PUNK FORUM
Forum Punkowe

Punk - Street Punk Oi!

SantaClaus - Pon 18 Kwi, 2011

bobidt10 napisał/a:
Browar napisał/a:
Devothka napisał/a:
Okrzyk Oi! znawcom tematu wydaje się fajny i jazzy,

Kiedys jak wracalem z Szefem Punków z WWA i innymi faszystami z najebundy to jakis typ z żelem we włosach i koszuli w chuj wie co krzykął do nas "oi!" tak,że nie wiem jak z tym wtajemniczeniem.


Oi! to jest takie jakby pozdrowienie. w latach 70/80 brytyjski dziennikarz dzieki piosence cockney reger zapoczatkowal styl oi! i stalo sie to stylem i pozdrowieniem


że co kurwa?

kubarockman - Pon 18 Kwi, 2011

:lol:
ko0niu - Pon 18 Kwi, 2011

oi! jest obecnie używane w mowie potocznej w Wielkiej Brytanii na zasadzie naszego "ej" lub "hej". "Słowo" wywodzi się z londyńskiego slangu cockney gdzie znaczyło tyle co "hello" lub "hi". Pierwszy raz słowo zostało użyte jako gatunek muzyczny przez Garry'ego Bushella w latach 80tych. A ty bobidt10 nie pieprz wyciągniętych z dupy farmazonów. Co to kurwa jest cockney reger
Rotten82 - Pon 18 Kwi, 2011

bobidt10 napisał/a:
cockney reger

byłem na ich gigu, grali wtedy z cocker spanielem, fuck pistols, the rumunes

Stanzberg - Śro 20 Kwi, 2011

:lol: :lol: :lol: :lol:

The Rumunes, pierwsza płyta to chyba Rocket to Romania.

Anonymous - Pią 29 Kwi, 2011

Tak samo jak nie trawię naziolskich skinów, tak samo nie przepadam za punkami dla których anarchia jest całym życiem.

No ale w temacie jest o Oi!u. Lubię, bardzo lubię. Teksty raczej nie ukierunkowane politycznie. Prawda, można spotkać się z teksami "antypedalskimi" czy "antynarkomańskimi" ale to nie jest polityka i jak najbardziej mi pasuje.
Nie jest regułą przecież, że jest to muzyka tylko dla skinheadów. Z autopsji znam i skinów i panków słuchających tej muzyki i (niektórzy powiedzieliby "o zgrozo") trzymających ze sobą.

Jeśli chodzi o rodzimą scenę to chyba pierwsi na usta cisną się The Analogs. Pierwsze płyty- świetne, ostatnie- jak dla mnie chłam. Warto wspomnieć jeszcze o Bulbulators, Ramzesie, All Bandits, ZBEER, The Junkers i wielu, wielu innych.
Zagranica hmm. Na pewno kapele z UK: The 4-Skins, The Business. Od siebie gorąco polecam szwedzkie Perkele, szczególnie pierwszy album- "Voice of Anger". No i może jeszcze niemieckie Tower Blocks.

sXe HC - Wto 31 Maj, 2011

ja zaczynałem od Junkersów straszy brat kumpla sluchal...... :mrgreen: a potem the Analogs itd...

a co do skinów nie kazdy przeciez jest naziolem znam nawet wielu wporzadku "skórnychgłów" ;-) bo mowimy tu o skinach a nie narodowcach...

Punk and Skins united win :rotfl:

d mi zjadlo...

Biały - Wto 31 Maj, 2011

Cytat:
Tak samo jak nie trawię naziolskich skinów, tak samo nie przepadam za punkami dla których anarchia jest całym życiem.

Mimo wszystko ci drudzy nie wzięliby cię na buty za irokeza i spodnie w kratę ;)

Generalnie nie czaję też tego mieszania pankroka 77 z oi!. Przecież kurcze słychać różnicę ;)

sXe HC - Wto 31 Maj, 2011

Biały napisał/a:
Mimo wszystko ci drudzy nie wzięliby cię na buty za irokeza i spodnie w kratę ;)


:roll: ee tam takie gadanie... mnie nigdy nie butowali :limo:

Biały - Wto 31 Maj, 2011

Cytat:
:roll: ee tam takie gadanie... mnie nigdy nie butowali :limo:

Właśnie dlatego stawiasz takie nieadekwatne porównania.

czaka - Wto 31 Maj, 2011

Biały napisał/a:
Cytat:
Tak samo jak nie trawię naziolskich skinów, tak samo nie przepadam za punkami dla których anarchia jest całym życiem.

