PUNK FORUM
Forum Punkowe

Kultura & Sztuka - Ziny?

Aneta - Wto 26 Lut, 2008
Temat postu: Ziny?
Czytając - przykładowo - Pasażera, Garaż bądź inne bardziej rozchwytywane ziny co możecie o nich powiedzieć ? Zbyt duże skupianie się na muzyce ?
Czego w nich brakuje...Co chcieli byście tam znaleźć?
Czy może chodzi o politykę... podoba wam się założenie odnośnie tego m.in. = przykładowo - w Liberation?
Czy raczej polityka w zinie powinna pojawiać się w mniejszym stopniu??

Dev - Wto 26 Lut, 2008

Bardzo dobrze, że skupiają się głównie na muzyce! Polityka wg mnie śmierdzi, mało to politycznych szmatławców, żeby się jeszcze w zinach pojawiała... każdy i tak ma swoją politykę :wink:
Co więcej wkurwiają mnie niektóre artykuły przesycone lewacką propagandą (nie wskaże palcem z pewnych względów). Niech się skupią na muzie, ale wszelkiej maści, scena polityczna czy też nie itd. Mnie osobiście wali jakie zespół ma poglądy, bo ja mam i tak zawsze własne, ważne, żeby dobrze rombali, ha.
Ostatni Pasażer mimo zajebiście zdupionej okładki, miał niezwykle bogate wnętrze.

Stanzberg - Śro 27 Lut, 2008

Polityki akurat w zinach które czytam się nie dopatrzyłem za wiele, i bardzo dobrze.
Szczególnie Dzidek o to dba z całego serca, bo w Pasażerze coś niecoś czasem się przemknie, tak samo jak w Nie Jesteś Jednym z Nas.


Devotka napisał/a:
Bardzo dobrze, że skupiają się głównie na muzyce! Polityka wg mnie śmierdzi
OK, masz rację, ale czy omijanie polityki oznacza automatycznie poświęcanie się wyłącznie muzyce? Jest tyle innych tematów: kultura pankroka, pankowa twórczość literacka, filmowa, poetycka, teatr, komiksy.... długo by wymieniać.

Mi szczerze mówiąc rzygać się chce, jak przewracam stronę z wywiadem z jakąś kapelą, a tam następna rozmowa z inną, potem z jeszcze jedną i tak przez pół gazety.... a jak już przez to przebrnę, to czeka mnie 6 stron recenzji. :bad:

Mecenas - Śro 27 Lut, 2008

ostatni zin jakiego zakupiłem rock`n`riot składał się wyłacznie z relacji konertowych, wywiadów i recenzji płyt, straszliwie mnie znudził, felietony i kolumny to podstawa dobrego czasopisma, moze byc nawet polityczne byle było
Dev - Śro 27 Lut, 2008

Stanzberg napisał/a:
Jest tyle innych tematów: kultura pankroka, pankowa twórczość literacka, filmowa, poetycka, teatr, komiksy.... długo by wymieniać.


Bingo! Chciałam o tym się rozpisać, ale późno już było. Te kwestie widziałabym jak najchętniej w zinach. Pozostaje jednak rzecz innej maści, a mianowicie ziny, jako poradniki w temacie sznurówek oraz dział "Trudne pytania". Aczkolwiek myślę, że do tego nie dojdzie, gdyż kadra zinoróbstwa do tego nie dopuści, bo doświadczenie też już mają i nikt w to bagno nie wejdzie (trochę ciulowate zdanie..)

Ja osobiście bardzo lubię czytać wywiady, niektóre są naprawdę świetnie przeprowadzone :wink: Recki mniej...

ps warto kupić ostatni Garaż?

Stanzberg - Śro 27 Lut, 2008

Devotka napisał/a:
Pozostaje jednak rzecz innej maści, a mianowicie ziny, jako poradniki w temacie sznurówek oraz dział "Trudne pytania". Aczkolwiek myślę, że do tego nie dojdzie
Ja zdecydowanie mam nadzieję, że do tego nie dojdzie. :lol: W życiu nie wyobrażam sobie fanzina, który radzi czytelnikom jakie sznurówki włożyć na koncert Analogsów, a jakie na Leniwca. :lol:
Zwierz@k - Śro 27 Lut, 2008

Stanzberg napisał/a:
W życiu nie wyobrażam sobie fanzina, który radzi czytelnikom jakie sznurówki włożyć na koncert Analogsów, a jakie na Leniwca. Laughing

Ale by była faza :lol: albo "co będzie modne w pankowym sezonie 2008" - ranking lumpexow. Pankowa Kuchnia z Dr. Stanzbergiem, Pankowy choroskop... :lol:

Nieja - Śro 27 Lut, 2008

Się śmiejecie, ale często brakuje mi w zinach działu "na wesoło", gdzie zbijają się z różnych bolączek sceny, mód itd. Na przykład zdjęcie wokalisty Włochatego w ostatnim "Pasażerze" to mistrz był po prostu :D

A poważnie - męczą mnie recenzje często i spuszczanie się nad kiepskimi zespołami, mało tematów społeczno - kulturalnych (oczywiście jako tako związanych z pankrokiem/niekoniecznie politycznych), nudnawe wywiady i bolesny brak szerokich horyzontów muzycznych i niepuisanie o ciekawych kapelach wychodzących z punk/hc i idących dalej. Brakuje mi też czasem większej ilości punkowych grafik.

