PUNK FORUM
Forum Punkowe

Inne - Wasze ulubione kapele?

Tp - Czw 25 Lis, 2004

kurwa rzeczywiscie, zamuła jakas mi sie trafila :oops:
Zwierz@k - Czw 25 Lis, 2004

Rozwał- ja do tej porry nie wiem co sie np. wydarzylo na palcu teinanment (mozesz mnie uswiadomic?) ... a zreszta, nie duzelam sie tu
Nancy: To bylo tak "peace wam mordy lizał" :P

beszambelan - Czw 25 Lis, 2004

Bones Brigade :P
Nancy_ - Pią 26 Lis, 2004

Zwierz@k napisał/a:
Rozwał- ja do tej porry nie wiem co sie np. wydarzylo na palcu teinanment (mozesz mnie uswiadomic?) ... a zreszta, nie duzelam sie tu
Nancy: To bylo tak "peace wam mordy lizał" :P

no fakt, jak moglam zapomnieć:D
a z tym placem to chodzi o ten w chinach gdzie czolgami rozjechali studentów?

hodei - Pią 26 Lis, 2004

masakra na placu tiennanmen w pekinie bodaj w 1990 roku to było otwarcie ognia i wjechanie czołgami w tłum studentów domagających się na pokojowej demonstracji mniejszej cenzury, większej dostepności wiedzy, niezależnych mediów i ogólnie złagodzenia totalitryzmu. Takie żniwo zbiera komunizm a historie można mnozyć, a tekst pidzamy akurat bardzo ciekawie opisuje sytuację tą. Ale i tak najpiękniejszym kawalkiem dotyczącym tych wydarzeń jest "słoiczek Tiennanmen" Orkiestry Na Zdrowie, no poprostu magiczny kawałek, każdemu kogo ogólnie interpretacje tej sytuacji interesują mogę polecić.

A pidzama sama...hmmm jeśli miałabym wymieniać zasługi i pozytywy którymi mnie nie tyle sama kapela co ludzi związani z nią poniekąd obdarzyli to lista byłaby naprawdę długa i szczegółowa. Tak samo jak prywatnie grabaża i resztę składu ogromnie sympatycznie i ciepło odbieram, choć muzycznie już kawał czasu zupełnie nie moja bajka i nie słucham wcale a wcale to sentyment mam i powspominać sobie lubie, i bynajmniej powod do wstydu nie jest żaden dla mnie :)

rozwal - Pią 26 Lis, 2004

wydarzenia o ktorych mowi hodei mialy miejsce 4 czerwca 1989, a tutaj cos znalazlem na necie:

"W nocy z 3 na 4 czerwca wojska chińskie brutalnie stłumiły ponad milionową demonstracje studentów postulujących demokratyczne zmiany w państwie. Zginęło 4 - 5 tysięcy ludzi.
.....................................................

Śmierci sekretarza generalnego Komunistycznej Partii Chin Hu Yaobanga doprowadziła do masowych demonstracji w Pekinie. Demonstrujący żądali zaprzestania korupcji oraz nepotyzmu na najwyższych szczeblach władzy. Demonstracje poparł odbywający wtedy wizytę w Chinach Michaił Gorbaczow. 15 maja liczba demonstrujących osiągnęła liczbę 1 mln. Grupa studentów rozpoczęła głodówke, wzywając do podjęcia rozmów w sprawie demokratyzacji kraju. Rozmowy ze strajkującymi na placu Tienanmen przeprowadził nowy sekretarz generalny KC KPCh Zhao Ziyang. Wyraził on aprobatę dla postulatów studentów. Jednak "twardogłowi" w KC odsunęli go od władzy. W nocy z 3 na 4 czerwca na plac wjechały czołgi, tratując tłumy i strzelając do każdego. Zginęło około 4- 5 tysięcy ludzi. Tysiące opozycjonistów zostało aresztowanych i osądzonych. Nasiliła się emigracja polityczna na Zachód"

po prostu w demonstrujacych wjechaly czolgi, widzialem gdzies chyba zdjecia jak studenci wlasnym cialem zaslaniali droge czolgom i byli rozjezdzani, ale ogolnie strzelano do wszystkiego co sie rusza i tym sposobem zabito pare tysiecy ludzi. winni do tej pory nie zostali ukarani..

Blekit - Pią 26 Lis, 2004

:shock: to mi sie coś chyba we łbie jebie , bo ja cały czas myślałem, ze tam zginęło jakieś 5oo osób, a to 5 tysięcy :oops:
Jakubek: a gdzie MINOR THREAT ?? :evil: :wink:

Blekit - Pią 26 Lis, 2004

Synu, twój grzech zostaje ci wybaczony 8)
Blekit - Pią 26 Lis, 2004

yyy :D oczywiście, że wiem co to znaczy, bo jestem dobry z angielskiego :D :wink:
Blekit - Pią 26 Lis, 2004

dzięki :twisted:
Girl for tonight - Nie 28 Lis, 2004

Sporo tego jest :D Ale np: Farben Lehre, KULT, Włochaty, Goldfinger, itd...

