PUNK FORUM
Forum Punkowe

Kultura & Sztuka - Filmy! Książki!

Dev - Pon 25 Lip, 2011

obejrzalam "Kynodontas", co tu dużo gadać, ryje beret zawodowo.
trailer:
http://www.youtube.com/watch?v=7kYN5Y8sok4

suchy693 - Pon 25 Lip, 2011

Ja własnie wziąłem sie za czytanie tej oto kniżki opowiada o Irlandi ,IRA ,katolach i protestantach
Mecenas - Wto 26 Lip, 2011

fajowe czytadło, przez tą książkę jedna laska sie na mnie obraziła bo wolałem to niż spacer z nią :mrgreen:
bladaczka - Wto 26 Lip, 2011

a ja się przekonuję że filozofia może być fajna, więc jestem po micie syzyfa camusa a teraz czytam zaratustrę nietzschego :lol: trzeba mieć do tego nerwy.
suchy693 - Wto 26 Lip, 2011

Zaratustra to pryszcz ja 4 razy podchodziłem do Zamku Kafki i ni chuja na 68 stronie kapitulowałem :lol:
bladaczka - Wto 26 Lip, 2011

o,toto też przeczytać chciałam. ale przede wszystkim z kafki trzeba obczaic kolonię karną, bo wydaje się świetna :misiek:
suchy693 - Wto 26 Lip, 2011

I dlatego wybieram wszystko co napisał Bohumil Hrabal lektura bardzo przyjemna :bananik:
ko0niu - Wto 26 Lip, 2011

dogtooth już się ssie z torrenta. Będzie do kolacji film.
bladaczka - Śro 27 Lip, 2011

ja wczoraj oglądałam dzieci ireny sendlerowej,nie wszystko ogarnęłąm bo troche po pijaku :mrgreen: w każdym razie chciałam powiedzieć,że irytuje mnie trochę infatylizm tych modnych w ostatnich latach filmów historycznych. chociaż może muszą takie być ?
janek_janusz - Pią 29 Lip, 2011

Jestem po seansie w tvp kult.
TO JEST WLASNIE ANGLIA
http://www.filmweb.pl/fil...lia-2006-362598

Jest rok 1983 a w szkołach akurat rozpoczynają się wakacje. Główny bohater Shaun jest szykanowanym przez rówieśników 12-letnim typem samotnika, który mieszka wraz z matką w ponurym mieście. W drodze ze szkoły trafia na grupę skinheadów, którzy okazują się być przyjaźnie nastawieni i biorą go pod swoje skrzydła. Wkrótce Shaun poznaje świat przyjęć, kobiet i modnych ubrań, a jego wzorem do naśladowania stają się koledzy z gangu. Sielska atmosfera ulega jednak zmianie z chwilą, gdy z więzienia wychodzi najstarszy członek grupy i zdeklarowany rasista.

Film z pewnoscia warty poswieconego czasu na jego ogladanie. Film oprocz obrazów gra dialogami. Jesli ktos chce poznac inny swiat, ktory jest zazwyczaj w cieniu kinematografii to polecam szczególnie.


Na przykładzie grupy znajomych Meadows pokazuje, co stało się z ruchem Skinheads w latach 80-tych. Na początku filmu widzimy grupę młodych ludzi, którzy jakoś próbują się odnaleźć w sytuacji, której przyszło im żyć. Nudną egzystencję wypełnia im czas spędzony na zabawach. Korzenie ich subkultury sięgają Jamajki, co podkreślone jest obecnością w grupie czarnoskórego Milky'ego. Tak właśnie wyglądali Skinheadzi na początku istnienia. Spędzali czas na wspólnym piciu piwa, słuchali reggae i ska, a wszelkie ideały rasistowskie były im obce. Kiedy w grupie, po odsiadce w więzieniu, pojawia się Combo, który próbuje przemycić do ekipy nacjonalistyczne ideały głoszone w tym czasie przez skrajnie prawicowy National Front. Do jednych te idee trafiają, do innych nie.

yamahac30m - Pią 29 Lip, 2011

Też dzisiaj oglądałem, po raz kolejny. Zgadzam się z przedmówcą że warto poświęcić czas na oglądanie tego filmu.
BadMotherfucker - Sob 30 Lip, 2011

