PUNK FORUM » FAQ
» Statystyki
» Grupy
» Użytkownicy
» Szukaj
» Zaloguj
» Rejestracja

Poprzedni temat :: Następny temat
Linux
Autor Wiadomość
QkiZ


Dołączył: 14 Cze 2005
Posty: 1871
Skąd: WWa
Płeć:
Wysłany: Śro 04 Sie, 2010   

Cytat:
Drugi dysk montowałem w /media/pliki i mam na pulpicie "system plików o pojemności 500 giga" a w środku folder lost+found. Co to za folder, jak się go pozbyć jak już i co mi to daje... Zabieram się za aktualizację i walkę z systemem.

To znaczy, że masz na tym dysku linuksowy system plików. Nie pozbywaj się go bo to ważny katalog z punktu widzenia systemu plików. Jeśli kiedykolwiek trafią Ci się błędy systemu plików i zagubią się jakieś pliki to system postara się je odzyskać. Wtedy one wędrują do tego katalogu.
wawrzon napisał/a:
Mam jeszcze taki problem, że się firefox przycina i nie chce wyłączać... chuj wie z jakiego podowu. jak odpale go po raz drugi to ten drugi dziala ale zawieszony nadal nic. Zawieszony... dziala ale nie chce sie zamknac. ot

Pewnie coś w profilu się najebało. Też tak czasem mam z fajerfoksem. Wejdź do katalogu domowego, naciśnij ctrl+h lub weź Widok/Wyświetlanie ukrytych plików. Wszystkie ukryte pliki/katalogi mają kropkę z przodu. W katalogu domowym poukrywane są katalogi z ustawieniami do programów. Ustawienia do FF znajdują się w .mozilla/firefox. Usuń katalog firefox w katalogu .mozilla i uruchom FF. Oczywiście stracisz wszystkie ustawienia i FF odpali się na domyślnych. Napisz czy to pomogło.
_________________

 
wawrzon


Dołączył: 06 Sie 2005
Posty: 2235
Skąd: Sosnówka / Wrocław
Płeć:
Wysłany: Śro 04 Sie, 2010   

Mój pierwszy udany system :) Nie miałem czasu się bawić i rozwalać - dodawać i upiększać :)
Zrobiłem tylko pasek na dole i tyle mojej zabawy, jeszcze nie potrafię się nim bawić no i nie jest po polska języka :)

Świetny system - polecam.





---
i ŋłupie pytanie... nie mogę zmienić strony startowej firefoxa. Normalnie pod win były narzędzia i opcje - tu ich nie widzę, albo znów strzelam sobie w kolano jakąś gafą :)
_________________
"czy zastanawiałeś się, co być zrobił gdybyś mógł, bezkarnie zabijać, gdybyś był jak bóg"
 
 
Cyb


Dołączył: 16 Wrz 2009
Posty: 307
Skąd: WLKP/BDG
Płeć:
Wysłany: Czw 05 Sie, 2010   

@up
ale login to masz tam konkretny : D
co do firefoxa: edycja -> preferencje
_________________
Limitations are limitless
 
wawrzon


Dołączył: 06 Sie 2005
Posty: 2235
Skąd: Sosnówka / Wrocław
Płeć:
Wysłany: Czw 05 Sie, 2010   

o... dzięki - wiedziałem, że strzął w kolano z tym, że nie potrafię znaleźć. Dodałem sobie kilka bajerów na pulpit ze Screenletsa. Bawię się ogólnie efektami i tym jak ładnie to wygląda... Mam bajeranckie efekty kostki w przejściach między pulpitami :) hehe

Dziś powinno się udać ogarnąć klienta poczty i wbudowany komunikator - evolution czy jak mu tam. Zobaczymy jak to wygląda.
_________________
"czy zastanawiałeś się, co być zrobił gdybyś mógł, bezkarnie zabijać, gdybyś był jak bóg"
 
 
Cyb


Dołączył: 16 Wrz 2009
Posty: 307
Skąd: WLKP/BDG
Płeć:
Wysłany: Pią 06 Sie, 2010   

komunikator? tylko kadu!
_________________
Limitations are limitless
 
kubarockman
Debil naczelny


Dołączył: 14 Maj 2009
Posty: 551
Skąd: Ww
Płeć:
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: Pią 06 Sie, 2010   

