PUNK FORUM
Forum Punkowe

Kapele z Polski - Sexbomba

szymon - Czw 07 Lip, 2011
Temat postu: Sexbomba
Po założeniu przeze mnie na punkserwisie tematów o dwóch innych starych polskich kapelkach (Cela nr 3 i WC) teraz przyszła kolej na kolejną mianowicie Sexbombę....

Kapela bardzo rozpoznawalna grająca bez przerwy od 1986 roku,w lutym tego roku ukazała się długooczekiwana płyta ''Ctrl,alt,del'',na którym znalazło się 12 melodyjnych gitarowych kawałków....

Na uwagę zasługuje kawałek ''Raz przeżyty dzień''' zaśpiewany przez kilka weteranów polskiej sceny (Cichy-Fort BS,Siczka-KSU,Zygzak-TZN Xenna,Jaromir-WC,Harcerz-The Analogs,Iglak-Bulublators i znany prezenter radiowy Marek Wiernik).

W grudniu ubiegłego roku w warszawskim klubie No Mercy z udziałem wszystkich wymienionych wyżej osób nakręcono teledysk....

http://www.youtube.com/watch?v=pKW8Owc4ZN8

Co do ostatniej płyty Sexbomby kto lubi dokonania grupy nie będzie zawiedziony,soczyste gitary i ciekawe teksty....ze swojej strony poleciłbym kawałek Żmija-z pesymistycznym tekstem idealbym do wysłuchania w poniedziałek przed pracą(szkołą)....muzycznie bardzo dobrze wypada kawałek punkrock gang,wódka sex i rock n roll z fajnymi chórkami tekstami w refrenie podobnie jak w piosence (ś)mieć...najwięcej punk rockowego pazura usłyszycie w ostatnim tytułowym kawałku...

Dla sentymentalnych załogantów pewnego rodzaju wisienką na torcie będzie piosenka Lipiec 86...kto nie słyszał temu zostawię linka do najnowszego teledysku kapeli do tego kawałka

http://www.youtube.com/all_comments?v=zQC8_GgWoX4

Na koniec powiem tylko tyle że na koncertach szczególnie tych warszawskich jest niesamowity klimat...oprócz piosenek z ostatniej płyty (jak żmija,wódka,sex i rock n roll,punkrock gang czy raz przeżyty dzień) można usłyszeć takie szlagiery jak alkohol,sposób na świnie,alarm,newyorksyty,pocztókę z Londynu,wolność,dziewczyny kochajcie łysych...jednak najlepsze jest gdy wokalista Robert Szymański pod koniec koncertu(najczęsciej na bisach) anonsuje zagranie kawałka z dedykacją dla wszystkich ortodoksów(Hallo to ja)....

Z całego serca zachęcam każdego by przynajmniej raz udał się na koncert i na własne oczy i uszy przekonał się jak panowie z podwarszawskiego Legionowa wypadają w akcji...

Czekam na wasze opinie na temat kapeli...jak podchodzą wam ich płyty,powyższe teledyski,oraz opinie pokoncertowe...

Aida - Czw 07 Lip, 2011

SB bardzo lubie, ostatnio w kolko slucham plyty 'alkohol '
Rotten82 - Czw 07 Lip, 2011

Muzycznie zawsze mi się podobało, ale nie słucham bo koleś ma mega wkurwiający mnie głos. poza tym zawsze będę ich pamiętał jako panków z eurowizji ;]
Stanzberg - Czw 07 Lip, 2011

Mistrzostwo, wiadomka. Ostatniej płyty da się słuchać na okrągło, jest kapitalna.
Biały - Czw 07 Lip, 2011

Akurat facet ma spoko głos. Ja tam Sexbombę lubię, ale jednocześnie często zdarza się jej trącić banałem i nie łykam wszystkiego, niestety. Teraz jakby się ustabilizowali i uciekli od parcia na wielką karierę popową ;)
spaf_antynazi - Czw 07 Lip, 2011

ja z dzieciństwa pamiętam piosenkę o telefonie i o sylikonowych panienkach co się odchudzają... Widziałem ich raz na żywo, ale jakoś mnie nie porwali
Aida - Czw 07 Lip, 2011

Ich pierwsza piosenke jaka slyszalam kupe lat temu to 'Woda, woda, woda'.
suchy693 - Czw 07 Lip, 2011

Stanzberg napisał/a:
Mistrzostwo, wiadomka. Ostatniej płyty da się słuchać na okrągło, jest kapitalna.
Zgadzam sie z tym panem nareszcie wrócili do swoich korzeni :old:
Nikodem15 is back! - Czw 07 Lip, 2011

Ano świetn apłyta, esencja punk and rolla. Trafia do mnie to żywe, surowe brzmienie i chwytliwe melodie. Teksty mieli ciekawsze na początku działalności ale i pod tym względem nie jest źle.

