PUNK FORUM
Forum Punkowe

Kapele z Polski - KSU - BIES&CZAd&ROCK&ROLL

Nikodem15 - Sob 07 Kwi, 2007
Temat postu: KSU - BIES&CZAd&ROCK&ROLL
Mój ulubiony zespół muzyczny, nie tylko polski. Jego utwory mają dla mnie szczególne znaczenie, zarówno muzyka jak i teksty zgadzają sie z moimi gustami i przekoananiami właściwie w stu procentach. Lubię zarówno starsze, typowo punkowe dokonania, jak i te nowsze, zmierzające w kierunku rocka z wpływami Black Sabbath. Mogę się jedynie przyczepić do CD z Woodstocku (na maksa "poprawione" w studiu) oraz do tego, że zbyt często wysługują się na płytach samplerem zamiast bębnów. Niedawno do składu wrócili Dziarek i Kojak - świetni, zawodowi muzycy, jest szansa, że dzięki nim nastepna płyta będzie brzmiała bardziej czadowo i naturalnie od "Naszych słów".

A historie ze zmianami składu, menagerami i relacjami między członakmi zespołu to już osobny temat, niestety często przykry i przesłaniający muzykę...

Stanzberg - Sob 07 Kwi, 2007

Kiedyś to był kult, teraz w ogóle mi nie wchodzi.
Ale jak na koncertach wracają do starego repertuaru - zawsze jest ogień.

Punk_Tarnów - Sob 07 Kwi, 2007

Lubie posluchac ale tylko czasami 'pod prąd' i 'nasze slowa'
Nieja - Sob 07 Kwi, 2007

A mi się wcale nie podoba(nie ma to jak pobluźnić:P). Fakt, że przesłuchałem tylko dwie pierwsze CD(zawsze zaczynam poznawać kapele zgodnie z chronologią płyt) i najnowszą - muza tragiczna nie jest, ale wokal totalnie mi nie pasuje. Co niezmienia faktu, że cenie KSU za wkład w polską scenę.
hellcat - Sob 07 Kwi, 2007

Nie lubię.
Starsze płyty jeszcze całkiem dawały radę, ale takie "Nasze słowa" to już porażka na całej linii. Good night.

Cytat:
Co niezmienia faktu, że cenie KSU za wkład w polską scenę.

Marguz - Sob 07 Kwi, 2007

Kiedyś słuchałem, ale chyba dawno mi się znudzili. Na koncert jak już to raczej przypadkiem, ostatnio na żywca słyszałem ich prawie rok temu.
Stanzberg - Sob 07 Kwi, 2007

Nie przesadzajcie, album "Pod Prąd" jest świetny. Czasem też puszczę sobie "Ustrzyki" czy nawet składankę hitów "Na 15-to lecie".
Blekit - Sob 07 Kwi, 2007

nigdy nie lubilem, nigdy nie ceniłem
einer - Sob 07 Kwi, 2007

Stanzberg napisał/a:
Nie przesadzajcie, album "Pod Prąd" jest świetny. Czasem też puszczę sobie "Ustrzyki" czy nawet składankę hitów "Na 15-to lecie".

tu się zgadzam ale poza inne dokonania tej grupy już nie wychodzę...

Nikodem15 - Sob 07 Kwi, 2007

A warto, warto...
tratewka - Sob 07 Kwi, 2007

Mój pierwszt zespol :) Teraz tylko czsami slucham, ale bardzo lubie
hellcat - Sob 07 Kwi, 2007

tratewka napisał/a:
Mój pierwszt zespol


Znaczy się grałaś w nim? :wink:

tratewka - Sob 07 Kwi, 2007

niestety nie :P pierwszy ktorego sluchalam
Blekit - Sob 07 Kwi, 2007

serio?

a kamraci, co Wam się w tekstach KSU podoba?

