PUNK FORUM
Forum Punkowe

Na każdy temat, nic o punku... - Numizmatyka

michał ze wsi 2 - Nie 15 Lut, 2015
Temat postu: Numizmatyka
Numizmatyka to inaczej zbieranie pieniędzy.Kiedyś zbierałem ,a dziś czasami w sklepie wydadzą jakiś okolicznościowy bilon,który daję małemu.Wczoraj w castoramie chyba dostałem dwie złote monety.Jedna z zieloną jaszczurką {w Polsce pod ochroną rządu o ile się nie mylę,można sprawdzić},a druga to 100-lecie Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.
spaf_antynazi - Nie 15 Lut, 2015

Zbieranie pieniędzy to chyba oszczędzanie.
Numizmatyka to kolekcjonowanie rzadkich i wyjątkowych monet

michał ze wsi 2 - Nie 15 Lut, 2015

W mowie potocznej ten podział to nie problem...
michał ze wsi 2 - Pon 23 Lut, 2015

Doszedł szwoleżer gwardii cesarza Napoleona I.Złote dwa złote.
zox - Pią 27 Sty, 2017

Sam się ostatnio zastanawiałem czy warto jest inwestować w złoto.
orgg - Pią 27 Sty, 2017

Moim zdaniem warto. Szczególnie z racji tego jak obecnie przedstawia się sytuacja gospodarcza w Polsce. No nie jest za wesoło. Złotówka ciągle traci. Agencje obniżaja ratingi. Dlatego tez nie powinno się trzymać wszystkich oszczędności właśnie w złotówkach, a powinno się zainwestować w złoto, które nigdy nie straci na wartości. Dobrze również rośnie cena srebra.

Sporo dobrych monet na sprzedaż ma na przykład Coinart:
http://www.coinart.pl/monety-k161.html

Jest to jedna z większych mennic w Polsce. Mają swój sklep stacjonarny w Warszawie.

ermalo - Czw 09 Lut, 2017

ja kiedys zbierałem ale to dawno temu
kokoroko - Pią 27 Lip, 2018

Ja również od jakiegoś czasu interesuję się numizmatyką. Ale na razie jestem na etapie wdrażania się w temat. Kolekcję mam póki co malutką, ale mam nadzieję, że będzie się z miesiąca na miesiąc powiększała. W wolnej chwili bardzo dużo czytam na temat starych monet, dlatego mam pytanie - czy kojarzycie jakieś blogi o numizmatyce, coś w stylu http://www.skarbnicanarodowa.org/ ?
Będę wdzięczna za wszelkie propozycje ;)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group