PUNK FORUM
Forum Punkowe

Kapele z Polski - SIEKIERA

suchy693 - Śro 16 Lis, 2011

Brak słów ale nędza do potęgi :strach:
kawkader - Śro 16 Lis, 2011

[*]
salomone - Śro 16 Lis, 2011

Świetne, podrzuciłbym dziadkowi do samochodu.
maliniak - Śro 16 Lis, 2011

Zamienił stryjek SIEKIERĘ na kijek! :roll:
Nikodem15 is back! - Śro 16 Lis, 2011

A czego wy się spodziewaliście? Punka? Zimnej fali? Logiczne było, że trzecia Siekiera będzie inna od dwóch poprzednich tak jak druga była inna od pierwszej a jedynym elementem łączącym będzie osoba i inwencja Adamskiego.

Mnie ten utwór nie odrzuca bynajmniej, klimatyczna akustyczna miniatura, choć mam andzieję, że nie jest reprezentatywny dla całej płyty, bo 9 takich kompozycji byłoby nużących. Jedna, pośród różnorodnych stylistycznie utworów, byłaby jak najbardziej na miejscu.

salomone - Śro 16 Lis, 2011

Nikodem15 is back! napisał/a:
A czego wy się spodziewaliście? Punka? Zimnej fali? Logiczne było, że trzecia Siekiera będzie inna od dwóch poprzednich tak jak druga była inna od pierwszej a jedynym elementem łączącym będzie osoba i inwencja Adamskiego.

Mnie ten utwór nie odrzuca bynajmniej, klimatyczna akustyczna miniatura, choć mam andzieję, że nie jest reprezentatywny dla całej płyty, bo 9 takich kompozycji byłoby nużących. Jedna, pośród różnorodnych stylistycznie utworów, byłaby jak najbardziej na miejscu.


Nie spodziewałem się, że Adamski założy glany, wskoczy na scenę i będzie darł ryja, ale po co używa ciągle nazwy "siekiera"? Żeby jechać popularności pierwszego wcielenia zespołu? No i nazwa ma się nijak do tego utworu, a spodziewam się, że i całej płyty.

kawkader - Śro 16 Lis, 2011

Na miejscu Budzego jakbym to usłyszał to bym się wkurwił.
Nikodem15 is back! - Śro 16 Lis, 2011

Podobne zarzuty pewnie były stawiane już przy Nowej Aleksandrii. Dobrze to czy nie, Siekeira to Adamski, rpzynajmniej według niego samego chbya tak jest. Przecież nawet punkowe wcielenie Siekeiry było zdominwoane twórczo przez Adamskiego, choć publiczności utkwił w pamięci nie tylko dwumetrowy brodacz z gitarą ale i Budzy z irokezem i piekielnym wokalem oraz perkusista używający kotła zamiast stopy...
Rotten82 - Śro 16 Lis, 2011

Nikodem idź popatrz przez okna czy kolarze nie jadą :roll:
Szymix - Śro 16 Lis, 2011

Rotten82 napisał/a:
Nikodem idź popatrz przez okna czy kolarze nie jadą :roll:



:rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:

Nikodem15 is back! - Śro 16 Lis, 2011

kawkader napisał/a:
Na miejscu Budzego jakbym to usłyszał to bym się wkurwił.


Budzy teraz całkiem podobne klimaty prezentuje na solowych albumach.

A kolarze nie jadą. Jeszcze...

Stanzberg - Czw 17 Lis, 2011

Nie podoba mi się totalnie, ale nie dlatego, że tęsknię za starą Siekierą, marzyłem o reaktywacji legendy etc., tylko że nawet w kategorii poezja śpiewana to nic specjalnego... :-|
suchy693 - Czw 17 Lis, 2011

Co wy chcecie dobry utwór przy ognisku na gitarke w bieszczadach ot kraina łagodnosci :lol: :lol:
Rotten82 - Czw 17 Lis, 2011

dobry utwór, żeby się pośmiać ;]
k_u_dlaty - Czw 17 Lis, 2011

jajebie wylaczylem po 30 sek :evil: :zygi:
Marchin - Czw 17 Lis, 2011

No, nie za dobrze.
Konan - Czw 17 Lis, 2011

to sa jakies jaja? :shock:


