PUNK FORUM
Forum Punkowe

Punk - PASAŻER Records po powodzi

fakir69 - Śro 16 Cze, 2010
Temat postu: PASAŻER Records po powodzi
Nasz wydawca (i paru innych kapel) PASAŻER Records został zalany przez powódź.
Cytuję z innego forum:

OKO napisał/a:
Cytując za http://www.pasazer.pl/

( pozwoliłem sobie samowolnie wytłuścić drobny fragment poniższego tekstu bo czasem tak jest, że musimy w życiu się sami wspierać. Z litości nie wstawię fotki Bezkoca na tle unijnej pomocy jaką otrzymał. Jest to, na ten moment, kilka konserw.... z mięsem )

" Jak być może niektórzy zdążyli zauważyć, przez prawie dwa tygodnie nie wysyłaliśmy zamówień, nie odpowiadaliśmy na maile etc. Na początku czerwca zostaliśmy zalani przez powódź. Na kilka dni suterena w której mieściła się spora część magazynu Pasażera znalazla się pod wodą.

Część staffu udało się uratować przed nadejściem głównej fali i wynieść na wyższe kondygnacje, niestety nie wszystko. Kilka tysięcy kompaktów uległo zniszczeniu, sporo fanzinów, może setka lub półtorej koszulek, choć tych zdążyliśmy wynieść na górę najwięcej. Winyle miały najwięcej szczęścia, tylko dwa kartony El Bandy i Dezertera stały na dole… Z wielkiej sterty przemoczonych śmieci, okoliczne dzieciaki najszybciej wyłuskały właśnie te duże dziwne krążki :). Reszta trafiła na śmietnisko - niestety żadna płyta, fanzin czy koszulka po kilkudziesięciu godzinach w wodzie nie nadaje się już do niczego. Trudno jeszcze ocenić jak ta sytuacja wpłynie na naszą kondycję jako wydawnictwa czy dystrybucji. Oprócz 5-6 tysięcy zniszczonych płyt czeka nas remont magazynu, potrzebne są nowe regały…
Sporo ludzi pyta się jak może nas w obecnej sytuacji wesprzeć. Nie chcemy żadnych benefitów etc. Jeśli chcecie pomóc w jakiś sposób, po prostu zamówcie coś u nas - oczywiście o ile konkretna płyta miała farta i została ewakuowana :). Mamy też kilka specjalnie przygotowanych promocji. Uwaga - nakłady kilku płyt Pasażera tamtej feralnej nocy skończyły się, raczej bezpowrotnie i niektórych tytułów zostało po kilkanaście sztuk lub w ogóle…

na fotkach to co zostało ze zniszczeń, reszte woda zabrała dalej..."



PepsiPL - Śro 16 Cze, 2010

widziałem to na "innym forum". cholera jasna.. przekichana sprawa..
Kupować płytowe cegiełki panki!

Mecenas - Śro 16 Cze, 2010

już dawno nie kupowałem nic od bezkoca, szkoda tego towaru
Hamel - Śro 16 Cze, 2010

Się wspomoże na czasie... ;-)
ameb-x - Śro 16 Cze, 2010

no trzeba bedzie cos zamowic :D
janek_janusz - Śro 16 Cze, 2010

Mecenas napisał/a:
już dawno nie kupowałem nic od bezkoca, szkoda tego towaru

Ale przekaz jeśli był - przetrwał i całą resztę sie odbuduje. Mimo wszystko szkoda bardziej ludzi a zginęło ich niemało. Jak zwykle władza ma to w dupie i media o tym też raczej milczą. Wiadomo ważniejsze by nie psuć nastroju wyborów. Pasażer weźmie finansową pomoc socjalną od rządu? Czy może ją odrzuci? Pytam ale sam nie wiem co bym zrobił w takiej sytuacji. Powódź kiedyś tam w pewne wakacje zniszczyła mi tylko to co miałem na sobie. To jednak całkiem co innego.

wawrzon - Czw 17 Cze, 2010

Z tą pomocą to ciekawe pytanie zadałeś...
fakir69 - Czw 17 Cze, 2010

janek_janusz napisał/a:
Mecenas napisał/a:
już dawno nie kupowałem nic od bezkoca, szkoda tego towaru