Cytat:
- Jeśli nie grasz na kompie w gry tylko przeglądasz neta, odczytujesz i edytujesz/tworzysz dokumenty to zapewnia ci bardzo stabilne środowisko pracy bez widma formatu i wykurwienia w kosmiczną nicość twojej dotychczasowej pracy, plików, muzyki etc. co jest wrzodem na dupie przy korzystaniu z windowsa.


to moze ja bym sie w to pobawil, jaka wersje(dystrybucje?) polecacie, i czy jest sens zaczynac sie w to bawic jesli jestem komputerowym laikiem?

chetnie sprobowalbym czegos innego :*
 
 
wawrzon


Dołączył: 06 Sie 2005
Posty: 2235
Skąd: Sosnówka / Wrocław
Płeć:
Wysłany: Pią 06 Sie, 2010   

Faktycznie - kadu jest dużo dużo lepsze. Zrobiłem sobie thunderbirda do poczty i ogarniam odtwarzacze muzyki... rythmbox słabiutki - banshee sprawdzam a jak mi się nie spodoba to zrobię coś po standardzie z win :)



System działa świetnie - czego bym nie potrzebował załatwiam do razu bez szukania, nie tnie się i nie wiesza... bajerem są te 4 pulpity - w końcu się mieszczę na ekranie pc.

Ubuntu - polecam każdemu, jest to naprawdę przyjazny system i nie trzeba poświęcać za wiele czasu na zwykłe opanowanie go do użytkowanie jak komputera.
Podoba mi się integrowany emulator snesa:)


Pytanie... czy da się odpalić napiprojekta albo coś podobnego do napisów ?
jdownloader... działa na ubuntu ?
utorrent... ponoć tworzą ale zapytać warto ;)


dzięki
_________________
"czy zastanawiałeś się, co być zrobił gdybyś mógł, bezkarnie zabijać, gdybyś był jak bóg"
 
 
Cyb


Dołączył: 16 Wrz 2009
Posty: 307
Skąd: WLKP/BDG
Płeć:
Wysłany: Sob 07 Sie, 2010   

@up
ktorrent, na gnomie tez ci pojdzie ; p generalnie wbudowane klienty torrentow sa jak najbardziej ok.
co do muzyki - rozbudowany program to amarok, tylko polecam sciagnac 1.4, a nie najnowsza wersje, bo tam taka magia ze mi sie nie chcialo tego ogarniac
co do muzyki 2 - audacious, program podobny do winampa, mozna importowac skorki windowsowe z winampa, wbudowane scrobblery (co oczywiscie ma amarok)
co napiprojektu - gnapi lub qnapi
_________________
Limitations are limitless
 
wawrzon


Dołączył: 06 Sie 2005
Posty: 2235
Skąd: Sosnówka / Wrocław
Płeć:
Wysłany: Sob 07 Sie, 2010   

Mam taki problem - coś namieszałem - z przyzwyczajenia do win zrobiłem format i teraz - home został jaki był - przy instalacji zaznaczyłem by nadal był jako partycja ext4 home.

Pasek cairo dock działa jak działał ale... nie mogę maksymalizować okien czy firefoxa tak by go przykrywał i zajmował cały ekran. Nie wiem czy jasno mówię o co chodzi. Wcześniej cairo dock działał fajnie i się chował a teraz mam CAŁY prostokąt jego wysokości na którym nie mogę zrobić nic - wygląda jak by był pasek start windowsa np. Na środku cairo - po bokach pusto ale na tym obszarze nie mogę nic zrobić.


Sprawa dwa . mój drugi dysk widnieje jako System plików o rozmiarze 500 giga i jest widoczna na pulpicie - nie mogę na nią nic wgrać. Nie mogę na niej utworzyć żadnego dokumentu. Jest na niej folder tylko lost+found. Da się to jakoś ogarnąć ? p.s. Nie wiem jak ale są zajęte 23 giga.