Za to bardzo lubie czytać różne relacje z tras, historie z przeszłości i wspominki pankowych dziadków, felietony, czy ciekawe wywiady

Aneta - Śro 27 Lut, 2008

Nieja napisał/a:
ale często brakuje mi w zinach działu "na wesoło", gdzie zbijają się z różnych bolączek sceny



BINGO!

Xiao Mei - Czw 28 Lut, 2008

Jeden z najciekawszych ostatnio, albo i w ogole - Mind Fuck, pelna profeska.



( http://www.myspace.com/mindfuckzine )

Kreska 77 - Czw 05 Lut, 2009

słuchajcie, panna Kreska - Pinezka miała raz taką przygodę. na moim osiedlu mieszkał jakiś hipis, raz mnie ujrzał z koleżankami i się kurwa zakochał do nieprzytomności. nie mam pojęcia dlaczego.ale nie o to mi chodzi. ten koleś mi list napisał w XXI wieku !!!!!!!!! i wrzucił do skrzynki a w tym liście było, czy może bym zechciała z nim robic zina. bo on niedlaeko mieszka i moglibyśmy nawiązać współpracę... oj, myśłałam że padne ze śmiechu. oczywoście nieodpisałam mu na ten list. co do znów, to dawniej lubiłam pasażery. teraz żadnyhc nie lubię, bo sa nudne. stałe rubryki -wywiady recencje głupoty. polityki w zinach nienawidzę, bo mnie to razi.w końcu to ma byc o muzyce, kulturze jakiejś a nie pieprzenie o poglądach, które wiadomo, że każdy ma swoje. na własnych doświadczeniach.
najścmieszniejszy zin jaki czytałam to była Wiedźma, costam jeszcze w czym Soja pisał głupoty swoje. i jeszcze coś, ale dziś nie pamiętam. a i śmieszą mnie ulotki ACK. naiwniacy się na to nabierają.

Anonymous - Czw 05 Lut, 2009

up@

to juz nie jest nawet zabawne...

topic@

Garaz, Mać Pariadka

heroina - Czw 05 Lut, 2009

Kreska 77 napisał/a:
słuchajcie, panna Kreska - Pinezka miała raz taką przygodę. na moim osiedlu mieszkał jakiś hipis, raz mnie ujrzał z koleżankami i się kurwa zakochał do nieprzytomności.

w nich czy w tobie?
swoją drogą urzekająca historia... :roll:

Cytat:
oczywoście nieodpisałam mu na ten list..
ty chamie :evil:



banan, banan, banan...

Pazzo - Czw 05 Lut, 2009

Zwierz@k napisał/a:
albo "co będzie modne w pankowym sezonie 2008" - ranking lumpexow. Pankowa Kuchnia z Dr. Stanzbergiem, Pankowy choroskop...


:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

yarethh - Czw 19 Lis, 2009

Devotka napisał/a:
Bardzo dobrze, że skupiają się głównie na muzyce! Polityka wg mnie śmierdzi
OK, masz rację, ale czy omijanie polityki oznacza automatycznie poświęcanie się wyłącznie muzyce? Jest tyle innych tematów: kultura pankroka, pankowa twórczość literacka, filmowa, poetycka, teatr, komiksy.... długo by wymieniać.
[/quote]

no wlasnie kurwa i zaden z nich nie jest poruszany :/

ciekawie byloby zrobic np. felieton o komiksach zwiazanych ze scena
nawet na ostatnim konwencie komiksowym byla polska premiera bardzo mocnego komiksu "Skins"

Stanzberg - Pią 20 Lis, 2009

Cytat:
no wlasnie kurwa i zaden z nich nie jest poruszany
My się w miarę możliwości staramy. :? www.myspace.com/deadpresszine
Nowy numer dosłownie za tydzień, dwa.

Mecenas - Pią 20 Lis, 2009

no i bardzo dobrze bo w ostatnim pasazerze prawie nic do czytania nie znalazłem
ko0niu - Pią 20 Lis, 2009

To fakt, pasażer w chuj gruby ale przeczytałem w nim dosłownie kilka artykułów. Trójkę Dead press łyknę. Czekam 8)
wawrzon - Pią 20 Lis, 2009

nie miałem w łapach żadnego :(
a pasażerze jak wytniesz chujowe kapele, tony kolumn i wstępniaków, wycieczki w góry i reklamy to zostaje ... bardzo niewiele :)

trake - Sob 21 Lis, 2009

Przesadzasz trochę, nie jest zły pasażer. Fakt ten numer mocno średni, ale czytania nadal sporo.
A dead pressa ktoś zrecenzuje? Warto?

Stanzberg - Czw 26 Lis, 2009

Ja bym to zrobił jednym zdaniem, ale zdecydowanie mi nie wypada. :lol:

Poczekaj do promo-notki "trójki"; już w ten wtorek.

Foxy 68 - Czw 26 Lis, 2009

Dziś kupiłem coś co można nazwać zinem, kurwa jak ja się ciesze! Dawno się tak nie cieszyłem, jeszcze bardziej się uciesze jak Angol pójdzie na poczte wyśle,a listonosz mi przyniesie :twisted: :lol:
SantaClaus - Śro 02 Cze, 2010

Mozna gdzies dostac jeszcze ziny??


Sry ze odkopalem....

Hamel - Śro 02 Cze, 2010

"Dziś prawdziwych zine'ów już nie ma..." :cry:
SantaClaus - Czw 03 Cze, 2010

Hamel napisał/a:
"Dziś prawdziwych zine'ów już nie ma..." :cry:



T o nie dobrze :/
Nigdy nie czytałem,nie trzymalem w rekach....


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group