PUNK FORUM » FAQ
» Statystyki
» Grupy
» Użytkownicy
» Szukaj
» Zaloguj
» Rejestracja

Poprzedni temat :: Następny temat
Vinyle
Autor Wiadomość
hardcore punx


Dołączył: 03 Cze 2005
Posty: 228
Skąd: 3M
Płeć:
Wysłany: Śro 07 Maj, 2008   

xkrzysiekx napisał/a:
racjonalnei można to wytłumaczyć brzmieniem - po prostu brmzienei płyty winylowej jest inne, głębsze niż cd. to nie sa zupelnie ekwiwalentne nosniki. nei rpzypadkiem tyle osb zbierta płyty winylowe - i nit tylko hc/punx, bo także fanów reggae,hi hopu cyz innej muzyki,w której wazne jest brzmienie.


Masz rację ale tylko częściowo. Różnica w brzmieniu na korzyść winyli istnieje, ale tylko w odniesieniu do winyli tłoczonych kilka/naście lat temu i to w stosunku do wtedy produkowanych płyt CD. Ta różnica wynika z niedoskonałości ówcześnie stosowanych technik, których finałem był krążek CD. Te technologie od tego czasu uległy znacznej poprawie (warto sobie np. porównać te same nagrania wydane na CD w latach 80-tych i 90-tych, z ich obecnymi remasterami).
Jeśli chodzi o obecnie tłoczone winyle, to pomijając kiepską jakość obecnych tłoczni (prym wiodą zakłady w Czechach, mające od lat nieciekawą opinię) to są one tak naprawdę winylową wersją płyt CD, w sensie" przegranymi na winyl płytami CD". Piszesz dalej o "elektronicznym przetwarzaniu dźwięku", tymczasem niemal wszystkie nagrania, pochodzące nawet z nielicznych jeszcze istniejących analogowych studiów przechodzą przed tłoczeniem winyla fazę cyfrową. Dzieje się to np. w tłoczni podczas procesu przygotowywania matrycy czy też przy przesyłaniu materiału do tłoczni przez pośrednika (tak dzieje się np. z nagraniami przesyłanymi przez jedną z większych firm amerykańskich, która zamówienia realizuje, a jakże, w Czechach).
Tak więc obecnie teza o lepszej jakości brzmienia z płyt winylowych w większości przypadków mija się z prawdą.
A tego, że winyl jest lepszym formatem dla sceny hc/punk nie rozumiem kompletnie także w świetle tego, że produkcja płyt CD jest tańsza, wyraźnie mniejsze są także koszty przesyłki płyt kompaktowych.
_________________
www.diy3m.org
www.diy-fest.org
 
Ryszard

Dołączył: 08 Mar 2008
Posty: 1598
Skąd: Wrocław
Płeć:
Wysłany: Śro 07 Maj, 2008   

Jasne, że nie ma sensu zgrywać CD na winyle albo kupować nowych winyli - to się zupełnie mija z celem. Ale jak mam do dyspozycji stare czarne i nowe srebrne to jednak wybiorę te pierwsze. Tak samo jest z kasetami - jeśli są stare nagrania, zgrywane "bezpośrednio" z kasety-matki to dźwięk jest dużo pełniejszy. Oczywiście w momencie kiedy pojawia się podczas produkcji faza cyfrowa korzystanie z innych nośników niż CD traci sens.
_________________
nie umiemy się bawić w dyskotece
 
PiteR


Dołączył: 25 Gru 2004
Posty: 93
Skąd: Stettin
Wysłany: Śro 07 Maj, 2008   

hardcore punx napisał/a:
A tego, że winyl jest lepszym formatem dla sceny hc/punk nie rozumiem kompletnie także w świetle tego, że produkcja płyt CD jest tańsza, wyraźnie mniejsze są także koszty przesyłki płyt kompaktowych.


Być może i tańsza,ale z cd nie miałbym czegoś takiego :wink:

_________________
Kazdy ma prawo do wlasnej jazdy, do wlasnej jazdy ma prawo kazdy....
 
Stanzberg
Dead Press


Dołączył: 12 Mar 2006
Posty: 5542
Płeć:
Wysłany: Czw 08 Maj, 2008   

Ten rysunek powyżej zupełnie przeciętny... mówię o formie, bo treść to wiadomo co o tym myślę.

