PUNK FORUM
Forum Punkowe

Inne - Co poza punk rockiem?

QkiZ - Czw 21 Lip, 2011

Stanzberg napisał/a:
To przerażające, ale clipy wymyśla i kręci też zazwyczaj kto inny, to samo okładki, ciuchów też sobie nikt sam nie szyje.

Chyba się nie rozumiemy. Jeśli jesteś poetą i chcesz coś przekazać to wynajmujesz drugiego poetę aby Ci napisał coś co Ty masz na myśli czy piszesz sam :?: Na tym polega różnica.
Stanzberg napisał/a:
chciałem tylko powiedzieć, że muzycznie to nie jest żadne dno (na półce mainstreamowy pop).

Jak dla mnie to nie widzę różnicy między Lady Gagą, Brytnej a Rebeccą Black :lol:
------------------------EDIT:
Stan co to było?
https://www.youtube.com/watch?v=Tf32253btdk

Stanzberg - Pią 22 Lip, 2011

QkiZ napisał/a:
Jeśli jesteś poetą i chcesz coś przekazać to wynajmujesz drugiego poetę aby Ci napisał coś co Ty masz na myśli czy piszesz sam :?: Na tym polega różnica.
Ale jeśli jesteś wokalistą, to masz śpiewać a nie pisać teksty. Może nie w punk rocku, ale w popie to na pewno. [/quote]
QkiZ napisał/a:
Stan co to było?
https://www.youtube.com/watch?v=Tf32253btdk
Wywiad telewizyjny przeprowadzony przez mojego kumpla, a co? :lol:
QkiZ - Pią 22 Lip, 2011

Stanzberg napisał/a:
Wywiad telewizyjny przeprowadzony przez mojego kumpla, a co?

A nic, tak mnie na FB wpadło w oko ze strony Warsaw Hardcore. Powiem że lepiej gracie niż udzielacie wywiady.

Stanzberg - Pią 22 Lip, 2011

Wiadomo, koncertów było kilkanaście, a wywiady ledwie 3. :lol:
Generalnie gra się nie dla wywiadów, więc mam trochę to w dupie.

bladaczka - Nie 24 Lip, 2011

odnośnie tematu, ciekawy fragment z zupełnie nieklimaciarskiego pisma "twoja muza":
Wiele osób poszukuje sposobu na zrobienie przeboju,a w dobie rozwoju mass mediów stworzenie hitu stało się tak opłacalne,że angażuje się do tego wielu ludzi i przeznacza znaczne środki finansowe.Zaczęto też korzystać z komputerowych baz danych i analizować je.Do najbardziej znanych należą "Hit Song Science" i "Platinum Blue Music Intelligence".Programy te,korzystając z katalogu zawierającego kilka milionów piosenek,analizują je pod względem linii melodycznych,rodzaju progresji akordowych,skomplikowania rytmów a nawet barwy głosu wokalisty.Powstaje w ten sposób pewien "wzór hitu" i z nim program porównuje kolejną propozycję.
Myślę że to znacznie odróżnia punkowe kapele od gagowych produkcji.

QkiZ - Nie 24 Lip, 2011

Trzeba wziąć pod uwagę, że w zależności od czasów są różne hiciory, tzn. co innego się podoba.
Gain Kain - Pon 25 Lip, 2011



złapałem bakcyla :cool:

Stanzberg - Pon 25 Lip, 2011

Cytat:
Zaczęto też korzystać z komputerowych baz danych i analizować je. (....) Powstaje w ten sposób pewien "wzór hitu" i z nim program porównuje kolejną propozycję.
Myślę że to znacznie odróżnia punkowe kapele od gagowych produkcji.
To jest trochę przerażające, może jeszcze stworzą programy pozwalające zaprogramować "powieść idealną" czy "genialny poemat". :?
Nie wierzę, że da się wyprodukować szlagier w ten sposób, można co najwyżej stworzyć kandydata na przebój. Tyle, że ten sam efekt osiągniemy przy użyciu odrobiny wyczucia. :roll:

suchy693 - Pon 25 Lip, 2011

Takim produktem był kiedys zespół Mili Vanilli bodajze i pare tysięcy głupoli dało sie nabrać czyli jednak mozna !! :mrgreen:
Gain Kain - Pon 25 Lip, 2011

to Ci goście co nawet nie zaśpiewali na "swojej" płycie? :lol:
suchy693 - Pon 25 Lip, 2011