:ziew:

Marguz - Nie 20 Lis, 2011

ejjj co to kurwa jest, przecież takich rzeczy się nie robi, po prostu sie nie robi :|
Gain Kain - Wto 22 Lis, 2011

The Bold And The Beautiful - "Jeśli Siekiera się reaktywuje, pozabijamy ich!"

http://wujekbrzydal.wrzut..._pozabijamy_ich

Cytat:
Komu przeszkadza brudne brzmienie roku 84?
Ten katol z Armii chce tylko chapać hajs.
Niech ikona lśni dalej w swym dawnym blasku.
Jeśli jednak to zrobią - pozabijamy ich.
Zabij Ty! Zabij Ty!


:lol:

Nikodem15 is back! - Wto 22 Lis, 2011

Do zabicia jest tylko Tomasz "Siekiera" Adamski. :)
suchy693 - Wto 22 Lis, 2011

suchy693 napisał/a:
nazik napisał/a:
O chuj, Arka Noego gra mocniej :old:
Zapewne oto utwory z ich nowej plyty
1. “Runął już ostatni mur” (Tilt)
2. “Spy­taj mili­cjanta” (Dezer­ter)
3. “Gaz na uli­cach” (Kult)
4. “Psalm 125″ (Izrael)
5. “Nie­zwy­cię­żony” (Armia)
6. “Ty tylko ty” (Bry­gada Kry­zys)
7. “Cen­trala” (Bry­gada Kry­zys)
8. “Powin­ność Kur­du­pelka” (Klaus Mitf­foch)
9. “Wią­zanka cz.4″ (Klaus Mitf­foch)
10. “Hor­ror” (Oddział Zamknięty)
11. “Loko­mo­tywa z ogło­sze­nia” (Per­fect)
12. “Super Para” (L4)
:mrgreen: :mrgreen:
To tak apropos tej Siekierki!!!
suchy693 - Pią 09 Gru, 2011

I wszystko jasne JAKI MATERIAŁ ZAWIERA ALBUM?

Nowa Siekiera to rewelacyjny zwrot w stronę muzyki akustycznej.

Urokliwe piosenki, kameralną poezję śpiewaną i bezpretensjonalny folk lider grupy, Tomasz Adamski, brawurowo przeplata epickimi utworami instrumentalnymi, przywołującymi filmy Davida Lyncha czy Godfrey’a Reggio. Słychać tu wpływ muzyki klasycznej, zimnej fali, Leonarda Cohena i Marka Grechuty z okresu „Korowodu”.

Adamski skomponował 9 utworów, które otwierają nowy rozdział w historii zespołu. Całość została nagrana w prywatnym studiu Artysty wspólnie z młodym inżynierem dźwięku Bartkiem Kuryłowiczem. Dwa utwory na płycie powstały we współpracy z byłym klawiszowcem drugiej Siekiery, Pawłem Młynarczykiem.

Samotnik z Puław pogodnie żegna się ze światem, powołując do życia nowe wcielenie Siekiery, która przygotowuje się do kolejnych nagrań i… koncertów! :old:

kawkader - Pią 09 Gru, 2011

Wyobraźmy sobie taką sytuacje - ktoś nic nie wie o tej nowej płycie, ale zna i lubi Siekierę. Idzie sobie ulicą i widzi plakat koncertu wspaniałej, legendarnej Siekiery! Kupuje bilet i tam idzie. Chciałbym zobaczyć jego minę gdy Adamski zaczyna występ :cancan: :cojest:
suchy693 - Pią 09 Gru, 2011

kawkader napisał/a:
Chciałbym zobaczyć jego minę gdy Adamski zaczyna występ :cancan: :cojest:
Wtedy sobie myśli o kurwa M.Grechuta żyje w 2 wcieleniu :mrgreen:
bladaczka - Sob 10 Gru, 2011

chciałabym zobaczyć mine standardowej "iwonki bibliotekarki" która ściągając grechutę wyhaczyła jakis nowy zespół siekiera, idzie więc z mamą na koncert a tam powrót siekiery w starym stylu :glupek:

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group