Zwierz@k - Nie 08 Kwi, 2007

jak to co? przekaz kurwa, przekaz!!!!!!
JABOL PANK! :wink:

Nikodem15 - Nie 08 Kwi, 2007

Kurna, KSU ma 4 teksty na krzyż stricte o piciu, a wszyscy ich utożsamiają ze śpiewaniem o chlaniu tylko ze względu na popularność piosenki Jabol punk.
Melo - Nie 08 Kwi, 2007


Zwierz@k - Nie 08 Kwi, 2007

Nikodem15 napisał/a:
Kurna, KSU ma 4 teksty na krzyż stricte o piciu, a wszyscy ich utożsamiają ze śpiewaniem o chlaniu tylko ze względu na popularność piosenki Jabol punk.


Troche dystansu koluniu, troche dystansu.

Nikodem15 - Nie 08 Kwi, 2007

Dystans dystansem, ale ten mit KSU jako "punkopolo o jabolach" mnie wkurza,.

Melo - zgadzam się, że KSU na płytach nie umywa się do KSU na żywo. Dlatego tak chętnie zbieram wszelkie bootlegi audio i video z koncertów KSU... Można wśród nich znaleźć prawdziwe perełki. Zresztą pierwsze 10 lat zespołu nie jest udokumentowane żadnymi oficjalnymi nagraniami.

Zwierz@k - Nie 08 Kwi, 2007

Nikodem15 napisał/a:
Dystans dystansem, ale ten mit KSU jako "punkopolo o jabolach" mnie wkurza,.


I co? poplaczesz sie i pojdziesz do mamusi?
ja tam dobrze wiem, ze ksu to nie kolesie ktorzy spiewaja jedynie o jabolach, co nie przeszkadza mi operowania stereotypami i smiania sie.

einer - Nie 08 Kwi, 2007

Nikodem15 napisał/a:
A warto, warto...


słyszałem i całkowicie nie warto... KSU jako grupa hard rockowa prezentuje się bardzo ubogo...

bnr - Pon 09 Kwi, 2007

Szacun za przeszlosc. Wielkim fanem nigdy nie bylem, a obecne nagrania to dla mnie padaka.
piotruś - Pon 09 Kwi, 2007

Nikodem15 napisał/a:

Melo - zgadzam się, że KSU na płytach nie umywa się do KSU na żywo. Dlatego tak chętnie zbieram wszelkie bootlegi audio i video z koncertów KSU... Można wśród nich znaleźć prawdziwe perełki. Zresztą pierwsze 10 lat zespołu nie jest udokumentowane żadnymi oficjalnymi nagraniami.


płyty KSU w porównaniu do koncertów to straszne gówno .... koncerty mi sie podobają :)

Nikodem15 napisał/a:
Stanzberg napisał/a:
Black Sabbath to średnio HR

Bluźnisz kolego srodze! Wg mnie Black Sabbath to nie ylko świetny zespół, ale też może najbardziej odkrywczy i przełomowy dla muzyki rozrywkowej po Beatlesach. W sumie Sabbaci już bardziej pod heavy metal podeszli. W 1970 roku nikt tak ostro nie grał.

W sumie to nowsze KSU nawet nie do końca przypomina Black Sabbath, choc duże wpływy są, ale z pewnością wypracowali swój styl, te zagrywski gitarowe są nie do podrobienia. A że to, co robią w ostatnich latach, nie każdemu się podoba, to już rzecz gustu. Mnie się podoba.


nowe KSU jest chujowe w porównaniu do starszych płyt...

(nie mówie o koncertach)

wawrzon - Pon 09 Kwi, 2007

kiedys jeden z moich ukochanych...


ale dalej 'moje bieszczady' to jedna z najlepszych polskich cd moim zdaniem

Nikodem15 - Pon 09 Kwi, 2007

Piotrek, "Ludzie bez twarzy" to moim zdaniem świetnie wyprodukowana płyta, na "21" jest uchwycony ten koncertowy czad, ale co się dziwić, skoro tam nie działał pan Kidawa jako producent. Natomiast Nasze słowa brzmią wg mnie zbyt sztucznie, co częściowo ujmuje energii świetnym kompozycjom.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group