Ale przekaz jeśli był - przetrwał i całą resztę sie odbuduje. Mimo wszystko szkoda bardziej ludzi a zginęło ich niemało. Jak zwykle władza ma to w dupie i media o tym też raczej milczą. Wiadomo ważniejsze by nie psuć nastroju wyborów. Pasażer weźmie finansową pomoc socjalną od rządu? Czy może ją odrzuci? Pytam ale sam nie wiem co bym zrobił w takiej sytuacji. Powódź kiedyś tam w pewne wakacje zniszczyła mi tylko to co miałem na sobie. To jednak całkiem co innego.


Facet, co Ty piszesz - czy myslisz, że mała punkowa wytwórnia działająca tak, a nie inaczej dostanie jakąś pomoc, odszkodowania? Myślisz, że jak mu zalało tysiące zine'ów, kaset, pyt które miał z wymian, koszulki od jeszcze mniejszych punkowych wytwórców to ma na to jakieś papiery, miał ubezpieczone? Wiesz co to jest punkowa wytwórnia? Twoje pytania mogłyby paść gdyby zalało Warnera, może Metal Mind - choć tu już mogłoby też być z tym kiepsko. a te polityczno-filozoficzne dociekania też mogłeś sobie darować bo tu chodzi jedynie o tą konkretną sprawę, o zwykłą punkową pomoc / solidarność na miarę naszych możliwości.

Zigi - Czw 17 Cze, 2010

fakir69 napisał/a:
zwykłą punkową pomoc / solidarność na miarę naszych możliwości.

z tym jest niestety u nas problem bo nawet mało kto kupuje płyty chociażby ze względu na cenę i komunistyczną mentalność "jest za darmo to bierz" albo "po co wydać 30zł na płyte jak moge za to mieć 10 piw w barze".
Nie liczyłbym na to że nagle ludzie zaczną kupować jak nie kupowali wcześniej- jak ktoś ma wspomóc zalany Garaż to będą to te same osoby które kupują płytki na ogół.

fakir69 - Czw 17 Cze, 2010

No i git; nawet jeśli 5-10 osób stwierdzi, że może po najbliższej wypłacie warto w końcu kupić parę płyt, których zakup odkładali w nieskończoność (sam tak często mam...) lub stwierdzą, że tym razem warto może kupić coś w Pasażerze, a nie w Empiku czy na Ebayu, to zawsze jakieś tam wsparcie będzie...

http://www.sklep.pasazer.pl
http://www.sklep.pasazer.pl
http://www.sklep.pasazer.pl

Chomick - Czw 17 Cze, 2010

zamówiłam, wspomogłam
jeszcze przed powodzią miałam zamawiać ale jakoś nie było okazji no a teraz wspomogę. Mam tylko nadzieję że to co zamówiłam nie pływa gdzieś w Bałtyku ;-)

janek_janusz - Czw 17 Cze, 2010

fakir69 napisał/a:
No i git; nawet jeśli 5-10 osób stwierdzi, że może po najbliższej wypłacie warto w końcu kupić parę płyt, których zakup odkładali w nieskończoność (sam tak często mam...) lub stwierdzą, że tym razem warto może kupić coś w Pasażerze, a nie w Empiku czy na Ebayu, to zawsze jakieś tam wsparcie będzie...


tzn, że gdy kupię w empiku lub na alegroszu wydawnictwo pasażera to nie bedzie to żadna omoc obecnie?

janek_janusz - Czw 17 Cze, 2010

Po prostu biore pod uwagę, że osoba indywidualna może dostać taką pomoc. Niekoniecznie jako wytwórnia w tym momencie. I prosze tego słowa "facet" nie używać. O "facecie" to jest taka jedna piosenka.
fakir69 napisał/a:

Facet, co Ty piszesz - czy myslisz, że mała punkowa wytwórnia działająca tak, a nie inaczej dostanie jakąś pomoc, odszkodowania? Myślisz, że jak mu zalało tysiące zine'ów, kaset, pyt które miał z wymian, koszulki od jeszcze mniejszych punkowych wytwórców to ma na to jakieś papiery, miał ubezpieczone? Wiesz co to jest punkowa wytwórnia? Twoje pytania mogłyby paść gdyby zalało Warnera, może Metal Mind - choć tu już mogłoby też być z tym kiepsko.