Interesujące, że SexBomba cieszy się szacunkiem nawet mocno ortodoksyjnych punkowców mimo zaliczenia niezbyt chlubnego, choć w wielu momentach też ciekawego, okresu w swojej działalności.

szymon - Czw 11 Sie, 2011

Na ostatniej płycie Sexbomby oprócz 12 premierowych kawałków można było obejrzeć na kompie dokument Punk nie gryzie poswięcony 6 edycji Rock Festival Legionowo,który odbył się na rynku w Legionowie 15 sierpnia 2010 roku...zagrali tam,zielone ludki,pds,damrockers,bulbulators,sexbomba i 999....kilka dni temu ten dokument wypłynął do sieci jako ciekawostkę powiem ze w pierwszej częsci sporego wywiadu o punk rocku udziela Stan:)(Kuba przyznaj się ile piw wypiłeś przed kamerą:)))

Poniżej wrzucam linki do obu części tego dokumentu

http://www.youtube.com/watch?v=TcxWW0QF4dg część 1

http://www.youtube.com/watch?v=1U0Pk9ZzDZ0 część 2

Stanzberg - Czw 11 Sie, 2011

Przed kamerą zero. :oops:
janek_janusz - Pią 12 Sie, 2011

Własnie na głosnik wpadła mi piosenka "Alarm" Sex Bomby. Swietny podkład pod zdjecia do Londyńskiej rozróby. Posluchajcie sami.
pancernik - Wto 16 Sie, 2011

Numery niektóre ok , ale na scenie wielkie "gwiazdy" nie dobrze mi się robi gdy ich widzę, a odkąd pojawil sie ich numer w reklamie i grając go na koncertach tłumy diskojebców łapie się w objęcia , nie mogę ich nawet ich słuchać
butcherbaby - Pią 10 Lut, 2012

Na koncertach tworzą bardzo fajną atmosferę. Lubię, kiedyś słuchałam :)

Wałek "woda,woda,woda" zawsze śpiewam, jak ktoś się zapyta o zaprezentowanie umiejętności wokalnych :grin: hehe

Stanzberg - Pią 10 Lut, 2012

pancernik napisał/a:
na scenie wielkie "gwiazdy"
Skąd, ni cholery. To, że mają niezły image sceniczny to chyba jeszcze nie gwiazdorka. :mrgreen:
pancernik - Pią 10 Lut, 2012

Dobry image mogą mieć np ADHD Syndrom a oni to zwykła gwiazdorka z marnej reklamy z rybkami
Rotten82 - Pią 10 Lut, 2012

Stanzberg napisał/a:
To, że mają niezły image sceniczny to chyba jeszcze nie gwiazdorka. :mrgreen:

ale to że startowali do eurowizji to już tak ;-)

Stanzberg - Sob 11 Lut, 2012

:lol:

Dobra, mieli w "karierze" epizod małego skundlenia, ale chyba wszystko to już przeminęło. :cool:

Konan - Sob 11 Lut, 2012

Rotten82 napisał/a:

ale to że startowali do eurowizji to już tak ;-)



co robili? :shock: :ziew:

Biały - Sob 11 Lut, 2012

Stan, co ty tak trzęsiesz tą ręką na video? :lol:
k_u_dlaty - Sob 11 Lut, 2012

Konan napisał/a:
Rotten82 napisał/a:

ale to że startowali do eurowizji to już tak ;-)



co robili? :shock: :ziew:
nom w ostatniej edycji barali udział :zdziwienie: :lol: :lol:
Rotten82 - Sob 11 Lut, 2012

k_u_dlaty napisał/a:
Konan napisał/a:
Rotten82 napisał/a:

ale to że startowali do eurowizji to już tak ;-)



co robili? :shock: :ziew:
nom w ostatniej edycji barali udział :zdziwienie: :lol: :lol:

w ostatniej? startowali w tej w której ich troje wygrało z keinen grenzen

Stanzberg - Sob 11 Lut, 2012

Biały napisał/a:
Stan, co ty tak trzęsiesz tą ręką na video? :lol:
:lol: :lol: :lol: Cholera go wie, piło się trochę. :bananik:
Biały - Sob 11 Lut, 2012

Choroba Punkinsona ;)
SantaClaus - Sob 11 Lut, 2012

Stan , jaki zdenerwowany :razz:

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group