Sprawa trzy - w moim komputrerze mam dysk cd, ten dysk z jedna partycja o ktorej pisalem i jeszcze jedna o nazwie system plikow. Tam jest jakas baza folderow o roznych nazwach, chyba systemowe, jest tam home i w home wszystko co moje. Tak byc normalnie powinno ?


---
i jeszcze strona mi się w direfoxie jedna nie otwiera :)
Nieprawidłowe przekierowanie













Firefox wykrył, że serwer przekierowuje żądanie tego zasobu w sposób uniemożliwiający jego ukończenie.








* Problem ten może się pojawić w wyniku zablokowania lub odrzucenia ciasteczek.

a lubię o grach poczytać
ppe.pl
_________________
"czy zastanawiałeś się, co być zrobił gdybyś mógł, bezkarnie zabijać, gdybyś był jak bóg"
 
 
QkiZ


Dołączył: 14 Cze 2005
Posty: 1871
Skąd: WWa
Płeć:
Wysłany: Nie 08 Sie, 2010   

wawrzon napisał/a:
Pasek cairo dock działa jak działał ale... nie mogę maksymalizować okien czy firefoxa tak by go przykrywał i zajmował cały ekran. Nie wiem czy jasno mówię o co chodzi.

Wiem o co chodzi. Musisz odznaczyć opcję w Cairo aby nie zachowywał się jako panel. Okna typu 'panel' nie dają się zakryć i są cały czas na wierzchu.
wawrzon napisał/a:
Sprawa dwa . mój drugi dysk widnieje jako System plików o rozmiarze 500 giga i jest widoczna na pulpicie - nie mogę na nią nic wgrać. Nie mogę na niej utworzyć żadnego dokumentu. Jest na niej folder tylko lost+found. Da się to jakoś ogarnąć ? p.s. Nie wiem jak ale są zajęte 23 giga.

Być może właścicielem tego dysku jest root i nie masz uprawnień do zapisu. Przejmij go na własność:
Kod:
sudo chown nazwa_użytkownika:nazwa_grupy -R punkt_montowania_tego_dysku

wawrzon napisał/a:
Sprawa trzy - w moim komputrerze mam dysk cd, ten dysk z jedna partycja o ktorej pisalem i jeszcze jedna o nazwie system plikow. Tam jest jakas baza folderow o roznych nazwach, chyba systemowe, jest tam home i w home wszystko co moje. Tak byc normalnie powinno ?

Nie za bardzo czaje Twojego układu. Mógłbyś napisać albo dać zrzuty ekranu z narzędzia do dysków, abym miał rozeznanie, co gdzie masz. Narzędzie do dysków znajdziesz w System>Administracja>Narzedzie do obsługi dysków i wygląda tak:

Zaznacz kolejno dyski twarde i porób screenshoty i wrzuć na forum, ja ogarnę co jak masz porobione i pomogę Ci.
wawrzon napisał/a:
Problem ten może się pojawić w wyniku zablokowania lub odrzucenia ciasteczek.

a lubię o grach poczytać
ppe.pl
__________

Może ze stroną jest coś nie tak. Próbowałeś innej przeglądarki?
wawrzon napisał/a:
czy da się odpalić napiprojekta albo coś podobnego do napisów ?

Cyb już odpowiedział. Ja używam QNapi.
wawrzon napisał/a:
jdownloader... działa na ubuntu ?

jdownloader działa na Ubuntu bo jest napisany w javie. Będzie działał na każdym systemie na który jest java, którą oczywiście musisz mieć zainstalowaną:
Kod:
sudo apt-get install sun-java6-jre

wawrzon napisał/a:
utorrent... ponoć tworzą ale zapytać warto

Jak wcześniej Cyb pisał, jest sporo klientów pod Ubuntu więc nie musisz się martwić. Spokojnie starcza Transmission.
_________________

 
QkiZ


Dołączył: 14 Cze 2005
Posty: 1871
Skąd: WWa
Płeć:
Wysłany: Nie 08 Sie, 2010   


Udało mi się odpalić instalator Windows'a 7 na Wine. Ciekawe co by się stało jakbym wziął instalację... :>
_________________

 
gooy


Dołączył: 12 Sty 2004
Posty: 1389
Skąd: Freistaat Sachsen
Płeć:
Wysłany: Pon 09 Sie, 2010   

