PUNK FORUM
Forum Punkowe

Punk - Gitara

zachariasz - Pią 25 Lut, 2011

Szukam jakiejś dobrej, w miarę popularnej piosenki na której mógł bym się uczyć grania akordami... :smile: i nie piszcie o patyczaku...

Pomożecie :?:

BadMotherfucker - Pią 25 Lut, 2011

Bez polewy - wszystko Dżemu, The Clash - Guns of Brixton, Cranberries - Zombie
Herr General - Sob 26 Lut, 2011

Defekt muzgó - Ptaki, ludzie, drzewa
Entropia - Sob 26 Lut, 2011

Poszukuję piosenki, której tekstu niestety nie pamiętam dobrze, ale przewija się coś tam takiego: że jeszcze wczoraj się z nim widziałeś, a jutro zapalisz znicz na jego grobie, czy coś w ten deseń. Wie ktoś może co to za piosenka?
Z góry dziękuję :D

michał ze wsi 2 - Sob 26 Lut, 2011

Entropia napisał/a:
Poszukuję piosenki, której tekstu niestety nie pamiętam dobrze, ale przewija się coś tam takiego: że jeszcze wczoraj się z nim widziałeś, a jutro zapalisz znicz na jego grobie, czy coś w ten deseń. Wie ktoś może co to za piosenka?
Z góry dziękuję :D

Tu masz link do tej piosenki.
http://www.youtube.com/watch?v=N-hg58QQmdc

Entropia - Sob 26 Lut, 2011

Niestety nie o tą piosenkę mi chodziło. Ona się jakoś zaczynała "strach ogarnia mnie" albo coś w tym stylu...
W ogóle wybaczcie, że akurat w tym miejscu o tym pisze, ale nie wiedziałam za bardzo gdzie i wybrałam pierwsze lepsze ^^

Już wiem... ta piosenka ma tytuł "Do tych którzy są". Ale nie wiem czyja i gdzie ją znaleźć. Bardzo proszę o kontakt jeżeli ktoś ma tą piosenkę.

Szo - Wto 08 Mar, 2011

Nie wiem czy już wrzucałem, strona z punkowymi tabami mojego autorstwa, którą miałem ładnych parę lat temu, ale ostatnio uznałem że powinna być w necie, bo części tabów znaleźć nie można albo są umieszczone na stronach na których trzeba się rejestrować:


http://www.punkigitara.info

zachariasz - Wto 08 Mar, 2011

Dzięki, przyda się :smile:
Rotten82 - Wto 08 Mar, 2011

już mam w ulubionych. swego czasu stała strona akordy.glt.pl na którą podsyłałem taby, ale już dawno nie śmiga :(
Szo - Śro 09 Mar, 2011

Ja jak ją w 2004 r. zamykałem to podesłałem komuś te taby, ale już nawet nie pamiętam co to była za strona, pewnie nie istnieje. Idea taka żeby zamieszczać taby których nigdzie nie ma, i żeby były dostępne od kopa a nie w formie jakiegoś Guitar Pro i jeszcze zarejestruj się na stronie - zawsze mnie to wkurza, jak szukam jakiś tabów.
zachariasz - Śro 09 Mar, 2011

Może wszyscy wiedzą, ale napiszę że niezłe taby są na chords.pl :smile:
zachariasz - Sob 19 Mar, 2011

Wie ktoś gdzie w internecie mogę znaleźć jakąś paczkę z pankowymi tabami do GuitarPro :?:
Byłbym bardzo wdzięczny :grin:

Szo - Wto 05 Kwi, 2011

A po co ci tab z guitar pro? To nie slayer.
Zapuszczasz kawałek który cię interesuje i do niego grasz na gitarze.

zachariasz - Wto 05 Kwi, 2011

Tak jest o wiele łatwiej bo nie muszę sam rozkminiać..
i poza tym te taby są zazwyczaj dokładniejsze :smile:

BadMotherfucker - Wto 05 Kwi, 2011

Niema nic dokładniejszego od ludzkiego ucha :!:
Pierdol te taby, lepiej wyjdziesz na tym jak sam pokombinujesz

zachariasz - Wto 05 Kwi, 2011

BadMotherfucker napisał/a:
lepiej wyjdziesz na tym jak sam pokombinujesz


Na moim etapie grania raczej nie :smile:

Da się grać nie znając głębszej teori i pierdolenia o skalach itd?

Bo nie chce mi się tego uczyć i mam to serdecznie w :dupa:
Wole grać jak mi się podoba :zongler:

BadMotherfucker - Wto 05 Kwi, 2011

Oczywiście że da się grać - pankroka i pochodne, ZAWSZE :twisted:
ko0niu - Wto 05 Kwi, 2011

Zachariasz nie przejmuj się, BB King na przykład nigdy nie ogarnął gdzie jest na gryfie jaki dźwięk ani jak sie nazywają poszczególne akordy. On po prostu...grał ;-)
zachariasz - Wto 05 Kwi, 2011

Dobre pocieszenie :razz:

Jak się kiedyś wkońcu ogarnę z kasą to kupię sobie coś takiego:



The best of all :!:

Zwierz@k - Wto 05 Kwi, 2011

epiphone? ogarnij model Flame Cat :bananik:
ko0niu - Śro 06 Kwi, 2011

To jest już wyższy poziom lansu i pewnie jak się gra na niej coś innego niż psycho/rocka/billy to nie wychodzi :lol:
zachariasz - Śro 06 Kwi, 2011

Ten Flamecat różni się chba tylko grafiką... jak dla mnie wieśniacką :crazy:
E tam da radę też przy przesterze bez lipy...
Ogólnie podoba mi się bo jest wielkości Les Paula ( o wiele mniejsza niż normalne hollowbody)
Przez to ma też podobne właściwośći i brzmienie - przynajmniej tak czytałem :smile:

Zwierz@k - Śro 06 Kwi, 2011

ko0niu napisał/a:
To jest już wyższy poziom lansu i pewnie jak się gra na niej coś innego niż psycho/rocka/billy to nie wychodzi :lol:


ta gitara jest tak sajkokumata że dziwie się, że nie jest nawiedzona, nie mieszkają w niej nietoperze, od czasu do czasu w nocy sama nie gra i nie eczy nocami "braaaaiiinnnsssss", ew. "bury me in the namelesss graveeeeee!" :lol: :lol: :lol: :lol: pdk!

Szo - Czw 07 Kwi, 2011

Cytat:
Da się grać nie znając głębszej teori i pierdolenia o skalach itd?


moim zdaniem nie da się grać znając głębszą teorię, hehe, a tak na serio to znaczący postęp osiągniesz właśnie nie grając z guitar pro, tylko ogarniając na żywca.

Anonymous - Pią 29 Kwi, 2011

Gitara to super sprawa. Nauczyłem się tylko dlatego aby grać ten kawałek

http://www.youtube.com/watch?v=ekXbVjv9pEA

na ogniskach itp. No ale wciagnęło mnie bardziej. Super sprawa :)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group