PUNK FORUM
Forum Punkowe

Ciekawe miejsca w sieci - Film dokumentalny - Muzyczny Hardcore

Tomasso - Nie 16 Wrz, 2007
Temat postu: Film dokumentalny - Muzyczny Hardcore
Muzyczny Hardcore - American Hardcore *2006*



film dokumentalny
USA, 2006, 74 min.

Nic nie zwiastowało we wczesnych latach 80-tych, że hardcore punk zainspiruje tak wiele przyszłych gwiazd muzyki. Bez Black Flag, Bad Brains i Minor Threat nie byłoby Nirvany, Beastie Boys czy Red Hot Chilli Peppers.

Hardcore był więcej niż muzyką - był ruchem społecznym utworzonym za prezydentury Ronalda Reagana. Amerykanie, szczególnie młodzież, winili rząd za zły stan gospodarki, bezrobocie, inflację i zatarcie pojęć takich, jak: wolność słowa, pokój i prawa człowieka. Dla niektórych zbuntowanych dzieciaków hardcore punk był sposobem do wyrażania swoich poglądów i metodą samoekspresji, inni poszukiwali lepszego świata, a jeszcze inni byli po prostu wściekli i chcieli wskrzesić piekło.

Twórcy dokumentu "American Hardcore" przedstawiają subkulturę od początków jej tworzenia się aż do fazy schyłkowej. Zabierają widzów na wariacką przejażdżkę przez całą Amerykę, by pokazać regionalne inkarnacje ruchu, odmienne w stylu, lecz pulsujące tą samą szaloną energią i agresją. Reżyser wykorzystuje unikalne materiały archiwalne z koncertów oraz wywiady z wieloma czołowymi postaciami ruchu, zachowując ich specyficzny język. W filmie wypowiadają się m.in. Keith Morris (Circle Jerks), Kira Roessler i Henry Rollins (Black Flag), Ian MacKaye (Minor Threat), Flea (Red Hot Chili Peppers), Duff McKagan (Guns N'Roses), Mike Patton (Faith No More) i Moby.

// film leciał wczoraj na polskim kanale Planete.

Do ściągnięcia:
http://www.dokumentalne.glt.pl/

Zwierz@k - Nie 16 Wrz, 2007

widziałem wczoraj
na hardkorze znam sie jak ryba na gwiazdach, ale jak patrze na to co dzialo sie tam i jak wtedy wyglądał hardkor, a jak sobie przypomnę że teraz królują grzywki i dzieciaki płaczące kiedy się jej popchne to rzygać mi się chce, o!

Blekit - Pon 17 Wrz, 2007

nie ma to jak old skul
niestety kiepsko ściąganie tego idzie

Norma-Jean - Pon 17 Wrz, 2007

Blekit napisał/a:
niestety kiepsko ściąganie tego idzie

:!:

xkrzysiekx - Pon 17 Wrz, 2007

ja to ściągnąłem dawno temu i bez problemu. super film!
Nieja - Pon 17 Wrz, 2007

Blekit napisał/a:
niestety kiepsko ściąganie tego idzie


xkrzysiekx napisał/a:
ja to ściągnąłem dawno temu i bez problemu. super film!

Sam prowokujesz, żeby marudziś o upload :lol:

xkrzysiekx - Pon 17 Wrz, 2007

http://olde-tyme-hardcore...yfilm-2007.html spróbuj tu <ale to oryginał, z napisami chyba jest problem ale to nie jest jakis trudny angielski wiec da sie oglada bez problemu>.
osip78 - Pon 08 Paź, 2007

Zajebisty film! To swietna sprawa ze lecial w tv i byle amator mogl obejrzec poczatki HC,czym by,skad sie wzial i kto go tworzyl. Po wielu slabych dokumentach i filmach o punk,ten dokument o HC byl jak kubek zimnej wody! I do tego w tv! Zajebioza!
JuuL - Czw 02 Kwi, 2009

Norma-Jean napisał/a:
Blekit napisał/a:
niestety kiepsko ściąganie tego idzie

:!:


Ten i inne filmy oraz koncerty do ściągnięcia na mojej stronie...

QkiZ - Czw 02 Kwi, 2009

Zwierz@k napisał/a:
i dzieciaki płaczące kiedy się jej popchne to rzygać mi się chce, o!

w życiu nie widziałem czegoś takiego :lol:
torrentu nima :roll:

Marguz - Czw 02 Kwi, 2009

no nawet niezły, hehe henry rollins daje radę;) ...elbow in da head

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group