Gain Kain napisał/a:
to Ci goście co nawet nie zaśpiewali na "swojej" płycie? :lol:
ano ci sami :mrgreen:
Gain Kain - Pon 25 Lip, 2011

swoją drogą nieźle wtedy to wyglądało, trio producenkie zdominowało zasadniczo ten ówczesny gówniany pop:


bladaczka - Pon 25 Lip, 2011

Stanzberg napisał/a:
Tyle, że ten sam efekt osiągniemy przy użyciu odrobiny wyczucia.
no i w ten sposób gra się punka.jest to dla grających przyjemność,nie inwestycja w kase czy popularność. natomiast w taki hit angażuje się kupę kasy więc chce się mieć pewność
Stanzberg napisał/a:
Nie wierzę, że da się wyprodukować szlagier w ten sposób, można co najwyżej stworzyć kandydata na przebój.
no o to chodzi ;-) z tym "wzorem hitu" porównywane sa nowe propozycje.
Marchin - Pon 25 Lip, 2011

Gain Kain napisał/a:
złapałem bakcyla


Słusznie, Crystal Castles rozpierdala.

Rotten82 - Pon 25 Lip, 2011

Marchin napisał/a:
Gain Kain napisał/a:
złapałem bakcyla


Słusznie, Crystal Castles rozpierdala.

po przesłuchaniu dwóch płyt, stwierdzam, że tylko jedna piosenka nadaje się do słuchania

BadMotherfucker - Czw 28 Lip, 2011

Ja zaraziłem się bałkańskimi rytmami znacznie szerzej niż do tej pory i ten rodzaj grania podklejam do swoich ulubionych :!:
janek_janusz - Czw 28 Lip, 2011

BadMotherfucker napisał/a:
Ja zaraziłem się bałkańskimi rytmami znacznie szerzej niż do tej pory i ten rodzaj grania podklejam do swoich ulubionych :!:

tak trzymaj chłopie :)

Gain Kain - Czw 28 Lip, 2011

3 lata temu kupiłem w Bośni:



niesamowity klimat ma ta płyta, polecam!

suchy693 - Czw 28 Lip, 2011

nie zapominajcie o tej z spiewem Iggy Popa genialne :old:
Konan - Pią 14 Paź, 2011

u mnie ogolnie zaczeło sie od metalu, wiec poza punkiem duzo wracam do starych kawałków min. Pantery, Kreatora, Iron Maiden. Ostatnio dużo Comy słucham, "pierwsze wyjście z morku" polecam punki :)
suchy693 - Pią 14 Paź, 2011

Konan napisał/a:
u mnie ogolnie zaczeło sie od metalu, wiec poza punkiem duzo wracam do starych kawałków min. Pantery, Kreatora, Iron Maiden. :)
nigdy tego gówna nie słuchałem i słuchał nie bede :zygi: :zygi:
sXe HC - Pią 14 Paź, 2011

http://www.youtube.com/wa...gbUzM8U&ob=av2e a mi to jakoś spokoju ostatnio nie dawało :geek:
Hell - Nie 09 Cze, 2013

Oi!, Hc punk, troszkę metalu i dancehallu, czasem jakiś dobry hip-hop. :zongler:
Dzemu - Wto 11 Cze, 2013

Zdecydowanie jak juz cos to mocniejsze granie.
schlockau - Śro 12 Cze, 2013

Oprócz punkrocka,słucham też punkrocka.A jak nie słucham punkrocka,to słucham wtedy punkrocka.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group