Hardcore:
dzięki za szczegółową lekcję: nigdy się nad tym nie zastanawiałem, ale teraz: wszystko jasne!!
Cytat:
A tego, że winyl jest lepszym formatem dla sceny hc/punk nie rozumiem kompletnie także w świetle tego, że produkcja płyt CD jest tańsza
Jak dobrze pamiętam, toczyła się kiedyś dyskusja, w której wyszło, iż płyty LP są o tyle lepsze od CD, że nie wymagają opłat patentowych dla Phillipsa, który jest ich wynalazcą. Te opłaty zawierają się podobno w każdej wyprodukowanej sztuce compact disku. :-P
Nie wiem, na ile to jest prawda, różne rzeczy można było przeczytać w zinach kiedyś. :-P :lol:

Jakbym miał jeszcze wtrącić słówko: kompletnie nie rozumiem sporu pt: "który format jest lepszy dla sceny hc/punk". :lol:
Przecież na tej scenie są różni odbiorcy, poszukujący różnych doznań, co przekłada się na wybór formatu...
Zespoły grające dla audiofili powinny się wydawać na winylach, a kapelom grającym dla mniej kumatych małolatów wystarczy udostępnienie albumu na myspace. I tyle.
Czy któraś z tych postaw jest: "mniej odpowiednia dla sceny hc/punk"? :lol:
Nie rozumiem istoty sporu. ;-)
_________________
Projektowanie graficzne www.stanski.pl
 
Turio

Dołączył: 10 Kwi 2008
Posty: 220
Skąd: Warszawa
Płeć:
Wysłany: Pon 12 Maj, 2008   

Nowy nabytek:




Cudo. Dziś cały dzień leciało na przemian z Damned Damned Damned


Hardcore dzięki za konkretną analizę.
 
Stanzberg
Dead Press


Dołączył: 12 Mar 2006
Posty: 5542
Płeć:
Wysłany: Wto 13 Maj, 2008   

Doskonały album - i muzyka i okładka to absolutny kult. 8)

A to, mój trzeci w kolekcji winyl. Niestety, nie doczekał się odsłuchania. :lol:

_________________
Projektowanie graficzne www.stanski.pl
 
Mecenas
Mecewąsik


Dołączył: 30 Sie 2006
Posty: 3699
Płeć:
Wysłany: Wto 13 Maj, 2008   

to jak z tym contra boys? pankrok to czy niepankrok :wink:
_________________
Si Deus nobiscum, quis contra nos?
 
Stanzberg
Dead Press


Dołączył: 12 Mar 2006
Posty: 5542
Płeć:
Wysłany: Wto 13 Maj, 2008   

Niepankrok. :)

Ale w kategorii skin rock nie ma przeciwnika. :P
_________________
Projektowanie graficzne www.stanski.pl
 
Zwierz@k


Dołączył: 07 Lis 2003
Posty: 3938
Skąd: Szczecin...
Wysłany: Wto 13 Maj, 2008   

"szlugi... woda.... gołe.... baby!" :D kilka piosenek nawet spoko - rozpierdala cover "radio maryja"
_________________
Want to fuck up, drop out, never trust a fucking hippie.
And for that matter don't trust anyone.
Quit school, don't work, livin' up your music to punk.
If I could do it so could anyone
 
 
Turio

Dołączył: 10 Kwi 2008
Posty: 220
Skąd: Warszawa
Płeć:
Wysłany: Śro 14 Maj, 2008   

Stanzberg napisał/a:
Doskonały album - i muzyka i okładka to absolutny kult. 8)



Po pierwszych trzech płytach, obawiałem się trochę tej płyty i innych płyt gotyckich Damned. 1 to kult, 2 słabsza, 3 zajebista. Nie mogłem się zebrać na żadną płytę Damned po 3. A że vinyl mi się spodobał wizualnie to już jak był w domu stwierdziłem, że skoro zajebiście się prezentuje to go przesłucham. Jak ja kurwa mogłem być tak głupi żeby mieć obawy do płyty mistrzów. Płyta jest przezajebista. A kapela w moim prywatnym rankingu tą produkcją pokonała Clashów i obecnie jest moim nr. 1.
 