Mimo wszystko ci drudzy nie wzięliby cię na buty za irokeza i spodnie w kratę ;)

Generalnie nie czaję też tego mieszania pankroka 77 z oi!. Przecież kurcze słychać różnicę ;)

Tak, ale Oi silnie inspiruje się 77.

suchy693 - Wto 31 Maj, 2011

Czaka rzekł i tematu kuniec powinno byc Oi=77 :*
Stanzberg - Śro 01 Cze, 2011

Cytat:
Tak, ale Oi silnie inspiruje się 77.
Nie powiedziałbym. Chyba, że biedny polski oi!, który sam nie wie czym się inspiruje, bo gra to co aktualnie umie zagrać.

Są jakieś klasyczne kapele oi!, które inspirowały się czymkolwiek z 77 poza The Clash?
Jakoś w muzyce tych wszystkich skinów nie słyszę podniety Buzzcocksami, 999, Vibrators czy Stiff Little Fingers. ;-)

Marchin - Śro 01 Cze, 2011

Zapomniałeś Stanie o Shamie :!: :old:
Stanzberg - Śro 01 Cze, 2011

Tak,zapomniałem o Shamie.

Shame.

:cool:

Oi! Kuba - Czw 23 Lut, 2012

Rude Boy Benek napisał/a:
Chciałem, żebyśmy pogadali trochę o kulturze Oi!

Nie ma takiej subkultury jak Oi! Oi! to gatunek muzyczny :)

Rotten82 - Czw 23 Lut, 2012

Oi! Kuba napisał/a:
Rude Boy Benek napisał/a:
Chciałem, żebyśmy pogadali trochę o kulturze Oi!

Nie ma takiej subkultury jak Oi! Oi! to gatunek muzyczny :)

koleś wspomniał o kulturze, a nie o subkulturze. czytać po polsku nie potrafisz?

Marchin - Pią 24 Lut, 2012

Kuba Oi? :eek:
SantaClaus - Pią 24 Lut, 2012

On od niedawna pewnie się zajarał kulturą i myśli, że wszystkie rozumy pozjadał i oznajmia to wszędzie i wszystkim....
Huncwot - Śro 28 Mar, 2012

Kolejny poroniony absurd naszych czasów... Jak dla mnie, to można ich stawiać na równi z tą dojebaną antifą i emo-kids. "Taki trochę punk-trochę skin", no ludzie, kurwa, litości. :crazy:
Stanzberg - Czw 29 Mar, 2012

Nie wiem czy rozumiem tego posta powyżej.

To znaczy, że mam wyjebać te wszystkie płyty Sham 69 i Cockney Rejects sprzed 30 lat bo są produktem naszych czasów, tak?

Huncwot - Czw 29 Mar, 2012

Zjebałem kogoś za tekst z definicją kultury, nie mówiłem o muzie. :P
Stanzberg - Czw 29 Mar, 2012

Tak czy inaczej nie jest to absurd żadnych czasów, a raczej ignorancja i błądzenie.
Rzecz naturalna w każdych czasach, tylko kiedyś nie było netu. :smile:

Huncwot - Czw 29 Mar, 2012

Eee tam, błądzenie, ignorancja, mówienie bzdur, jeden chuj ~`~ :P
KonPunk - Pią 30 Mar, 2012

bobidt10 napisał/a:
mrówa napisał/a:
muzyka oi mi sie podoba, lubie the analogs i jeszczce niektore. Ale sama subkultura oi to wydaje mi sie dziwna.... jak skinheadzi moga sie jednoczyc z punkami?! skinheadzi maja poglady czysto narodowe a punki zazwyczaj anarchistyczne. dla mnie to jest bez sensu, ale to moje zdanie


ej ale np oi street punki nie maja pogladow anarchistycznych...jak co to punki sluchajacy anarchistycznych kapel takich jak np wlochaty... a skiny poprostu nie nawidza puknkow i tak juz zostanie pewnie...


Ja jebie! :wall:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group