PUNK FORUM
Forum Punkowe

Na każdy temat, nic o punku... - Wegetarianizm

ko0niu - Sob 08 Maj, 2010

u nas też risotto, ale... z groszkiem zielonym i boczkiem smażonym z cebulką :faja:
Po wegetariańskim obiedzie jestem zawsze zaraz głodny, no chyba że zrobię:
450 g warzyw tak zwanych "na patelnie"
worek ryżu
opakowanie kotletów sojowych "sante"

to tak, najadam się.
Jak wrzucę w to cycek kurzy zamiast kostki sojowej, najadam się połowę mniejszą ilością. W moim przypadku trudno zaspokoić głód. Pewnie tak jak tu ktoś napisał, wina tego, że organizm wytwarza inne enzymy i jak nie ma padliny to mu źle. :eek:
Kiedyś może starczy mi odwagi aby zrobić wege-miesiąc i odstawić mięcho. Póki co, boję się.

Cyb - Sob 08 Maj, 2010

apropo ktos jadl moze ryz razowy/brazowy? dobre to i w przystepnej cenie?
ko0niu - Sob 08 Maj, 2010

dobre, ale potrzebujesz 2x tyle czasu na ugotowanie. Na opakowaniu bez wyrzutów sumienia okłamią cię abyś gotował 30 minut, nieprawda to straszna. 40 minut to minimum, inaczej jest twardy jak żwir i po przegryzieniu smakuje mączką. Że w przystępnej cenie to i owszem, z firmy "ROLNIK" bodajże kosztuje tyle samo co biały. Jeśli chodzi o inne firmy to około 5 zł.
SantaClaus - Nie 09 Maj, 2010

http://img260.imageshack....74/78267002.jpg


http://vader.joemonster.o...9aa9energal.jpg

nei moglem sie powstrzymac xd

ko0niu - Nie 09 Maj, 2010

bidne.
SantaClaus - Pon 10 Maj, 2010

ko0niu napisał/a:
bidne.


Nie moje :old:

Dzemu - Nie 23 Maj, 2010

Moj plan na dzis: Zapiekane baklażany ;)

Znalazlem w sieci przepis:
Kod:

Bakłażana pokroić ze skórką w grube plastry. Skropić oliwą czosnkową, posypać siekanymi ziołami (bazylia, tymianek lub oregano). Układać na gorącą patelnię grillową, krótko opiekać z obu stron, posolić. Podawać z pieczonym mięsem lub jako sałatkę z pomidorami i serem mozzarella.


No ciekawe jak to wyjdzie pierwszy raz w zyciu bede robil baklazany. A moze ktos ma jakis sprawdzony przepis na nie!?

ko0niu - Nie 23 Maj, 2010

wygrzeb koniecznie gniazda nasienne bo będzie gorzkie. Dobry przepis jest nafaszerować połówki bakłażana grillowaną papryką, pomidorkiem, cebulką i ragout z mielonej wołowiny z czosnkiem odrobiną pomidorka, siekaną pietruchą i przyprawami wedle uznania. Wrzucasz to do piekarnika i zapiekasz do miękkości bakłażana, obiad wyjebany w kosmos.
Dzemu - Nie 23 Maj, 2010

podziekowal!
Mecenas - Nie 23 Maj, 2010

eee, ja nigdy nasionek nie wyjmowałem i było dobre
Dzemu - Nie 23 Maj, 2010

zobaczymy czy bedzie zjadliwe! pieka sie wlasnie.
Mecenas - Nie 23 Maj, 2010

ale wykombinowałem żarcie :geek:
ugotowany ryż podsmażyłem z czosnkiem i cebulą, doprawiłem curry,
wrzuciłem , kukurydzę z puszki, podgotowany brokuł podzielony na małe cząstki oraz pokrojoną w kawałki fasolę szparagową, doprawiłem ziołami i wymemłałem, do tego sosik ze śmietany, koperku i sosu chili tao tao
:bananik: :bananik: :bananik:

gooy - Nie 23 Maj, 2010

mecenasie co Cie w ogole sklonilo do robienia wegetarianskiego zarcia?
magdalenik - Nie 23 Maj, 2010

Przepisy z wołowiną w temacie o wegetarianizmie? :zdziwienie:
...w kulinariach takie rzeczy jak coś.


