PUNK FORUM
Forum Punkowe

Kapele z Polski - Karcer

Nikodem15 - Śro 28 Lut, 2007

Zwierz@k napisał/a:
są kolejną kapelą z gatunku "the rasiaks".

Co masz na myśli?

Mecenas - Śro 28 Lut, 2007

stoją jak przyśrubowani do sceny
Nikodem15 - Śro 28 Lut, 2007

Jeśli muzyka się broni,a w przypadku Karceru tak jest, to nie robi większej różnicy, czy stoją jak przylutowani do sceny czy czynią jakieś fikołki.
Mecenas - Śro 28 Lut, 2007

w tym wypadku zgadzam się w 188%
Zwierz@k - Śro 28 Lut, 2007

Nikodem15 napisał/a:
eśli muzyka się broni,a w przypadku Karceru tak jest, to nie robi większej różnicy, czy stoją jak przylutowani do sceny czy czynią jakieś fikołki.


nigdy się z tym nie zgodze.

Rownie dobre moge sobie zrobic koncert w domu - wyciąć zespół z kartonu, puścic muzyke z płyty, zaprosic kumpli, kupic piwo i rozkrecici zabqe w domu. Jak ide na koncert, to pozatym, ze chce posluchac dobrej muzyki, chce tez zobaczyć dobry show.
Przy karcerze akurat było okej, moge im wszystko wybaczyć, bo to kapela znajdujaca się w czolowce mojej osobistej listy.

Nikodem15 - Śro 28 Lut, 2007

Zwierz@k napisał/a:
Przy karcerze akurat było okej, moge im wszystko wybaczyć, bo to kapela znajdujaca się w czolowce mojej osobistej listy.

No właśnie, "jeżeli muzyka się broni".

Zwierz@k - Śro 28 Lut, 2007

Nikodem15 napisał/a:
No właśnie, "jeżeli muzyka się broni".


nie o to chodzilo. Bylem po prostu zajarany tym, że slysze ich na żywo.
podejrzewam, ze gdybym ogladal ten koncert ktorys raz z rzedu stwierdzil bym, ze nie byl najlepszy.

poka - Czw 03 Maj, 2007

Do Karcera mam straszny sentyment :D
Jako gówniara słuchając go stwierdziłam, że to jest to :F
Muzyka zajebista, nie monotonna z dobrym tekstem : :P

alfa - Pią 04 Maj, 2007

:cry: więc jednak to Karcer był w Uchu. kurde koleżanka jechała ale ona młoda więc nie kumała co to za kapela i gadała o jakiejś tam, której nie znałam, myślałam że hard cory i pojechałam na inny koncert, a tak mi się marzył Karcer. Byłam z 10 lat temu w Melmaku w Sopocie , zajebisty koncert dali. Pamiętam zima była i kupiliśmy, ja browara a koledzy po dwa, przed koncertem i było tak zimno, a ja wolno pije piwo, no ale się sprężyłam, bo pomyślałam, że zamarźniemy jak będę sączyć i weszliśmy do Melmaka z tego zimna, a mnie ścieło... 8) potem kapelka grała punk z folkiem irlandzkim, ze skrzypcami, super a mi się bawić nie chciało. pomyślałam kiepsko, starzejesz się, teraz to chyba amfę jakąś będziesz musiała zarzucić by się jeszcze pobawić...do tego dojdzie...ale zagrał Karcer i poszłam w pogo i tak długo jak długo grali...super się wybawiłam :lol:

http://alfa8.bloog.pl

no_future - Sob 12 Maj, 2007

zgadzam sie z wiekszoscia osob-Karcer to czolowka punk rocka.niewazne stare czy nowe nagrania.poza tym wielki sentyment do tej kapeli.
drzewi - Czw 17 Kwi, 2008

http://pl.youtube.com/watch?v=s27FeWcdk4Y
Kaczma - Czw 17 Kwi, 2008

az se poslucham karceru :)
jeden z lepszych zespolow jakie znam

Myr - Czw 17 Kwi, 2008

Cytat:
Karcer to czolowka punk rocka..

nic dodać nic ująć...
Cytat:
az se poslucham karceru

ja chyba też :)