QkiZ napisał/a:
[url=http://img837.images....th.png]Obrazek[/URL]
Udało mi się odpalić instalator Windows'a 7 na Wine. Ciekawe co by się stało jakbym wziął instalację... :>

ciekawe czy jest opcja 'upgrade system' :lol:
_________________
Brains :!:
 
 
wawrzon


Dołączył: 06 Sie 2005
Posty: 2235
Skąd: Sosnówka / Wrocław
Płeć:
Wysłany: Pon 09 Sie, 2010   

Było z dyskiem tak jak pisałeś... już działa :jacko:
Z każdym dniem mi się bardziej podoba... dziś zabieram się za Wine bo staram się odpalić hirosów trójeczkę :) Wiem, że jest wersja na linuxa ale chyba bez dodatków więc lecę po starości.
Codziennie uczę się czegoś nowego
_________________
"czy zastanawiałeś się, co być zrobił gdybyś mógł, bezkarnie zabijać, gdybyś był jak bóg"
 
 
Cyb


Dołączył: 16 Wrz 2009
Posty: 307
Skąd: WLKP/BDG
Płeć:
Wysłany: Pon 09 Sie, 2010   

Gier na linuxie nie odpalisz przez wine, chyba że były pisane pod linucha albo obsługuja silniki graficzne OpenGL -> AFAIK
_________________
Limitations are limitless
 
wawrzon


Dołączył: 06 Sie 2005
Posty: 2235
Skąd: Sosnówka / Wrocław
Płeć:
Wysłany: Pon 09 Sie, 2010   

Jak to nie... odpala się jakoś bankowo. Czytałem troche na ubuntu forum - jestem dobrej myśli.
Z tego co wyczytałem odpalę więcej starych gierek niż na xp... o win7 nie wspominając - tam nie działa prawie nic :)


---
Nadal mam ten problem - nie działa mi strona nie wiem skąd. Na win działała normalnie.

www.ppe.pl




Nie wiecie dlaczego tak się dzieje ? Nie będę specjalnei instalować osobnej przeglądarki by poczytać o grach.
_________________
"czy zastanawiałeś się, co być zrobił gdybyś mógł, bezkarnie zabijać, gdybyś był jak bóg"
 
 
QkiZ


Dołączył: 14 Cze 2005
Posty: 1871
Skąd: WWa
Płeć:
Wysłany: Pon 09 Sie, 2010   

wawrzon napisał/a:
Z każdym dniem mi się bardziej podoba... dziś zabieram się za Wine bo staram się odpalić hirosów trójeczkę Wiem, że jest wersja na linuxa ale chyba bez dodatków więc lecę po starości.

Jeśli chodzi o Wine obczaj sobie bazę danych oprogramowania i jak chodzi. Zanim odpalisz poczytaj czy warto sobie głowę zawracać: http://appdb.winehq.org/
Cyb napisał/a:
Gier na linuxie nie odpalisz przez wine, chyba że były pisane pod linucha albo obsługuja silniki graficzne OpenGL -> AFAIK

Nie koniecznie. Mam gry które obsługują DirectX'a i chodzą na Wine. Dla przykładu GTA: San Andreas działa na DirectX i śmiga na Wine.
wawrzon napisał/a:
Nadal mam ten problem - nie działa mi strona nie wiem skąd. Na win działała normalnie.

Dziwne, u mnie działa :> Sprawdzałem na Operze i FF. Strona się wyświetla. Robiłeś tak jak Ci powiedziałem z usunięciem katalogu z ustawieniami FF :?:
wawrzon napisał/a:
Nie wiecie dlaczego tak się dzieje ? Nie będę specjalnei instalować osobnej przeglądarki by poczytać o grach.