Dla mnie bez rewelacji, są lepsze produkcje podejmujące tą tematykę - Romper Stomper czy American History X
Ale obejrzeć warto

bladaczka - Nie 31 Lip, 2011

BadMotherfucker napisał/a:
American History X
właśnie obejrzałam,dobry film. jedyne co w nim wkurza to "efekty" mające potęgować emocje a sprawiające tylko że kropla wody z prysznica spada trzy minuty :lol: wkurzają mnie takie ulepszacze, jak film jest dobry to powinien być jak najbardziej "minimalistyczny" w środkach,bo broni się sam. ale też polecam :misiek:
SantaClaus - Nie 31 Lip, 2011

bladaczka napisał/a:
BadMotherfucker napisał/a:
American History X
właśnie obejrzałam,dobry film. jedyne co w nim wkurza to "efekty" mające potęgować emocje a sprawiające tylko że kropla wody z prysznica spada trzy minuty :lol: wkurzają mnie takie ulepszacze, jak film jest dobry to powinien być jak najbardziej "minimalistyczny" w środkach,bo broni się sam. ale też polecam :misiek:







:twisted:

bladaczka - Nie 31 Lip, 2011

:?: :zdziwienie: :zdziwienie: :zdziwienie:
Dev - Pon 01 Sie, 2011

obejrzałam "Gummo", zajekurwabiste. Korine mistrzem niepodważalnym jest.. ♥

a oprócz tego "Wristcutters", też dobre, o samobójcach.

ale Gummo miszcz, króliczek był mega podniecający.

http://www.youtube.com/wa...feature=related

tę piosenkę będę śpiewać swoim dzieciakom <:

Gain Kain - Wto 02 Sie, 2011

"Gummo" świetny film, pierwszy raz oglądałem jeszcze w latach 90-tych i ostatnio sobie w wersji angielskiej przypomniałem, moooc!
BadMotherfucker - Wto 02 Sie, 2011

Czytam, czytam i chyba warto będzie się zainteresować
Aneta - Pią 05 Sie, 2011

SantaClaus napisał/a:



Obrazek



:twisted:



:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: dobre



czytam (w zasadzie męczę od miesiąca) Oskarżoną Wierę Gran...

Dev - Pią 05 Sie, 2011



obejrzałam, obejrzalam do końca... ja pierdole, ten film to największy rozkurw, jaki kiedykolwiek widziałam. a widziałam już troszkę. pierwszy raz w życiu musiałam walczyć ze sobą, żeby nie puścić bełta. (to tak nawiasem mówiąc, nie jest to determinujący powód, dla którego warto obczaić to węgierskie kino).

reasumując - polecam gorąco!..

Aneta - Pią 05 Sie, 2011

ale o czym to ?


Polecam


Dev - Pią 05 Sie, 2011

spróbuję opisać własnymi słowami, nie wiem, czy mi wyjdzie :mrgreen:

film opowiada jakby historię trzech pokoleń pewnej węgierskiej rodziny, dziadka, ojca i syna. każdy z nich jest ofiarą psychicznego terroru, co w rezultacie doprowadza do tragedii.

to z filmwebu:
"Drugi po słynnej "Czkawce" film Györgyego Pilskiego. Utrzymana w groteskowej stylistyce opowieść o trzech pokoleniach mężczyzn. Niezwykle barwny krąg postaci tworzą austro-węgierski żołnierz i seksoholik Vendel Morosgoványi, jego syn Kálmán Balatony - właściciel olbrzymich kotów, a zarazem mistrz świata w… jedzeniu na czas oraz wnuk, Lajoska Balatony marzący o nieśmiertelności preparator zwierząt. "


opis nie oddaje niczego. kto ma mocne nerwy niechaj siada i ogląda. popkornu w czasie seansu nie polecam <:

sXe HC - Pią 05 Sie, 2011


znalazłem przy porządkach. PRLowskie wydanie jeszcze.

A ogółem książka wciągająca chociaż na początku jakoś mi nie wchodziła :geek:

edit:

mam tylko te dwa czerwone tomy ale nie mogłem znaleźć innego zdj

Aneta - Pią 05 Sie, 2011

Dev napisał/a:
właściciel olbrzymich kotów


:lol:

filmweb to spierdolina
oni chyba opisują to co wywnioskują z plakatu i plotek

Dev - Pią 05 Sie, 2011

Aneta napisał/a:

filmweb to spierdolina
oni chyba opisują to co wywnioskują z plakatu i plotek


+1
dlatego polecam nie czytać gównianych recenzji. jak ktoś lubi mocny, szokujący obraz, to film będzie w sam raz.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group