fermach urodziłoby się gdyby właściciel pierwszych rozpłodowców tego nie chciał :razz:
Prezerwatyw dla zwierząt jeszcze nie wymyślili, ale jest co najmniej jeden skuteczny sposób w przypadku ssaków na niedopuszczenie do narodzin zwierzęcia...
No chyba że krówki i świnki są obojnakami to zwracam honor wodzu - faktycznie te zwierzaki są "planem natury" :lol:

Nie spodziewałem się radosnego przyklaśnięcia rąk, ale nie miałem też w zamiarze prowadzić i tworzyć wegetariańskiej dyskusji - sprawa dotyczy metod i okrucieństwa w traktowaniu zwierząt które człowiek złapał żeby mieć z tego jakieś marne grosze
Fakt mogłem wspomnieć o tym na początku, ale chyba dałem jasno do zrozumienia że nie chodzi mi o wegetarianizm skoro już w drugim poście napisałem że jem mięso - no chyba że waćpanom trzeba wszystko przeliterować.
Zresztą - ja już swoje powiedziałem, chcecie dyskutować o wege to przecież nikt Wam nie broni. Ja od głosu się wstrzymuję bo swoje podejście zdążyłem już przedstawić a teraz tylko zaśmiecam temat.

I'M OUT :!:
_________________
"Z każdym dniem mojego życia zwiększa się nieuchronnie liczba tych, którzy mogą mnie pocałować w dupę"
"Ktoś zapytał mnie: czym jest punk? Kopnąłem w śmietnik i powiedziałem: to jest punk. Wtedy on kopnął i spytał: to jest punk? Odpowiedziałem: nie, to jest trendy"
 
Rotten82


Dołączył: 18 Sty 2010
Posty: 2135
Skąd: woj.Częstochowskie
Płeć:
Wysłany: Śro 14 Kwi, 2010   

nazik napisał/a:
Szo napisał/a:
Ryby nie mają uczuć, nie są inteligentne,


A skąd wiesz? :>

z tego co się orientuję to potwierdzają to badania naukowe
_________________


http://barbiedolls.bandcamp.com/
http://www.facebook.com/BarbieDollsPunk
 
Rotten82


Dołączył: 18 Sty 2010
Posty: 2135
Skąd: woj.Częstochowskie
Płeć:
Wysłany: Śro 14 Kwi, 2010   

też nie. nie mają czegoś ważnego, co odpowiada za to wszystko, ale nie chcę wprowadź w błąd, bo jak kiedyś jakiś program oglądałem na ten temat, to byłem zajęty czym innym i nie do końca pamiętam dlaczego to tak jest;] może mózgu nie mają :)
_________________


http://barbiedolls.bandcamp.com/
http://www.facebook.com/BarbieDollsPunk
 
ko0niu
jaszczurka beznoga


Dołączył: 12 Sie 2007
Posty: 2984
Skąd: Ostrowiec Św./ Krakau
Płeć:
Wysłany: Śro 14 Kwi, 2010   

oczywiście, że czują i jak się je dusi w stłoczone w małej ilości wody to cierpią jak te obdzierane liski.

Do Arbuza: No sorry ale jeśli ktoś mi mówi "wy mięsożercy przyczyniacie się do cierpienia zwierząt poprzez swoje zachcianki kulinarne" i stoi przede mną w wyglancowanych skórzanych laczkach, to dla mnie jest zwyczajnie niekonsekwentny. A niech taki ktoś sobie mięsa nie je, ale niech nie dorabia przy mnie do tego historii o cierpieniu zwierząt na które tak jest czuły bo to brzmi co najmniej śmiesznie..
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  





© 2002-2013 PunkSerwis | All human rights reserved
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 13