Jak się łączysz do sieci :?: Jakiś ruter :?: Czy nie masz zbyt restrykcyjnej polityki względem ciasteczek :?: Zobacz czy czasem nie masz ustawionych odrzucania ciasteczek dla tej witryny. W FF chyba da się ustawić oddzielne polityki dotyczące pojedynczych stron.
_________________

 
wawrzon


Dołączył: 06 Sie 2005
Posty: 2235
Skąd: Sosnówka / Wrocław
Płeć:
Wysłany: Pon 09 Sie, 2010   

Problem z wine - chciałem odpalić hirosów wersję na pc i hopkinsa fbi ( staraaaaa gierka )

The file '/home/panwawrzon/Pobrane/Hopkins FBI PL Working in XP/setupXP.exe' is not marked as executable. If this was downloaded or copied form an untrusted source, it may be dangerous to run. For more details, read about the executable bit.

Hirosy - mam wersję na lin i nie mogę jej zrobić... Wiesza się jak kliknę w instalke

Firefox - załatwiony :) Dzięki po raz kolejny, pewnie nie ostatni.
_________________
"czy zastanawiałeś się, co być zrobił gdybyś mógł, bezkarnie zabijać, gdybyś był jak bóg"
Ostatnio zmieniony przez wawrzon Pon 09 Sie, 2010, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
QkiZ


Dołączył: 14 Cze 2005
Posty: 1871
Skąd: WWa
Płeć:
Wysłany: Pon 09 Sie, 2010   

wawrzon napisał/a:
The file '/home/panwawrzon/Pobrane/Hopkins FBI PL Working in XP/setupXP.exe' is not marked as executable. If this was downloaded or copied form an untrusted source, it may be dangerous to run. For more details, read about the executable bit.

Poczytaj o atrybutach plików. Są 3 na użytkownika, grupę użytkownika i resztę. Atrybuty to: odczyt, zapis i wykonanie. Jeśli chcesz uruchomić plik setupXP.exe kliknij prawym na nim, Właściwości, karta Uprawnienia i zaznacz przy Właścicielu Wykonanie. Poczytaj dokładnie gazetę co Ci poleciłem.
wawrzon napisał/a:
Nie można otworzyć pliku /media/pliki/Gry/Heroes 3/homm3.run używając kodowania znaków Unikod (UTF-8).
Nie można otworzyć pliku /media/pliki/Gry/Heroes 3/homm3.run używając kodowania znaków Środkowoeuropejskie (ISO-8859-2).

To samo. Musisz go oznaczyć jako uruchamialny bo inaczej będzie traktowany jako zwykły plik tekstowy (przez system). Uruchamiasz natywną wersję Heroes'ów :?:
_________________

 
wawrzon


Dołączył: 06 Sie 2005
Posty: 2235
Skąd: Sosnówka / Wrocław
Płeć:
Wysłany: Pon 09 Sie, 2010   

Tak właśnie - tą ale mam problemy - klikam w instalator i nie mogę zrobić. doszedłem już że trzeba prawym kliknąć i coś tam zmienić by mógł otworzyć plik - klikam na instalację i się wiesza :(

O tak i nic - klikam i kiszka.
_________________
"czy zastanawiałeś się, co być zrobił gdybyś mógł, bezkarnie zabijać, gdybyś był jak bóg"
 
 
QkiZ


Dołączył: 14 Cze 2005
Posty: 1871
Skąd: WWa
Płeć:
Wysłany: Pon 09 Sie, 2010   

Może brakować jakiegoś składnika pod Wine'm. Uruchom terminal, wejdź do katalogu gdzie masz instalator i uruchom instalkę wpisując
Kod:
./homm3.run
. Skopiuj i wklej co wyrzuci terminal po uruchomieniu instalki. Czasem uruchomienie z terminala pokazuje błędy, które są podczas startu. A tego nie widać jak klikasz podwójnie w ikonkę.
_________________

 
wawrzon


Dołączył: 06 Sie 2005
Posty: 2235
Skąd: Sosnówka / Wrocław
Płeć:
Wysłany: Pon 09 Sie, 2010   

Odpalałem wersję jakąś na win przez wine - poszło ale się wyłącza i wiesza po ok minucie. Ponoć takie są problemy ze złotą edycją :(


--- to z wersją natywną :

Wpisuję - wyskakuje to okienko ze skrina, staram się wyłączyć to lecą te linijki w terminalu i koniec :)

panwawrzon@roman:~$ cd Dokumenty
panwawrzon@roman:~/Dokumenty$ cd Heroes\ 3
panwawrzon@roman:~/Dokumenty/Heroes 3$ ./homm3.run
Verifying archive integrity... All good.
Uncompressing Heroes of Might and Magic III for Linux - Multilanguage..................................................................................................
Translating to pl - pleas wait
loki_setup: The 'help' attribute is deprecated, please use the 'help' element from now on.

