PUNK FORUM
Forum Punkowe

Kultura & Sztuka - Filmy! Książki!

geerwazy - Nie 04 Sty, 2004
Temat postu: Filmy! Książki!
Jakie znacie ciekawe książki bądź filmy?
Fajne są filmy:
Fanatyk
Romper Stomper
American History X
ale to naziolkach a znacie jakieś o punkolach albo o anarchistach?

cykcyk - Nie 04 Sty, 2004

Moje najlepsze filmy to: "CKY2K", "Skazani na Shawshank", "Młode Wilki" oraz "Requiem dla Snu". A ulubione ksiazki to mistrzowskie "Łowienie Pstrągów W Ameryce", "Duch na deskorolce", "100 płyt, ktore wstrzasnely swiatem", "Potwor profesora Hawkline'a" i "Skazani na Shawshank". Znacie cos z tego???
pidzamówka - Nie 04 Sty, 2004

jesli sie nie myle (choc moze tak byc) to "duch na deskorolce" jest jedna z ksiazek z seri szkola przy cmentarzu
przynajmniej jak ja to czytalam to bylo w tej serji ale mozliwe ze jest jeszcze inna ksiazka
ja swojej ulubionej ksiazki nie mam nie lubie czytac wiec zadko czytam
a jesli chodzi o film to hmmm tez nie mam ulubionego ale uwielbiam horrory :twisted:

geerwazy - Nie 04 Sty, 2004

A takie punkowe albo anarchistyczne? Bo chciałbym cos sobie skołowac i kuknąc na to:)
Zwierz@k - Nie 04 Sty, 2004

" dziewczyna" Blake nelsona- książka o Andreii Marr, typiarze która wkręca sie w muzyczną scene Portland..
"Ćpun"- tam o ile pamiętam było coś o punkach i anarchistach...

beszambelan - Nie 04 Sty, 2004

ćpun jest konkretny. polecam

a z filmów to "punki z salt lake city"

daje rade

punx alive - Nie 04 Sty, 2004

Filmy:
romper stromper [pozdrowienia dla żółtków]
fanatyk
"Moja krew twoja krew" - polski film o punkach z jarocina
"Mechaniczna pomarańcza"
"Więzień nienawiści" - o bonheadach
"Szczur" - tj.
"O zjawisku zaistniałym w Jarocinie" - film dokumentalny o festiwalu
Książki:
Spirit of '69
PRL [u Was nie działa]
Jarockin
Sekty
Mein Kampf
Subkultury Młodzieżowe
Wstęp do anarchiszmu
książki od W.o.S.
Mechaniczna Pomarańcza

geerwazy - Nie 04 Sty, 2004

Ćpuna czytałem ale to bylo malo punkach tylko bardziej o narkotykach. A takie jakieś typowe ? W pełni poświęcone pankolom i anarchistom?
karma - Nie 04 Sty, 2004

z książek polecam gorąco:
"Przypadkowa śmierć anarchisty" Dario Fo
"Ogień pod śniegiem" Palden Gjaco
"Byłem księdzem" nie pamiętam autora
"Potęga podświadomości" Joseph Murphy
Filmy (wypowiadałam sie już w innym temacie, ale przypomnę):
"Stygmaty"
"Requiem dla snu", "PI"- ten sam reżyser, ale jednak nie pamiętam jak się nazywał
"Mulholland drive", "Zagubiona autostrada"- David Lynch
poza tym "Podziemny krąg" i oczywiście twórczość Mony Pythona

sir Kamelot - Pon 05 Sty, 2004

A ja polcam książkę pt "Człowiek Z Sankt Petersbugra" Kena Folletta. Może nie jest konkretnie o anarchistach albo punkach i w ogóle, ale jej głównym bohaterem jest anarchista który chce zabic prezydenta rosji w celu uniknięcia wojny. (on chce zeby rosja nie przystapila do 2 wojny swiatowej). Bardzo fajna książka.
pool - Wto 06 Sty, 2004

