PUNK FORUM
Forum Punkowe

Kultura & Sztuka - Komiksy!!!!

Blekit - Wto 13 Lip, 2004
Temat postu: Komiksy!!!!
no właśnie- rynek komiksowy w ciągu kilku ostatnich lat bardzo sie rozwinął w porównaniu do tego co było kiedyś, a komiksy w Polsce wydawane ostatnimi czasy są znacznie bardziej ambitnymi DZIEŁAMI sztuki niż kiedys
Sandman, Trzeci Testament, Ponoć bardzo ciekawy i tylko dla dorosłych Piostruś Pan, Kaznodzieja czy mój ukochany Hellboy
no właśnie, taki mój ukochany Hellboy- pełen czarnego humoru, sarkazmu a nawet cynizmu głównego tytułowego bohatera i mnóstwo odniesień do przeróznych mitów i legend z całego świata i każdej chyba kultury; owy Hellboy to Anung Un Rama czyli Bestia Apokalipsy, syn martwej wiedźmy żyjącej w kościele i demona, sprowadzony jako mały chłopiec na ziemię przez Rasputina pracującego dla III Reich i wychowywany przez ludzi hehe
ktoś bawi się jeszcze w komiksy :?:

geerwazy - Wto 13 Lip, 2004

ja kiedys zbieralem kaczora donalda i dragon ball'a, kiedys bardzo lubilem
hodei - Wto 13 Lip, 2004

Ja jestem ogromną fanką francuskojęzycznej "Soeur Marie Therese Des Batignolles" (była kiedyś bodaj recenzwana w pasażerze). 5 tomowa opowieść o awangardowej zakonnicy i jej zatargach z bogiem i jezusem-biznesmenem, punkach, skinach i innych odpałach, niesamowicie dobrze się czyta, z tym że jest jeszcze nie przetłumaczona na polski i trzeba mieć opanowany w miarę język francuski. Uroku dodaje genialna kreska i bardzo dużo czarnego i alkoholowego humoru, wśród komiksów mój faworyt. Jakby ktoś chciał to niech da znać, to mogę 1 lub 2 tomy wysłać jakoś przez gg albo maila.
Z rodzimych produkcji lubię kultowego Blixa i Żorżetę a i czasem jak w empiku stoję oglądam rysunki neila gaimana.

korvel - Wto 13 Lip, 2004

W Hellboy`u podobało mi się tłumaczenie "Baby jagi" :D

A tak pozatym to wolę Górsky & Butch... świetny komiks, i ma same nawiązania do filmów, piosenek i chug wie czego jeszcze :wink: ...
Kolesie mają 48 stron na znalezienie sensu komiksu, to tak w skrócie. Ale to trzeba samemu zobaczyć :twisted:



Może to was zachęci 8)

Blekit - Czw 15 Lip, 2004

dzisiaj będę miał dwa albumy serii Hellboy, których jeszcze nie widziałem oraz Batmana (idol mojego komiksowego dzieciństwa :P ) rysowanego prze Mike'a Mignolę czyli kolesia od Hellboya i mówię wam- to piękny dzień jest :!: 8)
Agnes - Pią 16 Lip, 2004

cała seria "dylan dog" czyli włoski komiks o uroczym, mającym słabość do kobiet pogromcy duchów, super czarny humor...wampiry, zombiaki i inne paskudztwa :D jak mi kumpela wręczyła egzemplarz w trafficu, to nie mogła mnie pozniej z fotela ściągnąć :wink:
blümchen - Sob 17 Lip, 2004

przygody blixy i żorżety - to normalnie rulez
Vróbel - Sob 17 Lip, 2004

Ja tam lubie przygody Asterixa. od dziecka czytałem te komiksy więc mam do nich sentyment mały :)
alutka - Sob 21 Sie, 2004

Ja bardzo lubię Lobo. Ale też bardzo lubię Asterixa, tytusa, komiksy Tadeusza Baranowskiego, Titeufa i mangę Cześć Michael, no i jeszcze Garfielda.
Fajne są też komiksy sieciowe, polecam
http://purplepussy.net
i
http://chomiks.prv.pl

Blekit - Sob 21 Sie, 2004

o właśnie! LOBO :!: ten kolo to dopiero ma klasę :lol: bardzo mi się podobało kieyś jak to został wynajęty przez Królika Wielkanocnego by zabić Sw Mikołaja ze względu na konkurencję :)
cykcyk - Sob 21 Sie, 2004