Gtk-WARNING **: Failed to load module "libcanberra-gtk-module.so": libcanberra-gtk-module.so: cannot open shared object file: No such file or directory
Translating to pl - pleas wait
xdelta: expected from file (maps/all for one.h3m) of uncompressed length 130076 bytes
xdelta: expected from file (maps/ascension.h3m) of uncompressed length 73754 bytes
xdelta: expected from file (maps/barbarian breakout.h3m) of uncompressed length 45559 bytes
xdelta: expected from file (maps/barbarian breakouta.h3m) of uncompressed length 45664 bytes
xdelta: expected from file (maps/buried treasure.h3m) of uncompressed length 124759 bytes
xdelta: expected from file (maps/crimson and clover.h3m) of uncompressed length 115172 bytes
xdelta: expected from file (maps/crimson and clovera.h3m) of uncompressed length 115389 bytes
xdelta: expected from file (maps/dead and buried.h3m) of uncompressed length 44767 bytes
xdelta: expected from file (maps/divided loyalties.h3m) of uncompressed length 152691 bytes
xdelta: expected from file (maps/divided loyaltiesa.h3m) of uncompressed length 152789 bytes
xdelta: expected from file (maps/dragon orb.h3m) of uncompressed length 136068 bytes
xdelta: expected from file (maps/emerald isles.h3m) of uncompressed length 64308 bytes
xdelta: expected from file (maps/emerald islesa.h3m) of uncompressed length 64334 bytes
xdelta: expected from file (maps/free for all.h3m) of uncompressed length 251986 bytes
xdelta: expected from file (maps/good to go.h3m) of uncompressed length 23852 bytes
xdelta: expected from file (maps/island of fire.h3m) of uncompressed length 125473 bytes
xdelta: expected from file (maps/islands and caves.h3m) of uncompressed length 223238 bytes
xdelta: expected from file (maps/judgement day.h3m) of uncompressed length 21199 bytes
xdelta: expected from file (maps/key to victory.h3m) of uncompressed length 41389 bytes
xdelta: expected from file (maps/knee deep in the dead.h3m) of uncompressed length 28735 bytes
xdelta: expected from file (maps/knight of darkness.h3m) of uncompressed length 132013 bytes
xdelta: expected from file (maps/manifest destiny.h3m) of uncompressed length 45839 bytes
xdelta: expected from file (maps/middletown.h3m) of uncompressed length 232521 bytes
xdelta: expected from file (maps/noahs ark.h3m) of uncompressed length 222532 bytes
xdelta: expected from file (maps/overthrow thy neighbors.h3m) of uncompressed length 132820 bytes
xdelta: expected from file (maps/peacemaker.h3m) of uncompressed length 69516 bytes
xdelta: expected from file (maps/pirates.h3m) of uncompressed length 62013 bytes
xdelta: expected from file (maps/race for ardintinny.h3m) of uncompressed length 387938 bytes
xdelta: expected from file (maps/realm of chaos.h3m) of uncompressed length 160911 bytes
xdelta: expected from file (maps/realm of chaosa.h3m) of uncompressed length 161031 bytes
xdelta: expected from file (maps/rebellion.h3m) of uncompressed length 81093 bytes
xdelta: expected from file (maps/rumble in the bogs.h3m) of uncompressed length 114095 bytes
xdelta: expected from file (maps/rumble in the bogsa.h3m) of uncompressed length 114079 bytes
xdelta: expected from file (maps/search for the grail.h3m) of uncompressed length 107415 bytes
xdelta: expected from file (maps/serpents treasure.h3m) of uncompressed length 370432 bytes
xdelta: expected from file (maps/southern cross.h3m) of uncompressed length 226777 bytes
xdelta: expected from file (maps/the five rings.h3m) of uncompressed length 253011 bytes
xdelta: expected from file (maps/the mandate of heaven.h3m) of uncompressed length 399506 bytes
xdelta: expected from file (maps/titans winter.h3m) of uncompressed length 149258 bytes
xdelta: expected from file (maps/tutorial.tut) of uncompressed length 27887 bytes
xdelta: expected from file (maps/unholy quest.h3m) of uncompressed length 349615 bytes
xdelta: expected from file (maps/vial of life.h3m) of uncompressed length 145734 bytes
xdelta: expected from file (maps/warlords.h3m) of uncompressed length 130280 bytes
xdelta: expected from file (maps/warlordsa.h3m) of uncompressed length 130522 bytes
xdelta: expected from file (maps/warmongers.h3m) of uncompressed length 243286 bytes
xdelta: expected from file (maps/when dragons clash.h3m) of uncompressed length 121124 bytes
xdelta: expected from file (maps/wings of war.h3m) of uncompressed length 61575 bytes
xdelta: expected from file (maps/xathras prize.h3m) of uncompressed length 244963 bytes
xdelta: expected from file (data/h3bitmap.lod) of length 42369064 bytes
xdelta: expected from file (data/h3sprite.lod) of length 52633380 bytes
xdelta: expected from file (data/heroes3cd.snd) of length 8928600 bytes
xdelta: expected from file (data/video/endgame.mpg) of length 27535604 bytes
xdelta: expected from file (data/video/h3intro.mpg) of length 46624828 bytes
loki_setup: The 'help' attribute is deprecated, please use the 'help' element from now on.
panwawrzon@roman:~/Dokumenty/Heroes 3$ ^C