Kena Folleta czytałam 'uciekiniera' i strasznie mi sie podoba jego (Folleta) styl pisania.. ale nie o tym.

ulubiony film to 'Biegnij, Lola, biegnij' (od niedawna), i 'Dracula - wampiry bez zębów' - uwielbiam Lesliego Nielsena i Mela Brooksa, obaj są genialni.
a książka.. 'my, dzieci z dworca zoo', 'pamietnik narkomanki'.. 'mein kampf' - z samego zainteresowania chorym umysłem... i 'Katastrofa nadfioletu' Haliny Snopkiewicz..

rozwal - Śro 07 Sty, 2004

Mein Kampf w moim przekonaniu jest strasznie nudne. Parenascie stronic przeczytalem i dalem sobie spokoj.
Putin77 - Śro 07 Sty, 2004

punki z salt lake city to jest film o anarchopunkach i niezle daja rady mozna posmiac itp
pool - Śro 07 Sty, 2004

gdzies tam na górze wspomniany 'duch na deskorolce', który znam jest faktycznie z serii szkoła przy cmentarzu, serii zamerykanizowanej i dla zamerykanizowanych bądź amerykańskich tępych nastolatków pisanej.. dodam, ze będąc w czwartej klasie podstawówki chętnie sięgałam po książki z tej serii.. podobnie jak po książki R.L. Stine'a - takie tam thrillery dla nastolatków (tępych i usowatych jak pan bóg przykazał..) ale fakt. może jest jeszcze inna książka o duchu na deskorolce.

co do thrillerów to lubię wczesną twórczość Stephena Kinga (od 'Sklepiku z marzeniami' włącznie jego (S.K.) książki były już zbyt wydumane, jak np. diabeł odlatujący czymś na kształt sań swiętego mikołaja..) i książki Harlana Cobena, w prawdzie świeżutkie bestsellery i to amerykańskie, a fabuła dwóch z nich jest bardzo do siebie podobna ('bez pożegnania' i 'nie mow nikomu') - trzymają w napięciu, przyjemnie je czytać, a styl H.C. jest świetny, facet inteligentny, oczytany i dowcipny, co widać po kreowanych przez niego bohaterach...

no już dosyć..

pool - Śro 07 Sty, 2004

rozwal napisał/a:
Mein Kampf w moim przekonaniu jest strasznie nudne. Parenascie stronic przeczytalem i dalem sobie spokoj.


masz racje, jest pisane trudnym językiem, do tego troche monotonne, ale ja osobiscie lubię psychopatów poznawać od srodka i jak przebrnęłam przez te parenaście stronnic - dałam sięwciągnąć i przyzwyczaiłam do niecodziennego stylu..

ZBAWICIEL - Czw 12 Lut, 2004

rozwal napisał/a:
Mein Kampf w moim przekonaniu jest strasznie nudne.

Dla mnie książka ciekawa, czytało się łatwo i jest dobrym dopełnieniem wiedzy o naziźmie.
Z innych lubię:
Orwella
Briana Lumleya "Nekroskop"
Rolanda Topora
Książki historyczne a przede wszystkim o 2 Wojnie Światowej
Horrory

Filmy:
Wojenne (Peace)
Horrory
Thrilery
Dramaty np. Filadelfia

MS - Pią 13 Lut, 2004

Nikt nie wymienil Ridleya Scotta?
MS - Pią 13 Lut, 2004

Z wymienionych tu filmow widzialem kilka, ale najbardziej warte wymienienia jest "Requiem dla snu". Byla tez taka fajna rzecz, ktora miala swoj wplyw na moje zycie: "Dzieciaki" (Kids) - taki wycinek z zycia w klimatach mlodziezowo-skate'owych. A w ogole to "Blade Runner" (bodajze Lowca Androidow) rulez. I "Matrix", ale tylko 1. I "Gwiezdne Wojny" - oryginalna trylogia.
karma - Sob 14 Lut, 2004

Cytat:
- David Lynch (mój guru )


mój również:)w końcu ktoś kto czai Lyncha:D

Cytat:
- Jan Jakub Kolski (choć jego filmy są troszke zbyt przesycone religją jak dla mnie , ale kręci super)