A Mecenas:
1. Zwariował
albo
2. Jego laska jest wegetarianką i powiedziała, że z trupożercą sypiać nie będzie.
albo
3. Zmądrzał nareszcie.

;-)

Dzemu - Nie 23 Maj, 2010

wołowine zawsze mozna zastapic czyms innym, smaczniejszym
Mecenas - Nie 23 Maj, 2010

magdalenik napisał/a:
A Mecenas:
1. Zwariował
albo
2. Jego laska jest wegetarianką i powiedziała, że z trupożercą sypiać nie będzie.
albo
3. Zmądrzał nareszcie.

ad 1 nigdy nie byłem normalny :glupek:
ad 2 jakby mi która tak powiedziała to bym ją kopnał w zad
ad 3 już za póxno :old:

ko0niu - Nie 23 Maj, 2010

magdalenik napisał/a:
Przepisy z wołowiną w temacie o wegetarianizmie? :zdziwienie:
...w kulinariach takie rzeczy jak coś.


pardon, rozpędziłem się myśląc o tych bakłażanach. Never again. :oops:

yfinuscitiumsho - Pon 26 Lip, 2010

wiem ze temat juz stary , ale chcialam sie spytac czy slyszalas o glodówkach ;d ? takich calkowitych ;d one są w pełniwegetarioanskie i podczas niej chudnie się własnie te 8 kg okolo i przy okazji sie jest zdrowszym bo to są glodówki zdrowotne mozes zpoczytac sobie o nich w gogle wiąze sie z tym tez witarianizm :)
magdalenik - Pon 26 Lip, 2010

to do heroiny? do mnie? ;-)
ko0niu - Pon 26 Lip, 2010

myślę że tak czy siak nikt nie jest na tyle popierdolony żeby się próbować przez jakikolwiek czas odżywiać światłem :lol:
magdalenik - Pon 26 Lip, 2010

oj konik, konik ....

się zorientuj najpierw w temacie, a później oceniaj :smile:

ko0niu - Wto 27 Lip, 2010

Bez względu na to co mówią mądre głowy, ja twierdzę, że zaprzestanie jedzenia to chujowy, niezdrowy sposób na chudnięcie. Zazwyczaj wystarczy zastosować tak zwaną dietę M Ż czyli mniej żryj. Tyla.
magdalenik - Wto 27 Lip, 2010

ja akurat nie traktuję głodówki jako sposobu na schudnięcie. chociaż oczywiście jest to dodatkowy efekt głodówki.

będę chciała schudnąć, będę mniej jadła i trochę co innego, a więcej się ruszała, proste.



a głodówkę zrobię jak będę chciała oczyścić swój organizm z całego syfu, złogów tłuszczu i zbędnych resztek i toksyn, a w wielu przypadkach i robali.

pokarmy bogate w błonnik, to jedno. ale picie przez kilka dni dużych ilości wody plus najlepiej lewatywa, to jednak całkiem inny, o wiele lepszy efekt.
znam wegan, którym w diecie błonnika na pewno nie brakuje, a potrafili wypłukać z siebie jakieś niespodziewane nakłady syfu, więc tym bardziej u jedzących tłusto i niezdrowo.


kiedyś na pewno się na jakąś krótką głodówkę zdecyduję. tym bardziej, że organizm z braku pożywienia w pierwszej kolejności trawi własne komórki rakowe.


głodówka przeprowadzana rozsądnie, tzn nie rzucasz jedzenia w jednej chwili, tylko stopniowo ograniczasz, najpierw jesz surowe warzywa i owoce, później soki pijesz, a następnie dużo czystej wody i wracasz w ten sam sposób, stopniowo wprowadzając pokarm - wcale nie jest niebezpieczna, a raczej właśnie bardzo wskazana - mniej więcej raz na dwa lata.

:razz:

Mecenas - Wto 27 Lip, 2010

chyba cie popierdoliło :eeek:
magdalenik - Wto 27 Lip, 2010

rozwiń proszę swoją wypowiedź.

dlaczego uważasz, że mnie popierdoliło? bo ja w tym nic popierdolonego nie widzę.

ew nie znasz się na rzeczy i negujesz coś z gruntu, nie wiadomo po co :roll:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group