PUNK FORUM
Forum Punkowe

Kultura & Sztuka - Filmy! Książki!

SantaClaus - Śro 14 Mar, 2012



Przed chwilą skończyłem oglądać, mega film !

Tutaj krótka recenzja z FilmWeb'u

Niezwykły film o niezwykłym miejscu na przedmieściu Rio de Janeiro. Opowiadany przez Busca-Pé małego czarnego chłopca, zbyt lękliwego i strachliwego by przystać do gangu, ale i zbyt rozsądnego by zgodzić się na niskopłatną i poniżającą legalną pracę. Wymyślił sobie że można okrutny i brutalny świat który go otacza obserwować inaczej, przez sztukę. Jego celem stało się zostać profesjonalnym fotografem. Miejsce znane jako "Cidade de Deus" początkowo jest placem na którym powstają mieszkania dla biednych budowane przez rząd na początku lat 80tych. Po kilku latach zamiast spokoju staje się najbardziej niebezpiecznym gettem w Rio. Handel narkotykami, prostytucja, rabunki i przestępstwa stały się smutną codziennością obserwowaną i utrwalaną przez Busca-Pé. Film jest przygnębiający, ujawnia prawdy uniwersalne, pokazuje sytuacje znane i z naszych bokowisk. Film nagradzany na festiwalu w Toronto, nominowany do Złotych Globów 2003

suchy693 - Pią 16 Mar, 2012

Idę zobaczyc ten dokument dzis/jutro !!!!Moda jako deklaracja polityczna, manifest ideologiczny, osobista walka przeciw szarej i zuniformizowanej codzienności. Political Dress to filmowa ilustracja mody w różnych okolicznościach społecznych i politycznych. Film opowiada o zmianach postrzegania mody, przedstawia jej rolę i siłę oddziaływania.

Reżyser, Judyta Fibiger, pokazuje różne etapy PRL-u, czasy stalinizmu, gdy założenie kolorowych skarpetek groziło interwencją milicji, modę lat 60. i otwarcie Polski na trendy z Francji, lata 70. i fascynację ruchem hippisowskim, a w końcu stan wojenny, modę lat 80. i eksplozję stylu punk.

suchy693 - Sob 17 Mar, 2012

wczoraj na Tv kultura było bardzo ciekawy w mordeczke filmmmmmmm :bananik: :bananik:
kawkader - Sob 17 Mar, 2012

Klasyk, aż dziwne że dopiero teraz zobaczyłeś :>
Konan - Sob 17 Mar, 2012

nie widziales suchy jeszcze made in england? film naprawdę niedopodjebania
suchy693 - Sob 17 Mar, 2012

w wersji angielskiej to juz dawno to widzialem ale z polskim tlumaczeniem to wczoraj dopiero :old:
Zwierz@k - Czw 22 Mar, 2012

ktos mi ostatnio gadal ze jest tez serial "this is england" oparty na identycznych motywach. ale jakos nie wierze, a na ggoglowanie zbyt leniwy dzis jestem
Aida - Czw 22 Mar, 2012

Wkręciłam się zajebista książka
lepka - Pią 23 Mar, 2012

Zwierz@k napisał/a:
ktos mi ostatnio gadal ze jest tez serial "this is england" oparty na identycznych motywach. ale jakos nie wierze, a na ggoglowanie zbyt leniwy dzis jestem


jest, jest, 2 sezony na razie wyprodukowano - 86' i 88' po 4 i 3 odc.; na razie ten pierwszy tylko widziałam, ale to już ma formułę bardziej serialową właśnie, bo opiera się głównie na ich jakiś tam prywatnych przeżyciach...

a tak btw. "Castorp" Pawła Huellego - ledwo dobrnęłam do końca, nudne strasznie...

BadMotherfucker - Sob 24 Mar, 2012



Widział to ktoś albo chociaż słyszał coś o tym :?: :shock:

Aida - Wto 27 Mar, 2012

suchy693 napisał/a:
Aida napisał/a:
znacie jakies fajne filmy/ ksiazki gdzie zostalo ukazane okrucienstwo wojny?
Filmy Full metal Jacket/ Stalingrad/Wzgórze rozdartych Serc/Listy z Iwo jimy/Pluton/Na zachodzie bez zmian/Czas apokalipsy/Ofiary wojny/Walc z Basirem/Łowca jeleni/9 kompania tyle sobie przypomniałem narazie :old:

Suchy, ksiązek jakiś nie kojarzysz fajnych? 'Na zachodzie bez zmian' w chuj ciężko mi się czyta. Z książek mam tylko ' Medaliony' i ' Młode lwy' i baba z polskiego się o to przywaliła :/ wziąłam se film '9 kompania'.
bladaczka napisał/a:
praca maturalna?

tak :D wiem bardzo szybko zauważyłam pytanie :wall:

kawkader - Śro 28 Mar, 2012

Ogólnie okrucieństwo wojny, czy którejś konkretnej? Bo w każdej wyglądało to trochę inaczej, np. ws ludności cywilnej.
Aida - Śro 28 Mar, 2012

Ogólnie, okrucieństwo wojny. Temat brzmi 'Literatura i inne dziedziny sztuki wobec okrucieństwa wojny. Omów zagadnienie, analizując wybrane przykłady.'
kawkader - Śro 28 Mar, 2012

Ja robię o holokauście. W tej materii polecam Pianistę no i lektury o tym. ;)
k_u_dlaty - Śro 28 Mar, 2012

kawkader napisał/a:
Ja robię o holokauście. W tej materii polecam Pianistę no i lektury o tym. ;)
o tym to jeszcze lista schindlera ale pewnie już oglądałeś
kawkader - Śro 28 Mar, 2012

Nie oglądałem, mój zakres to tylko literatura.
k_u_dlaty - Czw 29 Mar, 2012

ano chyba że tak, ale jak obejrzysz to ci się jakiś obraz utworzy i zawsze można coś wystulac
zachariasz - Czw 29 Mar, 2012


jak ktoś lubi Gwiezdne Wojny...

suchy693 - Pon 02 Kwi, 2012

Mówia że chujnia ale ide za 7 zeta nie zbiednieje w razie co
kawkader - Pon 02 Kwi, 2012

Pisaliśmy o tym ostatnio, lepiej uważaj :>
suchy693 - Pon 02 Kwi, 2012

Bylem widziałem najlepsze z tego filmu to .........plakat reszta gówno dla małolatów :/
Dzemu - Wto 03 Kwi, 2012

dzieki suchy nie sciagam w takim razie. Jak sciagne serial "this is england" to udostepnie i zapodam linki
kawkader - Pon 09 Kwi, 2012


Obejrzałem ten film co Suchy pisał, że będzie na TVP Kultura. Naprawdę super! :bananik: Dzięki za info :!:

k_u_dlaty - Pon 09 Kwi, 2012

A ja się dowiedziałem że w kinach american pie 8 leci :lol: jak nie będzie drogo to się może wybiorę :mrgreen:
bladaczka - Pon 09 Kwi, 2012

nie wiem czy już pisałam o dokumencie Ziemianie ale polecam każdemu :!: :old:

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group