Stanzberg
Dead Press


Dołączył: 12 Mar 2006
Posty: 5542
Płeć:
Wysłany: Śro 14 Maj, 2008   

Polecam zapoznanie się teraz z albumem pod tytułem The Damned - MCA singles. To jest krok do przodu w stosunku do Phantasmagorii, bez nadmiaru tej nachalnej przebojowości z Anything.
_________________
Projektowanie graficzne www.stanski.pl
 
Turio

Dołączył: 10 Kwi 2008
Posty: 220
Skąd: Warszawa
Płeć:
Wysłany: Śro 14 Maj, 2008   

Hmmm nie mogę tego MCA singles nigdzie znaleźć, ani allegro, ani ebay. W sumie to i tak trzeba będzie trochę poczekać na jakiś przypływ gotówki bo w tym miesiącu ostro zaszalałem, z tym że pierwszy raz większą część kasy przejebałem na płyty a nie alkohol i imprezy.
 
Stanzberg
Dead Press


Dołączył: 12 Mar 2006
Posty: 5542
Płeć:
Wysłany: Czw 15 Maj, 2008   

Turio napisał/a:
Hmmm nie mogę tego MCA singles nigdzie znaleźć, ani allegro, ani ebay.
Ja szukam już drugi rok i powoli stwierdzam, że nie uda mi się zdobyć.

Tzn. raz znalazłem, ale u koleżki, który sam zbiera: ma ok. 600 różnych płyt Damnedów z całego świata. :?

Zostaje Ci szukanie mp3 w sieci, albo ładny uśmiech do mnie, lub pana Browara. 8)
_________________
Projektowanie graficzne www.stanski.pl
 
beszambelan


Dołączył: 08 Lis 2003
Posty: 280
Skąd: Wrocław
Płeć:
Wysłany: Czw 15 Maj, 2008   

może kogoś to zainteresuje

3 bardzo dobre wywiady z totalnymi świrami jeżeli chodzi o kolekcjonowanie płyt. czytałem zapartym tchem :)

http://www.endlessquestre...tor-interviews/



_________________
 
 
Turio

Dołączył: 10 Kwi 2008
Posty: 220
Skąd: Warszawa
Płeć:
Wysłany: Czw 15 Maj, 2008   

Stanzberg napisał/a:
Turio napisał/a:
Hmmm nie mogę tego MCA singles nigdzie znaleźć, ani allegro, ani ebay.
Ja szukam już drugi rok i powoli stwierdzam, że nie uda mi się zdobyć.

Tzn. raz znalazłem, ale u koleżki, który sam zbiera: ma ok. 600 różnych płyt Damnedów z całego świata. :?

Zostaje Ci szukanie mp3 w sieci, albo ładny uśmiech do mnie, lub pana Browara. 8)


Normalnie nie pocieszyłeś mnie teraz, ale i tak będę twardo poszukiwał.

A swoją drogą mój umysł nie jest w stanie ogarnąć tak dużej ilości płyt jednego zespołu, kumpel twój musi naprawdę kochać Damned.

:D Stan mógłbyś gdzieś wrzucić te empetrzy?
 
Stanzberg
Dead Press


Dołączył: 12 Mar 2006
Posty: 5542
Płeć:
Wysłany: Czw 15 Maj, 2008   

Besz: świetny tekst, dzięki!

Turio - wrzucę Ci, ale nie wiem, czy przed weekendem zdążę.
Cytat:

A swoją drogą mój umysł nie jest w stanie ogarnąć tak dużej ilości płyt jednego zespołu, kumpel twój musi naprawdę kochać Damned.
To nie jest akurat mój kolega... ale z pewnością bardzo kocha Damned. Oszczędności całego życia poświęcił na zorganizowanie ich koncertu w Polsce.
_________________
Projektowanie graficzne www.stanski.pl
 
Turio

Dołączył: 10 Kwi 2008
Posty: 220
Skąd: Warszawa
Płeć:
Wysłany: Czw 15 Maj, 2008   

Kurwa szacunek dla niego. Ma facet pasję.

Besz dzięki za artykuł.
 