Ja juz wieku 5 lat biegalem do pobliskiego kiosku po komiksy- Batman, SPiderman, Superman i Punisher. :D Pamietam, ze wowczas kosztowaly 9.900 czyli obecne 99 groszy... To byly piekne czasy. Pozniej oddalem wszystkie komiksy do biblioteki szkolnej. Glupi bylem strasznie. Teraz tesknie za nimi no ale niestety... Tak to pozniej jest, jak ma sie golebie serce :wink:
majKel - Sob 21 Sie, 2004

jak bylem maly czytalem supermena , batmana , turtlesow, punishera..G.I.J.O.E. (dżiajdżo) , spajdermena,.. pozniej o zgroze zakazany owoc..:P..pozniej Lobo...pozniej komiks francuski..pozniej polski...i chyba zostaje przy polskich..łee..nie no w tym momencie to ogladam zbyt czesto swoje trzy klatkowki...:P...
Blekit - Sob 21 Sie, 2004

hehe, jak byłem mały to wszystkie pieniądze na komiksy wydawałem hehe, punisher, spiderman, batman, g.i.joe, transformers hehe
potem albo porozdawałem albo posprzedawałem albo mi poznikały w tajemniczych okolicznościach :oops: :roll:
teraz żałuję, bo miałem niezła kolekcję, a i ostatnio mi się właśnie do komiksów nawróciło i to bardzo nawet, choć są to jednak już inne klimaty niż wtedy, gdy na karku lat się miało tylko kilka hehe

Zwierz@k - Nie 22 Sie, 2004

Lobo, Blixy, Zakazany owoc, wszelakie komixy Pandy Dreada
m0k3 - Wto 24 Sie, 2004

Lobo, Elektra, Girl!, wszystko Klarensa W. (Josephine, 9mm, itp.), Starsky i Butch (Maciek, Golota vs Predator), wiekszosc produkcji Sledzia, KRL'a, Bizona, Lachowicza (Czlowiek Paroovka), Wilq Superbohater (absolutny numero uno z polskich rzeczy), Ciach Bajera 2, Szninkiel, Naruto, Video Girl Ai, Great Teacher Onizuka, Neon Genesis Evangelion, Shin-chan, Eden, i...
i to chyba tyle, wiecej tytulow nie pamietam

korvel - Śro 25 Sie, 2004

Wilq Superbohater tiaaa... to jest to :twisted:

"Godzina szósta, panie biorą w usta" :wink:

Ogólnie zajebisty komiks. Brak koloru, podnosi tylko jego rangę.
BTW jakby ktoś chciał, to mój kumpel ma (5 częsci zdaje się...) na serwer wrzucone...

Blekit - Śro 25 Sie, 2004

ja bym chciał :!: :)

[ Dodano: Sro Sie 25, 2004 1:04 am ]
a tak w ogóle to owego Wilqa czytałem w magazynie "Produkt" i ową rzecz bardzo polecam

alutka - Śro 25 Sie, 2004

no, dobry poimysł! Podaj linki, bitte!Ja jeszce tego nie czytałam i chciałabym zobaczyć, co to jest.
m0k3 - Śro 25 Sie, 2004

dawaj dawaj dawaj!

"Co sie bedziemy z tym pierdolic jak babcia z lobuzem?"

karma - Śro 25 Sie, 2004

w dziecinstwie uwielbialam Alfa i Rozową Pantere :) pozniej dorwalam jakis komix z Lobo hihihi <niezla masakra> a pozniej Zakazany Owoc :) <----- goraco polecam :)
zebed - Śro 25 Sie, 2004

ja bardzo lubliem thorgala :D
Jules Winnfield - Śro 25 Sie, 2004

jeż jerzy rządzi!!!!! :D
alutka - Śro 25 Sie, 2004

Kajko i Kokosz są też niczego sobie :)
Galja - Śro 25 Sie, 2004

Fascynację komiksami przeżyłam w wieku około 10 lat uwielbiałam ''Tytusa Romka i Atomka'' ''Thorgala'' no i oczywiście ''Kajko i Kokosza''.Nawet tego sporo miała w domku.Dzisiaj jakoś do komiksów mnie nie ciągnie.
eh? - Czw 26 Sie, 2004

Enki Bilal - cudowne komiksy. facet tak bosko rysuje że... ah :)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group