Grażyna Błęcka- Kolska była moja sąsiadką:D

do moich pozycji dodałabym jeszcze:
-"Więzień Nienawiści"

a z młodych reżyserów jeśli kiedyś spotkacie się ze Sławomirem Kulikowskim, to koniecznie zobaczcie jego prace..
do tej pory wyreżyserował:
-"Ruina"
-"Psychastenia"- (byłam statystką hehehe)
-"Europejczyk"- reportaż
-"Robak śpi pod kocem"
-"W matni"-ostatni film jeszcze nie miałam okazji obejrzeć, ale zapowiada
sie nieźle, w tym filmie występuje kilku zawodowych aktorów
w pierwszych pozycjach aktorzy to totalni amatorzy i tak naprawdę z aktorstwem nigdy nie mieli chyba nic wspólnego, choć w psychastenii grają głównie ludzie związani z teatrem, ale warto zwrócić uwagę na to jak sławek z filmu na film ewouluje. świetne ujęcia, dobrze nakręcone sceny, nawet nie najgorsza jakość... sławek wyreżyserował tez spektakl "Bilet". ma chłopak zapał i chyba talent, tez dlatego o nim piszę, sam tworzy scenariusze, reżyseruje, jest równiez operatorem... człowiek z pasja...:)

Rinka - Nie 15 Lut, 2004

mi sie najbardziej podobają filmy:
-fanatyk
-requiem dla snu
-blair with project

a ksiązki rzadko czytam ale kiedyś sie wciągnełam i spodobała mi sie ksiazka pt "My, dzieci z dworca ZOO"

z chęcią wzięłabym sie za jakaś maksymalnie straszną ksiązkę dla nastolatków ale nie mam w ogole pojęcia co to może być za ksiązka :)

Blekit - Wto 17 Lut, 2004

ja mam takie swoje własne książkowe top3 :
"rok 1984" orwell
"folwark zwierzęcy" orwell
"mechaniczna pomarańcza" burges

a co do filmów, to wczoraj oglądałem "oi! warning" i bardzo mi się spodobvał, z tym że nie mam wersji z tłumaczeniem i nie jestem pewien czy gdybym zrozumiał więcej to dalej by mi się tak podobał :D :wink:

MS - Wto 17 Lut, 2004

bluekid138 napisał/a:
ja mam takie swoje własne książkowe top3 :
"rok 1984" orwell
"folwark zwierzęcy" orwell
"mechaniczna pomarańcza" burges
Ja bym sie nie decydowal na top3 - za duzo tego bylo. W sumie moim ulubionym pisarzem jest Stanislaw Lem, ale ulubionym opowiadaniem to chyba "Oceanic" Grega Egana (ponoc byl tlumaczony na nasze, chyba jako "Oceanika"). "Rok 1984" byl niezly, ale nie na ulubiona ksiazke. W zasadzie "Limes Inferior" Zajdla bardziej mi sie podobalo, tylko zakonczenie bylo troche na doczepke. No i "Irrehare" (czy jakos tak) Dukaja bylo super. I wiele, wiele innych...
Blekit - Śro 18 Lut, 2004

goOi! napisał/a:
a skad sciagnales oi! warning??


ja nie ściągnełem, kumpel mi skombinował, ale ską d to nie wiem, bo nawet nie pytałem

Zebra - Śro 18 Lut, 2004

"Requiem dla snu" i "Pi" to filmy Darrena Aronofsky'ego - prześwitnie zrobione filmy...

Filmy Davida Lyncha też są genialne, a w szczególności "zagubiona autostrada"

Ze świetnych filmów to jeszcze: "Monthy Python i święty Graal"

A z filmów o punkach... "SLCPunk!" ("Punki z Salt Lake City") całkiem jest niezły....

Zebra - Śro 18 Lut, 2004

Hahaha właśnie sobie przypomniałam o takim jednym filmie " Szczury z supermarketu"

Super film!!


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group