Właśnie dlatego pytam że to stosunkowo mała działalność. Nie ma co sie spinać. Poza tym dobrze żeby wiele osób dostrzegło ten temat. Dobre płyty warto kupić zawsze, takze teraz. Tak przy okazji wiecie czy z Nikt Nic Nie Wie wszystko dobrze?

fakir69 - Czw 17 Cze, 2010

janek_janusz napisał/a:
tzn, że gdy kupię w empiku lub na alegroszu wydawnictwo pasażera to nie bedzie to żadna omoc obecnie?

Co prawda pisałem o Empiku w sensie, że może zamiast kupić coś tam, to można wybrać sobie coś z Pasażera (niekonicznie płytę wydaną w Pasażer Records), ale jak juz jesteśmy przy tym to:
1. Empik rozlicza się z ogromnym opóźnieniem i w dodatku nie bezpośrednio z wydawcami ale z pośrednikiem - w tym wypadku z Fonografiką. Fonografika też rozlicza się z wydawcami raz na jakiś czas i płaci ceny hurtowe. Więc lepiej zapłacić teraz wydawcy np. 25zł za CD niż kupić w Empiku bo wydawca dostanie z tego 15zł, jak dobrze pójdzie np. za pół roku.
2. Nie tak dawno Empik odesłał Fonografice, a ta m.in Pasażerowi masę płyt, wycofując się po prostu z e sprzedaży płyt spoza molochów. W sprzedaży pozostały jakieś resztki czy też wybrane tytuły. Sprzedaż w empiku prowadzona jest w sposób centralny, przez Warszawę - wszystkie decyzje tam zapadają i załatwienie czegokolwiek trwa zawsze w chuj czasu. Prawdopodobnie niedługo znikną ze sprzedaży wszelkie tytuly HC/Punk wydawane przez małe polskie wytwórnie niezależne.
3. Na Allegro w większości prowadzi się sprzedaż z drugiej ręki. W jaki niby sposób wspomożesz Pasażera gdy kupisz np. ode mnie ich płytę?

A z Nikt Nic Nie Wie wszystko OK. Pozdrowię ich od Ciebie. Dzięki za troskę w imieniu Woła. Bytomka nie wylała w tym roku w Bytomiu, trochę zalało łąki pod Gliwicami jeśli to takie ważne.

kate - Pią 18 Cze, 2010

Oczy bolą, jak się widzi tyle zniszczonych, zajebistych płyt... zamówienie poszło
Stanzberg - Pon 28 Cze, 2010

Szok! :shock: :evil:

Oczywiście, że wspomogę zakupem, zresztą i tak większość płyt kupuję u Bezkoca.

magdalenik - Pon 05 Lip, 2010

Zamówione :smile:

tylko 3 płyty na razie - więcej po wakacjach :razz:

magdalenik - Śro 07 Lip, 2010

Już doszło :shock:

Sprawne działanie i ekspresowa dostawa.
Brawo :smile:

100% Hate - Czw 08 Lip, 2010

Za to właśnie lubię Pasażera - paczki zawsze przychodzą w ekspresowym tempie.
beton_jagoda - Pią 16 Lip, 2010

cholera, ja o tym nie wiedziałam i w trakcie powodzi wysłałam zamówienie, aż mi się głupio zrobiło jak dostałam maila że mieli powódź, dlatego tak długo zamówienia nie realizowali . w sumie nie wiem dlaczego u mnie jakieś poczucie winy, w sumie byłam tego nieświadoma . tak, czy siak może warto byłoby przesłać pare groszy bezinteresownie, chociażby 2 dychy , niby nic ale jednak jakby chociaż 10 osób tak zrobiło jakby nie patrzeć byłaby to jakaś pomoc . bardzo cenię pasażera, na prawdę zamawiałam tam już dobre kilkanaście razy i się nie przejechałam. w końcu od 'pasażerów' zaczęła się moja 'punkowa przygoda' :) i trwa tak już pare lat, pomimo tego że jeszcze młoda dupa jestem ;p

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group