PUNK FORUM
Forum Punkowe

Kultura & Sztuka - Beats Of Freedom Zew Wolności - film

wawrzon - Nie 07 Mar, 2010
Temat postu: Beats Of Freedom Zew Wolności - film


Cytat:
W czasach, gdy życie w Polsce kontrolował reżim, muzyka stała się fenomenem o kolosalnej sile rażenia. „Żelazna kurtyna” nie była w stanie zatrzymać rocka, a młodzi ludzie, dzięki tej muzyce, odnaleźli swoją przestrzeń wolności. Polski rock od początku stał w kontrze do zastanej rzeczywistości. Piosenki kruszyły stereotypy i tworzyły więzi między ludźmi. Swoistą enklawą wolności stał się festiwal w Jarocinie, barwnie pokazany w filmie dzięki niepublikowanym dotąd materiałom archiwalnym.


Cytat:

Reżyseria: Leszek Gnoiński, Wojciech Słota
Scenariusz: Leszek Gnoiński, Wojciech Słota

Obsada:
Marek Niedźwiecki ... On sam
Krzysztof Skiba .. On sam
Jurek Owsiak ... On sam
Kazik Staszewski ... On sam
Muniek Staszczyk ... On sam

Premiera: 2010-03-12 (Polska)

Trailer : http://www.youtube.com/watch?v=lOzQTQyoh4Q




Trafiłem na informację o takim filmie- mnie zaciekawiło - może tym razem uda się wybrać do kina...

Dzemu - Nie 07 Mar, 2010

Juz duzo wczesniej mowili o tym filmie, a premiera dopiero 12 marca.
Anonymous - Pon 08 Mar, 2010

wlasnie chcialem zalozyc temat, wydaje sie ciekawe
Biały - Pon 08 Mar, 2010

w piątek w Jaro premiera.
Ryszard - Sob 13 Mar, 2010

Czytałem dwie recenzje - w Przekroju u chyba w Polityce. Moim zdaniem warto będzie obejrzeć, film o sporej zawartości dokumentu, dosyć podobno przerysowany i - jak to napisał któryś z recenzentów - pozycja zwłaszcza dla ludzi którzy nie uczestniczyli ani nie oglądali rzeczywistości PRLu na własne oczy.
ko0niu - Sob 13 Mar, 2010

Myślę że warto zobaczyć, jak ktoś ma odrobinkę oleju w głowie i minimalne pojęcie o rzeczywistości tamtych lat, będzie wiedział dokładnie co zostało podkolorowane a co nie.
Stanzberg - Nie 14 Mar, 2010

Zobaczę z ciekawości, ale nie nastawiam się jakoś specjalnie na nie wiem co.
QkiZ - Czw 25 Mar, 2010

A ile będzie w tym filmie pankroka :?: Bo z tego co widziałem po zajawkach to nic.
Biały - Czw 25 Mar, 2010

już widziałem, bez szału.
mqrcin - Czw 25 Mar, 2010

BIAŁY WARTO ISC DO KINA CZY LEPIEJ CZEKAC AZ NA TORENTACH BEDZIE
QkiZ - Czw 25 Mar, 2010

nazik napisał/a:
Cytat:
A ile będzie w tym filmie pankroka :?:


Będzie Kora :lol:


Śmieszy mnie to że znów robi się film o "zbuntowanych" zespołach lat 80, które mogły grać wtedy legalne koncerty, typu Perfekt (z tego co widziałem na zajawce). Czy samo to że zespół był rokowy oznaczało, że jest zbuntowany :?:

100% Hate - Czw 25 Mar, 2010

Jak dla mnie film cienizna. Nakręcili to chyba tylko po to, żeby w europie pokazać jak to w Polsce było za komuny. Ewentualnie, żeby polskie dzieciaki, które znają komunizm tylko z filmów Bareji, zobaczyły jak się Perfect "buntował" przeciwko władzy.

No i większośc materiałów można było już wcześniej zobaczyć w innych tego typu dokumentach.

suchy693 - Sob 14 Sie, 2010

100% Hate napisał/a:
Jak dla mnie film cienizna. Nakręcili to chyba tylko po to, żeby w europie pokazać jak to w Polsce było za komuny. Ewentualnie, żeby polskie dzieciaki, które znają komunizm tylko z filmów Bareji, zobaczyły jak się Perfect "buntował" przeciwko władzy.

No i większośc materiałów można było już wcześniej zobaczyć w innych tego typu dokumentach.
zgadzam się z przedmówcą ,cieniznaaaaaaaa :zygi:
magdalenik - Sob 14 Sie, 2010

cienizna?


czyli oglądaliście już ten film :?:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group