---
Teraz instaluję z innej natywnej wersji - znalazłem na necie inny instalator. Działa ale bez dźwięku. Znalazłem o nich duży temat na ubuntupeel i czytam :(
_________________
"czy zastanawiałeś się, co być zrobił gdybyś mógł, bezkarnie zabijać, gdybyś był jak bóg"
Ostatnio zmieniony przez QkiZ Wto 10 Sie, 2010, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
QkiZ


Dołączył: 14 Cze 2005
Posty: 1871
Skąd: WWa
Płeć:
Wysłany: Pon 09 Sie, 2010   

To że nie masz dźwięku to przez to że nie masz zainstalowanej biblioteki libcanberra-gtk-module.so albo program jej nie widzi. Zobacz czy masz zainstalowany pakiet libcanberra-gtk-module.
_________________

 
wawrzon


Dołączył: 06 Sie 2005
Posty: 2235
Skąd: Sosnówka / Wrocław
Płeć:
Wysłany: Pon 09 Sie, 2010   

D Z I A Ł A ! ! !

A już się bałem bo mam w planie nocną sesyjkę z owym klasykiem
:bananik: :bananik: :bananik: :bananik: :bananik: :* :* :* :* :* :* :* :*
:* :* :* :* :* :* :* :* :* :* :* :* :* :bananik: :bananik: :* :* :* :* :* :* :geek: :geek: :geek: :geek: :geek: :jacko: :* :* :bananik: :bananik: :bananik:

Tylko tak wyrażę obecne emocje
_________________
"czy zastanawiałeś się, co być zrobił gdybyś mógł, bezkarnie zabijać, gdybyś był jak bóg"
 
 
QkiZ


Dołączył: 14 Cze 2005
Posty: 1871
Skąd: WWa
Płeć:
Wysłany: Pon 09 Sie, 2010   

Cieszę się że mogłem pomóc :>
_________________

 
QkiZ


Dołączył: 14 Cze 2005
Posty: 1871
Skąd: WWa
Płeć:
Wysłany: Pon 09 Sie, 2010   

Linux to nie Windows. Ktoś kto jest przyzwyczajony do Windows'a nie zna podstaw Linuksa i do tego spodziewa się że Linux będzie darmowym Windows'em to jednak się zawiedzie. Wawrzon nie przyczaił co to są atrybuty i nie wiedział jak uruchomić instalkę.
_________________

 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  





© 2002-2013 PunkSerwis | All human rights reserved
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 14