A z nie-punkowych np Rammstein i Papa Roach :)

Blekit - Sob 04 Gru, 2004

czy was też dziwi jak ktoś nie wie jak się poprawnie pisze nazwę jednego z jego ulubionych zespołów?
Blekit - Sob 04 Gru, 2004

a gdzie Majnor Trit gszeszniku ?? :x :wink:
Blekit - Sob 04 Gru, 2004

:D :D:D 8)
cykcyk - Nie 05 Gru, 2004

Wracajac do Tienanmen to mialem kiedys tutaj na forum avatarek z gosciem zatrzymujacym czolg- slynne na caly swiat zdjecie... A w ogole ta historia jest bardzo ciekawa i poruszajaca...
pawlak - Nie 05 Gru, 2004

A słucha ktos Cymeona X i Regresa. Z ameryki Rancid rządzi.
Zwierz@k - Nie 05 Gru, 2004

Rancid dobry jest oi!
Cymeona keidys kilka nagran miałem i dawały rade.

rozwal - Śro 08 Gru, 2004

Podchodzi do mnie koles w szkole i mowi ze alians to moj ulubiony zespol, ja takie oczy, a on mowi ze na forum punkserwis przeczytal, to zajrzalem i rzeczywiscie - rok temu napisalem ze to moj ulubiony zespol hehe. Czas na aktualizacje:

-Sham 69
-Cock Sparrer
-Oxymoron
-The Adicts
-The Clash
-Ramones
-TZN Xenna
-The Analogs
-Horrorshow
-Vespa

Tyle.

Koniu - Śro 08 Gru, 2004

A oto moje :


* Smar SW
* Kierunek
* KSU
* Bunkier
* Wegetacja
* Kastracja
* Secesja
* Moskwa
* Tilt
* TZN Xenna
* Zielone Żabki
* Zakon Żebrzących
* Siekiera
* Sedes
* Dezerter
* Sajgon
* Akurat
* Hunter


A z zagranicznych :


* Sex Pistols
* U.K Subs
* The Clash
* Sin Dios
* Cockney Rejects

Nikodem15 - Śro 08 Gru, 2004

Fajnych kapel słuchasz Kuniu. alem myślał, że dla ciebie numero uno to KSU, a tu...
Blekit - Śro 08 Gru, 2004

a co tak mało pankroka, co :?: pankowa inkwizycja cię dopadnie i spali, czarownico :!:
:) :wink:

Blekit - Śro 08 Gru, 2004

dobrze, ze słuchasz Damned hehehe
tzn mało osób tego chyba słucha, co mnie bardzo dziwi
a taka zajebista kapelka i niby znana ? :roll:

Blekit - Pią 10 Gru, 2004

bluekid138 napisał/a:
TURBONEGRO
MISFITS
BLACK FLAG
DEAD KENNEDYS
MINOR THREAT
STOOGES
RAMONES
CIRCLE JERKS
ANGRY SAMOANS
SEX PISTOLS
X RAY SPEX
VIBRATORS
DAMNED
CLASH
MENACE
ANALOGS
SILIKON FEST
TROMPKA POMPKA
CHARGE 69
RAMZES
DEZERTER (ze Skandalem)
SIEKIERA (z Budzynskim)
GERMS
spory sentyment do POST REGIMENT i ZIELONYCH ŻABEK
K.N.Z.
no i oczywiscie VENGABOYS :twisted:

PS. Sedes to gówno a nie sedes :twisted:


hehe, oto jak człowiek się zmienia w niecały rok :wink:
z tamtych kapel wywaliłbym (ale nie na śmietnik) Ramzesa, Siekierę, KNZ, Charge 69, Trompke Pompke, Silikon Fest, Analogs, Menace, Clash, X Ray Spex - teraz pozostaje mniejszy (ramzes, charge, trompka, silikon, menace) lub większy (siekiera, knz, analogs, clash, x ray) sentyment i takie tam :wink:
za to do listy dodałbym jeszcze:
HIVES (i dziwię się, że na poprzedniej tego nie ma, musiałem chwilowo zapomnieć :) )
FEAR (tez musiałem zapomnieć po prostu :) )
WEIRDOS (słąbo znałem)
LEWD (nie znałem)
CRIME (nie znałem)
DEAD BOYS (nie doceniałem)
SAINTS (nie doceniałem)
to tyle z tych nabliższych memu sercu
reszta pozostaje bez zmian 8)

rozwal - Sob 11 Gru, 2004

bluekid138 napisał/a:
hehe, oto jak człowiek się zmienia w niecały rok :wink:
spojrz na moje zmiany hehe, Twoje to drobnostka :) aczkolwiek jak mozesz rezygnowac z kapel pokroju trompki pompki ? :evil:
Blekit - Sob 11 Gru, 2004

w sumie zawsze drażniło mnie to ich "radykalne brudactwo" :D :wink:
ogromny plus za spontan i zajebistą zabawę Trompki, polecam wybrać się na ich koncert, wiedza jak się dobrze bawić hehe
no i nikt nigdy już nie napisze lepszego textu z nurtu "no future" niż oni:
Wszystko jest do dupy
Wokół same leżą trupy
Bomby tutaj zleciały
Świat jest bury i szary
Świat jest szary, świat jest bury
Zdechły tutaj nawet szczury
Wokół same leżą trupy
Wszystko jest do dupy

Ajajajaj, ojejej, to źle
Bardzo źle aaaaaaaaaaaaaaaaaa!

8)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group