Nieja


Dołączył: 11 Mar 2007
Posty: 569
Skąd: Nowe Miasto Lubawskie
Wysłany: Śro 21 Maj, 2008   

Koleś z pierwszego wywiadu to niezły kozak twardo trzymający się swojego etosu - ja bałbym się trzymać taką kolekcję nieubezpieczoną
_________________
www.patrzzniego.blogspot.com - moja muzyka w waszych słowach
 
 
Stanzberg
Dead Press


Dołączył: 12 Mar 2006
Posty: 5542
Płeć:
Wysłany: Śro 21 Maj, 2008   

Zgodnie z prośbą Turio: http://forum.punkserwis.o...p=330400#330400
_________________
Projektowanie graficzne www.stanski.pl
 
Browar
Gość
Wysłany: Pią 30 Maj, 2008   

Stanzberg napisał/a:
Ja szukam już drugi rok i powoli stwierdzam, że nie uda mi się zdobyć.

Zdobyć,dało by radę,z tym że cholernie trudno... i raczej nie tanio.
Na e-bayu jest za 1500 pesos filipińskich coś koło 68 pnów;ale oczywiście wysyłka tylko na terenie Filipin.
Jeśli chcesz mogę sprzedać temat jednemu koleżce - może coś pomoże ;) . Reszte dogadamy przy okazji.
Pozdro.

ps. tak sobię przeglądam to forum i widzę,że chujnia straszna i bida... już wiem czemu zaglądać mi się tu nie chce nawet za bardzo :| , więc jak coś to dawaj znać jakoś poza forum,wszystkie namiary masz ;)
 
Stanzberg
Dead Press


Dołączył: 12 Mar 2006
Posty: 5542
Płeć:
Wysłany: Pon 02 Cze, 2008   

Dzięki Bro, ale przez następny czas-okres na pewno nie będzie mnie stać, a kolekcjonerem jednak nie jestem, więc zadowolę się tymi mp3 które mam.
_________________
Projektowanie graficzne www.stanski.pl
 
Turio

Dołączył: 10 Kwi 2008
Posty: 220
Skąd: Warszawa
Płeć:
Wysłany: Wto 03 Cze, 2008   

Znów pół pensji poszło, a miałem robić tapicerkę w samochodzie. Pochwalę się jak płyty dotrą do mnie.

Chciałbym też wyrazić swój żal z tego, że wydali reedycję Deadlocka Ambicji na winylu i że znalazłem w necie pierwsze wydanie ale mnie na nie nie stać i chyba w najbliższym czasie stać nie będzie.
 
menel77


Dołączył: 07 Cze 2008
Posty: 16
Skąd: z cipy
Wysłany: Sob 07 Cze, 2008   

[quote="PiteR"]
hardcore punx napisał/a:
A tego, że winyl jest lepszym formatem dla sceny hc/punk nie rozumiem kompletnie także w świetle tego, że produkcja płyt CD jest tańsza, wyraźnie mniejsze są także koszty przesyłki płyt kompaktowych.


Być może i tańsza,ale z cd nie miałbym czegoś takiego :wink:

WINYL PIEKNY ALE CZY WOGOLE GO SLUCHASZ CZY SLUCHASZ Z MP3
_________________
zyje po to aby pic pije po to aby zyc
 
menel77


Dołączył: 07 Cze 2008
Posty: 16
Skąd: z cipy
Wysłany: Sob 07 Cze, 2008   

PiteR napisał/a:
hardcore punx napisał/a:
A tego, że winyl jest lepszym formatem dla sceny hc/punk nie rozumiem kompletnie także w świetle tego, że produkcja płyt CD jest tańsza, wyraźnie mniejsze są także koszty przesyłki płyt kompaktowych.


Być może i tańsza,ale z cd nie miałbym czegoś takiego :wink:



WINYL PIEKNY ALE CZY WOGOLE GO SLUCHASZ CZY PUSZCZASZ Z MP3
_________________
zyje po to aby pic pije po to aby zyc
 
Turio

Dołączył: 10 Kwi 2008
Posty: 220
Skąd: Warszawa
Płeć:
Wysłany: Sob 07 Cze, 2008   

Ja tam swoich winyli słucham, a format mp3 uważam za kompletną pomyłkę niszczącą wrażenia estetyczne płynące ze słuchania muzyki. Często jest tak, że kupuję i winyl i cd. Formatu mp3 generalnie nie uznaję mam w nim tylko jedną płytę i trochę archiwaliów.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  





© 2002-2013 PunkSerwis | All human rights reserved
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 13