Turio - Pią 18 Kwi, 2008

Jakoś nigdy się do nich nie przekonałem. Nie mam pojęcia dlaczego tak jest, dla mnie przeciętność.
xkrzysiekx - Pią 18 Kwi, 2008

spoko kapela, ale np."Gest idoli" wolę w wykonaniu Infekcji ;)
tompunk - Nie 06 Gru, 2009

karcer jest git ale reaktywacja to poracha
janek_janusz - Czw 08 Kwi, 2010

Turio napisał/a:
Jakoś nigdy się do nich nie przekonałem. Nie mam pojęcia dlaczego tak jest, dla mnie przeciętność.

Tak z ciekawości tylko spytam czego oczekujesz po punk rocku i czego szukasz w tworczosci punkowych bandów? Bo słowo klucz które padło "przeciętnosć" zdradza w tym przypadku twój jakiś wewnetrzny niedosyt. Dobrze sie domyślam?
Zespół o takim dorobku tekstowym już dawno łatwo popadłby w schemat. Jak sie okazuje nie każdy. Bo mozna zaśpiewać inaczej, nadal o tym samym.
http://www.youtube.com/watch?v=TzJLJO-2bw0
Czy to jest dziwne? Raczej nie. Ten zespoł jest po prostu konsekwentny.

czy jesteś zawsze zupełnie przekonany,
że masz zupełną rację, jesteś niepokonany
co lepsze: czy wysłuchać i spróbować
zrozumieć czy lepiej podjąć walkę?!
czy może istnieć tylko jeden punkt widzenia
co czujesz kiedy niszczysz czyjeś marzenia
opluci, poniżeni - ci, co utracili męstwo...
czy cieszy cię zwycięstwo?!

znasz tylko kilka czyichś przykazań -
żyć albo z nimi, albo przeciw nim
choć widzisz jak krępują,
chciałbyś dodać coś od siebie
dajesz uwięzić się
oszukujesz siebie, oszukujesz siebie
sam przekręcasz w kratach klucz
boisz się, boisz się uwierzyć w siebie
religia to nie strach!

wszystko jest w tobie
czeka na znak
umiesz powiedzieć: nie
możesz powiedzieć: tak


Celowo zacytowałem "wszystko jest w tobie". To naprawdę dobry tekst opisujący działania tej grupy jesli chodzi o twórczosc i o przekaz. Oni nie kreuja obrazu swiata za Ciebie. Zwracają tylko uwage na ludzkie pułapki, więzy, nałogi czyli wszystko co powstrzymuje przed doswiadczeniem świata swoimi wszystkimi zmysłami oraz w zgodzie ze sobą. I to jest logiczna droga twórczosci dla kapeli punkowej. Opieraj sie tam gdzie czujesz opresje. Nie rób tego w taki spoób tylko dlatego że tak Ci wskażą. Zapytaj czego chcesz i czego Ci potrzeba.

hogata - Sob 24 Kwi, 2010

słuchałam wschodu pełnego słońca,w sensie piosenki,już chyba pięć milionów razy a za każdym razem mam dreszcze. no ja pierduu
Mecenas - Pon 26 Kwi, 2010

to ci w brudnych kombinezonach to dla nich jest ten kraj
Foxy 68 - Pon 26 Kwi, 2010

Mecenas napisał/a:
kraj

raj.

Mecenas - Pon 26 Kwi, 2010

jeden pies
Foxy 68 - Pon 26 Kwi, 2010

:lol:
suchy693 - Sob 04 Wrz, 2010

KARCER .......a wporzo grali,grają ale teraz wole LD 50 jakos bardziej mi podchodzi :bananik: :punk:
Mecenas - Sob 04 Wrz, 2010

zarówno karcer jak i ld 50 usłyszałem po raz pierwszy na tym samym koncercie
karcer dużo lepszy, mimo że wtedy w ld50 były jeszcze skrzypki

ko0niu - Sob 04 Wrz, 2010

już nie ma altówki w LD 50 ? :( to było właśnie to co nadawało temu zespołowi zajebistej oryginalności. Koncertowo Ld 50 wypada świetnie, tylko raz miałem okazje na nich być.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group